1500.- gestolen GS zegt ja tegen houw buitenshuis Yisakten zijn weer te koop Radarcontrole Lintjesregen in museum Bezwaarschriften binnenstadsplannen bijna alle ongegrond Bingo-avond buitenland tv/radio nederlandl radio WOENSDAG 30 APRIL 1975/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 T tr SCHIEDAM Het adviesorgaan van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, de Provinciale Planologische 'Commissie (PPC) vindt, dat er een kans moet blijven bestaan om een metrolijn door de binnenstad aan te leggen. Een definitieve beslissing over het al of niet 'doortrekken van de metrolijn, die dwars door Schie dam richting Vlaardin'gen moet gaan lopen mag pas genomen worden, wanneer de studie over het vervoer afgerond is. Ongegrond Herstel bevorderen Regisseur Ad Hoeymans: „....geen gemakkelijke zaak... Op het eerste oog zou men het niet zeggenmaar hier zitten toch echt gravin Aleida van Henegouwen, graaf Floris, de hofdames en de minstreel zoals ze in Krijgh de Claere te zien zijn- - Het openingslied van de revue wordt al swingend én zingend, door vrijwel de gehele groep medewerkers (zo'n 80) gebracht. f SCHIEDAM De revue „Krijgh de Claere" dte eert groot deel van het 700 jarig f eestgezicht van de stad Schiedam moet gaan bepalen nadert met veel horten en stoten de voltooiing. De repetities verlopen verre van vlekkeloos, de tekst zit er veelal goed „in" maar'- wordt onverstaanbaar uitgesproken, terwijl zowel aan' de dansen, de muziek en zang 'nog het een en ander bijgeschaafd moet worden. Vlaarclingen Duivensport Schade f 250.- Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010} 265205 266646 deel PPC meent: Schiedam kan best metro krijgen Wat het aanleggen van een metrolijn betreft is de PPC het met Rotterdam en het dagelijks bestuur van Rijnmond het met Schie dam eens. Zoals bekend ziet het dagelijks bestuur van Schiedam liever een sneltramiijn door de stad lopen. Rotterdam daarentegen is te gen een sneltram, omdat het lij- nennet dan te vaak gekruist moet worden door andere we gen. Ook zou een sneltram niet zo hard kunnen rijden, zou de storingsgevoeligheid groter zijn en zou een sneltram langere, rusttijden kennen. Het stadsbestuur van Schie dam gaat er juist -vanuit, dat het aanleggen van een metronet te lang duurt. Ook moet er voor de bouw van zo'n net te veel worden afgebroken en moeten nieuwbouwplannen te lang in de ijskast blijven liggen. Het dagelijks bestuur van Rijnmond voegt aan de bezwaren van Schiedam toe, dat het aanleggen van een.metronet door de stad nadelige gevolgen voor de bin nenstad kan hebben. Het advies van de PPC was gevraagd, omdat Rotterdam vo- ng jaar een bezwaarschrift in-, diende bij GS van Zuid-Holland" tegen de binnenstadsplannen. De PPC heeft ook adviezen gegeven over de andere ingediende be zwaarschriften. Opvallend daar bij is, dat de PPC praktisch alle bezwaren, die mensen hebben tegen de binnenstadsplannen ongegrond vindt. Het PvdA-raadsiid N. Diele- roans schreef bijvoorbeeld in zijn bezwaarschrift, dat bij de binnenstadsplannen alle nieuwe winkelvoorzieningen geconcen treerd worden tussen de Broers- vest, de Hoogstraat en de Ver lengde Passage. Volgens hem zullen de winkels aan dp Hoog straat, die na de "Verlengde Pas sage liggen minder bezoekers ontvangen. Zonder enige bewijs voering zegt de PPC het daar niet mee eens te zijn. Terwijl mej. Y. M. Bastiaanse over de binnenstadsplannen zei, dat de binnenstad met de ver wezenlijking ervan het specifie ke karakter en de sfeer zal ver hezen, vindt de PPC juist, dat door middel van nieuwbouw, renovatie en vervangende bouw een herstel van de binnenstad bevorderd wordt. Volgens L. W. Notenboom zou het doortrekken van de Passage tot de Verlengde Passage en