Onbevoegde geeft verpleegsters les en trouwillusies IHêahURK Hot UW-I» 'Gifpotjes'zijn onschuldig politie verontwaardigd Griepgolf: geen reden tot paniek r m GERED NA ZES DAGEN VOL ONTBERINGEN Rechtstreeks von importeur 4195.- gitttiitgl) Vul hem in op de bon! 9 k Laatste beul van Libanon slaat hand aan zichzelf .Kernenergie- eiland' is in studie INFORMATIE OVER BEZORGING: Gerard Croiset 'ziet' atoom bom in het Midden-Oosten IJ? 1 5 1 i i Jarenlang in ziekenhuizen aan 't werk Reputatie Vergelijking Meer bewolking Beschuldigingen NAAR KLEI NERE ROL Terroristen' 725,- ftlnsfiiehe meubelen JA, stuur mij direct de keuzelijst voor 'n leuk cadeautje. Dinsdag 14 januari 1D75 30e jaargang no. 8390 hoofdredacteur herman wigbold (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Vier jaar lang heeft de 27-jarige Utrechtse kantoorbediende J. S. B. als gediplomeerd (docent)-ver- pleegkundige" in 12 ziekenruizen in Utrecht en omgeving gewerkt, hoewel hij enkel 3 jaar mulo en een jaar hbs had. «fl (Van WASHINGTON onze redactie buitenland) De Verenigde Staten hebben Noord- Vietnam ernstig gewaarschuwd. De Noordvietnamese re gering moet „alle consequenties aanvaarden uit haar wei gering de Parijse vredesovereenkomst uit te voeren." Dat hebben de VS geschreven in een nota, die is toegezonden aan de landen, die het Parijse akkoord moeten bewaken. CHERNY-piano'S IRMBACH-pianos TCHAUCA-piano's U Vraag dan metbijgaande bon de nieuwe cadeaulijst. U kunt hieruit nét zoveel cadeautjes kiezen als u nieuwe abonnees aanbrengt Begin voorlopig met één nieuwe abonnee. Weet u era! een? plaats: (opsturen in een open envelop zonder postzegel naar: Het Vrije Volk Antwoordnummer7579 Rotterdam) Naam nieuwe abonnee: adres: telop wenst kwartaalabonnement maandabonnement en ontvangt Het Vrije Volk do eerste 2 weken gratis. Mijn naam: adres: plaats: 4- Hoofdkantoor: Witte de Mithstraat 25, Rotterdam tel. 01514.74.00 Opgeven van TIPS (rubrickadvertenties) tel: 010 13.63.S0 14.74.11 Pas in het twaalfde ziekenhuis maakte hij een foutje: hij moest college geven aan leerling-verpleegsters en verplegers en noemde toen het pijnstillertje aspirine een antibioticum. Via een oplettende verpleegster kwam deze „wetenschap" de zie- Jcenfiuisdirectie ter ore, die de inspecteur voor de volksgezondheid waarschuwde. Deze op zijn beurt lichtte de politie in. De politie heefl .proces-verbaal 1 tegen -de kantoorbediende opge maakt -wegens valsheid in ge schrifte en het onbevoegd uitoe fenen van de geneeskunst Op last van de officier van justitie is hij daarna weer vrijgelaten. Uit het -onderzoek is gebleken dat B. zich in sommige zieken huizen als verpleegkundige, in andere als docent-verpleegkun dige uitgaf. Als dat gevraagd werd, zei hij -gediplomeerd hbs- er tie zijn en de diploma's ver pleegkunde a en b (psychiatrie) te 'hébben Ibéhaald. Soms gaf hij zich ook uit voor kandidaat me dicijnen. In zijn kennissenkring had hij zich de reputatie opgebouwd, doctorandus medicijnen te zijn. en- co-assistent in het Acade misch Ziekenhuis .in Utrecht. In dieJaatste 'functie' staat hij ook in het telefoonboek, maar zover kon -worden nagegaan heeft hij daar nooit gewerkt. B. ging zp in zijn -hobby op," dat'hij ïn zijn, -vrije .tijd. bij zijn- kennissen op bezoek ging om hen bijvoorbeeld een injectie te geven. In zijn woning is een grcol aantal medische instrumenten gevonden, zoals een stethoscoop, dnjectiesuiten, een bloeddrukme