i Wmkehnehje duizendje van onbekende Ü«t llte Vrouw (52) vermoord Cola of Politie zoekt 'sex- koniitë' Uw voetbal avond SLAAPKAMERS Vul hém in op 20.000 mensen blij Minister houdt rode-vlag-hijsen niet tegen: het is niet verboden Fries meisje (19) dood in Parijs9 hotel Van den Doel bindt in Half zo duur als F 16 INFORMATIE OVER BEZORGING: 1 1? JA, stuur mij directdekeuzeiijst voor 'n leuk cadeaulje. voor Protest kanier Roeiers met luchtbuks beschoten Droog Tweeling overlijdt in dezelfde nacht zooo n idee 10.000 man Kinderen als model NEDERLANDERS UIT SAIGON ram iaar m ter yrkvc Woensdag 23 april 1975 30e jaargang no. 8474 literfles (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Werkgevers en werknemers in de bouw zijn niet tevreden met de 1 miljard gulden extra die de regering wil uitgeven aan de bestrijding van de werkloos heid. DANNY HF, NN E VA N GE R (16} is ech.tr V-» Vraag dan met bijgaande bon de nieuwe cadeaulijst. U kunthieruit nétzovee! cadeautjes kiezen ais u nieuwej abonnees aanbrengt. Begin voorlopig met één nieuwe abonnee. Weet u er al een? 4^ Het Vrije Volk Antwoordnummer 1579 Rotterdam plaats: "Ik de ry'i zit dan zal de Rotterdam t I i t persaneej; ]jne vrij HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam tel. 010 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertentics) tel. 010 13.63.80 14.74.11 ROTTERDAM De 20.000 Rotterdamse ambtenaren heb ben 1 mei, dag van de arbeid, vrij. Het college van B. en W. heeft de motie van PvcLA-fractieleider G. Schilder, die hier om vroeg, gehonoreerd. De betrokken ambtenarenorgani- saties zijn van het besluit op de hoogte gesteld. De vrije dag geldt in principe voor alle ambtenaren. Degenen leraren bijvoorbeeld die toch moeten werken, omdat de dienst een vrije dag op 1 mei niet toelaat, kunnen de dag op een latere datum inhalen. Dat is ook het geval bij ambtenaren, die op 1 mei een roostervrije dag hebben. Over de vraag hoe 1 mei in volgende jaren moet worden geregeld, zullen B. en W. over leg voeren met de verschillende gesprekspartners. Daarbij zal van belang zijn hoe de kwestie landelijk geregeld wordt. Minister W. F. de Gaay Fort man van Binnenlandse Zaken zal het hijsen van de rode vlag op het Rotterdamse stadhuis op 1 mei niet tegenhouden. Er zijn volgens hem geen wettelijke voorschriften geschonden. De bewindsman antwoordt dit op vragen van de heren W. Albeda (ARP), J. W. van Hulst! (CHU) en J. L. P. M. Teijssen (KVP)) van de Eerste Kamer. Volgens De Gaay Fortman zijn B. en \V. in dit geval alleen aan de gemeenteraad verantwoor ding verschuldigd Het dagelijks bestuur van het Openbaar Lichaam Rijnmond, dat eerder besloot de rode vlag niet te hijsen, bespreekt mor gen de mogelijkheid van een vrije dag voor hun ambtenaren. De PSP-er B. D. Kaima heeft hierom gevraagd. ARP-fractieleider V. Aantjes in de Tweede Kamer en oud-mi nister H. K. J. Beemink (CHU) van Binnenlandse Zaken ver schijnen vrijdagmiddag niet bij het kort geding dat de Stichting voor Politieke Bewustwording over de rode vlag tegen de ge meente Rotterdam heeft aange spannen. Beiden hebben bezig heden elders. De president van de rechtbank heeft ze ontslagen van dc plicht op het kort geding te verschijnen. HILVERSUM Alle voor Nederland belangrij ke Europacup-voetbalwed- stryden, die vanavond ge speeld worden, zyn (geheel ol gedeeltelijk) op de tele visie te zien, Hier volgt een schemaatje; 0 19.53 uur, Nederland I: PSVDynamo Kiev, recht streekse uitzending met commentaar van Theo Rcitsma (duurt tol 21.45 uur). 