Het Zuiden neemt revanche op -LUTO Zwaar weekeinde voor Bruynzeel Brouwer beste skiff eur Wielerultslagen Brian Clough aanbod Iran Eibers niet te stuiten ANTOINE VAN DEN BUNDER Van onze verslaggever PETER OUWERKERK DEN HAAG Leo Duyndam had heter een harde horstel kunnen gebruiken dan zo'n klein, priegelig washandje. De extra vetlagen zaten nogal niet dik op zijn lijf gesmeerd! Want „warm gezeten", dat had-ie zaterdagmiddag in de Ron de van Zuid-Holland, bevreesd als hij ,nog niet in optimale vorm was voor de verstijvende voorjaarskou. a.' f Vinnen, Duyndam, Van Beers en Tabak (van links naar rechts) in de be slissende vlucht tijdens de Ronde van Zuid-Holland. De burgemeester van Bergschenhoek overhandigt één van de ivinnaars in de Hades- eombiwedstrijden een plaquette. Het Zuiden-topscorer Marten Goettsch metde hal) wordt 'bezworen' door. zijn Luto-opponent Ruud Boonstra. PARIJS - NICE Rit 7a: 1 Van Linden, 2 Leman, 3 Szurkowski, 4 Richard, 3 Lasa, 6 Merckx, 7 peloton m dezelfde tijd als de winnaar met o.a. Bal, Zoetemelk en Kuiper, 74 op 10.OS Karstens. Kit 7b- 1 Zoetemelk 20 38.9, 2 Agostmho 20.52,8, 3 Martinez 21.19,6, 4 Merckx 21,19,9. 5 Alain Santy 21.25,4. 6 Thevenet 21,25,6, U Poulldor 21.37,1, 8 Tollet 21,46.0, 9 Kuiper 21.539. 10 Lasa 22 10,6, 15 Bal 22.47,4, 65 Karstens 27.03,3. Eindklassement: 1 Zoetemelk 33.16,55, w Alain Santy op 29 sec, 3 Merckx op 1.01 min, 4 Thevenet op 3.26, 5 Poulidor op 1.33, 6 Mar tinez op 2.11. 7 Kuiper op 2,25, 8 Mortensen op 3.08, 9 Lasa op 3 29. 10 Van Linden op 3.34. 21 Bal op 9.04.45 Karstens op 29.26. T3RRENO - ADRIATICO Roger de Vlaemmck is eind winnaar geworden van de Tirre- no - Adnatico. De Vlaemmck ze gevierde in de slottijdrit over 18 kilometer en nestelde zich voor de derde achtereenvolgende maal aan de kop van het eindklasse ment. De Noorse wereldkam pioen achtervolging, Knut Knud- sen, werd tweede. Slottijdrit: 1 De Vlaemmck 23 01,0, 2 Knudsen 23 28,0. 3 Frae- earo 2329,0, 4 Fuchs 23 40,0, 5 Bracke 23.41,0. 6 Maertens 23.50,0, 7 Rltter 23.52,0. Eindklassement: 1 De vlae- rotnck 2018.09, 2 Knudsen 23.19.02, 3 Fraccaro 20.19.16, 4 Fuchs 20.19,17, 5 Moser 20.19 24, 6 Maer tens 20.19 34. 7 Ritter 20.19.36. HONDE VAN ZUID-HOLLAND Ll Duyndam. 158- km in 4.0L13 u, 2,Van Beers, 3 Tabak, 4 Vianen, 5 op 13 min Ottenbros, 6 Zetck (B), 7 Van der Leeuw, 8 Knete- mann, 9 op 3.21 min Baik, 10 Hordijk, li Henk Prinsen, 12 Huizebosch, 13 De Vlam, 14 Blls- land (Sch), 35 op 3,27 min Fedor den Hertog, 16 op 5,14 mm Van Leeuwen, 17 Westrus, 18 Serpentl. 19 Kerremans <b), 20 Jolly (El, 21 Nassen <B), 22 Van der Meyden, 23 Schipper. BOOISCHOl Daan Holst werd zaterdag tweede in de profronde van Booischot, Beidé, op 35 seconden van de winnende Belg Paul Lannoo. Jo Vrancken eindigde als vijfde. OMLOOP VAN HET WAAS LAND Tino Tabak heeft zondag In het Belgische Kemzeke de Omloop van het Waasland gewonnen. Het was zijn eerste seizoenzege. Ger- rie Knetemann werd op 25 meter tv. eede. verdere utslag: 3 De Cauwer (B), 4 Buckacki, 5 Vrij- ders <B), li Van Beers, 13 Duyn dam. 1= Blok, 21 Westrus, 24 De Waal. 25,.Wim Prinsen. HEL VAN HET MERGELLAND 1 To:nde van den Bunoer Bert Pronk fScheveningen) op а.44, 3. Matthieu Dohmen (Born) op 2.14 mm., 4 Frfts Pirard (Bre da), 5 Matthieu Maessen (Eisloo), Bert Sheunenman (Veendam), 7 Wil van Helvotrt (Tilburg), 8 Jan Rtbbers (Hengelo), 9 Ad Tak (Oud Gaste:;. 