Alles hangt af van financiën Flatertejater treedt op in De Tempel Vietnam-week Oudste 100 inwoner SG krijgt meer ruimte Schoolkennis ten bate van do cumentatiecentrum. 'Het Hofje van Begeerte met weinig enn mrnrn nederiand2 buitenland. schiedam tv/radio radio TELEAC 18.15 Duits, les 19' U NOS 18.45 Kortweg: kunst oö komst in de komende week 18.55 Journaal TROS 19.05 De man van zes mife joen, tv-serie. 'L\ 19.55 Alles of niets, quiz V 20.40 Pepper, detectivc-fllm NOS 21.35 Journaal TROS 21.50 Music-all-in, concert 22.50 Interview met de mi nister-president NOS 23.00 Journaal 23.05 Jumping Amsterdam"' reportage vanuit Am sterdam van het con cours hippique MORGEN TELEAC 10.00 Huisartsen, les 3 10.30 Computerkunde, les 23 en 24 NOS 15.30 Journaal AVRO 15.32 Runa's paardje: pop pentheater 16.00 Weet je wel, informa- tief jeugdprogramma H 16.15 De holle bolle boom, kinderprogramma 17.00 Stuif es in, kinderpro gramma SCHIEDAM De Schiedamse Gemeenschap heeft groen licht gekregen, voor het maken van een theater programma voor het Passagetheater. Dit. groene Jicht gaf de raadscommissie voor Vorming en Recreatie de ze week op basis van de in mei verschenen SG-nota „Passieve Cultuur". Hoe het theater-programma er voor het Passagetheater uit komt te zien, hangt af van de vrijgevigheid van het college'van B en W op finan cieel gebied. SCHIEDAM - Het Fla tertejater, eeri tweemans cabaretgroep van Bart Lohr en Theo Westerduin. staat zaterdagavond op het toneel van de jonge- rensoos De Tempel met haar spectaculaire show. Deze show bestaat voor namelijk, uit gooi- en smijtwerk, slap stick, show en komische acts voor 2 heren. Redactie editie Schiedam; Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 SCHIEDAM - In de komende week zal in heel Schiedam op diverse plaatsen in de stad actie worden gevoerd voor de wederopbouw van Viet nam.. De plaatselijke pro gressieve partijen hebben met z'n vieren het Schie dams Komitee Nationale Vietnamaktie opgericht om onder meer geld in té zamelen en informatie over Vietnam te geven. Het Passagetheater is niet gcschiktt voor het grote toneelwerk. SG-directeur Ruud Pillard, eindelijk groen licht voor het maken van een theaterprogramma voor het Passa getheater. De SG krijgt de ruimte van de voormalige SRJJ in het Pro veniershuis erbij. Schiedams oudste inwoner, de heer H. van Rooijén, is gisteren hónderd-jaar ge worden. Ter ere van deze heugelijke' gebeurtenis is Huize Frankeland de hele dag in een feeststemming ondergedompeld geweest. Het hele huis was ter ere van de jarige van top lot teen versierd, evenals de stoel van de heer Van Rooijen, die in de recreatiezaal van het tehuis een grote hoeveelheid feestvierders mocht begroeten. Onder degenen die. hun gelukwensen kwamenaanbieden, bevonden zich ook de burgemeester en zijn vrouw, die de honderdjarige een bejaardenpas kwamen over handigen. Vele kado's volgden. De heer Van Rooijen, die nog maar zeven jaar in Huize Frankeland woont en tot zijn 93ste- voor zichzelf gezorgd heeft, heeft het grootste deel van zijn leven in Schiedam gewoond, waar hij ruim veertig jaar bij de gemeente gewerkt heeft. Keukenbrand Gestruikeld Het hebben van een drukbezette, hardwerken de vader en het gemis vari een moeder, zorgen ervoor dat een 16-jarig meisje een verhouding aanknoopt met de vrien din van pa. Eenzaam- heidsgevoelens, jaloezie, het.zoeken naar zekerhe den, huilbuien en verlief- derigheden. teleurstelling, het zit er allemaal weer in. Het menselijk drama In een notedop. VRIJDAG 31 OKTOBER 1975/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 AVRO 17.30 AVRO's sportpanorama: aanval op het wereld uurrecord door Rov Schuiten NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop' presen - teert de nationale hit parade NOS 20.00 