T NAAM NOEMEN! m BEDRIJFSAUTO RAI huis CS) I SCHRIKKEL-TRIP VOOR BRITSE LIEFDE-LOZEN Aantal werk lozen stijgt niet verder Gefeliciteerd met uw 12 gratis kranter Gefeliciteerd met uw gratis cadeau. m Hogedruk baby 5 tm 14 FEBRUARI UW Het U t Pak de telefoon Geruchten na verhoor in congrescommissie YS mi Chauffeur geldauto aangehouden Fotografe Caroline wmmm zie pagina INFORMATIE OYER BEZORGING: Dooi voor aktuele informatie op ieder moment 'Het is hem' Voorzichtig De vraag Niet meteen Zaterdag 7 februari 1976 31e jaargang no. 8718 HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD 's- Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam tèL 010 14.74.00 Opgeven van ÏÏ1PS (rabrickad vertcntics) tel. 010 13.G3.80—14.74.11 In een rechtsstaat ats de onze geldt het beginsel dat ieder een onschuldig is zolang het tegendeel niet bewezen is. Aan dit beginsel wensen wij ock nu met nadruk vast te houden. Wij hebben dan ook lang geaarzeld bij het schrijven van het nieuws over het grote omkopingsschandaal bij Lockheed. Ais publicfteitsorgaan kunnen wij er echter niet omheen mededelingen te publiceren die, voorzover wij kunnen oeoor- delen, uit betrouwbare bronnen komen, zelfs wanneer wij ons deze toedracht nauwelijks kunnen voorstellen. Juist daarom dringen wij er op aan dat er zo spoedig moge lijk opheldering komt. Iedere minuut is kostbaar. Eer is teer.' Gezien de belangen die er op het spel staan moet de regering de Congrescommissie ervan kunnen overtuigen dat de naam van degene aan wie de vier miljoen gulden is betaald, onmid dellijk op tafel komt. %ii aimi»iiiiiiiiiiiiiiiiiuninfmiiiiiiiiiiiiiniiiiiini)iiiiium»iiiiiiiii'ii»i»»ui»"»»"»»"S^:^iiniR van combi tot combinatie Geopend van 10-17 en 19-22 uur Zaterdagen en Zondag van 10-17 uur Toegang f5,- i Amsterdam I Trein-foegangbiljetten bij NS-stations «wnniitmiimimnnnulsuunmintiiiimi Bel 010 -147400 (géén ander nummer) Vraag naar de afd. abonnee-service maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur .zaterdag tot 16.00 uur Zie ook onder „adressen" onderdeStrips Droog weer met zonnige perio den maar ook af en toe wolken velden. Meest matige zuidooste lijke wind. Maximum tempera turen rond plus twee graden. 5 W*. e.to vz) 'U Sport aan de lijn: (020) 214 214 tlx 5 (Van onze verslaggevers) DEN HAAG/WASHINGTON Weer is de naam van prins Bernhard gevallen in verband met de mil joenen, die de Amerikaanse vliegtuigfabriek Lockheed in heel Europa heeft betaald. Lockheed-president A. C. Kotchian verklaarde giste ren voor een Amerikaanse senaatscommissie onder ede, dat „een hoge Nederlandse regeringsfunctionaris" in 1961 voor een miljoen dollar (3,5 miljoen gulden) en in het begin van de zeventiger jaren voor 100.000 dol lar (bijna drie ton) door Lockheed is omgekocht. Prins Bernhard ...in opspraak... (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Hardnekkige foutparkeerders kun nen voortaan rekenen op forse boetes. Sinds enige tijd treedt de justitie in de grote steden Rotterdam, Den Haag, Amsterdam en Utrecht forser op tegen auto bezitters die keer op keer bekeurd worden. LONDEN Een EngéU reisbureau wil naar liefde smachtende vrijgezellen de kans bie den om tijdens een 'schrikkeljaar-cruise' van Engeland naar Nederland een partner-voor- het-leven te zoeken: Caroline Kennedy, dochter van de vermoorde president John Kennedy, was giste ren een van de vele fotografen die opnamen maakten van de Olympische ijshoc- keywedstrijd tussen Amerika en Rusland in Innsbruck. Caroline Kennedy verslaat de Spelen voor een Amerikaans televisiestation. (zie voor verder Olympisch nieuws pagina 11) DEN HAAG - Het aantal werklozen blijft al sinds een half jaar schomme len rond een gemid delde van 215.000 mensen. De afgelo pen maand steeg het aantal werklozen wel met 10.000 tot 239.000, maar dit is alleen het gevolg van de tijdelijke extra te ruggang in de winter die elk jaar optreedt. Da's een goed besluit: 