10. Jan Allng (Bia- •del), 13. Frits Shur (Hoogezand), 12. Roy Shuiten (Zandvoort) op 3 34 min, 13 Huub Neven (Muns- tergeleen) op 4 lo min, 14 Jan Kruneberg (Amsterdam) op 4 24 ma, sa) Bas Liebregts (Vlijmen), 16. {?eme St. Nicolaas ('s-Gra- vendeel), 22. Aad van den Hoek (Dirksiand). 26 Thomas Verax (Zevenbergscherthoek) op 6 Dl min. GP ESSE X Jan Raas ls zaterdag tweede geworden in de Engelse Grand Prix Essex, Hij werd in de eind sprint verslagen door de Engels man Keith Rateleiff Gerrie van Gerwen won de sprint van het peloton, dat op 44 seconden fi nishte, en werd zesde NEERBEEK: 1 Matthieu Maerssen (EJslooj 100 km m 2.17)18, 2 Hennie Buckx (Born) 3. Louis Essers (Maastricht), 4. Wil lem WUlems (Munstergeleen), 5. Hennie Smits (Baarlo). HEUSS EL: 1 Herman Snoeijink (Denekarrvp) 80 km in 1,5812. 2. Barend Huveneers (Amsterdam). 3- Wlcher vlot (Wanneperveen), i Terr:e -1 Nicolaas ('s-Graven- ceel), 5. Hennie Gelee ns rval- kenswaard). TEHERAN Brian Clough, manager van de Engelse derde divisieclub Brighton en daarvoor werkzaam bij Derby County, heeft een aanbod van de Iraanse voetbalbond gekregen om daar trainer te worden van het natio nale team. Clough heeft ver- Waard in principe akkoord te gaan met het voorstel van de Iraanse bond, maar eerst zijn contract bij Brighton te willen afmaken. De huidige trainer van «et Iraanse team, de Schot Dan ny MacLennen, staat nog tot ju ni onder contract. Antina m list goede spoor (Van ccn onzer verslaggevers) EIJSDEN Antoine van den Bunder, het 22-jarige Zeeuwsvlaamse wiclertalcnt met ongekende mogelijkheden, heeft zaterdagmiddag danig huisgehouden in dc eerste amateurklassieker van het Ne derlandse wegseizoen, de Hel van het Mergelland. Een 140 kilometer lange rit over Bel gisch en Nederlands grondge bied, voerend over de uitlopers van de Ardennen en het Lim burgse heuvellandschap. Van den Bunder, dit seizoen kopman bij Hebro Snacks- f'landria, trok reeds na tien ki lometer zo hard aan het pelo ton van 140 renners, dat slechts Jan Aling en de Delba- na-Scheveninger Bert Pronk hem konden volgen. De man nit Uzendijkc, die .Vf-T'Sf twee weken terug ook al de Belgische klassieker Gcnt-Sta- den op zijn naam schreef, viel nog wel een keer terug ge- ■44. volg van eenlekke band maar hij kon zich opnieuw op eigen kracht voor in het veld nestelen. Het was uiteindelijk alleen Bert Pronk, die Van den Bun der nog geruime tijd kon ver gezellen. Maar toen de kleine, maar 0 zo krachtige Scheve- nïnger (hij viel reeds op in de 'koninginnerit' van Olympia's Ronde 1973) zich liet ontvallen, dat h(j „er door kwam te zit ten", bedacht Van den Bunder zich geen ogenblik. Op de streep had hij in der tig kilometer tijd een voor sprong opgebouwd van