ter, genees- en verbandmiddelen enz. Bij de ziekenhuizen -kwam hij meestal binnen via een uitzend bureau. Als daar om getuigschrif ten werd gevraagd, toonde hij vervalste brieven of officieel briefpapier van ziekenhuizen waar hij eerder had gewerkt. Als hij- eenmaal door een uit zendbureau was gestuurd, werd volgens de politie klakkeloos aangenomen dat B. degene was voor wie hij zich uitgaf. Hoewel de Utrechter gehuwd is gaf hij verschillende verpleeg sters -de iridruk dat 'de vrouw konden worden van de beroemde dr. B.' Een van de verpleegsters kreeg hij zelfs zover dat ze hem behalve haar charmes ook een 'financiële bijdrage' van 4000 bood. J '3urgemeesferswomiütg kost Rotterdam tonnen is-vV-tx.-üt..-. Zes Mevrouw Barbara Wilson (46) kan nog niet lachen, al heeft zij het er levend vanaf gebracht, dagen lang hing zij in haar auto, die in de Verenigde Staten in een 200 meter diep ravijn was gestort, tussen hemel en aarde. Gewond, zonder eten, zonder drinken, bij temperaturen onder nul. Na drie dagen hoorde een.man haar, zo vertelde ze. Hij weigerde hulp. „Eigen schuld. Had je die weg maar niet.moeten namen," zei .hij en ging weg.: We^k.dpie dagen, later, hoorde een tiener^ haar* zwakke hulpkret'en.''Dë reddihg duurde toch (nog uren.) ■(Van een onzer verslaggevers BOTTERDAM Als burgemeeser André van der Louw het landhuis Semiramis defini tief als ambtswoning betrekt gaat dat de gemeente Roterdam minstens 120.000 gulden per jaar kosen. Ambtenaren van de gemeente Rotterdam onderzoeken of de woning aangepast kan worden aan -de wensen van het gezin Van der Louw. De burgemeester heeft nog geen oordeel over de financiële en bouwkundige con sequenties van de ombouw van Semiramis tot ambtswoning. Hij wil het onderzoek van de amb tenaren afwachten. Semiramis, een riant landgoed in de Alexanderpolder, heeft de gemeente 700.000 gulden gekost. Opknappen van de vervallen villa zal op zijn minst een half miljoen gulden kosten. Experts berekenen dat de ambtswoning een zware financiële belasting voor de gemeente zal betekenen. Aan rente en aflossing (voor de insiders: een dertigjarige an nuïteit tegen de momenteel gang bare rente van 10,5 procent) moet jaarlij te ongeveer 130.000 gulden betaald worden. Daar komen onderhoudskosten bij, die, als ze laag geschat worden, op 15.000 gulden komen. Totaal: 145.000 gulden. Ter vergelijking: de veel kleinere ambtswoning van burgemeester Thomassen, die door Van der Louw is afge wezen, vroeg jaarlijks 12.000 gulden aan onderhoud. Als Van der Louw twaalf procent huur (een redelijk per centage) van zijn salaris (bijna twee ton) betaalt, krijgt de ge meente 24.000 gulden per jaar. Trek die van de 145.000 gulden lijks 121.000 gulden op tafel Semiramis leggen. Belastingvoordelen heeft de gemeente niet. af. en de gemeente kan zelf jaar- In makeiaarsknngen wordt gezegd dat het huis eigenlijk alleen geschikt is als koophuis voor miljonairs. Burgemeester Van der Louw is door de af deling Rentegevende Eigendom men van de gemeente Rotter dam attent gemaakt op het huis. Deze afdeling zoekt al vier jaar naar een bestemming voor het lege huis. De villa werd 4 jaar geleden gekocht van een vlees fabrikant, omdat op die plaats een metrolijn moest komen. De metrolijn is inmiddels van de baan. Van der Louw voelt veel voor Semiramis, genoemd naar de koningin die de hangende tuinen van Babyion zou hebben aan gelegd, omdat de viila dicht bij de Jenaplari-school ligt die zijn beidé