11 neemt een abonnement op Het Vrije Volk. U krijgt hem voortaan iedere dag in de bus. Om te beginnen krijgt u hem zelfs 12 keer helemaal gratis. Gefeliciteerd. Twaalf keer gratis bon. Vooruit, ik neem 'n abonnement. Maar we beginnen wel met 12 gratis kranten in de bus. Ik neem een kwartaalabonne ment/maandabonnement. (Doorhalen a.u.b.). U gaat een fijn cadeau uitzoeken uit de cadeau keuzelijst van Het Vrije Volk. U maakte 'n vriend of kennis abonnee. Die nieuwe abonnee verdient er 'n fijne krant mee (eerst 12 keer gratis in de bus). En u verdient er dus een cadeau mee. Gefeliciteerd. Cadeau-keuzelijst bon. 'k Maak nevenstaande nieuwe abonnee. Stuur mij a.u.b. uw cadeau-keuzelijst. Onderstaande nieuwe abonnee wensteen kwartaalabonnement/maandabonnement. (Doorhalen a.u.b.). Hij ontvangt de krant eerst 2 weken gratis. li 'J V: giiuoniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiniiHiiiiüHiiiiiiüüiiiiiüiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiimiiiig 1 Meisjes en jongens 5'aan de borst 3 NEWCASTLE - De voor- 5 delen van borstvoeding H moeten al op de scholen zo- j= wel aan jongens als aan 3 meisjes duidelijk worden. gemaakt. Dit staat in twee 3 rapporten 'Sn, een Brits me- 1 disch tijdschrift." De voor". lichting aan beide geslach ten is de enige manier waarop jonge moeders ertoe kunnen worden overgehaald hun kinderen borstvoeding te geven." Lockheed-milioen ging i naar 'hoge Nederlander In de hogedrukkamer van het Boroho-ziekenhuis in Moskou houdt een verpleegster een baby in haar handen die hier juist ter wereld is gekomen. De hogedrukkamer in I960 uitgevonden door de Neder landse professor Boerma - wordt in dit ziekenhuis met succes ge bruikt pij het uitvoeren van zware operaties. Nu werd hij gebruikt voor een bevalling omdat de moeder, die acht maanden zwanger was, een aandoening aan de hartspier had. 7 9 ftbr. zon op onder <B.cp 17.411» mean op onder 1.1.02 01.44 Tl,.3? 02.46 RUSTSTANDEN: reyENOQRD-PSV; 0-4 Alle sportinformalie van vrijdag 18.00 t/m maandag 08.00 uur Hoge boetes hard- voor A. Av Nergens In Den Haag was gis teravond de bevestiging te krij gen, dat prins Bernhard hierbij betrokken zou zijn geweest. Wel zou het ministerie van Buiten landse Zaken vannacht meer in formatie over de omkoopaffaire hebben gehad. Ook dit konden we niet bevestigd krijgen. Maar tegenover onze Ameri kaanse correspondent Fred Fop pen verklaarden twee onafhan kelijke bronnen in de Ameri kaanse senaat, „dat prins Bern hard wel degelijk de hoge rege ringsfunctionaris is geweest." Ze vertelden verder, dat de com missie problemen heeft gehad om de baan van de prins te om schrijven, omdat de commissie weet dat het inspectoraat-gene- raal van de prins geen rege- ringsbaan is. Foppen vernam verder, dat als de Nederlandse regering het bewijsmateriaal zou opvragen, dit onmiddellijk door de com missie aan de regering zal wor den overhandigd. Het had vol- "gens de bronnen geen zin, dat de regering de letterlijke tekst van de getuigenis van Kotchian zou opvragen: daarin komen geen namen voor. De commissie heeft immers als gedragslijn, dat geen namen worden ge noemd. De personen worden hooguit rnet hun baan aange duid. De heer Den Uyi heeft gister avond de Nederlandse ambassa de in Washington direkt op dracht gegeven alle verklarin gen, die in de Senaatscommissie zijn afgelegd, naar Den Haag op te sturen. „Maar we moeten wel voorzichtig zijn met beweringen op dit gebied", aldus de minis ter-president. Zie verder pag. 3 'derde kolom nekldg fout parkeren Het optreden komt erop neer dat iemand die een serie par keerbonnen heeft opgebouwd, geen schikking meer kan treffen maar een oproep krijgt om voor het kantongerecht te verschij nen, Volgens de Rotterdamse offi cier van Justitie mr, L. Janssen komt het in Rotterdam steeds vaker voor dat auto's lukraak geparkeerd worden. „Men gaat ervan uit dot een plaats in een parkeergarage ook geld kost en