GROTE TENTEN SHOW m Vrede voor Israël, zegt Hoessein 1 3J Wil Hem inöpdeboh! MASSAGRAF GEVONDEN IN ZAMBIA Commissie onderzoekt kinderziekten' CENTRAAL ~1HW- sparthuiscentrum Meisje (22) hangt m mé Vriendin was onderweg uit Portugal Mona's lach afwijking? Kind onder zandmassa gestikt Hennep: 1 jaar INFORMATIE OVER BEZORGING: Rol staal in timnel P/2 uur met parachute in boom Juni Dood op schoot -fff fwÊ Juwelier gekraakt Maar alle bezette gebieden afstaan Iets warmer Japanner zicemt etmaal voor z?n leven JA, stuur mij direct de keuzelijst voor 1 I 1 1 1 I I 1 I 1 I I LUBBERS ja of nee 8 mei Hemelvaartsdag Sporthuis Centrum heeft de grootste koUektie tenten van Nederland: Campingstar tentea Exclusief en 1 jaar gratis verzekerd. Kom op Hemelvaartsdag naar Sporthuis Centrum. Daar staat de hele kollekbe voor u 1 v 1'f (Ven een onzer verslaggevers) BOTTERDAM Uit een cementen vloertje in de douchecel van haar woning aan de Kleijnstraat in Rotterdam heeft de politie gisteren het lijk losgehakt van de Portugese Joana L.-DeLhado (33). De vrouw, moeder van drie jonge kinderen, was in de nacht van zaterdag op zondag gewurgd door haar man, de eveneens Portugese metaalbewerker T. L. (37). Het vloer tje had hij zondag gemetseld, over het lijk van zijn vrouw heen. I j r\ W w Vraag dan met bijgaande bon de nieuwe cadeaulijst. U kunt hieruit nét zoveel cadeautjes kiezen als u nieuwej abonnees aanbrengt. r- Begin voorlopig met één nieuwe abonnee. Weet u er al een? life, nvelop S (opsturen in een open envelop zonder postzegel naar: Het Vrije Volk Antwoordnummer1S7,9 Rotterdam) 'n leuk cadeautje. Naam nieuwe abonnee:-, ,v? plaats: .y. r Lubbers' lot is nog onzeker: i kabinet waai bedien. verder Dinsdag 6 mei 1975 31e jaargang no. 8485 HOOFDREDACTEUR HERMAN W1GBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam tel. 010 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 13.63.8014.74.11 SALISBURY In een on diep graf in Zambia zijn de 1 ij ken van veertien Afrikanen ge vonden. Men vermoedt dat het slachtoffers zyn van gevechten die zich heben. afgespeeld tus sen rivaliserende groepen bin nen de ZANU, de Rhodesische zwarte guerrilla-organisatie. In Zambia meent men, dat het aantal slachtoffers van de ge schillen - -die zouden gaan over het wel of niet aanvaarden van een vreedzame regeling in Rho- desië - veel hoger is. Hier en daar spreekt men zelfs van 164 doden. Verscheidene ZANU-leden zouden zich verzetten tegen de aansluiting bij de Afrikaanse Nationale Raad, die eind vorig jaar tot stand kwam.' Onder de doden zou zich John Matuare bevinden, de rechter hand van Herbert Chitepo, die twee maanden geleden om het leven kwam toen hij op een landmijn voor zijn huis in Loe- saka reed. Matuare was de eer ste, die melding maakte van masale arrestaties van ZANU- guerrillastrijders door Zam-, biaanse autoriteiten na de moord op Chitepo.-, VELZEN De westelijke buis van de Velzertunnel is vanmor gen gestremd doordat een rol staal van 24 ton van een scha rende vrachtwagen dreigde te vallen. F-16-motor heeft gebreken (Van onze parlcmentsredactie) DEN HAAG De tot nu toe meest waarschijnlijke op volger van de Starfighter, de Amerikaanse F-16, kampt met een aantal „kinderziekten". De Amerikaanse lucht macht heeft een speciale commissie van onderzoek op dracht gegeven klachten over vijf onderdelen van de motor té onderzoeken. -- -hok in klassieke en massief eiken meubelen nergens zo n keus Tabnekstoonzalen Industriegebouw Goud- -sesingel 66. R'dam, tel. 010 -12 64 61- TAPIJTHANDEL „V alle merken vloerbedekking GRATÏS GELEGD - GRATIS ONDERTAPIl'T TEL. 12.87.59. BOTERSLOOT 62-64 ROTTERDAM Lijnbaan91,tel 010-11 90 11 Winkelcentrum Zuidplein. Hoog932tel 010-S10055 -Hoogvliet Binnenban 7. tel 010-163366 Tentenshowroom Kralingse Plaslaan-lSS, tel 010-139505 (Van een onzer verslaggevers) SOESTERBERG An derhalf uur lang heeft de 22-jarige Regina Hertweg uit Amersfoort aan haar parachute in een boom gehangen voordat £(j door de brandweer van Soest uit haar benarde positie kon worden be vrijd. De banden van haar parachute hadden zich in tussen zo diep in haar onderlijf gedrongen dat zy naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De