fan t Hoff en Jongepier weg uit Schiedam Auto twee keer 9 ver de kop eurofax 15.11.1 Kabel televisie dit jaar in raad REGEN VERGALTt VAKANTIEPLEZIER Inbreker loopt in val I HAAR? HEM. Brandschade veel hoger dan geraamd wiSsi^WMm rs ali Inpakken en wegwezen Bromfietser valt Opvallend Nieuw 00it zijn Contact •Teu. *w, «nar pte- lór «an. Tot Rfl OÜ pan. R4? m w- svj HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vooral het ongeschoolde personeel is de dupe geworden van de fusie die de Schiedamse kan- ioorboekenfabriek Van 't Hoff en Jongepier heeft aan gegaan met de Rijswijkse kantoorboekenondememing Van Dorp. Van het ruim tachtig man tellende personeel is het overgrote deel het afgelopen jaar al afgevloeid. Bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe "Waterweg-Noord staan nog tien vrouwelijke werknemers waarvan twee als part-time en twee mannelijke werknemers als werkzoekenden ingeschreven. 1 Goed verzorgd voor Het voormalig bedrijfspand van Van 't Hoff en Jongepier aan de Lange Haven 43: nu nog in gebruik als magazijn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Volgens wethouder Eef Collé komt het college van B. en W. binnen afzienbare tijd („In ieder geval dit jaar nog") met een voorstel over ka beltelevisie bij de raad. Er is een kabeltelevisiewerk groep geformeerd die de he le materie bestudeerd. Daar- jn zitten onder meer ver tegenwoordigers van de wo ningbouwverenigingen, de Woningdienst, het GTB en Gemeentewerken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Veertig procent van de Schiedam Noord- bewoners die heeft meegedaan aan de kabeltelevisie-en quête van de wijkvereniging Groenoord, klaagt over de be droevende tv-ontvangst. Enkele omschrijvingen die de kla gers op het enquête-formulier optekenden: We hebben spookbeelden door reflecties, twee a driedub belbeelden, lichtflitsen over het scherm, veel sneeuw, bal ken, geheel vervormd beeld, confettie op de kleuren-tv, echobeelden cn spiegelbeeld. 'rlMh 4' ':i'v *f' Bijdorp: iedereen blij met het mastenbos op de daken? Ut *- -U.VJ Zivembad Groenoordleeg en troosteloos. Ruim 90.000 zwemlustigen minder dan het vorige jaar doken in het verwarmde water van het buitenbad. Men is druk bezig fantasie-stadspeeloord voor honderden Schiedammertjes, in de sport hal Margriet uit de grond te stampen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Vanavond hopen de medewerkers van Jeugdland '74 in de sporthal Margriet de laatste hand te leggen aan de inrichting van fantasiestad, een oord waar talloze Schiedammertjes de komende twee weken naar hartelust zullen kunnen spelen. De achtergronden en de cors staan inmiddels overeind. Vanmiddag laat was de verfploeg nog druk bezig alle speelattributen een feestelijk kleurtje te geven. Projectie der Gerard Vos. is gebouwd rond de creatieve, spel- en contactsfeer. 15. 1 w5i tow M? id en Jet 847 +-l. 4 ^$y| VRIJDAG 26 JULI 1974 PAGINA 75 vai» boeikenfusie Rotterdams bur- meester W. Thomassen wenste Schiedam gisteren geluk met zijn nieuwe burge meester, "want de heer Lems is een voortreffelijke keus". De Rotter damse raad nam 's middags af scheid van Lems, die zeven jaar voorzitter van de PvdA-fractie rs geweest. Na de toespraken gold voor hem het motto: inpakken en wegwezen. Bi] de sluiting van het bedrijf aan de Lange Haven 43, begin deze maand, waren nog^25 per soneelsleden aanwezig. Directeur Jongepier bood hen, na een korte toespraak, een etentje aan. Van 't Hoff en Jongepier had al enige jaren commerciële