bijna twee minuten. Het peloton had nog een grotere achterstand. Van den Bunder, afgelopen winter getrouwd en sindsdien huizend in een eigengebouwde woning: „Ik heb afgelopen winter keihard getraind. Soms 220 kilometer per dag. Om fi nanciële redenen heb ik toch maar weer voor een sponsor gekozen, en ik moet zeggen, ook sportief bevalt, mij dit het best." De Zeeuwsvlaming was vo rig seizoen met ruzie wegge gaan bij zijn Zeeuwse sponsor Trico Noble, waarop hij besloot als individueel te gaan rijden. Onder andere om die reden verdween hij enigszins uit het eiitegczelschap van Nederland se amateurs. Zijn weigering deel te ne men aan buitenlandse etappe- wedstrijden kostte hem on danks een grote serie overwin ningen ook zijn plaats in de Nederlandse WK-plocg- Antoine van den Bunder is vanaf het 'tekenen' van de overeenkomst met Hebro-Flan- dria weer 'in het goede spoor' geraakt. Hij zegt: „Ik hoop dat ik bondscoach Joop Middelink heb kunnen overtuigen. Ik zou graag dit jaar Olympia's Ron de en een Vredeskoers of een Tour de l'Avenir rijden." „Prof worden? Nee, dit sei zoen nog niet. Ik heb voor de tweede maai uitstel van mili taire dienst gehad. Ik werk bij mijn vader. En word ik nu prof, dan ben ik zelfstandige, niet waar. Dan zal ik toch in dienst moeten. Daarom wacht ik liever een derde keer uitstel af. Dat is meteen afstel, be grijp je." verschalkt Van Beers Zeven dagen geleden, na de Nederlandse seizoenopening jn de Ronde van Galder, had hij nog flink in zichzelf lopen mopperen. 'Nou heb je de hele winter op de baan gezeten, en nu hang je alwéér op die fiets. Nauwelijks een week met vakantie geweest, ben je. Is dat nou nodig? Je hebt nog niet eens genoeg getraind!' Maar ja, de Ronde van Zuid- Holland, weetje, door eigen dorp, die kun je toch moeilijk laten schieten? Hij weet bijna zeker, dat hfj vroeger toch mooi gedag zou hebben gezegd tegen de organi satie. „Buiten fietsen" kon hij nog genoeg als het wat beter weer was geworden, en hij ook wat meer trainingskilometers in de benen zou hebben. Hij was immers niet, zoals, om er maar een paar te noemen, Vianen en Tabak, naar de Fran se zuidkust geweest om in vorm te komen. Voor Duyndam waren de Hollandse polderwegen het enig mogelijke alternatief. „Heus, ik had het echt niet naar m'n zin, na Galder, Ik had één keer lek gereden, en was twaalfde geworden. Maar wat belangrijker was: Ik had bij lange niet de vorm en de gretig heid van de andere coureurs. Nee, 's maandags hoefde Zuid- Holland beslist niet voor me." Maar dit jaar is er Janus van Tol, pas prof geworden bij de zelfde ploeg, ook uit de groente tuin van Europa oftewel: het Westland er, reeds vanaf zijn eerste pedaaisioten leerling bij de blonde meester utt Honse- lersdijk. „Janus kwam maandag langs om er van de week nog eens een paar keer flink tegenaan te gaan. En toen kon ik niet anders dan meetramen. Toch wei fijn, dat hij prof is geworden. Vroe ger zat ik altijd alleen voor die 150, 170 kilometers. Nou, en dan is het een eind, hoor. Met z'n tweeën doe je zo'n oefening veel eerder." Een