kwetsuren Weken niet van ernstige aard. Het meisje had slechts een lichte shock opgelopen. Regina, die in het bezit is van alle brevetten, sprong zondagavond om zeven uur by sterke wind. De windkracht lag wel beneden de limieten van de Rijksluchtvaartdienst maar bleek naast Regina ook vier anderen te sterk. Twee kilometer uit de koers kwam het meisje in een boom terecht. Negen tien meter boven de grond hing ze in koude noord oostenwind. De gealarmeerde brand weer van Soestcrberg kon haar niet helpen omdat de ladders te kort bleken. Uit Soest moest een ladder wagen komen. Om half negen slaagde men er in het meisje daarmee te be vrijden. Het resultaat van het onder zoek moet uiterlijk 20 mei bij het Amerikaanse ministerie van defensie (Pentagon) binnen zijn De klachten betreffen het af slaan van de motor, slechte wer king van de braedstofpomp, kortsluiting in de elêctronische controle, een breuk van turhi- nebladen, en hoge temperaturen van de turbines. Nederland, België, Denemarken en Noorwegen zuilen zoals be kend hun besluit over de opvol ging van de Starfighter pas rond 1 juni nemen. Isabelle Rey straalt bepaald geen geluk uit bij deze „liefdes scène." De Engelse actrice werd betrapt met dit geraamte op haar schoot tijdens de repetities :n Londen voor Neil Simons come- die The Sunshine Boys, icaann Isabelle een verpleegster speelt. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Of minister Lubbers zal aanblijven of aftreden was vanmorgen bij de hervatting van het afgebro ken overleg in de ministerraad over de vermogenaamvas- deling (VAD) nog onzeker. De KVP—minister van Economi sche Zaken en zijn collega's Boersma (Sociale Zaken), en Duisenberg (Financiën) hebben in het weekend bij premier Den Uyl thuis vergaderd zonder uit de problemen te komen. De vraag blijft of er een ook voor Lubbers aanvaardbaar com- proniis tussen confessionelen en progressieven kan worden gevonden. Het conflict gaat nog steeds om de vraag of de loonkosten ontwikkeling gekoppeld moet worden aan de VAD. De progres sieven willen dat niet. Zij zijn ook niet bereid het confessionele compromisvoorstel van afgelo pen vrijdag te accepteren. Dat voorstel was de betrokken minister (Boersma) de bevoegd heid te geven de VAD op te schorten als de economische ont wikkeling daar aanleiding toe geeft. De progressieven vinden dat via dit voorstel de oorspron kelijke gedachten van Lubbers door een achterdeur worden bin nengehaald. Ze zijn van plan zich hard op te stellen, omdat ze ervan uit gaan dat de confessionelen zich op dit punt geen verkiezingen kunnen veroorloven. Bovendien zouden ze de steun van de vak- bs. veging verliezen door Lub bers tetgemoet te komen, omdat dan de VAD pas aan bod zou komen als Je loonsverhoging niet boven de stijging van de produk- tiviteit uit zou gaan. Een aftreden van Lubbers, zo wordt m progressieve kring ge redeneerd. hoeft voor het kabi net nauwelijks gevolgen te heb ben. omdat dan alleen deze mi- n.ster vervangen zou moeten worden. De voorzitter van de Tweede-Kamerfractie van de KVP. mr. Andriessen, zei echter gisteren niet goed te zien hoe een eventuele crisis tot een minister beperkt zou kunnen blijven. Het CHU-Kamerlid Scholten verklaarde vanmorgen dat de confessionelen met op een kabi netscrisis uit zijn. „Zij menen dat de problemen rond de ver- mogensaanwasdelmg door over leg moeten en kunnen worden opgelost." i "i. ,%tt Man wurgt vrouw lijk ingemetseld L. bekende de wurging gis teravond, nadat de politie hem eerder op de dag van het dak van zijn huis gehaald had. De man dreigde naar beneden te springen, nadat een buurvrouw argwanend was geworden door de plotselinge verdwijning van Joana. De metaalbewerker was tot zijn daad gekomen, nadat zijn vrouw zaterdagmorgen m het huis een telegram gevonden had van een vriendin van L. uit Portugal. De vrouw seinde T. daarin dat ze klaar stond om naar Nederland te komen. De metaalbewerker gaf zijn vrouw te kennen dat ze het huis, met de drie meisjes, moest verlaten, naar zijn werk ging, had hij Voordat L. zaterdagmiddag nog een wasmachine en andere Tot vanmiddag verbleven de drie dochtertjes van het slachtoffer