■UITLATENi SPORT VANDAAG 2-2...toch voordeel TEACH IN op juichend Schiphol Politie wint race met dood Een baan voor u? 's Avonds zes uur drie Hilversum drie. r-UITLATEN Zuidmiclten Vietnam: Schip met 3000 vluchtelingen uit Hue gezonken' sz 1 GEWELD m Vul hémInóp debon 11 ELKE WERKDAG 40 VACATUR ES OPDE RADIO. WANDMEUBELS U? Vraag dan met bijgaande bon de nieuwe cadeauiijst. JA, stuur mij direct de keuzelijst voor 'n leuk cadeautje. FITTING STATION Vleessmokkel m 'Doorstoten' Vijftien Maartse buien Maandag 24 maart 1975 30e Jaargang no; 8449 mantelspeciaüst <5 Onder dekking van een „anti-metra-kever" vuurt een agent een traangasgranaat af. (Van onze redactie buitenland) ROTTERDAM Na de mislukking van Henry Kissin gers bemiddelingspogingen in het Midden-Oosten moeten de vredesonderhandelingen in Genève zo spoedig mogelyk worden hervat. Daarover zyn alle by het conflict betrok ken partyen het nu eens. AXEL Twee politie mannen uit Axel hebben zaterdagnacht tijdens een razendsnelle^rit naar bet ziekenhuis het leven ge red van de heer R. Wal- hout (32), die bij een ca féruzie was neergesto ken. De toestand van de man was zo ernstig, dat hij al in Wellicht één voor u? Bel de volgende werkdag het Arbeidsbureau, dat de baan aanbiedt.Daar kan men. u me'cr inlichtingen geven. Een telefoonlijstvan de Arbeidsbureaus ligt voor U klaar bij de afdeling Voorlichting van het Minis- tericvaa Sociale Zaken, Zeestraat 71A, Den Haag. SERVICE IN 30 MINUTEN Brede Hilledijk 97 010-856443 Hoordsinnal 91-93 010-242075 MAASKANT BEHANG s: t' U kunt hieruit nét zoveel cadeautjes kiezen als u nieuwe abonnees aanbrengt. Begin voorlopig met één nieuwe abonnee. Weet u era! een? A adres: plaats: opsturen in een open envelop zonder postzegel naar: Het Vrije Volk Antwoordnummer1579 Rotterdam) Naam nieuwe abonnee:- Politie win'sllag om HOOFDREDACTEUR HEKMAN VPIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 23, Rotterdam tel. 010 1174.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertêntiesï tel: 010 12.S3.8011.74.11 Wat wij drie maanden geleden voorspelden, heeft zich ont wikkeld met de onvermijdelijkheid van een Griekse tragedie: hef geweld heeft opnieuw in Amsterdam toegeslagen. Alie explosieven lagen al geruime tijd opgehoopt: vastgeleg de standpunten, prestige-conflicten, fanatisme en onverzettelijk heid. Slechts een koel verstand had een ontploffing kunnen voorkomen. Dat verstand Was bij geen van beide partijen aan wezig. De actievoerders hadden moeten beseffen dat zij eind vorige week aan het einde van hun mogelijkheden waren gekomen. De Amsterdamse raad had zich opnieuw met grote meerderheid voor de afbouw van de metrolijn naar het Centraal Station uit gesproken. Die meerderheid is geen garantie voor een juiste be slissing, Zij is wel de enige methode waarmee in een demo cratie te werken valt. Hef college van B. en W. heeft échter zulke ernstige fouten namaakt dat het allerminst zijn handen in onschuld kan wasser De slechte voorbereiding, de ongelukkige verklaring over de metro-aanslag, het gebrek aan bereidheid fouten te erkennen, het geharrewar in B. en W. en in de PvdA, de veel te iate in diening van hef reconstructieplan, het zijn evenzovele blun ders die de temperatuur tot kookhitte hebben opgevoerd. De gevolgen zuilen nog lange tijd het bestuurlijke en poli tieke leven in Amsterdam vergiftigen. Bovendien is de politie die in tegenstelling met 1966 met'grote tegenzin geweld moet gebruiken,, in een onmogelijke positie geplaatst. Amsterdam is gelukkig niet maatgevend voor het klimaat in ons tand. Het is niettemin uitermate triest dat in een relatief zo tolerant land als hef onze het televisiescherm vanavond ge vuld zal zijn met straatgevechten. GEMONTEERD IN 30 MINUTEN! 30-40% VOORDELIGER 1 jaar garantie Gouderakstraat53, industrieterrein Usselmondserandweg. Tel. 824124. Regenmantel in Dioien/ katoen gabardine. 