Journaal AVRO 20.25 De gebroeders Ham mond, tv-feuiileton 21.15 Voor de vuist weg 22.35 Televizier magazine NOS 23.20 Journaal Indien Roy Schuiten, wereld kampioen bij de beroepsachter volgers, vanmiddag om half vier van start is gegaan om te pogen Eddy 'Merckx' werelduurrecord te verbeteren, kunt u vanaf half zes via Nederland 2 een reportage zien. Een ploeg van AVRO's Sportpanorama is namelijk met Roy naar Mexico-City gereisd om ons, via de satelliet, zijn strijd tegen het uurwerk te laten meebeleven. Mocht het weer in Mexico roet in het eten gooien (te veel wind bijvoorbeeld) dan zal Schuiten waarschijnlijk later starten en zal de Tv-reportage op een later tijdstip worden uitge zonden. DUITSLAND 1 18.05 Zu gast in unserem land. 18.46 Akt. 15.20 Zu Gast in unserem Land. vervolg. 19.45 Was gibt's neues? 20.00 Journ.' t» weerber. 20.15 Grenzen der Liebe. Hongaar se speelfilm 21.30 Der 7 Sir.n. 21.35 Hep. uit Bonn. 22.00 Kerkelijk nieuws. 22,10 Journ. en weerber. 22.23 Sport. 22.50 Bauem, Bon zen und Bombcn. 0.25 Joum. DUITSLAND II 19.10 Dschungeikatzen. ftlm van Walt Dis ney. 19.00 Journ. 19.13 Zelchen des Dienens. gesprek over diakonie. 19.30 Rep. van buit. korr. 20.15 Spuien des Gerechtigkeit, dok. film. 21.55 Joum. 22.10 Fiimportret van Jo- hann Strauss. 23.1li Journ. DUITSLAND III 18.00 Studie- en kursusprogr. 18.30 TV-kur-.- sus. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Progr. voor,, Joegosl. werkn. 19.15 Landen forum. 19.45' Nws. uit Noordrijn-Westfalen. 19.55 Komm. 20.00 Journ, en weerber. 20.15 Wenn mir die Weissen begegnen. dok. film. 21.00 V/eek- «ïdforum. Aansl. Journaal. j BELGIË NED. 18.00 Ti-ta-tovenaar. 18.05 Open School. 18.35 Filmrep. 19.10 RK Godsdienstige uïtz. 19.40 -Med. 19:45 Joum. 20.15 Am us progr, 21.15 De vervloekte koningen, tv-feullleton. 22.55 Joum. v' :.'VA HILVERSUM 1 PP; 38.19 PSP. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Akt,, 18.50 Verkenning. 18.58 Marktberichten: 19.00 Springplank. 19.30 Sprong in het heel al, hoorspel. 20.10 In antwoord op uw schrijven. 2L50 K(r)omlsche humor en jo lijt: 50 jaar KRO-radio amus. 22.13 Rep v.v. bezoek van H.M. de Koningin aan De nemarken. 22.15 Overweging. 22.36 Nws. 22.40 Goal. 23.53 Nws. HILVERSUM 2 18.00 Nws. 18,11 Rechtstreeks schakel- progr. met nieuws, achtergrondinf. en müz. 19.30 Radio JVrij België. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. VARA; 20.05 VA- RA-klassiek met de Wiener Philh. en solis ten. 21.30 Zondagsschrijvers aan het woord. 21.40 VARA klassiek. 22.25 De Staalkaart 23.15 Muziek van deze eeuw. 23.55 Nws.' HILVERSUM 3 18.03 De Vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten. 39.02 Drie loopt achter. AVRO: 20.02 Radiojoum. 20.05 Burengerucht 2L62 De Negen-Uur-Show. 22.02 Radiojoum. 22.05 Superclean Dreammachine. 23.02 Van avond.laat 0.02 Radiojoum.' 03)5 Weekend- Muziek-Magazine. L02.Soultime USA. 2-02 Continu de nacht door. 4.02 Voor. dar én dauw. NCRV: 6.02 Klaar wakker. V. i Dat cr nu eindelijk duidelijk', heid komt rond het warrige theaterbèleid in Schiedam, zal voor velen een verademing zijn. Menig Schiedammer vroeg zich de laatste maanden vertwijfeld af. waarom er praktisch niets gebeurde met de theateraccom modatie in het Passagetheater, De gemeente pompte dan wel tonnen in het theater door het aan te kopen en op te knappen, maar tot voor kort werden er alleen maar films gedraaid. De Schiedamse Gemeenschap bracht daar yvel enigszins verandering in, door met eigen financiële middelen voor dit seizoen een klein'programma samen te stel- len, Kernpunt,van de eerder ge- noemde nota „Passieve Cultuur" was, dat er wekelijks een thea terproductie naar het Passage theater moet worden gehaald. Daarvoor moet de SG in nauwe samenwerking met de directie van het