Loeffstraat wordt leefstraat Inbreker bekent Vluchtweg Hoogvliet staat op papier 111 Oude Westen: Wonen i Inbrekende broers van wieg tot graf wilden naar vader fnlTFTBHn Onder stroom tfS Maria wiebelt leven iri Vlootbezoek Krimpense speelweken Soepel met eis parkeer plaatsen nedertendt Schiedam Nieuwïandertjes gaan op kamp rotterdam wil nederland2 nederland® kijktip buitenland Redactie Jeannet Rensema/Hans Ley te/Telefoon 266646 -£KBK VRIJDAG 25 JULI 1975/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM - Het ziet ep voorlopig niet naar uit, dat de maandelijkse ge- itieenteraadsvergaderin- gen en andere commissie vergaderingen 's middags Worden gehouden. Het verplaatsen van al deze vergaderingen van de avond naar de middag, zou vooral voor de be trokken gemeenteraadsle den een groot aantal moeilijkheden opleveren. In navolging van vele andere Schiedammse straten, zal de gemeente ook een beter en vei liger aanzien krijgen. Nelly Roeters in actie. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - Eén van de vele Jfriigdland-attracties is dit jaar de snelte- Ketiares Nelly Roeters. Op haar vraag: „Van wie zal ik nu een portret maken?" wordt zij,omringd door tientallen kinde ren met in de lucht gestoken vingertjes, die om het' hardst schreeuwen: „Ik! Ik!" m pikt er één kind uit, en zet met een routinegebaar de anderen aan de kant. Haar bele manier van optreden getuigt van veel ervaring. Dat klopt ook wel, want ze zit al 20 jaar in het vak. "Wie wil deze tekening hebben (Van een oazsr verslaggevers) ROTTERDAM - Bij het Odeon-gebouw aan de Gouvernestraat moet een wijkpark komen, het door gaand verkeer moet van de Westersingel worden ge weerd en het openbaar vervoer in het Oude Westen mag niet gentensiveerd worden. Dit zijn enkele voor waarden, die volgens de projectgroep Oude Westen op genomen moeten worden in het bestemmingsplan voor de rehabilitatiewijk. (Yan een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - "U bent er echt op uit geweest om wat bij te verdienen." Dit zei rechtbankpresident mr. J. L. M. Elders gisteren tegen de Rotterdamse plaat werker Henk M. (26) en diens broer Rob (19), die bij zo'n twintig inbraken vrij veel geld, apparatuur en andere goederen buit hadden gemaakt. Hete Lucht- Haantje de 3 I* l« -V Raad blijft 's avonds vergaderen Deze conclusies zijn het resul taat van een onderzoek, dat de afgelopen maanden onder zowel de gemeenteraadsleden, als de bij het raadswerk betrokken acnbtenaren van het Stadskan toor werd gehouden. De feitelij ke gegevens van het onderzoek worden volgende maand pas ge publiceerd. De herstructurering van de raadscommissies heeft dan we! met zich meegebracht, dat het .aantal commissies sterk is inge krompen; maar het aanta! com missievergaderingen zal daar door toenemen. Dit laatste bete kent, dat zowel de diverse ge meenteraadsleden als de bij het raadswerk betrokken ambtena ren vaker voor een vergadering op moeten komen draven. Vooral die ambtenaren zouden het toejuichen, wanneer een aantal van die vergaderingen naar de middag verplaatst wer den. Het gemeenteraadswerk voor de raadsleden is echter nog steeds iets, dat in de vrije tijd gedaan moet worden. Het ver plaatsen van de avondvergade ringen naar de middag, zou be tekenen, dat het voor de meeste raadsleden onmogelijk werd hun werk voort te zetten. Uit het gehouden onderzoek