Schiedamse architecten ontwerpen theater in Zoetermeer Autodieven gepakt 'Geen speelstraat van onze straat' Poging tot doodslag Inbreker aangehouden Beslissing uitgesteld Autodiefstal mislukt WINKEUERS UOUINASTRAAT BOOS Brug dicht Betrapt Keukenbrand Auto in brand n Bouwers van Zoldertheater in de Teerstoof flödertendl Professioneel tv/radiö BEff! ra<fio DINSDAG 3 FEBRUARI 1976/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Het Beatrixpark: nu nog onveilig gemaakt door schaat sers, binnenkort door midgetgolvers? Theater 'De Graanschuur' dat kort geleden in Zae- termeer werd geopend. Pro duct van tekenplanken van Schiedamse architecten. Het kortgeleden geopende theater "De Graanschuur" Zoetermeer. iiuiiiuiiiiKiianiimimiiiHmHniiiiiiWRmiratMfntmiiRinmnmiiiiiiimiiiiiiuiitttiiiitHiimimi lit&'J De drie architecten Martin van Velzen, Wim la Feber en Adriaan Stigter. i De winkeliers van de Sint Liduinastraat zijn boos op de ge- i meente. Zij willen geen "Speelstraattoestanden" voor de deur. iiiiiinmiimmtifmnjmiifminmuiuinimiititmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinit' TELEAC 18.15 Les Gammas, les 23 18.45 T V-informatie voor Spanjaarden 18.55 Journaal AVRO 19.05 Geheimen der ree, na tuurfilm 19.55 Mash, tv-serie 20.20 Brainwave, tv-spel 2 21.10 Enkele momenten voor mooie monumenten, film- reportage NOS 21.35 Journaal AVRO 21.50 Ik wil geen kind (meer). voorlichtingspro gramma NOS 3 22.40-22.45 Journaal MORGEN NOS-NOT 9.30-11.35 Schooltelevisie NOS 14.25-16.00 Olympische win terspelen, openingsceremo nie TROS 16.00 Eet u smakelijk en co, kookrubriek 16.30 Het geheim van de Nij|, tv-serie 17.30-18.00 Ren je rot, jeugd- spelshow NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Dominic, jeugdserie 19.30 Tweekamp NOS 20.00 Journaal NCRV 20.25 Sam, tv-feuilietón 21.20 Mini-voetbalshow 22.10 Hier en nu 22.50 Tot besiuit NOS 22.55 Oen Haag vandaag 23.10-23.15 Journaal imi* Gemeente wil midgetgolfbaan maar waar? SCHIEDAM - De beslissing of Schiedam al dan niet een midget golfbaan gaat krijgen is op de lange baan terecht gekomen. Deze golfbaan is de gemeente al bijna twee jaar geleden aangeboden, maar die gemeente weet nog steeds niet of ze zo'n geschenk wel wil accepteren. De twee gemeentelijke adviescommissies die zich gister avond over dit vraagstuk moesten buigen, hebben het probleem voorlopig doorgespeeld naar de Gemeentelijke Sportraad. Voor het eerst in de geschie denis van het Schiedamse com missiewezen hebben twee ver schillende adviescommissies zich gisteren tegelijkertijd en geza menlijk over een en hetzelfde vraagstuk gebogen. Zowel de commissie voor Ruimtelijke Or dening als die voor Vorming en Recreatie mocht zeggen of Schiedam de midgetbaan moet accepteren of niet. Edoch, de sportraad bleek de missende derde partner. Na enig gedub kon men wel tot overeenstemming komen over het aannemen van dit ca deau. maar de plek waar het dan zou moeten komen bleek een aardig breekpunt. De aanbieders van het cadeau - plaatselijke afdelingen van de Rotaryclub, de Lionsclub en de Tafelronde zouden de baan het liefst in het Beatrixpark aanleggen gezien de daar aan wezige ruimte en horecamoge- lijkheden. De gemeente zal een stuk grond waar dan ook in