9 22,13 uur. Nederland If BarcelonaLeeds, samen vatting met commentaar van Herman Kuiphof (tot 22.40 uur). 9 23.00 uur, Nederland I: JuventusFC Twente, sa menvatting met commen taar van Koen Vcrhoeff (tot 23.30 uur). Nederlandse televisiekij kers die België kunnen ontvangen, kannen op Bel gië BRT van 20.10 uur tof 22.00 uur een rechtstreekse uitzending van Barcelona Leeds United zien. Amper had hij zijn lucht- bedje gespreid, of agenten kwamen de 28- jarige minder- valide Dick Gerritsen, van morgen wegha len op het Haagse Bin nenhof. De man wilde de Twee de Kamer wij zen op de on rechtvaardig heid in de Al gemene Wet Bijzondere Ziektekosten dat zieke be jaarden met spaarcentjes een AWB'Z- bijdrage krij gen, terwijl gezonde bejaarden die in een tehuis willen eerst hun eigen ver mogen moeten opmaken. j HEERENVEEN De 19-jari- ge Titia Stellingwerf uit Bois- ward is dood in haar hotelkamer in Parijs gevonden. Het meisje was daar met een excursie van het Jan Brugmancollege in Bols- ward. Ze was zondagavond al niet goed geworden en men dacht toen dat ze een flauwte had ge kregen. Maandagochtend over leed ze aan een hartaanval. Het stoffelijk overschot is vandaag door de Panjse justitie vrijgegeven en zal naar Bols- ward worden overgebracht. ARNHEM Prof. dr. Hans van den Doel heeft gisteren tij dens een door de Socialistische Studentenbond tegen hem aange spannen kort geding een omstre den uitspraak ingetrokken. Hij had in een interview gezegd dat het enig verschil tussen het poli ticologisch instituut van de Nij meegse universiteit en Dennen dal is dat op het instituut de zwakzinnigen het voor het zeg gen-hébben; 'Neem de Ja DANNY H E N N EVAN GE R (16) uit Den Haag dacht eerst dat het vals was, het briefje van duizend dat ze zomaar van een klant kreeg en dat ze hier m haar hand houdt, maar het is wel degelijk echt. De politic heeft er tenminste niets ver keerds aan kunnen ontdekken. Danny werkt sinds vijf maan den bij drogisterij Van der Gaag aan de Haagse Groen markt. Gisteren verkocht ze een klant van middelbare leeftijd een fles tonicum van 35 gulden. De man betaalde met een bil jet van 100 gulden. Van het wisselgeld gaf hij haar 25. „Laat maar zitten," zei hij, „dat is voor jou." Toen Danny hem verbouwe reerd aankeek" haalde hij uit zijn portefeuille een briefje tan 1000 en zei: „Hier'\ Danny schrok zo dat ze het geld op de grond liet vallen. De 'klant ver liet de zaak zonder om te kijken. Toen hei meisje van de con sternatie bekomen was rende zc de man achterna, maar vond hem niet meer. Danny ging daarna naar de politie, die nu een onderzoek instelt. Het geld blijft een paar dagen in een politie-kluis, en daarna krijgt het meisje het terug. „Als ik het tenigkrijg zet ik het op dc bank, of ik ga er iets moois voor kopen," zegt Danny, die het al een beetje ge vierd heeft door haar collega's op een slagroomtaart te tracte- ren. „Maar als die man zich .bedenkt kan hij het geld terug krijgen." zeggen Engelsen (Van onze parleemntsredactie) BEN HAAG Engeland heeft aan België, Nederland, Noorwe gen en Denemarken de Jaguar, van Brits-Franse makeljj, aan geboden als opvolger van de Starfighter. Volgens de Deense