is gebleken, dat de meeste raadsle den zich 's middags praktisch nooit kunnen vrijmaken en dat wanneer men 's middags wilde gaan vergaderen, men pas na vijf uur zou kunnen beginnen. SCHIEDAM - Zaterdagmid dag om half twee vertrekken de 38 Nieuwïandertjes, die tot za terdag 2 augustus op kamp gaan. Het jaarlijkse vakantie kamp voor de jeugd van wijk- vereniging Nieuwland wordt dit jaar weer gehouden op het landgoed ,,'t Haereland" op de Gelderse Veluwe in de buurt van *t Harde. Tegelijkertijd is er via de Jeugdhaven Nieuwiand een tie nerkamp georganiseerd. De tie ners, die eveneens morgen ver trekken, brengen hun vakantie door op eenkampeeerboerderij in de buurt van Eerbeek op de Veluwe. SCHIEDAM - De 21-jange Rotterdammer R..T. is op de werf Wilton-Fijenoord onder stroom komen te staan, toen hij een kabel vastpakte, waar 380 volt op stond Hij dacht, dat de stroom was uitgeschakeld, toen hij met behulp van de kabel een verbinding tussen een generator en een compressor wilde maken. De Rotterdammer die op de werf werkzaamheden voor een zandstraalbedrijf verrichtte, kon de kabel van zich afschudden en viel daarna bewusteloos. Buiten kennis en met brandwonden aan zijn handen werd hij ter obser vatie in het Gemeenteziekenhuis opgenomen, waar hij later bij kwam .xsf A I, Xt o. SCHIEDAM - De Loeffstraat krijgt binnenkort een nieuw jasje. Nadat de riolering kabels en leidingen die in de grond lig gen zijn opgeknapt, wordt de Loeffstraat in een leefstraat omgetoverd. Drempels, parkeer voorzieningen en groenaanplant zullen ook hier weer de voor naamste wijzigingen worden. De bewoners van dc Loeff straat en omgeving hebben aan het begin van het jaar hun wensen omtrent hun straat al kunnen uiten op een inspraak avond. Ook heeft een aantal be woners wensen en suggesties geuit op grond van tekeningen en foto's van leefstraten, die in de wijk tentoongesteld waren. Met al deze wensen heeft de dienst Gemeentewerken zoveel.. mogelijk rekening gehouden bij het opstellen van de definitieve plannen voor de Loeffstraat. Bij de uitwerking van het herbestratingspian van de Loeffstraat is er rekening mee gehouden dat er voldoende par keerplaatsen in de omgeving van de woningen zullen komen. Om de verkeersveiligheid te vergroten zal de snleheid van het verkeer worden afgeremd door middel van een aantal drempels. Ook zal het kruispunt van de.Jtfgr. Nolenslaan en de Loeffstraat op één niveau met het trottoir worden aangelegd, terwijl dit kruispunt wordt ge markeerd door drempels en ver nauwingen. De binnentuinen van de Loeffstraat zijn inmiddels al op gehoogd. De inrichting van deze tuinen is in samenwerking met de woningdienst vastge steld. Hierbij is uitgegaan van een meer open groenstructuur. Alle bewoners van-de Loeff straat zijn inmiddels op de hoogte gesteld van de gemeente lijke plannen. Een compleet uit gewerkt plan ligt bij de wijk ve reniging van Nieuwland ter in- zage. SCHIEDAM De door de po litie aangehouden 24-jarige Schiedammer N.K. heeft bekend, de afgelopen weken een aantal inbraken te hebben gepleegd. De pian is Inmiddels voor de Rot terdamse officier van juisiitie geleid. Tijdens zijn verhoor be kende hij in de nacht van T op 3 juli een inbraak te hebben ge pleegd in het theehuis van het Beatrixpark, waar hij honderd gulden wegnam. Op 14 juli doorzocht hij de woning van de conciërge van de