Schiedam beschikbaar moeten stellen voor een midgetgolfbaan, en heeft zelf ook baat bij een gunstige ligging omdat ze zelf de exploitatie van de baan ter hand moet nemen. De drie clubs betalen enkel de aanleg van de baan (circa 60.000), de rest is voor rekening van de gemeente. Het geld is bijeengebracht door middel van enkele akties onder de Schiedamse burgerij. De meeste leden van beide commissies waren niet gelukkig met de keuze van het Beatrix park voor een midgetgolfbaan. Dit zou teveel groen in beslag nemen van het park. Vóór het Beatrixpark pleitte echter dat dit een redelijk centrale plek in Schiedam is zodat iedereen er zonder al te veel moeite heen kan gaan. Andere plaatsen, zoals de Maasboulevard, de omgeving van de Sporthal of het Volks park werden evenmin accepta bel geacht. ..Het is leuk dat ze ons een midgetgolfbaan willen geven maar we hebben er eigenlijk geen piek voor. Kunnen ze niet iets anders geven waarvan de hele Schiedamse bevolking ge bruik van kart maken?" zo vroegen de meeste commissiele den zich af. Beide commissies waren even wel van mening dat voorbij ge gaan werd aan de mening van de sportraad in deze kwestie. En hoewel voorzitter Zijdeveld op merkte dat „midgetgolven eigenlijk geen sport is maar meer net zoiets als botsautootjes op de kermis" werd uiteindelijk toch beslist dat eerst de spor traad haar oordeel mag geven. Om de hele zaak niet al te zeer op de lange baan te schui ven zal die sportraad met de hoogst mogelijke spoed bijeen geroepen worden. Daarna gaan beide commissies (R.O. en V. R.) weer met elkaar om de tafel zitten om definitief te be sluiten of het cadeau nu wel of niet geaccepteerd zal worden, en waar de baan komt als die uit slag positief mocht blijken. SCHIEDAM - De Schie damse politie heeft in sa menwerking met de Rotter damse politie de 18-jarige M. A- K-, de 16-jarige C. R. en de 16-jarige H. v.d. B. aange houden. Tijdens hun verhoor bekenden ze een drietal autodiefstallen te hebben ge pleegd. De drie jeugdige autodieven zijn inmiddels al voor de Rotterdamse officier van justitie geleid. Op 26 januari pleegden ze twee autodiefstallen. Eén auto verdween toen van het Lisztplein, de andere haalden ze uit de Henri Polakstraat. De eerste auto werd in Vlaardingrn teruggevonden, terwijl de dieven de tweede auto op het Bachplein ach f terlieten. Enkele dagen daarvoor haalden ze een auto uit de Rotterdamse Roebussenstraat en reden daarmee naar het racecircuit in Zandvoort. La ter werd dit voertuig achter gelaten in de Rotterdamse Roekan jestraat. Een dag daarna zocht het drietal de auto weer op om er visgerei. een autoradio en een casset- trecorder uit te halen. Ook deze goederen zijn door de politie weer teruggevonden. Bij hun verhoor bekenden de drie dat ze ortgeleden zowel op de Singel als in de Rotterdamse Schietbaanstraat een sigarettenautomaat had den opengebroken. SCHIEDAM - De 2!-jarige Schiedammer M. K. M. is er niet ingeslaagd om zonder brokken te maken de auto van de 27-jarige C.L.-S, te stelen. Het verkeren onder invloed was er de oorzaak van dat hij niet verder kwam dan de Singel. Daar reed hij de trap van de Sin gelkerk op en kwam tegen de muur van de t.erk tot stilstand. De auto raakte daarbij tolall-los. Even tevoren had C.L.