riskeert dan liever een bon." Volgens mr. Janssen is deze categorie foutparkeerders moei lijk op te sporen. „Dat kost de justitie veel tijd en geld." Het hardere beleid in Rotter dam houdt in dat een parkeer bon die bij directe betaling 15 gulden kost, kan oplopen tot 75 a honderd gulden bij vonnis door de kantonrechter. In Den Haag overweegt de of ficier van Justitie zelfs zo ver te De trip duurt 30 uur, kost een kleine honderd gulden en gaat van Sheer- ness naar Vlissingen en terug. Zeventig verpleeg sters en tachtig, in Enge land gelegerde Ameri kaanse militairen, hebben al geboekt. Daarmee is de boot nog lang niet vol,- want het schip dat Unity- Travel Holdings heeft ge charterd, kan 600 passa giers vervoeren. Het idee voor de ro mantische vrijgezellentrip komt van reisbureau-di recteur Bruce Peters, die al ervaring heeft op dit gebied. Vier jaar geleden name lijk organiseerde hij al iets dergelijks - maar toen per vliegtuig naar Mailorca. Resultaat: twaalf ver loofde stelletjes. Bruce Peters heeft dit jaar afgezien van een viiegtnp naar de zon om dat dat ie duur zou wor den. „Maar op die boot wordt het minstens zo ge zellig", aldus Peters. De reis begint op Valentijns dag 14 februari. gaan om van hardnekkige fout parkeerders het rijbewijs voor enige tijd in te nemen. De Utrechtse politie gaat in vier straten, waar fietsers bij zonder veel hinder ondervinden van foutparkeerders, speciale blauwe parkeerbonnen geven. De automobilist die zo'n bon krijgt kan zijn bekeuring dan niet meer afkopen, maar moet voor de kantonrechter verschij nen. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De Amster damse politie heeft gistermiddag de 25-jarige Haarlemse chauf feur H. G. V. aangehouden in de zaak van de 1,9 miljoen gulden, die gestolen zijn tijdens een overval op een geldtransportwa gen van de Nutsspaarbank te. Haarlem. De chauffeur vormde met een 52-jarige bijrijder de bemanning van de auto, die gistermorgen in' Amsterdam werd aangehouden door een overvaller die bleek te beschikken over de sleutel van' de cabine. Met deze sleutel opende hij de deur terzijde van de bijrijder, waarna het hem mogelijk was de auto met inhoud te kapen. De politie vraagt zich af hoe de overvallers in het bezit kwa men van deze zeer bijzondere sleutel. Tn de verklaringen van de chauffeur hieromtrent waren enkele onduidelijkheden die de politie deden besluiten hem aan te houden. De politie sluit echter niet uit dat de verwarring in de verkla ring van de chauffeur voort kwam uit het feit dat hij zeer' overstuur was geraakt nadat hij samen met de bijrijder was ge boeid door de beide overvallers Noch de chauffeur, noch de bijrijder konden de politie het registratienummer verschaffen van de auto waarin de overval lers reden. (Van onze sociaal- economische redactie), Premie' Den Uyl, die dit gisteravond bekend maakte, ziet echter „nog geen reden tot juichen". Daar is volgens hem pas aanleiding toe ais de vraag naar arbeidsplaat sen weer toeneemt. Die liep de afgelopen maand nog iets verder te rug: van 42.000 naar 40.000. Een deel van de rust In de werkeloosheidsontwik keling kan volgens de premier worden toege schreven aan een grondi ger uitkammen van de kaartenbakken bij de ar beidsbureaus, en aan een betere administrtie door middel van codering. Den TJyl wees er nog eens op dat ook een ver betering van de positie van het bedrijfsleven niet onmiddellijk vertaald kan worden in vermindering van de werkloosheid. Het bedrijfsleven zit nog met een flink stuk overcapaci teit. Gemiddeld wordt maar 70 percent van het pro- duktievermogen gebruikt. Naam: Adres: Plaats: lu een open envelop zonder postzegel opsturen aan: Het Vrije Volk. Antwoordnummer 1579, Rotterdam. Mtin pjam: i '-V Adres Adres:- Plaats: Plaats: fr.< In open envelop zonder postzegel opsturen aan: Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam. V "V

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 2