zoons volgend jaar gaan bezoeken. BEIROET De laatste beul van Libanon heeft op bijzonde re wijze de hand aan zichzelf geslagen. Hij dronk een groot aantal glazen arak (Libanons nationale alcoholische drank) en deed in het allerlaatste glas een -grote dosis "vergif. De politie vermoedt dat het de 55 jaar geworden Jakob Alexan der Morkus gewoon allemaal een beetje te veel is geworden. Tenslotte had hij sinds bet eind van de veertiger jaren „ettelijke tientallen terdoodveroordeelden" naar de andere wereld geholpen. ROTTERDAM Op het ministerie van Econo mische Zaken wordt be studeerd of het mogelijk is om een kernenergiecentra le te bouwen op een kunstmatig eiland in zee. Dit hebben de gecommit teerden Van Dijk en Van Heezik van Rijnmond gis teren gezegd. Volgens gecommitteerde Van Heezik van Economi sche Aangelegenheden heeft Rijnmond voorlopig nog geen belang bij een kerncentrale op een eiland m zee. Tot 1985 is het Rijnmondgebied op ener giegebied „seif-suppor- Ung". Rotterdam en Rijn mond willen, dat Rijnmond na die tijd eiectricïteit van buitenaf gaat importeren. Van Heezik acht 'n eilar.d voor een kerncentrale al leen bovendien financieel onhaalbaar. „Alleen als zo'n eiland ook gebruikt wordt voor het vestigen van andere industrieën, zou dit plan een haalbare kaart kunnen worden." I loze nota van VS aan N.-Vietnam Welke die consequenties zijn heeft een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken gisteren niet wil len zeggen. WAARDE 3500.- nu voor desgewenst zonder aanbetaling voor 50.» per maand p.L WAARDE 4700.* nu voor WAARDE 5900.- nu voor. Gratis thuisbezorging. Vijf jaar garan tie. Stemmen door geheel Nederland. SINOS 1808 Westersinge! 42. ROTTERDAM telefoon (010) 36 35 00 Dagelijks geopend van 9-6 uur. Vrijdag koopavond van 7-9 uur. Ook importeur van Estonia, Steinway, Bechner, Rich. Weber, Wij veel bewolking met plaat selijk regen. Matige tot krachtige aan de kust eerst nog harde -wind uit zuid tot zuidwest. Mi nimumtemperaturen ongeveer 6 Smaden, maxima rond 9 graden. (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN De 134 potjes die vorige week uit de Apothekersschool in Eindhoven zijn gesloten, be vatten geen gram opium en slechts een sterk verdund vergif. Bjj gebruik zou men alleen wat misselijk gewor den zijn. Dit heeft drs. C. Bogaerdt, bestuurslid van de Stichting Opleiding Apothekersassi stenten in Eindhoven, gis teren meegedeeld. De Eindhovense politie is er onstemd over dat hef bestuurslid pas gisteren met deze mededeling kwam. „De-politie heeft heel wat extra mankracht op deze zaak gezet en er zijn bijzon der veel kosten gemaakt om het publiek te waar schuwen", aldus een poli tiewoordvoerder. „Directeur Vand er Linden van de school heeft ons by de aan gifte van de diefstal heel nadrukeljjk gewezen op het gevaar. Vooral de ver giften in de potjes zouden al by gebruik van een hal ve gram dodelijk zjjn. Wij -hebben ons aan die melding gehouden, evenals de inspecteur van Volksge zondheid, tegen wie de schooldirecteur hetzelfde heeft verteld. "Het laatste woord hierover is nog niet gesproken." aldus de poli ticwoordvoerder. Van de 134 verdwenen potjes zijn er gisteren 84 in de Dommel te ruggevonden. De rivier werd over een afstand van 6 km door duikers van de brandweer afgezocht nadat 's morgens de eerste potjes in het water ontdekt waren. 