-S. zijn voertuig met draaiende motor voor het kantoor van Het Vrije Volk aan de Hoog straat neergezet en was even zijn woning aan de Hoog straat binnengegaan. Toen hij weer buiten kwam bleek zijn auto spoorloos verdwe nen te zijn. Nadat hij iegra de muur van de Singelkerk tot stil stand was gekomen kon M. K. M. heelhuids uit de auto klimmen en ging er vandoor. Op aanwijzigingen van een getuige hield de politie hem even later op de Koemarkt aan. Bij die aanhouding ver zette de Schiedammer zich zo heftig dat een politiepet werd vernield. SCHIEDAM - Adriaan Stigter. Wim La Feber en Martin Van Veilen tezamen vormend het Schiedamse architectenbureau AMS zijn de ontwerpers van het theater „De Graanschuur" dat kortgele den in Zoetermeer werd geopend. Het unieke daarbij is dat ze als studenten aan de Technische Hogeschool in Delft nauw betrokken waren bij het ontwerpen en de bouw van hel Schiedamse Zolder- theater in de Teerstoof aan de Niéuw-straat. Leden .van het Zoeterm'eerse college van b en w hoorden in 1974 van het st'ec-rvoile Zolder theater. Ze kwamen hier kijken en besl ten de Schiedamse ar chitecten de opdracht te geven om voor Zoetermeer een derge lijk theater Te ontwerpen. Vorig jaar augustus werd gestart met de verbouwing van een oude. bouwvallige graanschuur. Voor anderhalf mdtoen gulden staat nu in de tot winkel- en wandel gebied gelxirnbarcleerde oude dorpskern van Zoetermeer het 240 zitplaatsen tellende theater ..De Graanschuur". Naast een naar beneden aflo pende theaterzaal is er in ..De Graanschuur" een ruime foyer en een kleine expositieruimte te vinden. He' theater ademt de zelfde intifc ne. gezellige sfeer uit als het niet alléén in pu blieks- maar ook in theaterkrin- gen enorm gewaardeerde Zol dertheater aan de Nieuwstraat. Zoetermeer dat als een snel groeiende satellietstad van Den Haag wordt beschouwd heeft dan al wel geruimte tijd een lo cale televisie-omroep (afgelopen zaterdag was Adriaan Stigter m het programma van de Zoeter- meerse omroep om te praten over het theater red.) op thea- tergebied was er tot nu toe nog niets. ..De Graanschuur" blijkt al meteen in een enorme thea- terbehoefte te voorzien. Het vo rige maand geopende theater werd tot nu toe al door ruim 2.400 mensen bezocht. Naast theatervoorstellingen die voornamelijk op het gebied van de kleinkunst zullen liggen, kan er in de theaterzaal ook film worden gedraaid. „De Graanschuur4* is .éigendom' van de gemeente Zoetermeer en wordt voor honderd procent ge subsidieerd. De drie bevriende Schiedamse architecten, werken sinds twee jaar samen op professionele ba sis. Ze hebben sinds kort hun bureau in, zoals ze het zelf noe men, het smerigste pandje van de Hoogstraat. Volgens hen bestaat er in Ne derland op dit moment een enorme behoefte aan kleine theaters- als het Zoldertheater en ,.De Graanschuur". De architec ten hebben al inleidende ge sprekken gevoerd met een aan tal Vlaard ngse instanties over het ontwerpen van een klein theater or de buurgemeente van Schi. Jam. Ze willen echter niet het stempel krijgen van de architecten die alleen maar klei ne theaters ontwerpen. „We wil len gewoon alles doen", aldus Adriaan Stigter van AMS. SCHIEDAM - f 'i'-'-a vijftien