Rijksscholengemeenschap aan de Hugo de Grootstraat. Omdat er niemand in het huis was, be sloot N.K. er samen met een on bekend gebleven Rotterdamse vrouw de nacht door te brengen. Ze dronken samen een paar flessen wijn leeg en gingen er later met wat geld vandoor. Op 17 juli pleegde de Schie dammer een inbraak in het ge bouw van de Rijksscholenge meenschap zelf, maar vond daar niets anders dan een bedrag van zes gulden. Een inbraak in het Stedelijk Gymnasium leverde hem niets op. Daarnaast stal hij nog een auto van de Schfedamseweg en reed daarmee naar het zuiden des lands om een aantal kennis sen. te bezoeken. De auto werd later in Vlaardingen terugge vonden. Met snelle strepen set Nelly Roeters mensen op papier „Ik ben op dit gebied de beste iP Nederland," zegt ze zelfverze kerd Wie Nelly Roeters aan het werk ziet is snel bereid dat te geloven In een minuut tijd zet ze schitterende tekeningen op paPier Geen karikaturen, maar gtfed lijkende portretten. 2e past haar programma's aan aan het publiek waarvoor zij werkt. De kinderen in Jeugd land bespeelt ze met het groot ste gemak. Ze vertelt over haar vakantie m Londen, en onder- Wijl maakt ze een tekening ,van een Engelse Soidaat-rnet-Berert- muts. „Hij staat daar een beetje alleen; vinden jullie ook niet9" Hen paar strepen, en op het pa pier verschijnt een hele rij van marcherende soldaten. Nellv Roeters vraagt: „Wie wil deze tekening hebben?" En opnieuw gaat een groot aantal vingers de lucht ;n. De tekenares vertelt; „Het vak peb ik van m'n vader geleerd. Ik ben er helemaal m opge groeid. Er is nooit sprake van geweest dat ik iets anders zou gaan doen. Mijn eerste werke lijk professionele optreden was in Rotterdam in het Groothan- deisgebouw btj een bedrijfsfeest van Heineken. Ik heb zelfs nog een tijdje in Rotterdam gewoond. In Bhjdorp om precies te zijn. Ik kom hier regelmatig op allerlei bedrijfs feesten. In het verleden deed ik ook veel voor de gemeente. Op tredens in wijken m het kader van de vakantiebesteding en dergelijke Ook heb tk een tijdje getekend op een schip van de Spido Het totale aantal tekeningen Sa<s"xi (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - Het tracé van Rijksweg IS moet gebruikt worden als oostelijke vluchtweg voor calamiteiten In of bij Hoogvliet. Maar omdat het nog wel enige tijd duurt voor die weg er is moet als tijdelijke vluchtweg de Kouwenaardseweg doorgetrokken worden naar de Aveling. Dat hebben de Rotterdamse gemeentediensten het college van B. en W. geadviseerd. Vier alternatieven worden afgewezen, onder andere omdat daar verzet tegen is. Rijkswaterstaat is met Rijks weg 19 als vluchtweg akkoord. Ook de burgemeester van Poor- tugaal is er voor, zo rapporteren de diensten aan het "college. Het tracé ligt oostelijk van de geplande deeldijk, zodat deze dijk tevens als geluidswal kan fungeren voor de toekomstige bebouwing van de Boomgaards- hoek. De vluchtweg moet als gewo ne verkeersweg dagelijks ge bruikt kunnen worden. Er moe ten twee stroken voor het sftel- verkeer en twee paden voor het langzaam verkeer komen. Als extra voorziening moet een strook aangelegd worden, die gebruikt kan worden voor hulp diensten bij calamiteiten. die Nelly Roeters in de loop der tijden heeft gemaakt is niet meer te schatten Ze zegt „Zelf geloof ik dat het in tie buurt van de 40 000 moet zijn Maar dat vertel ik nooit, want