nog bij het buur- gezin Delgado (foto). Nu zijn ze voorlopig onderge bracht in een kindertehuis in Hoek van Holland. spullen tut het huis gehaald, om plaats te maken voor zijn vriendin. Om middernacht kwam hij thuis Zijn vrouw, die tot die tijd bij de buren was geweest, ging tegen haar zin toen ook naar boven. "Ze had kort tevoren nog gezegd dat ze eigenlijk met durfde. „Morgen ben ik misschien wel dood." Vijf minuten nadat Joana naar woning betreden had, klonk er één harde gil. De buurvrouw, die de volgende dag ging infor meren, kreeg van L, te horen dat zijn vrouw hem verlaten had, zonder naar de kinderen om tc zien. Zie verder pagena 3. KOPENHAGEN Eert Deense kinderarts is van mening dat de beroemdste glimlach ter wereld die van Leonardo da Vinci's Mono Lisa veroorzaakt \s door een aangeboren af wijking van de gelaatsspie ren. Dr. Finn Becker- Chnstcnsen baseert zijn revolutionaire theone op zeven soortgelijke geval len van jongere datum. „De asj/metrische hypo- funktie ts volkomen dui delijk als je ziet hoe de Gioconda alleen lacht met haar linker mondhoek, ter wijl de rest van haar ge laat praktisch zonder uit drukking is. Ook haar lanqe handen en vingers wijzen op een aangekoren ifunjking," aldus de kunst zinnige geteerde. BUDEL Uit een juweliers- zaak in het Brabantse Budel hebben inbrekers vannacht voor 40.000 gulden aan gouden ringen horloges en armbanden gestolen. CHARLESTON Jordanië. Egypte en Syrië zijn bereid, zelfs verlangend, vrede te sluiten met Israël. Dat heeft de Jordaan se koning Hoessein vandaag gezegd in een opzienbarende re devoering in het Amerikaanse Charleston. Volgens Hoessein is er sprake van „een historische verande ring in het Arabische stand punt", omdat de Arabieren nu bereid zijn. het recht van Israël op een bestaan binnen bepaalde grenzen te erkennen en een de finitieve vrede te sluiten. Is raël moet echter wel aan twee voorwaarden voldoen: terug- trekaking uit alle Arabische ge bieden en erkenning van de legitieme rechten van de Pa- lestijnen in hun vaderland. La ter in zijn rede verduidelijkte Hoessein, dat hij terugtrekking van Israël uit alle sinds '67 be zette gebieden verlangt. HEERDE De 12-jarige Arnold Limpen uit Baam is gisteren gestikt, toen hij en nog drie kinderen in het Gelderse Heerde bij een toekomstige recreatieplas werden bedolven onder een zandmassa. Twee kinderen konden zichzelf bevrij den, het derde werd gered docr scholieren en tehulp geroepen familieleden. Er s-taan bij het Heerderstrand grote borden met de vermelding „levensgevaarlijk terrein", maar kinderen en ook volwassenen houden zich daar vaak niet aan. HAARLEM Wegens het be zit van twee koffers met 26 kilo hennepplanten is de uit Ghana afkomstige boekhouder G. S. (26) in Haarlem veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. In het algemeen veel bewol king en plaatselijk regen. Mati ge tot krachtige noordoostelijke wind. Minima rond zeven gra den, maxima van dertien tot zeventien graden. maan ion op oritfer op,v onder 7 m«l 03.11 16.21 05 01 20.1-4 t bel onze aid. abonnee-service 010- 14.74.0C (géén ander nummer) maandag t/m vrijdag tot 39.00 uur zaterdag tot 16.00 uur Zie ook onder „adressen" onder de Strips PARAMARIBO De 47-jarige machinist van een Japanse trai ler heeft bijna een etmaal voor zijn leven gezwommen in een stuk zee dat berucht is om z'n haaien. Matsumoto sloeg voor de kust van Suriname over boord en het duurde uren voor zijn vermissing werd opgemerkt. De watertrappende machinist moest 's nachts meemaken hoe schijnwerpers van zoekende sche pen vergeefs over het water streken: ook een reddmgsvlieg- tuig dat laag overkwam merkte hem niet op. Uiteindelijk werd hij na 17 barre uren gered door een andere Japanse vissersboot, zes mijl uit de kust. De haaien lieten hem links liggen. Wel werd hij herhaalde lijk besnuffeld door grote scho len kleine vissen. De man ligt nu uitgeput maar levend In een zie kenhuis in Paramaribo. dp-gil; Wie wil er een cadeautje? adres: wenst O kwartaalabonnement Q maandabonnement en ontvangt Het Vrije Volkdeeerste 2 weken gratis. Mijn naam: adres:.- plaats: V j <<3*

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 1