winkeliers uit de Sint Liduinastraat zijn boos op de nle. die van plan is om van „hun" straat een soort leefstraa naken. Ervaringen van andere winkeliers uit speelstraten hein. volgens hen uitgewezen dat de clientèle terug loopt, hetgeen voor de winkeliers uit de St. Liduinastraat aanleiding heeft gevormd om tot de tegenaanval over te gaan. De winkeliers zijn van me ning dat er nogal een loopje wordt genomen met de inspraak in hun straat. De wensen die zij bij een inspraakavond naar vo ren hadden gebracht zijn niet geheel en al naar hun wens in de definitieve plannen opgeno men, en dat is de meesten in het verkeerde keelgat geschoten. De Werkgroep Sint Liduina straat waarin voornamelijk winkeliers zitten en geen bewo ners gaat woensdagavond be kijken wat ze aan deze situatie zal doen. Het is nu ai duidelijk dat ze zich niet bij de gemeen telijke plannen zal neerleggen. Via de WD en het CDA hebben de winkeliers hun klachten al bij de verantwoordelijke wet houder kenbaar gemaakt; beide partijen waren ingeschakeld om de gemeente op de boosheid der winkeliers te attenderen. Ondertussen bestaan er aan diverse kanten al twijfels over de werkwijze van de Werkgroep Sint Liduinastraat Het ontbre ken van bewoners in deze werkgroep wordt een groot ge mis genoemd. Vooral ook omdat vele bewoners van de Liduina straat wel degelijk drempels en versmallingen in hun straat wil den. Als gulden-middenweg heeft de Dienst Gemeentewerken èen nieuw plan voor de Liduina straat gemaakt dat erop neer komt dat er geen drempels it de straat komen (een wens van de winkeliers), hier en daar wordt haaks geparkeerd in plaats van in de lengte van de straat, en er moeten stenen bloembakken komen. Dit nieuwe plan is al een tijd je geleden naar de werkgroep gestuurd met de uitnodiging om hierop te reageren. De werk groep vindt nu echter dat ze te weinig tijd heeft gehad om zich hierover te beraden en wil een paar week uitstel. Hierover zai morgenavond definitief beslist moeten worden. Officieel hadden de herbestra- tingswerkzaamheden begin fe bruari moeten beginnen, maar dit is vanwege de vorst uitge steld. Het hele werk moet wel In het eerste kwartaal van dit jaar klaarkomen, kan men op het Stadskantoor melden. t' SCHIEDAM Na de vecht- partn die afgelopen zondagmid- dag plaatsvond op de sfacht- huislaan heeft de politie de 30-jarige van de Kaapverdische eilanden afkomstige J A. F. in gesloten op verdenking van po gingen tot doodslag en mishan deling. Zijn zwager de 35-jarige H A L. is na verhoor weer vrit- gelaten en wordt beschouwd als getuige van de vechtpartij j Zoals we gisteren ai meldden j werd de hulp van de politie in- i geroepen om een familieruzie in een bovenwoning op de Slacht huislaars te fitsssen Daarbij moest de politie gebruik maken van het pistool omdat J A F. eén agent met een mes te lijf wilde gaan Gisteren werd pas bekend dat diezelfde agent ook enkele flinke builen op zijn hoofd had opgelopen Toen hij de 30-jarige man tot kalmte wilde manen nam deze in eerste instantie een vaas en sloeg daarmee de agent j op zijn oofd Volgens de ver- j klaring me de politie gisteren I uitgaf verkeerde J.A.F, zondag- J middag we! onder mvioed van drank maar was hu met echt dronken. •SCHIEDAM - Morgen worden herstelwerkzaamheden verricht aan de Appelmarktbrug over de Lange Haven. Vanwege deze werkzaamheden is de brug van acht uur tot vijf uur morgen middag afgesloten. SCHIEDAM - Door het aanhouden van de 21-jarige Schiedammer G. K. H. heeft de politie twee inbraken kunnen oplossen. De man is inmiddels ,al voor de Rotter damse officier van justitie geleid. Op negen januari pleegde hij een inbraak in een woning aan de Stations straat zonder echter met iets er vandoor te gaan. Op 18 ja nuari had hij meer succes toen hij in een woning op de Singel twaalfhonderd gulden vond. SCHIEDAM - De politie heeft de 26-jarige JA. v. G. uit Tilburg op heterdaad be trapt terwijl hij in de Thor- beeke-basisschool aan de Thorbeckesingel een inbraak aan het plegen was. Toen een hewoner van de singel de inbreker de school binnen zag gaan, waarschuwde deze de politie. Nadat de politie bij het schoolgebouw was gearri veerd werd het hele gebouw doorzocht waarbij bleek dat de inbreker zich in een kast verborgen had. Tijdens zijn verhoor weigerde hij geruime tijd te zeggen wie hij was. SCHIEDAM - Brandende sigarettenpeuken waren er waarschijnlijk de oorzaak van dat er een keukenbrand ontstond in de woning van de 69-jarige Schiedammer C. J. J. aan de Havendijk. Na dat een vuilniszak in lichter laaie stond sloegen de vlam men over naar de keuken gordijnen. In eerste instantie bluste de politie de brand met wat water, de brand weer moest echter komen nablussen m t behulp van een schuimblusser. Door de brand sprong er een ruit en ontstond er scha de aan het houtwerk in de keuken. SCHIEDAM - GixUrmnr» gen is de auto van de .14-ja- rige W. L. uit Maassluis op de 's-Gravelandseweg in brand komen te staan. De brand die vermoedelijk ver oorzaakt werd door kortslui ting had tot gevolg dal het voertuig grote schade opliep. De brandweer bluste de brandende auto met behulp van een nevelstraal. Aan natuurfilms is de laatste tijd weer geen gebrek op de tv. De AVRO begint vanavond op Ned. 1 het programma met een aflevering van "Geheimen der zee" (19.05 uur). We zullen zien hoe Jacques Cousteau met zijn schip de Calypso doordringt in het doolhof van kanalen in de nauwe zeearmen van West-Pata- garae, die diep doordringen in. Zuid-Chili. Walvissen en robben hebben hier een toevlucht gevon den. Het doel van Cousteau's ex peditie is de Baai van Puerto Eden. waar de laatste der Ala- cuf-Indianen een kommervol be staan leiden. Na het overbekende MASH at' tweede aflevering wan- "Brainvia- j; re", de internationale "zachte detective" met politieman Ver meer (Pierre Vaneck) en Helen, zijn dochter Josine van Dalsum), in de hoofdrollen. De regie van deze international onder de tv- series wordt dit keer gevoerd door Victor Vic as (Ned. 1, 20.20 T uur). De AVRO eindigt met een programma "Ik wil geen kind meer" (21.40). Informatie over hoe je geen kinderen (meer/ krijgt. DUITSLAND I 18.00 Nieuws uit Noordr u i-West falen 18.10 Ahoi. 11.35 Lieder der Volk-ri 11.45 Die Criminal-erzahlung. 15.15 Akt. 19.45 Verhalen. 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Humoristisch programma. 21.08 Juttf und Romeo tv-speL 22.38-22.59 Journaal DUITSLAND II 18.20 Tekenfilmserie. 19.00 Journaal- ItJO Truxa. speelfilm 21.00 Joumaaï. 