de mensen geloven dat toch met Tijdens de zes dagen die ik on langs m Amsterdam was voor de manifestatie „Mokum "00" maakte ik al duizend tekenin gen." Naast het sneltekenen houdt Nelly Roeters zich ook bezig met poppenspel Speciaal voor kinderen heeft zij een prog-am- ma met conférences, sneliet-e- nen. verhalen en poppenkast. Het sneltekenen trekt haar ech ter het meest. „Tekenen blijft altijd boeiend Je ziet iets ont staan en dat is telkens weer iets anders. Ook voor het publiek is het fijn om naar te kijken. Er zijn mensen die uren bij me blijven als ik eenmaal bezig ben." Aog wat onwennig op die lange poten brengt de pasgeboren giraffe Mana haar eerste dagen in Blxjdarp door. Moeder Evelyn, wier tweede kind dit is. kijkt toe - trots, wat dacht je. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - Een Belgisch smaldeel van vier mijnenvegers en een bevoorradingsschip heeft ligplaats gekozen aan de Park kade. Vanavond maakt de Kapel van de Belgische Zeemacht een muzikale mars door de stad van half acht tot half negen. Mor- j genmiödag wordt op het Stad- I huispiein een lunchconcert gege- v®n. De schepen kunnen worden bezocht op zaterdag en zondag van tien tot twaalf en van twee tot vijf. {Van een onzer verslaggevers) KRIMPEN AAN DEN 1JSSEL - Voor de Krimpense jeugd worden twee speel weken geor ganiseerd, van 28 juli tot en met 8 augustus, 's Avonds treden er bandjes op voor de oudere jeugd m de Hobbit aan de Verbin dingsweg. De tweede week Wordt vooral besteed aan de bouw van een huttendorp aan de Groenendaal. Aan het eind van de week. zal het dorp wor den gesloopt en als vreugdevuur ten onder gaan. De projectgroep gaat er vanuit dat het Oude Westen een wijk moet zijn „waar de bewoners van de wieg tot het graf moeten kunnen wórteri". Voorkomen moet worden, zo wordt verder gesteld, dat het Oude westen een toevluchtsoord wordt voor groepen, die elders geen woning kunnen vinden. „Het voorzieningenpeil moet op de wijk afgestemd zijn." zegt de projectgroep. „Dat mag dus geen stedelijk belang hebben. Een menging van de werkgele genheid en wonen is wenselijk. Bedrijven en opslagruimten, die dat karakter bedreigen, moeten geweerd worden Als voorwaarde wordt ook ge steld dat cr meer groen moet komen, in ieder geval een wijk park bij Odeon Men gaat akkoord met het Weena en de Rochussenstraat als verzamelw-eg maar „het pro fiel moet gewijzigd worden als het een ongunstige invloed op de wijk krijgt". Van de Westersingel moet het doorgaande verkeer geweerd worden. De woonfunctie daar rnoet worden gestimuleerd en verdere ontwikkelingen van eentrumactiviteiten tegengegaan. Het recreatieve gebruik van de Westersingel moet voor het Oude Westen en Cool gestimu leerd worden Het doorgaande gemotoriseer de verkeer moet op de West- Kruiskade - le Middellandstraat en Nieuwe Binnenweg worden tegengegaan, verduidelijkt de projectgroep verder, omdat bei de wegen er alleen zijn om de woonstraten in de wijk te ont sluiten. Aan de Mathenesserlaan moet het wonen worden gestimuleerd, is een andere voorwaarde De projectgroep zegt akkoord te gaan met het bestaande open baar vervoerssysteem en ver werpt een intensivering (bij voorbeeld door een sneltram) hiervan. Het aantal parkeerplaatsen in het Oude Westen moet afge stemd worden op de behoefte van de bewoners, zegt de pro jectgroep tot slot. „Parkeergara ges