theater, zich bezig hou den met de programmering van het Passagetheater.,De beroeps-?,' 'commissie, die.'eërt? programma voor' hc-t PassagêtKeater gaat" maken, krijgt te maken met een 'begeleidingscommissie waari n ondermeer raadsleden komen te zilten. Deze tweede commissie geeft richtlijnen voor de pro grammering en bepraat om de zoveel tijd het werk van de be roepscommissie. SG-directeur Ruud Pillard heeft de Jerien van de raads commissie voor Vorming en Re creatie duidelijk kunnen maken, dat het naar Schiedam halen van diverse theaterproducties alleen gedaan kan worden door beroepskrachten als hij en thea terdirecteur Henk Berg. Wan neer het om programmeren van een theater gaat. geidt in de theaterwereld nog steeds de stelregel: ..Pakken wat je pak ken kunt." Het nemen van be slissingen om al of niet een contract af te sluiten voor het naar Schiedam halen van een bepaalde theaterproductie, is soms een kwestie van minuten. Om zulke beslissingen te nemen, kan niet iedere keer een bege leidingscommissie bij elkaar worden geroepen. Tijdens de oktobervergadering van de raadscommissie voor Vorming en R'eereatie kon SG- directeur Ruud Pillard de raadsleden ook duidelijk maken, Het Flatertejater is als een gewoon theatergroepje begon nen. maar steeds als het tweetal ergens mee wilde beginnen ging het mis: „vandaar de naam" al dus Bart I,ohr en Theo Wester duin. De flaters zijn niet van. tevoren bedacht maar ontston den spontaan. Elke flater werd omgebogen tot een programma onderdeel en zo is de flatershow op pootjes gekomen." Dit alles valt dus zaterdag avond in De Tempel in de Overschiesestraat te bekijken, toegang een rijksdaalder. Vanavond vertoont De Tempel een voorlichtingsfilm over drugs, getiteld Date Line San Francisco. De toegang voor deze film is gratis. Het initiatief voor deze lande lijke' aktie is afkomstig van een aantal reeds bestaande Viet- nam-komitees (uit Amsterdam, -Groningen, Zwolle en Utrecht). Zo'n vijftig andere komitees, waaronder Schiedam, hebben zich inmiddels achter deze aktie geschaard. De aktie gaat ten bate van een viertal projecten in Viet nam. welke de bouw en inrich ting van drie middelbare scho len en een oogheelkundige kli niek 'inhouden. Hiervoor moet in totaal 4,3 miljoen op tafel ko men. f p.-" Hét Schiedamse komitee zal in de week van 3 tot en met 8 no vember een collecte houden.'en er zullen affiches verkocht en pamfletten verspreid .-worden. Tevens zullen allerlei instanties en groeperingen benaderd wor den met de vraag of zij - hun medewerking aan deze; aktie willen verlenen. Belangstellenden en collectan ten kunnen zich aanmelden on der de telefoonnummers 262040, 700964 en 706709, of aan de Boer- haavelaan 7b. wqt voor theaterproducties er in de toekomst naar het Passage- theater kunnen worden gehaald. Deze producties zullen praktisch aliemaal in de populaire amuse ments- en ontspanningssfeer lig gen. Daarbij boeven de Schie dammers er niet op te rekenen, dat er ooit toneelstukken van beroepstoneelgezelschappen naar het Schiedamse theater worden gehaald. Ook al is het Passagetheater, op een fantastische manier ver bouwd, men zal moeten accepte ren, dat het theater juist niet geschikt is voor de vorm van 'het beroepstoneelgebeuren. Alles .wat naar het Passagetheater wordt gehaald, moet. volgens Ruud Pillard, technisch verant woord zijn. Gebleken is bijvoor beeld, dat de licht-installatie zelfs niet kan voldoen aan mini male theater-eisen. Daarbij is de tijdens do verbouwing opge knapte toneeltoren niet je van het. terwijl de akoestiek van de grote zaal van het Passagethea- ter ook te wensen overlaat. Tijdens de commissievergade ring zal Ruud Pillard. dat men kiezen móet tussen iets op een gebrekkige manier zien in het Passagetheater of iets enkele