de bouw van een groot warenhuis op de hoek van de Hoogstraat en het Broersveld een verstoring zijn van de grote omloop Hoog-_ straat-Broersvest-Lange Kerk straat. Ook zou het parkeren aan beide zijden van de Lange - Haven verboden moeten wor den. Het Schiedamse stadsbe stuur gelooft echter niet, dat de door Notenboom bedoelde grote omloop aangetast wordt Wat het parkeren aan de Lange Ha ven betreft, wil b en w. dit in de toekomst alleen toestaan aan de mensen die noodzakelijk op de Lange Haven moeten zijn. De PPC was het niet eens met alle bezwaren van L. W. Notenboom. H. Noordegraaf diende onder meer het bezwaarschrift tegen de binnenstadsplannen in, waar in hij schreef, dat met het opne men van het Stadserf in de plannen, geen rekening gehou den is met de jeugd uit het Sin gelkwartier. Die jeugd had daar, volgens hem, een aantal speel-, voorzieningen moeten krijgen. De PPC vindt echter, dat het een terechte keus was om het Stadserf in de binnenstadsplan nen op te nemen en vindt ook de bezwaren van Noordegraaf met terecht. Woensdag 7 mei vindt er in het Provinciehuis aan de Ko- nmgskade in Den Haag een •hearing plaats over de Schie damse binnenstadsplannen en alle bezwaarschriften, die daar tegen zijn ingediend. Namens het stadsbestuur gaat wethouder Chris Zijdeveld naar Den Haag. Op verzoek van de fractievoor zitter van het CDA M. A. C. Ta- veme-van Campen besloot de gemeenteraad deze week om ook 'wethouder Cor Bolmers met Chris Zijdeveld mee te laten gaan. Toen de binnenstadsplan nen vorig jaar door de gemeen teraad werden goedgekeurd, had- Bolmers de portefeuille Stads ontwikkeling. M.'VvV- iüü Ziekenomroep neemt plaat op van revue 'Krijgh de Claere9 Een groot deel van de 80 mee spelenden zien de hele revue riet meer zitten, ook al omdat ze er a( zo'n 7 maanden mee be zig zijn. De spelers willen nu eindelijk wel eens resultaat van .hun werk zien. Het eerste resul- 'taat zullen ze deze week echter al kunnen zien, wanneer de Zie kenomroep Schiedam een- plaat, van de revue gaat opnemen. - Deze* plaatopname gaat op I en 2 mei in het Passage theater plaatsvinden; op de eerste dag wordt het instrumentale gedeel- •te opgenomen, op de tweede dag de zangpartijen. Het feestcomité, brengt deze grammofoonplaat officieel uit, en verzorgt de ver-, koop ervan. De „Krijgh de Clae re"-plaat zal bijna 13 gulden gaan kosten. Er zullen 1000 exemplaren van deze elpee ge maakt worden, die - naar het. zich op het moment laat aanzien op het Stadskantoor (op het bureau van het feestcomité) en in het Passage theater (tijdens pauze van de revue) verkocht zullen worden. Vooral de zangonderdelen uit, de revue leveren nog veel pro blemen op bij de repetities, het •is allemaal nogal onverstaan baar. De optimisten onder de revuespelers houden het erop dat die onverstaanbaarheid aan de repetitieruimte de aula van de Scholengemeenschap Nieuwelant - ligt, en dat de akoestiek in het Passage theater er wel voor zal zorgen dat alles te verstaan zal zijn. Voor de toevallige binnenloper in de aula van de scholenge-, meenschap valt er weinig touw aan de revue-in-wording vast te knopen. Maar dat is volgens de speler- nou net het kenmerk van een revue. Regisseur Ad Hoeymans ver telt over Krijgh de Claere: „Er bestaat inderdaad geen enkel verband.tussen de stukjes on- cerling, er is geen samenhang. Alle sketsjes (een stuk of 15) staan op zichzelf. Het zijn alle- maal korte scènetjes waarin, een klein deeltje uit.de geschiedenis van Schiedam wordt uitge beeld." Krijgh de Claere is de eerste amateurruvue die Ad Hoeymans regisseert tot nog toe heeft hij veel toneel geregisseerd „geen gemakkelijke zaak", vindt hij zelf. „Juist doordat het allemaal korte scènes zijn is het moeilijk werken, de