worden verworpen". De broers wilden met een paar inbraken aan voldoende geld komen om hun m Frankrijk werkzame vader te kunnen bezoeken. Het kraken ging volgens raadsman mr. T. Bijleveld echter zó gemakkelijk, dat het niet bij een paar was gebleven. De jongelui braken onder meer in bij een strandpaviljoen in Hoek van Holland, een café en diverse scholen in Rotter dam. Vooral dit laatste noemde officier van Justitie mr. H. R. G. Feber een misselijke streek: "Door het gappen van appara tuur en ander lesmateriaal wor den school én leerlingen ernstig gedupeerd". Henk M. bekende ruiterlijk, dat hij z'n jongere broer steeds op sleeptouw had genomen: "Ik heb verreweg de meeste schuld". De officier vond die bekentenis erg fideeL Hij maakte dan ook onderscheid in de strafmaat: Tien maanden voor Henk en acht maanden voor Rob. waar van in beide gevallen drie maanden voorwaardelijk. De verdedigers bepleitten, vooral gelet op de gezinsomstan digheden, zo mogelijk geheel voorwaardelijke sraffen. Mr, H. G. Cohen vroeg voor Henk M. bovendien psychiatrische bege leiding. omdat de jongeman door allerlei omstandigheden in een hopeloos lijkende situatie terecht was gekomen. Uitspraak op 31 juli (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De gemeente zal soepeler optreden tegenover kleine bedrijven die officieel verplicht zijn parkeerplaatsen te „kopen". Veel kleine midden standers kunnen het namelijk niet opbrengen om een bedrag in het parkeerfonds van de ge meente te storten Bij de bouw of verbouw van bedrijfsruimte eist de gemeente dat ook voor parkeerruimte (voor werknemers en bezoekers) wordt gezorgd. Deze eis kan worden afgekocht B en W erkennen (naar aan leiding van vragen van het raadslid Van Atten van het CDA) dat hierdoor voor mid denstanders financiële moeilijk heden kunnen ontstaan. Zij heb ben besloten bij kleine verbou wingen, die met tot meer par- I keerbehoefte leiden, vrijstelling te verlenen. Een gedetailleerde regeling is in de maak. NOS 18.45 Mini Molen 18.55 Journaal VARA 19.05 De Sfratemakeropzee- show ik 19.30 VARA's ballon: voorste NOS 20,00 Journaal VARA 20.21 VARA's Hete Lucht ballon: Top of Flop 20.50 VARA's Hete Lucht ballon: Hallo Hier Hil versum... Hier is de VARA 21.50 3 Pakjes, per dag: gedeelten uit een ge-5 sprek met Jan Roelfs f 22.20 De commissaris NOS 23.20 Journaal NOS 17.45 Zwemmen in Cali, Co lumbia 18.45 Mini Molen 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop hitpa rade NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Wie-kent-Kwis 21.40 De gebroeders Ham mond 22.25 Televizier magazine IKOR 23.10 Geloven in de onvol tooid verleden tijd NOS 23.40 Journaal ZATERDAG NOS 15.00 Journaal TROS 15.02 Motormuis 15.10 De boefjes 15.20 Roy Rogers, de zingen^ de cowboy 16.25 TROS-Sport Behalve een hoop hete lucht (VARA, Nederland 1) laat de tu vanavond ook een paar serieuze programma's zien, die nochtans bijzonder boeiend kunnen zijn. Op hetzelfde net en bij dezelfde omroep is dat een gesprek van Wim Bosboom met Jan Roelfs. Het heet „Drie pakjes per dag" en het gaat over een man die longkanker kreeg en daarvan ge nas. Verder op Nederland 1 een nieuwe aflevering in de uitste kende Duitse sene „De commis saris". Op 'het andere net het gebrüï- - 1 kelijke AVRO-vrijdagavond-pro-' 1 gramma met daarna het IKOR, DUITSLAND I 18.00 Tg.v. de 73-ste verjaardag van Ernst-Fritz. Furbrtnger. novellen. 