7$f Afknoop- bare 8;'jrVvk^ pelerine. in de mode- Mg' kleuren M;36/46 Rotterdam, Oude Binnenweg 127: Noordmotenstraat 63; Groene Hiile- dijk 200; Hoogstraat 181Winkel- cenirum Zuidplein, Hoog 577 Dordrecht, Sarisgang 5 DUSSELDORP Drie Ne derlandse vleessmokkelaars zijn dit weekeinde in West-Duits- land gearresteerd. Twee auto's met 1,5 ton vlees zijn in beslag genomen. P fieuwmarkt' fel verzet (Van onze verslaggevers) AMSTERDAM De slag om de slooppanden in de Niemvmarktbuurt heeft de Amsterdamse binnenstad van morgen in een chaos veranderd. Nadat de politie in enkele uren erin geslaagd was deals een fort verdedigde elf huizen te ontruimen, drongen rond half elf groepen demonstranten vanuit de richting Zeedijk1 de Nieuwrnarkt op en begonnen een stormloop tegen de politie. Straatstenen werden uit de grond gerukt om de politie mee te bekogelen. Parkeermeters gingen omver om barricades te bouwen, tegen de waterkanon nen. Auto's werden zwaar be schadigd. De krakers van de Nïeuw- markt-panden hebben via pam fletten opgeroepen tot een grote m&m demonstratie op de Dam. Ver wacht wordt dat zeker tien duizend mensen zullen komen. Rond half tien kon de sloop van de panden beginnen, na een verwoed gevecht met de krakers die verf, rookbommen, vuur werk, speksteenpoeder, stenen en dakpannen gebruikten voor hun verdediging. Tweehonderd politiemannen in rood en geel besmeurde uni formen verleenden steeds meer kleur aan de bijna napoleon tische veldtocht. Het gebruik van een pantserwagen die de gebarricadeerde deuren tien, twintig keer ramde om tenslotte een bres te slaan voor de agen ten, gaf de doorslag aan de strijd. Rond,half elf laaide rond de Nieuwmarktbuurt de strijd weer op. Uit de mededelingen door de politieradio bleek dat de politie acties werden geleid door een "hoge gemeentelijke autoriteit wiens naam begon met een L', ongetwijfeld wethouder Lam- mers, die gevraagd had "door te stoten naar de Sint Anthonies Breestraat." inmiddels waren er bij de po litie al vijf gewonden gevallen. Door de stenenregen zijn min stens twee agenten gewond. Een jongetje werd in de kuit gebeten door een politiehond,die bij de charge werd ingezet. Een kraker raakte aan de hand ge wond. Willy Kreuz scoort Feyenoords gelijkmaker Ondanks een 22 gelijk- spel tegen MW liep Fey- enoord, zonder de geschor ste Van Hanegem, gisteren toch een punt uit op PSV. punten achterstand op Feyenoord. kaderspel 47/1. Tweede werd een andere Neder lander, Jean Bessems. De Eindhovense ploeg ver- lior met 21 in Alkmaar van AZ'67. Ajax, dat in De Meer met 3—0 van Utrecht won, heeft nu nog drie Biljarter Hans vultink behaalde die weekeinde in de Rotterdamse Alexan derhal de wereldtitel in het Het aantal arrestanten was in middels opgelopen tot vijftien. Allemaal werden ze ingesloten -in het hoofdbureau van politie. Het "actiegebied Nieuwmarkt" rond de veroverde panden zag er omstreeks het middaguur troos teloos en chaotisch uit De bo men, een kinderspeelplaats, een door de buurt zelfgebouwde die rentuin: alles was platgewalst door de bulldozers. Zie verder pagina 5 faalt - nu 'Genève' Nog geen 24 uur na het ver trek uit Jeruzalem, van de ont goochelde Kissinger zijn de Is- paraatheid gebracht. Premier raëlische troepen in staat van Rabin heeft ontkend, dat er al eer. gedeeltelijke mobilisatie is afgekondigd. t Toen Kissinger gisteren naar Washington terugkeerde dood den Israëlische soldaten aan de Libanese grens twee Arabische guerrilla-strijders, zo heeft het opperbevel in Jeruzalem mee gedeeld. Volgens Israël heeft Cairo zijn wapenaankopen versneld. Na het abrupte eind van Kis singers missie hebben Israël en Egypte elkaar wederzijds de schuld In de schoenen gescho ven. Vanmorgen is Kissinger voor 't eerst in de Egyptische pers gekritiseerd. AI Achram schreef, dat de Amerikaanse bemidde laar „gecapituleerd" is voor Is raël. Kissingers falen wordt ge weten aan een „tekort aan vastberadenheid" en niet aan Israëls onverzoenlijkheid. Volgens do Israëlische rege ring is het debacle het gevolg van de weigering van de Egyp tische regering een niet-aan- valsbelofte