grote lijn ontbreekt. En een aantal van 80 spelers is ook vrij onwerkzaam, je leert de mensen niet echt kennen." Behalve met deze problemen, kampt Hoeymans ook nog met het probleem dat hij niet vanaf het begin bij de revue betrok ken is geweest In december legde de eigenlijke regisseur het bijltje erbij neer, waarna Hoey mans in januari binnengehaald werd. Hij zegt hierover; „Als ik vanaf september had meege daan, was het heel anders ge worden. Dan had ik-bij de audi tie Ivel andere maatstaven aan gelegd, veel minder mensen er bij gehaald zodat het overzich telijk was gebleven," aldus Ad Hoeymans, die zelf zes dagen per week in het toneelstuk „Cy rano de Bergerac" staat, en de 'zevende dag aan de regie van Krijgh de Claere besteedt. De revue Krijgh de Claere is geschreven door Chris Bezooijen en Ed Verkade, die ook voor het 700-jarige Vlaardingen een re vue hebben gemaakt. Veel spe lers uit deze Vlaardingse revue* „Even goeie maatjes" doen ook in de Schiedamse revue mee. Ongeveer zestig procent van alles wat met Krijgh de Claere te maken heeft, ligt m 'Schiedamse handen, de rest wordt door Vlaardingers gedaan. De feestrevue is een aaneen schakeling van dans, zang, mu ziek en toneelspel. In.de diverse onderdelen (met namen als „de jenevershow", „de heksenshow" en „Hermes DVS-SVV") wor-' den voortdurend verbanden, met het hedendaagse Schiedam ge legd. Geestige opmerkingen over b.v. de gemeenteraad of Schie damse toestanden zijn niet van de lucht. Krijgh de Claere gaat op za terdag 24 mei in het Passage theater in première en geeft daar vervolgens in de feestweek nog 8 voorstellingen. Op maan dag 2 juni wordt er nog een ex tra voorstelling gegeven, omdat men vermoedt dat het aantal Schiedammers dat de revue wil zien groter zal worden dan eerst gepland was. 1 SCHIEDAM - Bij een snel heidscontrole op de Burgemees ter-van Haarenlaan heeft de po litie 15 automobilisten gesnapt, die de .maximum snelheid van. vijftig kilometer overschreden. De controle met de. radarappa-. ratuur werd daar tussen half één en half twee gehouden. Eén van- de vijftien aangehouden 'automobilisten had een snelheid van 92 kilometer. SCHIEDAM - Op donderdag 1 mei wordt er een bingo-avond -gehouden in dienstencentrum De Woudhoek aan het Heijermans-- pleip. De bingospelletjes speelt men -daar morgenavond vanaf balf acht r y? «ajw SCHIEDAM - Tweehonderd duiven werden door de Postdui venvereniging Schiedam gelost bij een vlucht over 52 kilometer -vanaf Achtmaal. Prijzen werden behaald door de duiven van on dermeer; C. Verlinde, D. Lems, 'C. Baan vinger, A: Suttorp,R. -v.d. Meij, P. Grootveld,-A. Wes- terholl en J. Doejaaren. SCHIEDAM - Sinds gistermorgen is Schiedam.twee ridders njker, omdat het „hare majesteit heeft behaagd" - zoals de officiële zinsne de luidt twee inwoners van Schiedam tot Ridder m de Orde van Oranje-Nassau te verheffen. De jaarlijkse lintjesregen kwam verder noo op het hoofd van 11 andere Schiedammers terecht; hierbij waren twee gouden, drie zilveren en zes bronzen eremedailles. BunemeSter Lems rijkle deze lintjes - dte ieder jaar ter ere van de verjaardag van de koningin worden uitgedeeld - dinsdagmorgen 'in het museum uit Op bijgaande foto de 13 gedecoreerde Schiedam- mers. SCHIEDAM Uit een geld kistje, dat in het huis stond van E. S. -aan' de Schiedamseweg hebben inbrekers voor 1500 gul- den aan buitenlands geld gesto len. Men kon het huis binnen komen, door aan de achterkant -ervan een ruit te vernielen. Onbekenden braken de motor kap open van de auto van E. v, T., die geparkeerd stond 'op de Maasdijk. Uit de auto, verdween een spanningsregelaar met een waarde van 50'gulden. De toe gebrachte schade aan de auto bedraagt 200 gulden. SCHIEDAM Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft •ja gezegd tegen het krediet van SCHIEDAM - Vanaf morgen 1 mei zijn de diverse visakten voor het visseizoen 1975-1976 weer te koop. Dat-gebeurt bij de afdeling Burgerzaken van de gemeente-secretarie aan de Overschiesestraat. Het bureau is iedere dag geopend van half ne gen tot vijf uur en iedere don derdagavond van zeven toe tot negen uur. De visakten zijn vergeleken met vorig jaar niet in prijs ver anderd. Een bijdragebewijs voor het vissen met één gewone hen gel kost vijf gulden, een kleine vtsakte voor het vissen met twee gewone hengels of één speciale hengel 11,75. Grote visakten', zodat men met alle geoorloofde vistuigen mag vis sen kosten 33 gulden. Om een bewijs te. krijgen voor de kust visserij moet men drie gulden neertellen; Zowel bijdrage-bewijzen als kleine visakten zijn voor de be woners van Schiedam-Noord iedere dag. van half negen tot twaalf uur te koop bij het hulp postkantoor aan het Jacques Ur- lusplein. ruim drie miljoen gilden, dat Schiedam uit moet trekken voor de vervanging van de Buiten- sluis. Zoals we in Het Vrije Volk van maandag 21 april- al schreven is de bouw van de nieuwe sluis, tot goot ongenoe gen van het college van b en w, uitgesteld tot eind dit jaar. De bouw van de Buitensluis gaat ruim 20 miljoen gulden kosten. Schiedam moet daarvan tien procent ofwel ruim drie miljoen gulden voor eigen rekening ne men. De rest wordt betaald door het rijk. Ook hebben Gedeputeerde Staten er geen bezwaar tegen, dat de gemeente 2850 gulden uittrekt voor de aankoop van materiaal voor het gymnastiek lokaal aan het Oude Kerkhof, 945 gulden voor verduisterings gordijnen van het fiimlokaal in de Comeniusschool, 1452 gulden voor het aanschaffen van mate riaal nu de kleuterschool 't' Stokpaardje een nieuwe taak- leidster krijg en 2355 gulden voor gymnastiekmateriaal voor de dependance van kleuter school De Tierelier. NOS 18.15 Samenvatting Défilé Paleis Soestdijk 18.45 Pauius de Doskabouter 18.55 Journaal 19.05 Van. gewest - tot gewest en Int. Agrarisch nieuws SOCUTERA 19.50 Nederlands Astmafonds NOS 20.00 Journaal P.P. 20.20 RJK.P.N. NOS 20.30 Ganzepeper, tv-serie 2L25 Markant: portret van Dr. L. de Jong 22.15 Dank zij u: bekendma king van de opbrengst van de actie „Natio naal Geschenk" 22.35 Studio Sport '23.00 Panoramiek 23.15 Journaal MORGEN NOS-NOT 13.55 -14.15 Schooltelevisie 14.25 -14,50 Schooltelevisie NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal IK OR 19.05 Als je toch in de buurt bcnt:'dokumentairc se rie IKOR-KRO-RKK Kenmerk: informatie over kerk pn samenle ving NOS Journaal TROS Q.B. VII, tv-film, 2 IVoodhouse in oranje: volksliederen Aktua-Special NOS Journaal 19.30 20.00 20.21 21.30 22.10 22.40 De verjaardag van K< ningm Juliana was voor de NOS.televi sie aanleiding voor twee pro gramma's die hierop betrekking hebben. Het eerste was, vanzelf sprekend, de traditionele repor tage van het at even. traditionele defile' voor Paleis Soestdijk, waarvan tussen kwart over zes en kwart voor zeven (Nederland 1) een samenvatting wordt uitge zonden. Het tweede koninginnedag- programma kreeg de titel "Dank zij U" en werd samengesteld door Jan van Hillo. Het 25-jarig regeringsjubileum van koningin Juliana in 1973 was aanleiding tot de oprichting van een natio naal comité dat een geschenk zou bijeenbrengen voor de jubi lerende vorstin. Op haar verzoek zou dat be drag in totaal puim. 7,5 mil joen gulden ten goede komen aan "het kind in nood, waar ook- .ter wereld." Wat er met dit geld;- 'is gebeurd, wordt in "Dank zij U" uit de doeken gedaan. "Studio Sportgeeft onmiddel lijk hierna vijf over half elf via Nederland 1 een samenvat ting van de vanavond gespeelde voetbalwedstrijd België-Neder- land. De TROS geeft - van half tien tot tien over tien via Nederland. 