18 Isnuarl zon op onder C6 42 16 57 maan op onder 09 34 20 40 bei onze atd. abonnee-service OIO - 14.74.00 (géén ander nummer) maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur zaterdag tot 16.00 uur Zie ook onder „adressen" - onder de Strips UTRECHT De Utrechtse paragnost Gerard Croiset zegt te hebben "gezien" dat de steden Cairo, Beiroet en een deel van Tel Aviv door een atoombom worden verwoest. "ik zie het beeld van, Hiroshima," zei de paragnost vanmorgen in een radio-programma van de NOS over de situatie in het Midden oosten. In het programma waren ook minister Van der Stoel, Kissinger en president Ford te horen. Wél verklaarde hij, dat de VSe, zich zullen houden aan de huidi ge wet die nieuwe inmenging in Indo-China verbiedt. Hij voegde er echter aan toe, dat de rege ring „nog hard studeert" over de mogelijkheden voor verhoging van de economische en militai re hulp aan Zuid-Vietnam en Cambodja. In de nota sommen de VS acht beschuldigingen tegen Noord- Vietnam op. Ondermeer: het zenden van meer dan 160.000 man troepen naar Zuid-Vietnam, verdrievoudiging van de bewa pening van de communisten m het zuiden en de weigering waamemingstroepen toe te ia- ten. Inmiddels zijn Amerikaanse vliegtuigen begonnen militair materieel naar de geïsoleerde Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh over te brengen. Dagelijks worden acht tot negen vluchten met wapens en munitie ge maakt. Zuidvietnamese bommen werpers zouden gisteren een Noordvietnamees konvooi heb ben bestookt. Daarbij zouden 200 vrachtwagens zijn vernietigd. Zie ook pagina 5. iiifimiimiimHHmiiiifirmiiiiminirmiMjmiiiiim'rimifHWmmiifiLmimuiiii'i.'iiiJmtiitmu.miwiiiiimmimnrirmiHn. 'nmrmiimiimrjimwm Na een schan daal dat de Britse tv en showbiz op zijn grondvesten deed trillen gaat actrice Anita Kay „het wat rustiger doen". Anita werkte mee aan de televisieshow „Sterren op zon dag", maar werd ontslagen toen be kend werd dat ze een verhouding had met de pre sentator van dat programma, Jess Yates. De actrice heeft zich nu terugge trokken op een boerderijtje waar ze in passende kledij oefent voor haar nieuwe kleine rol als sla vin in „Aladin". iinHiiiitiimiitutiiMitittiimiiitiiimitiiiimmmiouiiniiiiUfmiiiiiiMmiHjmNi iiit/iMwnmmmiiimHtiiiits mmimiimmimtiiiiniimiiMimimm: ROTTERDAM De gro te verwarring rond de drei gende „Nieuw-Zeeland"'- griep die naar ons land op rukt is volstrekt overbodig. Dit zei gisteravond de Rotter damse vinoloog dr. N, Masirrel, lector aan de medische faculteit van de Erasmusuniversiteif en tevens directeur van het natio- naal-influenza-centrum In Ne derland van de Wereldgezond heidsorganisatie (WHO). Die laatste organisatie waarschuwde afgelopen week dat die voor ons iand althans nieuwe A-griep on derweg was. Dr. Masurel: '"Er is geen en kele reden voor paniek. Mensen die aL tegen gnep ingeënt zijn, blijven ook tegen de Xieuw-Zee- land-gnep beschermd. "Volgens de viroloog kan het alleen nog even duren voordat nieuw vaccin gearriveerd is om dat huisartsen sinds de panieke rige berichten van vorige week bestormd zijn, en er weinig ent stof meer in huis was. BEERSJEBA Drie Israëli sche jongens die in de plaats Netivot „voor de grap" door een megafoon op straat hadden ge roepen dat er een Arabische aanslag op til was, hebben van de rechter in Beersjeba ieder 125 boete gekregen. Kömplete advisering en verzorging vart het klassieke interieur Nw. Binnenweg 190 en 195 C3 etages)* Rotterdam «Tel. 010-759122' Wie wil er een Mmt |e? «Ij

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 1