18.15 Te j gast in ons land, serie. 18.40 Reg. magazine. 19-20 Te gast in ons land (2). 19.45 Wat is er 5 voor nieuws? 20.00 Journaal. 20.15 Liefde en fl pijn en de hele vervloekte troep. Amerik. Z speelfilm. 22.00 Het zevende zintuig 22.05 *3 Verslag uit Bona 22.30 Journaal. 22.45 ARD jj sport vanavond 23J0 De duivelsleerlmg, J TV-speL 00.35 Journaal DUITSLAND 2 - 17.35 De draaischijf. 1830 De vaders van a de fümklucht 1835 Barbapapa. 19.00 Jour- naai. 19.30 Buitenland-journaal 20.15 De commissaris. 21.15 JournaaL 21.30 Depres sies, TV-film 23.20 Journaal. BELGIË NEDERLANDS 18-35 Paulus de boskabouter 19.00 Kopen- hage, dokumentaire 19.15 Van landen, mensen en dieren, dokumentaire. 19.45 Journaal. 20.15 Piste. 21.05 De Fallisers. 21.55 KTRC. godsdienstige^ uitzending 22.25 JournaaL 2235-23 20 Trappen naar de he* mei HILVERSUM I KRO. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Gram- mofoonmuziek. 1835 Marktberichten. 193» Kanjer Koning Kompetjtle. 19.05 Country time. 19.30 In antwoord op uw schrijven- 21.00 Hans, Cees en Louis. 22.00 Reisoogst 22.25 Overweging 22.30 Nws 22.40 Gaat 23.55 - 24.00 Nws HILVERSUM II VPRO. 18.00 Nws 18.11 VPRO-vnjdag NOS. 1930 Den Haag vandaag. VARA. 20.M Nws, 20,05 Vara-kiassiek. 21.40 Victor van Vriesland vertelt herinneringen. 2111 VARA-klassiek. 2235 De Staalkaart 2X21 Licht ensemble 23.55 - 24 00 Nws HILVERSUM III NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 Jood mag niet eten 19.02 Dne loop achter. AV RO. 20.05 Burengerucht. 21.02 De Negen* uurshow. 22.02 Radiojournaal. 22.05 Super- clean-Dreórnmachme. 23.05 Vanavond laat 0.02 Radiojournaal. 005 Weekendmuiiek- magazine. 1.02 Soul-time U.S.A. 2.02 Conti nu de nacht door. 4.02 Voor de dag en dauw. (2.02, 4.02 en 537 Radiojournaal) NCRV: 6.02 - 7.00 Klaar wakker. ZATERDAG Hilversum 1 TROS 5.45 en 635 Weerbericht 7.00 Nieuwsberichtea 7.02 Ontbijt-soos, Licht en populair klassieke muziek Met om 730 Nieuws 7.41 Aktua 8.30 Nieuws. 8.36 C>m- nastiek voor de vrouw 9.00 Wegwezen 9.30 Tien-om 10.00 Aktua-sport, met om Nt? - Nws. 11.00 Hartje Amsterdam OV 12.16 Ex- portiviteitea Nieuws, wenken en adviezen op exportgebied. TROS 1236 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuwsberichten. 12.41 Aktua. 13.00 Tross-country. 14.00 D« Fop-shop. 14.45 De tijdmachine (32). 13.» Als dat zou kunnen. 17.30 Nieuwsberichten. -, 1732 Aktua-magazine. HILVERSUM 2 VARA 7.00 Nieuwsberichten 7.2Ö ZO Met om: 8.00 Nieuws. 8.11 Dingen van de dag 335 Waterstanden. 1030 Gesprek met Annie - Salomons. 11.00 Nieuwsberichtea 11.03 Eta blissement in de -jaren vijftig. 1130 Ander maal... - Centraal. 12.30 ZI Sport 13.» Nieuwsberichtea 1X11 Wegens vakantie 8*' .j sloten. NOS 15.00 Jazz 15.30 Gamma vafl alpha en béta. Nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie. 16 00 N'ieuw'sbe* richten 16.03 Het zwarte schaap Voor Su- nnamers en AntiUlanen in Nederland IT.», Harmonie en fanfare in Nederland en j Europa. 1730 Kwart uur amateur 174» t Voor blinden cn slechtzienden 17 55 Mede delingen. HILVERSUM 3 - NCRV 6,00 Nieuwsberichten 6.02 Klaar wakker. 7.02 Kirsten Klijnsma en SWp i Voogd. 8.03 Pers vers - Skip Voogd 103 TJt uw-dienst 10.03 Muziek bij de koffie. 12» Drie tussen de middag, 14.03 Schrijf t* 0 kaartje 16.03 Sportshow

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 2