2 - in geheel eigen stijl een feestelijk tintje aan de dertigste april; Woodhouse in Oranje" met rhedetverking van het Haags matrozenkoor en het Westlands mannenkoor. 1 DUITSLAND I 18.40 Aktualiteiten. 19.20 Verhalen uit Duitsland. 20.00 Journaal'en weerbericht. 19,20 Verhalen uit Duitsland 20.00 Journaal en weerbericht 20.15 Voetbal in de Bonds republiek. 2L00 Musikladeo 2L45 vier kerk genootschappen -filmverslag. 2230-2250 Journaal, kommentaar en weerbericht DUITSLAND II 1830 Moord commissie, tv-serie. 1255 Ho merus zegt: Zeus Is de schuld van alles, 19.00 Journaal. 19.30 SportspiegeL Aanslui tend: Autotest 20.15 Informaties en menin gen over thema's an deze tijd. 21.00 Jour naal. 21.45 Josei Meinrad en'zijn wereld. 2215 Meine Leute, tv-spel. 23.10 Journaal DUITSLAND Dl 18.00 Sesamstrasse. 1830 Informatief pro gramma. 13.00 Zandmannetje. 19.Q5 Pro gramma voor Spaanse werknemers. 19.15 Handelen verkeer 19.45 Nieuws uit Noord- rijn-WestfaIen.1935 Kommentaar. 20.00 Journaal en weerbericht 20J5 Thema van de dag 2030 The big sky. Amerikaanse speelfilm. 2225 Gedichten uit Arche Noach SOS. 2235 JoumaaL BELGIS (NED) 1830 Coronation Street 19.40 Mededelin gen en weer bericht 39.45 JoumaaL. 20.1a Chlco and the man, tv-serie. 20.40 Zoon van het volk, tv-spel. 21.40 Dagloners" ini de vlakte van de Po, Zwitserse doe. 2230-2230 Journaal mojn. Wetstraat MLVERSUM 1 -NCRV: 18.00 Bandstand. 18.30 Nws. 18.41 Spectrum: het chr. organisatieleven. 18.48' Met uw instemming. 19.00 Populaire «klas sieken. 1930 Theol. etherleergang. TROS: 20.00* -dose-Up:* licht mnziekprogr. 2U5 specialiteiten 4« la carte: verzoekplaten. 2230 Nws. 2240 Aktua. 2330 Voldoende re denen, hoorspel. 2335-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 38.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP.: 1830 P.PR. AVRO: 1830 Lichte mu ziek. 18.45 Lichte grammofoonplaten. 19.0» Promenade Orkest NOS: 19.48 Openbaar kunstbezoek, 1930 Den Haag vandaag. 20.08 Nws. 20.05 Woensdagavond muzlekmagazi- na 2230 En toch: Geweld. _discussia .EO: 2240 Woord der waarheid. 2235 Klankbord. .23.05' Pcetludium: 'klassiek; muzlekprogr. 23.45 Buenas Nuevas. 2335-24.00 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.03 Joost mag niet elen. 19.0- Woensdagavondshow. 202 De Meuraers Methode TROS: 6.02-7.00 Drie op je boter ham. DONDERDAG HILVERSUM I y NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende Woord. 7.08 Preludium: klass. muziek. 730 Nws» 7.41 Hier en nu. 735 Programmaoverzicht 8.00 Te De urn Laudamus: gewijde muziek. 224 Op de man af. 830 Nws. 836 Gymö» voor de huisvrouw. 8.45 Podium: inL over gezin en samenleving. 9.451 Onder de hoog- tezon. 301» Nws. 1033 Orkestpalet 1200 Bel .Canto. 3228 Med. tb.w land- en tuinbouw. •1230 Nws. 1241 Hier en nu. 1235 Middag- pa uzedienst 13J5» Lichte koorzang. 1338 Globaal; muziek, reportages en meningen met om 1530 Nws. 1730 Nws. 1732 Hier en nu. HILVERSUM II ,f VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 730 In rii» Roorie Cirkel; nieuwsoroeramma. *{8-00 Nws935 Waterstanden. 9.40 School radio. 10.00 Radioweekblad. 11.00 Nieuw». .1133 In de Roode Cirkel (vervolg). IWf» Combo met zangsolist 1200 Tilburg - Cen traal: gesprekken. 13.00 Nws. 1211 Dingen van de dag. 1335 Een middagje stoomradio'-» een programma- vol jeugdherinneringen. 36.00 Nws. 16.03 Stiefmoeder Aarde, serie- hoorspel (152 1200 Licht orkest 1735 1 mei 1975, dag van de werkloosheid. HILVERSUM III TROS: 732 Drie op je boterham. 203 Pep op drie. 1L03 Drie draalt op verzoek. Drie tussen de middag Boter. Klaas en Prijzen. 14.03 Pop-kon takt 16.03 De HU* meesters.

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 2