ban den met het Rijswijkse bedrijf. Onlangs werd besloten tot een fusie. De fabriek ging over naar een pand in 's Hertogenbosch, de verkooporganisatie naar Van Dorp in Rijswijk. Volgens directeur H. J. Her berts van het Gewestelijk Ar beidsbureau Nieuwe Waterweg Voord is het vakbekwame per soneel merendeels meegegaan (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Binnen veer tien dagen is op rijksweg 20 tot ,iwee keer toe een auto praktisch !op dezelfde plaats over de kop geslagen. Op 11 juli ging de wa gen over de kop, nadat de be- stuurder"door een oneffenheid in het wegdek bij Jdlometerpaal 3.9 de macht over het stuur was kwijtgeraakt. De auto was total loss. Gisteren reed de ongeluks dagen weer over rijksweg 20, nu als wrak vastgesjord boven op een aanhangwagentje. 'Door een bult in de weg ging de auto die het aanhangwagentje trok, dit maal bij kilometerpaal 5,5 aan het slingeren, slipte en sloeg met de hele zaak opnieuw over de kop.-Bij beide ongevallen kwam de automobilist er zonder kleer scheuren vanaf. DAMESKAPSALON fVhn een onzer verslaggevers) u ..^r^^DAM De schade die jfty de brand aan de flat aan de jiavendijk is aangericht, blijkt Veel hoger dan was geraamd. Er if-nn Z1'n "unst een schade van ri.000 gulden, zeggen de experts, bn dat is ruim 10.000 gulden meer aanvankelijk was vastge steld. Verloren gingen onder an- aere: een bankstel, de gordijnen, de vloerbedekking en een tele visietoestel. Een deel van de huiskamer brandde finaal uit. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij een onge il op de Gerrit Verboonstraat jJjn een bromfietser en zijn duo- Passagier gewond geraakt. De bromfietser, de 18-jarige C. A. T. jWas door onbekende oorzaak ge- A ®n-Tlij liep schaafwonden op en brak één van zijn tanden. Jn la-jarige duo-passagier S. A. an L. kwam ook op straat ®*cnt en brak zijn linkerpols. en zijn in het Schiedamse '«meente-ziekenhuis behandeld. naar 's Hertogenbosch. Een an dere groep onder andere de verkoopstaf is ondergebracht in Rijswijk. Het ongeschoolde personeel is grotendeels met een afvloeiingsregeling de laan uitgestuurd. De hele ontslagprocedure is buiten het GAB om geregeld door de grafische bedrijfsgroe pen. Het pand aan de Lange Haven wordt nog gebruikt als magazijn voor de opslag van kantoorboe ken. Een paar oud-personeels leden van Van 't Hoff en Jonge pier werken er nog op basis van vakantiewerk. De N.V. Nederlandse Kantoor- boekenfabriek Van 't Hoff en Jongepier bestond in april van di j^ar zestig jaar. Groenoord heeft last van spookbeelden Ais schuldigen wezen zo staat in het laatste nummer van het wijkblad Noorder Akkooiy den de geënquêteerden resp. aan: de hoge' flats* slechte an tennes en overkomende vliegtui gen. Een klem deel henjt geen idee wie de boosdoener is. Zoals we reeds eerder schre ven, heeft bijna 90 percent van de geënquêteerden in Noord zich voor kabeltelevisie uitge sproken. Het overgrote deel wil de daarvoor best een huurverho ging slikken. Twintig percent van de kabeltelevisie-liefhebbers daarentegen wilde er geen cent extra voor 'betalen. Heel opvallend is volgens de wijkvereniging Groenoord dat er uit Bijdorp geen enkel ingevuld enquêteformulier terugkwam. Het wijkblad Bijdorp-Nieuws constateert lakoniek dat het met de televisie-ontvangst in haar wijk dus kennelijk zeer goed gesteld is, maar voegt er tegelij kertijd aan toe: „Is dat nou wel zo. Is men zo blij met dat mas- tenbos. Met antennes die schots en scheef op de daken hangen". Bijdorp hoopt dat