21.15 Infor maties en meningen. 22.00 Kultuurma gas- ne. 22-45 Journaal. DUITSLAND III 18.00 Sesamstrasse. 11.30 Kursus autorij den 18.45 Kursus. W.90 Zandmannetje. 19.95 Programma voor Griekse werknemers. H15 Informatief programma. 19-45 Nieuws uit Noordrijnland-Westfalen 21.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Thema van de dag. 2030 Almanak van de week. 21.00 Fragezeichen,^ inform, pro*, 21.45 Natuurwetenschappe lijk programma 2230 Charade, Am. speel film. 0.20 Journaal. BELGIE NED 1840 Ti-1a-tovertaar. 18.45 Wiekte de Vi king. 1138 Open school. 19.00 Tienerkltn- kert 19.45 Journaal. 20.15 Populaire melo dieën uit '36-'37. 2LM Kijk mensen de ma zen van het net. 2L50 IJ Conformist#, speel* film. 2X3U23.45 JcuraaxL GOLFLENGTEN: Hilv. I 298 m, FM Le- plk 92.9, Goes 8TJ5: Hilv. II: 402 m. FM al leen na II uur: Lopik 98.9, Gees 99.8; Htiv. UL 445 m. FM Lopik 90.8, Goes 93A; Hilv IV: alleen FM Lopik 993, Goes 99J HILVERSUM 1 PP: 18.19 Uitzending GPV AVRO. 1539 Nws 18.41 De auto 19.00 Kwintet Cees Smal NOS: 19.15 Accoord AVRO: Vanavond mu ziek. vrolijkheid en verstrooiing 22.30 Nw» 22.40 Radiojournaal 23.00 Kwartet Frans Poptie 23.20 Er floot een vogel in de wei 23.55-2400 Nws. HILVERSUM II KRO: 18.00 Nws 18.11 Echo 18J8 De Vleu gels 18.30 Zin in muziek 19.30 Kerk tn meervoud 20.00 Nws 20.05 Overweging 28.15 Bulgaars Strijkkwartet 21.00 Sweet talk 22.15 Pianorecital 22.45 Babel-kalender NOS. 23.00 Met het oog op morgen 23.55-2440 Nws HILVERSUM III NOS: 18.03 De vakaturebank lt.10 NOS- maal VARA; 19.02 Pop-rekonstruktie 20.92 Nashville 21.02 Jazz en Blues 22.92 Popdon- der' 23.02 Wachten op middernacht 2.12 Help 4.02 De rode dageraad 5.02-7.00 Truck. WOENSDAG HILVERSUM TROS 7.80 Nws 7.82 Kom er maar een» uil (7-30 Nieuws ».4t Aktua 8J0 Nieuwi 8.38 Gymnastiek voor de huisvrouw) lt.lt Van heinde en verre 1830 Nws 10.33 Toerja. toemee 11.45 Cafe chantant 1UI Med voor land- en tuinbouw 12J0 Nws 12.41 Aktua 13.88 Een mond*> Frans 13.30 Sport na sport 14.00 Sp» lahteiten a la carte 1SJ0 Close up 11538 Nws) 16.30 Keerpunt OVEF- HEIDSVOORL 17.2# Nederland en de der de wereld I7J0 Nws 17.32 Aktua. HILVERSUM II VARA 7.00 Nws 7.11 Ochtendgymnastiek 7.20 In dr Roode Cirkel 8.00 Nws 8.11 Jn de Roode Cirkel 9.33 Waterstanden .xhoolradio 10.00 Radioweekblad 11.80 Nw» 11.83 Johan van Minnen 11.15 Even ..bi)" draaien 12-88 AmmersTnl - Centraal 1399 Nws 13.11 Dingen van de dag I3JÈ5 Een middagje Stoomradio 1400 Nws 1593 Moordbrigade Stockholm 17 00 Promenade nrk-M RVU: 17.35 Wetenschap in bewegmg. Jltf t|J I'-'It uur nws, KRO 7.02 Drie op boterham 443 Pep-op-drie 12.83 Drie tu«ve« de middag NOS 14J9 Olympische Winter spelen KRO 16.43 Een special over David Bowie 17.03 De Vincent van Engeiensho*. HILVERSUM IV NCRV Nws 7.02 Hel levende weer* 7.88 Te Deum Laudamu» 7.30 Preludium 5.00 Nws 9.82 Onder schooltijd 9.30 Theolo gisch etherleergang 10.00 Orkest palet 13* Piatiowerken uit de Romantiek 12.30 Zan gersportret 13.00 Omroeporkest 13.30 Be roemde «;iocon<«ten. Engels Kamerorketf 14.00 Nws 14.02 Kier en Nu 13.00 Muziek voor Dtaghtlev 15.45 In kleine bezetting 16.13 Hedendaagse kamermuziek.

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 1