keer of drie, vier die af stand was nodig voor zaterdag. Want je kunt je nog zo goed invetten tegen de „natte kou", wie de kilometers niet in de be nen" heeft, die zal onherroepelijk pas arriveren als alle ceremo nieel reeds achter de rug is, en Den Haag alleen terugzien van uit de bezemwagen. Zuid-Hoiland: een profronde, ditmaai Evenals „Gelderland" en „Midden-Zeeland" trouwens. Een lovenswaardig initiatief van Frlsol. dat voor volgend jaar zelfs denkt aan een uit de de kenkist opgediepte profronde van Nederland, Alleen de ver gunningen lijken nog problemen te kunnen opleveren: officieel kan slechts toestemming worden verkregen voor één nationale etappewedstrijd, en dat is sinds J965 per traditie Olympia's Ron de. Maar men is hard bezig ook de profronde erdoor te krijgen. Afgaande op het gebodene in deze eerste Zuidhollandse prof editie zouden die initiatieven ze ker moeten worden gehonoreerd. Want al leek nog niet iedereen helemaal „klaar" voor 160 kilo meters wedstrijd door het pol derland (lees: over smalle weg getjes, in een gure wind nu in de rug, dan op kop met af en toe wat regen). Leo Duyndam met name wist die tekortkoming onder zijn „tweede huid" toch behoorlijk te camoufleren. Eenmaal tegen Delft aan, met de laatste vijftig kilometer voor de boeg, kon het spel gaan be ginnen. Van de 70 vertrekkers waren er niet meer dan zestien voor de eerste prijs overgeble ven. Maar ook dat aantal was naar de zin van de heren cory feeën nog ie groot Tino Tabak sprong, Vianen ging met hem mee, Duyndam volgde en ook Jos van Beers pikte nog net aan.Vier renners, van wie Gerard Vianen later zou zeggen: „Je ziet, do ouwetjes moeten het nog maar steeds doen, hè? Nu zijn er veel ama teurs overgegaan, nu rijden ze in feite een amateursklassieker, maar nBg weten ze ons, die dit werk toch al jaren niet meer ge daan hebben, niet te verschal ken." Gerard Vianen had mèt Gerrie Knetemann van. „baas" Joop Zoetemelk vrijaf gekregen van Parijs-Niee. omdat de Fransen van GAN „gerodeerd" aan het vertrek moeten verschijnen voor het aanstaande Criterium Natio nal. Reden voor hem om de krachten van de huidige Neder landse profgeneratie eens in het wat lastiger werk te komen ob serveren. Maar hij stapte hoofdschud dend weer in zijn auto. Achter het viertal vluchters werd nog wei gejaagd, maar omdat Otten bros, Van der Leeuw noch Kne temann enig belang hadden bij een „vervoeging" van de kop (er waren immers ploegmaats voor uit), bleef alleen de Belg Zelck over om het werk te doen. En dat was, hoewel hij zijn „sleep" nog tot vijftig meter van de vluchters bracht, toch echt te weinig. Gevoig: een sprint met vier, die normaal zou moeten worden gewonnen door de rappe Jos van Beers. Zeker nu ploegmaat Tino Tabak voor hem de sprint zou kunnen aantrekken. Maar de slimme Leo Duyndam, die de aankomst als zijn broekzak ken de, verraste iedereen. Hij het zich vóór de laatste bocht even afzakken, om toen ineens meedogenloos toe te slaan. Eenmaal de bocht uit, zich pijlsnel manouevrerend on der de windvoordelige hekken kant. pakte de