Minimumprijs ook omhoog, handelaren Ruzie bij groep Soedan-helper s kapitein naar huis gestuurd 9 Portugal werkt op zondag rUITLATEN Feyenoords Europacup concurrent was op dreef Beenbreuk: vacuum- koffie beter dan gips femina u na oi ei n m EME ALG IAL helpt snel en brandt niet op de huid u? 1 WANDMEUBELS Vul hem in op de bon! Dode herkozen Drie juwelen- rovers gepakt Papadopoulos voor rechter? JA, stuurmij direct de keuzelijst voor I 'rt leuk cadeautje. I 'Deugt niet/ Gesprek defemïna; altijd goed voor'n dagje uit. drtjaarhelemaaï. Zelfde weer «'pi* UW KRANT NIET ONTVANGEN? 010-14.74.00 150 man niet aan werk Geen .blinde' sex- winkelsin Hulst Baby gestikt in plastic hamertje Poot stijf Onduidelijk I S: 1 1 m 1 I 1 I Maandag 7 oktober 1974 30e jaargang no. 8308 (Van een onzer verslaggevers) --DEN HAAG Kritiek op zijn commandant is de 32-ja- rige kapitein Nico Verweij plaatsvervangend comman dant van bet detachement Nederlandse militairen dat op het ogenblik voedseltransporten uitvoert in de Afrikaanse staat Soedan op -een enkele reis Nederland komen te staan. SERVICE 30 minuten Brede Hilledijk S7 v 010-856443 Noordsingel 91-93 010-242075 'V:'- vb'or LETTERS 1 Naar BARCELONA 1 metFEYENOORD 6 NOVEMBER g§ „Clians' - ■-£* Openingstijden: dagelijks van10-17 en van19-22.30uur,'szondags10-17uur. en heeft geen onaangename geur verkrijgbaar in tuben van 40 en 100 gr. Coerver ziet Cruijff schitteren in Barcelona Okker slaat naast halve ton Roy Schuiten wint Grote Prijs in Frankrijk (Van onze sociaal-economische redactie) VLAARDINGEN De hele dagploeg van de Nieuwe Ma- tex in Vlaardingen, 150 man sterk, js vanmorgen in staking gegaan. De vakbonden steunen de staking niet. Dordrecht wipt SVV voor beker Vraag dan met bijgaande bon de nieuwe cadeauiijst. U kunt hieruit nét zoveel cadeautjes kiezen als u nieuwe abonnees aanbrengt. Begin voorlopig met één nieuwe abonnee. (opsturen in een open envelop zonder postzegel naar: Het Vrije Volk Antwoordnummer1579 Rotterdam) volop H Naam nieuwe abonnee: adres:.„ plaats: wenst kwartaalabonnement Q maandabonnement en ontvangt Het Vrije Volk de eerste 2 weken gratis. Mijn naam:* adres:„ plaats: 1 <1 1 HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor (aile. afdelingen): Witte de Withstraat 25, Rotterdam, telefoon 010 14.74.00 Alleen voor het opgeven van TIPS (rubrickadvertcnties) telefoon 010 13.63.80 14.74.11 Ernstige meningsverschillen tussen enkele officieren van het Soedan-detachemer.t liepen zó hoog op dat de commandant, majoor P. A. Helmho'.t (48), zijn plaatsvervanger tevens commandant van het transportpeloton eind september naar huis stuurde. ers en: ende w< eek chaos ritme snntus in 30-40% voordeliger doorspeciabsatie w.t iï< v '.ïéllklévendjof kunststof ,i IttSMAS-lfttns' Al Ttl. 258550 Het Vrije Volk organiseert in samenwerking met de suppor- I tsrsvereniging Feyenoord op Vliegreizen naar de wedstrijd Barcelona-Feyenoord "Nadere gegevens komen deze week. .- In militaire kringen wordt ge- sproken,"7van pen„botsing van karakters": De bevelhebber, der Nederlandse strijdkrachten Is op de hoogte gebracht van het con flict, en er zal over de kwestie rapport worden uitgebracht. Tien militairen die op het avondappèl in het basiskamp El Fasher ontbraken zijn de drup pel geweest die de emmer deed overlopen. Kapitein Verweij, die het appèl afnam, kreeg te horen dat de afwezigen met majoor Helmho'rt in een bar zaten wat later bleek te kloppen. De kap: tem maakte daarover een opmerking aan het adres van de majoor, waarna hij de volgende morgen bij zijn meerdere de zelfde majoor op het matje moest komen. Daar kreeg hij te horen dat hij