af te leggen, ook niet in ruil voor de teruggave door Israël van de Sinal-passen en de olievelden van Aboe Rodeis. Zie verder pag. 4 de ambulancewagen een gro te bloedtransfusne moest hebben. Zoveel bloed was er echter niet in de wagen. Terwijl de ambulance naar het academisch ziekenhuis in Gent gierde, besloten de twee politiemannen, die de heer Walhout begeleidden, het hoognodige bloed te ge- ven. De toestand van het slacht offer, uit' Heikant, werd van- morgen redelijk genoemd. „Maar zonder dat 'politie- bloed' had hij het nooit ge haald," aldus een woord voerder van het ziekenhuis. De dader van de steekpar tij, O. B, (20) uit Gent, is inmiddels gearresteerd. Het is de man, volgens de poli tie, niet meer duidelijk wat de aanleiding tot de ruzie was en'waarom hij had ge stoken. Tel: 070-608525, Bereikbaar tot een uur na de uitzending. sl-uptamcrs, bankstellen en/. Nergenszo'n keus. Fabrickstoonealen ïnilustri esc bouw Goudscsingcl 66, RUim, lel. "oio 12.64.61. fmm STMTioMs 3(M0% voordeliger door specialtaati» vaste prij2en per dienst hoge kwaliteit (origineel) T jr. garanti» STOCKHOLM! SCHIPHOL „Niet tc geloven," zei gistera vond Cctty Kaspers toen. de ditto waarin ze zat op het plein bij Schiphol bijna werd platge drukt door de duizenden die naar de luchthaven waren gekomen om de overwinning van Teach In in Stockholm, te vieren. De groep moest Schiphol uit- eidelijk via een sluipweg ver laten, „omdat er anders geen doorkomen aan was". Teach In heelt alle Nederland se songfestivalrecords geslagen. Een zo stormachtig welkom is eerdere deelnemers of ze nu gewonnen hadden of niet nooit ten deel gevallen. Teach In is ook de eerste groep in de festivalgeschiedenis die, als eer ste optredend, heeft gewonnen. Zie voor het verslag van ALE VAN DIJK-pagina 7. vraag staalboeken *600dessinsmodern at klassiek •in voorraad. ■Ti MIDDELLANDSTRAAT 2 - TEL 23.3t.S2 PLE1NWEG 204-206 - TEL 85.78.2S Rotterdam vrijdagavond-koopavond .Opklaringen, afgewisseld met enkele buien, mogelijk met hagel «sneeuw. Matige tot krachtige, .aan de kust nu en dan harde, noordwestelijke wind. Minima «tl' het vriespunt. Maxima mor gen rond zes graden. maart zon cp onder 08.33 49.01 maan cp onder !6S0 <6.10 neme... ...250 g krenten, 250 g rozijnen, 100 g sucade, 50 g gemalen kokos, 500 g rijst. Krenten en rozijnen rijst Rijst opzetten met1 i water en 'n snufje zout. Kook de rijst: krenten, rozijnen, sucade en kokos toevoegen, even doorkoken, dan 'n Vz uur op klein pitje laten sudderen. Afmaken met kaneel, botersaus of (voor de kinderen) limonade eroverheen. Smuipaoen kunnen een boekje met de nieuw ste Zuidvruchten-recepten aanvragen bij antwoordnummer 3212, Amsterdam (geen postzegel nodig). Gedfoogde'4^ SAIGON Een schip met 3000 vluchtelingen uit de be legerde Zuidvietnamese stad Hue zou vanmorgen vroeg tij dens een hevige storm zijn ge zonken. „Er moet worden ge vreesd dat er geen overlevenden zijn", aldus een militaire woord voerder in Da Nang, waarheen het schip op weg was. Het schip zou „zwaar overbelast" zijn ge weest. - Een ander scheepje, met ze ventig vluchtelingen aan boord, is zaterdagavond gekapseisd en gezonken. Vijfenveertig opva renden konden worden gered en naar Da Nang gebracht. Van morgen arriveerde daar een schip mef 1000 vluchtelingen. Zij vertelden dat- ze onderweg vanaf de kust met raketten waren bestookt. Het aantal vluchtelingen in Zuid-Vietnam is de afgelopen dagen gestegen tot zeker één miljoen, zo is vanmorgen in Sai gon bekend gemaakt. Het probleem is het grootst in de havenstad Da Nang, waar de afgelopen twee weken al 700.000 vluchtelingen aankwa men. „Als Hue valt, worden het er nog veel meer," zei de rege ringswoordvoerder. De regering kan per maand slechts 40.000 vluchtelingen uit Da Nang zuid waarts evacueren. Wie wil er een wenst O kwartaalabonnement maandabonnement en ontvangt Hel Vrije Volk de eerste 2 weken gratis. Mijn naam; adres: plaats:

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 1