Westlander een meter of tien. Van Beers („Dat mag toch niet gebeuren, dat Ta bak me vergeet te helpen?) kwam nic-t eens meer langszij. Overwinning nummer één voor Leo Duyndam, dit seizoen. En er zitten er nog wel meer voor hem „in het vat". Het zou wel eens zijn beste wegjaar tot nu toe kunnen worden. "hi" Eén, twee, drie, vier, wel vijf lengten verschil tussen I,eo Duyndam en Jos van Beers in 'Zuid-Holland'. (Van onze korfbalmedewerker) ROTTERDAM Het Zuiden is erin geslaagd zich te re vancheren op microkorfbal-kampioen LUTO. De Tuindor- pers buitten in de tweede helft hun betere conditie uit, en zo werd het 119. toen jnissie ielijki i Ing. Gemei !De.La pra, h< )ehou bitelij tie bir ie hoi rekent De teams boden in de eerste helft weinig spectaculairs, omdat iedereen blijkbaar nog moest wennen aan de veldomstandig- heden. Met name bij het schie ten had men nogal eens last van de vrij straffe wind. Na de snel le openingstreffer van Ruud Dekker duurde het dan ook een half uur eer Jenny Kool aan de straffe mandekking van Korpo raal kon ontsnappen en 11 scoorde. LUTO was in de tweede op stelling gevaarlijker, het werd 13, maar Maarten Goettsch, die met drie treffers de gTote man was, en Korporaal haalden op tot 33, LUTO profiteerde echter nog snel van een misver stand en Henny Kool liet de rust zelfs geflatteerd met 35 aan breken. Het Zuiden benutte een straf- worp (Kerkum 45), maar één mmuut later was de marge door Reuter opnieuw twee punten. De Rotterdammers hersteiden zich knap. Korporaal, Goettsch en Van Krieken zorgden voor een 76-voorsprong; Kool en Hart man hadden het antwoord ech ter klaar: 7—8. Na de 83 van Kerkum toon de Het Zuiden over de langste adem te beschikken: Goettsch, Arline Uchtmann en Marjolijn uit naar 118, waarna Kool nog eenmaal tegenscoorde: 119. Spangen leverde in de eerste klasse A een prestatie van for maat door Zuiderkwartier in Leiden met 109 te verslaan. De rust brak aan met 5—2, na de pauze haalden de Leidenaren op tot 66, maar Pieterse. Van de Poel, Erkelens en Elly van Leeuwen hielden Zuiderkwartier juist op afstand: 109. Ook Ons Huis won. Na een uitstekende eerste helft tegen Amersfoort (43 door treffers van Van der Velde 2x, Van Hol ten en Dijke), bepaalden Van oer Spek, Ank den Haan en Dij ke de eindstand op 75, Stand: Ready 1217, Spangen 1016, BEP 1117, Zuiderkwartier 1211, 'De Regenboog 1110, Ons Huis, Amersfoort en Excel sior 11—8, DTV 11—5. In 2C nagelde HSV Eureka vaster op de onderste plaats. Eureka kwam met twee treffers van Ria Slikker wei op 22, en na 52 haalde Martha Kleinjan nog op tot 53, maar toen Her- ma Kiop nummer vier scoorde was dat voor een 7i-eind- stand. In de eerste klasse A van de afdeling leed leider Actief een verrassende nederlaag tegen Hoogvliet 87, Rivaal Veloz maaKte daarvan geen gebruik, want het verloor ook met 4—3 ven De Bermen. Succes behoudt de tweede plaats door 5te spelen tegen Charlois. Stand: Actief 914, Succes 1114, Ve- lox 910, Hoogvliet 10—10, Charlois 109, Ter Gouw 10—6, Vriendenschaar 85. In 1B blijft De Kapellen leider NIO