er toch kabet- teiev.sie komt. In een klein hoekje op het en quêteformulier hadden de diver se Schiedam Noord-bewoners die last hebben van slecht beeld, nog geschreven dat ze hun tv- leverancier erbij haducr geroe pen. Meestentijds bleek er aan het toestel mets te mankeren. Enkelen hadden de gemeenten over de beroerde beelden inge licht. Het antwoord dat ze kre gen. was dat de gemeente er ook niets aan kon doen. De Groenoorders (21), Kethe- laars (3) en Woudhoek Zuid-be woners (1) die tegen kabeltelevi sie waren, gaven o a. als reden op: ..Omdat ik goede ontvangst heb", ..Ik heb genoeg aan twee netten" en Laten ze maar ka beltelevisie aanleggen van het watergeld". Groenoord beek de wijk die de meeste reacties op de enquête instuurde (236). Kethei volgde met 27 en Woudhoek met 15. -X-v.y.w (Van een onzer verslaggeef sters) SCHIEDAM Regen, regen De zomer '74 heeft nog niet veel goeds gebracht voor de „op mooi weer ja gende vakantiegangers". De Schiedamse zomer-activitei- ten hebben, vooral vergele ken met de prachtige zomer van het vorige jaar, een for se veer moeten laten. Ruim 90.000 bezoekers minder zijn dit jaar in het ver warmde water van zwem bad Groenoord gedoken. Tot nu toe hebben slechts 125.000 zwemlustigen de poorten van het buitenbad gepasseerd. Vorig jaar wa ren. dit er 215.000. De uitnodigende terrasjes van diverse cafeetjes in het cen trum anders bezet door vrolijke mensen nippend aan een koel glas bier of een verfrissende tonic zien er nu akelig kaal en troosteloos uit. Het Julianapark, het Beatrïxpark bij mooi weer vol wandelende moe ders en eendjes voerende kinderen zijn stille groe ne oorden, waar slechts de bomen staan te druipen in het druilende nat. - Het theehuis „Paviljoen de Ketel" in het Beatrixpark is' een van de slachtoffers van here Pluvius. Beheerder De Ronde: „Zit net je heïe ter ras vol met mensen, begint het te regenen™, je ziet je klanten dan wel mooi ver trekken. Op regenvrije da gen draaien we redelijk. Als het maar even droog is wil len dé mensen wel komen. Maar toch, vergeleken met het vorige jaar, scheelt het een jas, hoor. De omzet is dit jaar ruim vijftig procent minder. Gelukkig hebben we een aantal aardige zon dagen acjiter de rug, dat zijn altijd topdagen voor ons, maar ik heb er ook wel eens een dag tussen van 1.90; twee kopjes koffie." Ook het loketje voor kinder- ïjsjes en patat draait duide lijk minder dan vorige ja ren. Anders kwamen bezoe- kertjes van de kinderboer derij altijd graag bij het theehuis voor een versna- feestelijk niet. Ook de die- pering. Maar een ijsje in de regen is immers iang zo ren in de boerderij worden minder door kinderhandjes gestreeld. De nieuwe V.V.V.-activiteit: de fietstocht door Schiedam: van hetzelfde laken, een pak. Slechts één keer per week wagen gemiddeld vijf toe risten een ritje door de stad. Een woordvoerdster bij het V.V.V.; „We hebben aanvra gen genoeg binnen, maar de mensen willen alieen fietsen bij mooi weer. Als het weer maar even om wil slaan, kunnen er heel wat tochten van start gaan." Als troost zoeken de Schie dammers hun vertier maar binnenshuis. Het museum, waar op het ogenblik een Noorse tentoonstelling draait, boekt duidelijk be tere resultaten dan voor gaande jaren. Evenals het gedistilleerd museum en het restaurantje van de molen De Noord. Kinderen hebben echter heel Geinig mogelijkheden voor binnenaktiviteiten in Schie dam. Zoldertheater de Teer- is tot half september geslo- stoof, dat regelmatig pop pentheater voorstellingen gaf, is tot half september gesloten, het Passage thea ter is dicht; kortom, er blijft voor de ondernemende Schiedammer niets anders over dan de stad maar uit te trekken. Naar Rotterdam, Den Haag, Amsterdam, ste den die grootser zijn en der halve veel meer te bieden hebben. De Nederlandse Spoorwegen, die dit jaar al anderhalf maal zoveel rei zigers hebben kunnen note ren, zjjn er in ieder geval goed mee. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de omge ving van de Thorbeckeschool aan de Thorbeckesmgel heeft de politie de 23-jarige Schiedamse sloper F. C. gearresteerd. De sloper had in de school ingebro ken maar was gevlucht nadat hij door een voorbijganger was op gemerkt. Onder het raam waar door de jongeman naar binnen was geklommen, vond de politie een t.v.-toestel. De voorbijgan ger had de slower ontdekt toen deze een raam in de school in sloeg. t' a 9 1,1 w mz t a-? At e,<, Spelen in fantasiestad Was het kincierfestijn vorig jaar opgebouwd 'rondom het, the ma kinderdorp, dit jaar is er een. volwaardige stad uit de grond gestampt met fantasie- en sprookjesachtige bouwseien. Grillige huisjes k la Hans en Grietje, complete tremen en bo ten. Vanaf maandagmorgen ne gen uur kunnen ongeveer dui zend kinderen per dag, tussen de vier en twaalf jaar, in de Margriethal spelen en stoeien naar hartelust. Weekkaarten a tien gulden, die niet naamgebonden zijn en waar een lunchpakket 'dij inbe grepen is, zijn nog te verkrijgen bij de VVV en vanaf 29 juli bij de kassa aan de sporthal van twee jaar geleden, het reus achtige luchtbed, weer naar Schiedam te halen. Vorig jaar was dat wegens organisatorische moeilijkheden, tot teleurstelling van vele kinderen, met moge lijk. Voigens projectleider Gerard Vos is er dit jaar ontzettend veel te beleven in Jeugdland, Nieuwe activiteiten zijn onder andere: een; enprme autoracebaan, een stand van Fischer-techniek, waar geëxperimenteerd kan worden met technisch bouw werk, een touwheek, waar een ieder kleden kan knopen en we ven. Verdep is de organisatie er in geslaagd het knallende succes De activiteiten die vorige ja ren altijd op succes konden re kenen zijn uiteraard ook dit jaar weer vertegenwoordigd. Een kleine greep uit de talloze moge lijkheden: poppekleertjes naaien op echte naaimachines, solderen, emailleren, kleine, schilderen. Er zal een Jeugdland-redactie ge vormd worden, die iedere dag een krantje vol zal schrijven; kortom ongekend speelplezier in hee ardere vormen dan thuis Doel van dit groots opgezette, wellicht geldverslindende pro ject is volgens Gerard Vos: „Schiedamse kindertjes gewoon een plezierige vakantie bezor- gèn". Gerard: „Er zit geen die pere educatieve gedachte achter. Centraal staat het speelplezier van de kinderen. Ze moeten zich uit kunnen leven zonder geremd te worden door a! ierlei beper kende omstandigheden die thuis vaak meespelen. Het hele festijn Als wij met de kinderen gaan solderen, staat het vermaak voorop. Natuurlijk zitten er ook andere kanten aan, ze leren bij voorbeeld met gereedschap om te gaan, contacten te leggen met de buurman, die net v on'°and'g of juist handiger de soldeerbouw kan hanteren. Dat leggen van contacten vinden wij erg be langrijk. Daarom ook lopen er verschillende medewerkers- in dienst van de federatie samenle vingsopbouw- en cultureel werk- tussen het speelgewoel door om eenzame kindertjes op gang te helpen. Niets is immers zo vervelend dan je verloren te voelen tussen masra's soelende k;n;1=ren."

Het Vrije volk | 1974 | | pagina 1