minister van de Orla Moeier zou de prijs slechts de helft bedragen van de Mirage, Yiggen en F 16 en in dc buurt van 7 miljoen liggen. Moelier die zich enigszins ver bolgen toonde over het feit dat Nederland en België kennelijk besloten heben op eigen houtje te handelen, zei dat zijn land het Britse aanbod zeer interessant vindt. De Denen waarvan bekend is dat ze niet staan te springen om hun Starfighters te vervangen, grepen eerder al de uitspraken van he PvdA congres aan om hun beslissing uit te kunnen stellen. Op dit moment staat daarmee alleen nog vast dat de Noren on voorwaardelijk voor de F 16 zul len kiezen. Het Belgische ministerie van defensie heeft inmidels ontkend dat Nederland en België los van de twee andere landen hun be slissing zullen nemen. t /"'W* V'/'H/ 'S'/"-/; 'f Na/ EINDHOVEN Vier roeiers van de Eindhoven- se studentenroeivereniging Telamon zijn gisteravond vanuit het plaatselijke woonwagenkamp bescho ten met luchtbuksen. Twee roeiers werden daarbij geraakt aan borst en rug. Na doktersbehandeling konden zij weer naar huis. De roeivereniging oefent in het Eindhovense ka naal, dat vlak langs het woonwagenkamp loopt. Volgens de studenten zou den zij in het verleden vaker zijn beschoten. Meestal door kinderen. Daarvan is nooit aangifte gedaan, omdat nog niet eerder iemand was getrof- Wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog. Zwakke tot ma tige noordwestelijke wind. Mini ma-omstreeks 6, maximumtem peraturen morgen ongeveer 14 «raden. zon od onder 0*26 1952 maan op onder '3 34 04 24 bel onze afd. abonnee-service 010-14.74,00 (géén ander nummer) maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur zaterdag tot 16.00 uu,- Zie ook onder „adressen" onder de Strips (Van een onzer verslagge HEERLEN Een 52-, vrouw is gisteravond in haa- ning in Heerlen vermoord. werd vannacht om half één ge vonden door haar echtgenoot, die thuiskwam van zijn werk. De schedel van de vrouw was met een hard voorwerp ingeslagen. De Heerlense politie vermoedt dat het motief voor de moord roof geweest is. De hele woning was duidelijk doorzocht. Kasten en laden waren opengetrokken. LONDEN Na een eender le ven te hebben geleid is de En gelse tweeling Jim1 en Arthur Mowfoth op 66-jarige leeftijd in dezelfde nacht aan een hartaan val overleden. De fysieke gesteldhesid van beiden was vrijwel gelijk. Vanaf hun jongste jeugd hadden Jim en Arthur-dezelfde smaak, ont wikkelden dezelfde vaardighe den en ondernamen (ook onaf hankelijk van elkaar) dezelfde bezigheden. Als 15-jarigen gin gen zij bij de RAF; ze verlieten de luchtmacht beiden ais eska der-commandant. wandmeubden, bankstellen, ene. Ner»ens zo'n .keus. Fabrielcstoonialen Industrtege- bouw, Goudsesmcel 66, R'dam. Tel 010 - 126461. doe mee met het grandioze gezins-voordeei-feest Een miljard gulden erbij 'bouw' nóg ontevreden Ze vinden het bedrag te laag (de bouw wi! 2 miljard), het aan tal arbeidsplaatsen dat ermee geschapen wordt te gering en een bezwaar is dat het effect van de injectie pas in 1976 doorwerkt Het kabinet heeft besloten de financiële positie van oudere werklozen te verbeteren. Per 1 januari volgend jaar hoeven mensen die werkloos zjjn en ouder dan ZVfz iaar niet terug te vallen op de bijstandswet. Oie mensen blijven tot hun 65e recht houden op een werkloosheids uitkering. Daarnaast overweegt de rege ring de WWV-uitkering op te trekken tot het WW-peil (van 75 tot 80%). Dat is een voor deel voor langdurig werklozen. Dat heeft minister Boersma meegedeeld bij de voortzetting van het debat in de Tweede Kamer over de werkloosheids nota. De injectie in de bouw zal volgens de regering 10.000 werk nemers een jaar lang aan werk helpen. De bouw telt nu 50.000 werklozen. De verwachting is dat daar volgend jaar 9000 werklozen bijkomen. De injectie van 1 miljard moet die extra werkloosheid voorkomen. Het bedrag van 1 miljard is als volgt verdeeld: 9 500 miljoen voor aanvullende werken en wegen, bruggen, zwembaden, sportvelden derge lijke buiten de Randstad. O 150 miljoen voor gemeenten die in de bouw moeten worden besteed. 9 123 miljoen voor speciale re gelingen zoals subsidies. 100 miljoen om bedrijven te stimuleren gebouwen neer te zetten buiten de Randstad. Die regeling gaat onmiddellijk in. Een meerderheid van de Tweede Kamer had de regering om 1 miljard extra gevraagd. Toch riepen Bouwbond NVV- voorzitter Buijs en werkgevers voorzitter "Van Eykelenburg de Kamer op de regering te dwin gen meer geld beschikbaar te stellen. Voor aanvullende werken heeft de regering pas voor 18 miljard in de computer, terwijl er maar 500 miljoen voor wordt uitgetrokken, aldus Buijs. Zie verder pagina 17 ARNHEM Politie mannen in het hele land zoeken koortsachtig naar Joop Wilhelmus, ex-Dord- tenaar en eigenaar van Nederlands grootste sex- blad Chick-Bordrecht. Wilhelmus, die tegen woordig in België woont, wordt gezocht na de ar restatie van een echtpaar in Arnhem dat - tegen forse betaling - zijn 12- jarig zoontje en dochtertje (een tweeling) ais sex- modellen liet optreden. In dc zaak zijn inmid dels acht arrestaties ver richt, maar er worden er nog meer verwacht. Bij de aangehoudenen bevindt zich, behalve dc 37-j'arïge vader en de 39- jarige moeder, van de kin deren, de vrouw van de voormalige Dordtse sex- koning, de 35 -jarige Wil- hclmina Wilhelmus. Z\j werd gisteren aangehou den, toen ze toevallig op de rijksstraatweg te Dor drecht langskwam. De overige arrestanten zijn de uitvinder van het „natio nale sexvakblad" Candy, Peer Muller, de tegen woordige uitgever van dat blad V., de 37-jarige Am- sterdame fotograaf F. H. en volgens de Arnhemse politie nog „twee opwar mers", mannen die de kin deren voordat ze gefoto grafeerd werden „in de juiste stemming brachten". Om d eschjjn te wekken dat de foto's in het huiten- land waren gemaakt wer den ze, aldus de politie, eerst aan Deense bladen verkocht en later weer voor Nederlandse blaadjes teruggekocht. De tweeling is nu on dergebracht ni een tehuis in de buurt van Arnhem. ROTTERDAM De Neder landers, die nog in Zuid-Vietnam verbleven, hebben dat land in middels verlaten. Om éen mi nuut over negen is vanmorgen een Martmairtoestel met de Ne derlanders aan boord uit Sai gon vertrokken. Het was van middag nog niet bekend of cr nog Nederlanders op eigen risico in Zuid-Vietnam zijn achtergebleven. Het vliegtuig, dat een tussenlanding maakt in Hongkong, wordt morgenavond of vrijdagochtend op Schiphol verwacht. (opsturen in een open envelop zonder postzegel naar: Naam nieuwe abonnee: adres; pfaats: wenst O kwartaalabonnement maandabonnement en ontvangt Het Vrije Volk de eerste 2 weken gratis. Mijn naam; adres:

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 1