volgen dank zij de overi gens krappe 76-zege op Olym-' pia. DIO Kwam door de 62-ne- derlaag tegen Spirit nog vaster op de laatste plaats. Stand: NIO' 9—18, DKE Kapellen 10—14, Wei devogels 89, Kwiek en Spirit 109, Olympia 97 en DIO 8'1. (Van onze korfbalmedewerker} :Sï ROTTERDAM Met nog zes'rjj ronden voor de boeg stevent Ons Eibernest rechtstreeks op de korfbaititels af. Na de 18—3 winst op Rohda bedraagt de voorsprong op naaste concurrent- j Archipel, dat veel problemen had met Die Haghe (8—7), vijf punten. Het Zuiden staat nu derde. In de staart boekten For- tuna en Blauw Wit ten koste van Deetos en De Danaïden be langrijke overwinningen. J Stand: Ons Eibernest 1223,',J Archipel 12—18, Het Zuiden 12—14, Rohda 11—12, De Dana-l iden 12—12, LUTO 12—11, For-;| tuna 1210, Blauw Wit 12—8. "ij Deetos 116, Die Haghe 124. E E SCH tdicai oldoei hronis libliott In e lieek-c ijn vis even-.'' lbiioth (Van onze tafel tennismedewerker) ROTTERDAM Bruynzeel- keukens heeft een zwaar week einde achter de rug. Zaterdag ontvingen de Schiedamse tafel tennissers in de Beurs Sanocel/- Scylia en zondag stond de uit wedstrijd tegen Tempo Team op het rooster. Zaterdag tegen Sa- nocel/Scylia werd het een moei zame overwinniré (64) en zon dag hadden de Schiedammers geen schijn van kans. Het werd 82 voor Tempo Team. Een dag eerder had Tempo Team afgerekend met Induna en bleef de jeugdige Utrechtse bri gade met 91 de baas. De hoofdstedelijke derby tussen de beide giganten Delta Lloyd en NMB/VDO bracht een 64 zege voor Delta Lloyd. De reserves van Bruynzeel- keukens wonnen, net als het eerste team, met 64 van De Veluwe. In Maassluis stonden TOG en NOAD tegenover elkaar Het werd een puntenverdeling (55). Drie overwinningen wer den behaald door de m Rotter dam en omgeving spelende clubs in de overgangsklasse. Elan/BIK was heer en meester over Orient en won met 82. Amroba had ook al succes. Met 64 werd in Amstelveen REA geklopt. 21 Up ontmoette TOGB in eigen huis. Het tot degradatie gedoemde TOGB kreeg met 7—3 klop. ROTTERDAM (ANP) Geor ge Brouwer van de organiseren-1 de vereniging Hades heeft z<®- dag in het Kralingsebos en op de Rotte de Hades-combi voor skiffeurs gewonnen. De grootste concurrent van Brouwer was de De Hoop-roeier Micbels, die OP het atletische gedeelte ze® sneller was dan Brouwer, maar m het roeien met duidelijk ver schil door zijn tegenstander werd verslagen. In de Hades- combi moesten de deelnemende roeiers in skif, twee of vier 48üv meter roeien (op de Rotte) en 4000 meter lopen (in het Kra lingsebos). De belangrijkste uitslagen zdn: Skif: 1. Brouwer (Hades) looptijd 33 minuten en 50 seconden - roe)iU°„ minuten 17,9 seconden, 2 Mic.ieis iwo Hoop) 33 45 - 23 S9.1. Twee: 1 NauUius <B Vervoort; J' vervoort) 33 40 - 32.02.6. 2 Tacn"" (Hoeks, Janssen) 15 53 - 24 32 6. Vier met stuurman: 1. Tach dok/RTC combinatie 14 23 - 21 Orca 14.18 - al 00.2, 3 Proteus/Ere'™ 13.23 - 31.43,5 'Conti wderoi ltd 2t zijn «li kor ,ïn -«dn 2 5 I 11 -7 1 - I -8 li N -1'! N i2 k bo i tannr tënei

Het Vrije volk | 1974 | | pagina 4