tramhaltes verder in eèn Rotter damse theater gaan zien. waar de technische uitrusting opti-, maal is. Ook al kiest Ruud Pillard voor het laatste, dit hoeft niet te betekenen, dat er geen enkele goede theaterproductie naar Schiedam kan worden gehaaid. Hij noemde tijdens de oktober vergadering van de commissie voor Vorming en Recreatie zelf al namen als die van Wim Kan. Een probleem voor het Passa- gethealer zal. in de toekomst het volkrijgen van de grote theater zaal blijven. Het Passagetheater geniet zowel bij de Schiedam mers als inwoners van de om- liggende steden nog niet zoveel bekendheid. Men zal dan ook in de toekomst extra propaganda moeten maken, om die bekend heid wel te krijgen:. Angst dat er een concurrentie strijd komt tussen het Zolder- theater en het "'assagetheater, hoeft er volgens SG-directeur Ruud Pillard. niet te bestaan. Ook wat programmeren betreft krigen de mensen van het Zol dertheater bijstand van de SG en "gaat men samen bepalen welke the'a'terprodukties ge schikt zijn voor één van de bei de Schiedamse theaters. Daarbij zou het Zoldertheater met be hulp van" volledige subsidiëring een volwassen plaats in Schie dam moeten gaan innemen. Wat het programmeren van liet Passagetheater betreft, hangt dit alles nu alleen nog af van het ovrleg op financieel ge bied, tussen het college van b en w en de Schiedamse gemeen schap. Ruud Pillard denkt voor het halen van theaterproducties naar het .Passagetheater in het, seizoen 1976/1977 een subsidie van 90.000 gulden nodig te heb ben. De subsidie voor de totale passieve cultuur, ofwel de zit en ktjkcultuur. in Schiedam is be-' groot op 185.000 gulden. SCHIEDAM Deze week heeft het college van b en w de Schiedamse Gemeenschap toestemming gegeven, meer ruimte van het Proveniershuis in gebruik te nemen. Het bu reau van de SG kan dan. ook. op korte termijn over het on derkomen van de opgedoekte Schiedamse Raad voor Jeugd- en Jongerenwerk SRJJ be schikken. Bekend was, dat dë SG mei een enorm ruimtegebrek te kampen heeft. Volgens SG-di- rectcur Ruud Pillard kan iedere bezoeker van het pand binnenkort weer normaal een jas ophangen. De voormalige SRJJ-ruimte gaat de SG ge bruiken om te vergaderen. Daarbij hèeft men nu ook een- 'plaats gevonden voor het SG-" archief en om de hele papier-, voorraad op te slaan. Zoals bekend is dé: Schie damse VVV nu nóg egn afde ling van dé SG', maar bestaan er plannen deze twee;'los te koppelen. Ruud Pillard wil die loskoppeling in januari al gerealiseerd zien. Volgens wethouder-Hans van der Wilk van communicatie is er over de loskoppeling een gesprek in voorbereiding tussen het college, het bestuur van de VVV en de SG. Welke concrete gevolgen de loskoppeling zal krijgen,is voor wethouder van der Wilk nog niet duidelijk. Zeker is echter wel.dat de VVV. er dan nieuw personeel bij krijgt. Ook moet de VVV uit het Proveniershuis verdwij nen, zodat de SG nog meer ruimte- krijgt. Waar de VVV een nieuw onderkomen vindt, is ook nog niet duidelijk. Wel vindt wet houder HanS van i der Wilk. dat er een betere plek voor de VVV gevonden moet worden, dan waar men nu zit. De nieuwe behuizing van'de VVV zou meer centraler moeten komen te liggen. t SCHIEDAM - De Jan 1 Ligthartschool op het Frans Halsplein zal zaterdag de hele dag in het teken van de-kermis j staan. Van 's ochtends tien tot j 's avonds tien zal hier uitbundig feestgevierd worden door alle scholieren, hun ouders en ande re kermisliefhebbers. Door de hele school heen - en ook in de. kleuterschool Het Stokpaardje - zuilen diverse attracties te vin den zijn; een rad van avontuur, grabbeltonnen, ballen gooien, verfcentrifuge etc. etc.. het zal allemaal in de schoollokalen te vinden zijn. Het vorig jaar is er ook al een dergelijke kermis in- de twee scholen