naar Nederland terug kon gaan. I (Van onze sociaal-economische redactie) ROTTERDAM Melkslijters in de Randstad dreigen met harde acties als deze week geen oplossing wordt ge vonden voor de moeilijkheden rond de melkprijs. De boze slijters, verenigd in het actiecomité Medehandelaren West-Nederland vinden het onterecht dat minister Lubbers van economische zaken de zuivelfabrieken toestemming heef: gegeven aan de industrie en de melkdetailhandei drie cent meer te vragen voor melk en melkprodukten. Daarentegen wil hij de minimum prijs voor melk niet met zes cent verhogen. deze wees staat ook een ge sprek tussen boeren, fabrieken' en de detailhandel op het pro gramma. De detailhandel is vrij de prijsverhoging met drie cent naar de consumenten toe door te berekenen. De -melkhandelaren in de Randstad hebben dat van daag geweigerd. „Deze gang van zaken deugt helemaal niet", aldus de heer Herweijer van het actiecomité. ..We hebben niets tegen de be drijven, onze actie gaat tegen het beleid van het ministerie. Door deze maatregel van de minister krijg je een nog gro ter verschil tussen de verkoop prijzen van de slijters en die m de grootwinkelbedrijven. En we zijn er juist over bezig dat ver schil tot redelijke proporties te rug te brengen." mité af wat een vergadering van de vaste Kamercommissie van. Landbouw zal opleveren. Voor Komt er deze week geen op lossing. :s volgende week de chaos compleet", aldus de heer Herewijer. „De slijters zullen dan ook weigeren de prijsver hoging aan de fabrieken te be talen De fabrieken zullen do slijters met meer leveren. Con sumenten zullen dan geen melk knjgen. Voorlopig wacht het actieco- SYDNEY Hoewel hij twee weken geleden overleden is, is de burgemeester van de Australische stad( Burwood in een gemeente raadsverkiezing lierkozen. De stembiljetten waren niet herdrukt. Een dagblad ziet de gebeurtenis als een bewijs van het onbenul van de kiezers in Burwood. Het principe „nooit op zondag" werd gisteren in Portugal enthousiast in de wind geslagen. Straten en standbeelden werden geschrobd, en arbeiders togen naar de fabrieken, om een dag gratis te werken. De activiteit was een gevolg van een oproep van president Goncalves om de zondag voor één keer tot werkdag te maken, nadat zaterdag het 61-jarige bestaan van de republiek met een vrije dag was gevierd. Van een onzer verslaggevers) GRONINGEN 'Het ge bruik van goede vacuum- kofjie in plaats van gips als hulpmiddel bij het herstel van gebroken ledematen kan veel ongerief voorko men.' Deze stelling verdedigde eind vorige weck de heer C. Blaauw, die aan de Rijks universiteit m Groningen promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde. 'Gips heeft een aantal be zwaren. Het verweekt als het nat wordt en het aanbren gen mag niet worden onder broken, omdat dan vervor mingen kunnen optreden. Sommigemensen krijgen door het gipsverband hevige jeuk. Alles bij elkaar reden genoeg om naar iets anders uit te zien. Bijvoorbeeld naar een plastic zak gevuld met koffie, die zich ncht naar de vorm van het been. Als de lucht uit de zak wordt gezogen, wordt de in houd keihard.' Ahoy", 'Zuidplein, Rotterdam- iTernaiionateconsumontenbeu'S Veel bewolking met nu en dan regen. Matige tot krachtige wind. Eerst uit uiteenlopende richtin gen, later tussen west en noord. Minimumtemperaturen rond 4, maxima morgen omstreeks 11 graden. S oktober zorr oo onder C6S2 18 03 maan op onder 22 55 14 15 Bei dan uitsluitend (géén ander nummer) Van maandag t/m vrijdag: van 8.30 -19.00 uur Op zaterdag: van S.0O-15.00 uur slaapkamers, fcanicstcüen enz. Ncrgensio'n keus. Fabriefstooniakn industriegebouw Goudsesmset bh, R'Jam, id."0IQ - 126461. spierpijn, gewrichtspijn, stijve nek, zenuwpijnen, pijn in armen en benen staking al tex HEEMSTEDE Drie Italia nen, die in Heemstede voor en kele tienduizenden guldens aan sieraden hebben gestolen, zijn vanmorgen aangehouden. Bij een van de inbraken trad de alarm installatie van de juwelier in werking Men zag een witte Alfa Romeo wegrijden, waarna de achtervolging werd ingezet. In Amsterdam werd de auto met de drie Italianen van 22, 24 en 32 jaar oud - aangehou den. Een van hen woont in Am sterdam. de anderen logeerden bij hem. Johan Cruijff scoort: 10 s Het werk werd vanmorgen vroeg neergelegd uit ontevredenheid over de functie-lonen. Werknemers bij de Nieuwe Matex :n Vlaar dingen (dochter van het Rotterdamse scheepvaartbedrijf Phs. van Ommeren) krijgen voor hetzelfde werk minder loon dan hun col lega's bij Matex Europoort en bij Amatex m Amsterdam. Volgens de vakbonden is over die probleem vrijdag in een vergadering met de onderne mingsraad en de directie van het bedrijf overeenstemming bereikt. Maar de directie zou verzumd hebben de werknemers dat vol doende duidelijk te hebben ge maakt. de aanleiding van hun -"taking. „Je wordt hier al mren in de maling genomen ah de pest", al dus hun woordvoerder. (Van een onzer verslaggevers HULST De verordening van de gemeente Hulst, waarin staat dat alle winkelruiten in de gemeente geblindeerd moeten worden vanwege de verkeers veiligheid" moet volgens Gede puteerde Staten van Zeeland vernietigd worden. G.S. hebben dat oij de Kroon aangevraagd. In feite ging het de gemeen teraad van Hulst erom e»n einde te maken om wat zri noemt „on fatsoenlijke uitstalpraktijken van de tien sex-winkels in Hulst". G.S. achten de verorde ning in strijd met het algemeen beginsel van ed bestuur. V_ ALPHEN AAN DE RIJN De bijna zeven maanden oude An neke Baksteen uit Alphen aan de Rijn is zaterdagmiddag in haar wieg gestikt. Het meisje, dat last had van doorkomende tanden, had een plastic hamertje gekregen om op te bijten. Ver moedelijk is ze gestikt doordat ze de steel te ver in haar mond heeft gestoken. rwec 'Grote Prijzen7 feliciteren elkaar: David Wells (Links), winnaar bij de amateurs en prof Roy Schuiten ATHENE Het z.iet er naar uit, dat de voormalige Griekse dictator George Papadopoulos voor een rechtbank: moet ver schijnen. Zaterdag heeft de pro cureur-generaal van het Hof van Appel fn Athene opdracht gegeven een gerechtelijk onder zoek te beginnen tegen de ex- president en andere leden van het koloneisregiem. Men wil hem ter, laste leggen, dat hij door het parlementaire bewind in 1967 omver te werpen in strijd met zijn eed ais militair gehandeld en hoogverraad ge pleegd heeft. Het onderzoek naar Papado poulos vloeit voort uit het be sluit van de regering-Karaman- li->, dat politieke misdrijven uit de periode van de militaire jun-i fa berecht zullen worden, (zie verder pag. 5 In die bewuste vergadering hebben de vakbondsvertegen woordigers de Matex-directie gewaarschuwd niet langer de poot stijf te houden omdat een mogelijke staking wel eens 'zou kunnen overwaaien naar Wil- ton-Fijenoord', waarmee con tacten worden onderhouden. Vrijdag is ook gepraat over de personeelssterkte op het be drijf. Openvallende pla itfcn vul de de directie op met werkne mers van een koppelbaas. „Dat is een aanval op onze werkge legenheid," aidus een woord voerder van de stakers. De bedrijfsleiding spreekt In haar commentaar van een. „kor te werkonderbreking" omdat een aantal vakbondsvoorstellen nog onduidelijk zijn. De werknemers zelf noemde de functiebeloning Wie wil er een cadeautje? Weet u era! een? r">.

Het Vrije volk | 1974 | | pagina 2