gehouden; de opbrengst hiervan (ƒ3.000) is in een apart potje gedaan waarbij "de op brengst van zaterdag gevoegd zal worden. Met dit tótaal be drag wordt er een documenta tiecentrum voor'de scholieren op poten gezet. j SCHIEDAM - Doordat een gasvlam in het vet sprong, ónt- stond er brand in de keuken van" het Chinese restaurant Man Fuh Wai aan de Geervlietse- straat. Het keukenpersoneel pro beerde in eerste instantie de brand zelf te blussen, maar toen dat niet-lukte werd de brand weer gealarmeerd. Deze kon echter niet voorkomen, dat de keuken geheel uitbrandde. Hoe groot de schade in het restau rant is, kon de politie nog niet vertellen. - SCHIEDAM Netvoordat de 82-jarige Schiedamse J1 E. "v. P. op de Oranjestraat' in de bus 11 wilde stappen, struikelde ze en kwam ze .te vallen. De bejaarde .Schiedamse moest met een snij- wond in het rechteronderbeen naar het Noletziekenhuis wor den gebracht. Dochter Helène, half wees, voelt zich nogal alleengelaten door haar hardwerkende vader en grijpt de eerste de beste ge legenheid aan om met iemand in contact te komen, en dat wordt dan de maftresse van pa. Een vrouw die een dermate gro te aantrekkingskracht op haar heeft, en haar het gevoel geeft aardig gevonden te worden, dat zij zich gemakkelijk tot een les bische verhouding laat overha len. Daarnaast boeit het losban dige leven van de oudere vrouw- haar mateloos. Als haar vriendin uiteindelijk toch. voor een "huwelijk met pa kiest en niet voor haar, valt He- lènes hele wereld in duigen. Voordat het echter zover is heeft het kind al heel wat nuk ken van Tamara mee moeten maken, alles ten dienste van de- grote liefde. Het Hofje van Begeerte is de titel van deze film. die deze- week in- de .PaÈsage-bio. ge draaid wordt. De "film is ge maakt naar het boek Le Rem part des Béguines van Frangoi.se Mallet-Joris. Het 16-jarig meisje wordt gespeeld' door Nicole Courcel. terwijl Anicee Aivina in de rol van maftresse te zien In de grote zaal van het Pas sage theater draait deze week Karavaan naar Vaccarès. een verfilming van één van Alistair Maclean's spannende boeken. Een zigeunerfamilie trekt met een verstekeling in de woonwa gen naar een groot zigeuner- feest. maar helaas zitten er hele horden mensen achter de ver borgen gehouden man aan. Schietpartijen, vechten, span ning en nog veel meer, resulte rend in een dramatisch stieren gevecht -zorgen ervoor dat de spanning bij de Karavaan naar Vaccarès erin blijft.' Voor de kinderen is de film Het raadse! van de spookplaneet geprolongeerd. HILVERSUM 1 - TROS; 7.00 Nws. 7.02 Ontbijt-soos. Nws. 7.4! Akt 8.30 Nws. 0.36 Gymn. voor de huisvr.) 9.00 Wegwezen. 8.30 Tien-om. 1508 Aktua Sport (10.30 Nws.) 11.00 Hartje Am:. sterdam. OVERH. VOORL.: 12.16 Werk en welzijn. TROS: 1226 Med. voor land- en '- tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Akt. 13.00 Tress- country. 1100 Steiger B. 13.30 Nws. 1133... Luister uit..;en thuis. 17.30 Nws. 17.32 Akt. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.U Ochtcndgymn. -.3° ZO - voor alle kinderen die op zijn. 8.09 Nws. 8.11 Dingen van de dag. 8.23 ZO gaat verder voor iedereen met om 9.33 wa-, tersL' 10.30 ZI - muziek en inf. show met om 1LOO Nws 1100 Nws 13.11 In de Rooie Haan met om 13.30 Rede van Minister-pre sident Den Uyl tg.v. het 50-jarig bestaan van de VARA. NOS; 15.00 NCS-Jazz. 15» Gamma van Alpha en Beta. 16.90 Nws 16.03 Het Zwarte Schaap. 17.00 Harmonie en fanfare in Ned. en Europa. 17.30 Kwart uur amateur. 17.45 Voor Blinden en Slechtzien den. 17.55 Med. HILVERSUM 3 NCRV: 7.02 Drie op je boterham. 5» Pers Vers. 9.03 Tot uw dienst. 10.03 Moz. 80 de koffie. 12,03 Drie tussen de miooag l*-si Schrijf es 'n kaartje. 16.03 De Sportshow. etheater-beleid

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 2