9 OTTO WAS NIET DOL! Ford maar net over de helft Post woog maar wat Pak de telefoon Puninglj op jpinncnljutè Toiletpapier V KOFFIE hr\ 5 Gefeliciteerd net uw II gratis kranten Gefeliciteerd mefuwgmtis cadeau. SLAAPKAMERS I Jack Anderson in door NOS niet uitgezonden interview: Moda Polska of hul u in zeem- 'Laat hij ons maar dwingen PARKET f 13.75 per m2 Ganzen bewaakten stokerij Doorsturen Niet relevant Auto vol kostbaar erts gestolen r 1 m&m IS mm Nixon vooraktuele informatie op ieder moment zoóo'n idee De juiste tijd: 002 Droog INFORMATIE OVER BEZORGING: wonen wordt weer kleurrijk •I 4'- k WM Woensdag 25 februari 1976 31e jaargang no. 8733 (Van een onze verslaggevers) DEN HAAG/WASHINGTON De bekende Amerikaanse journalist Jack Anderson heeft in het niet uitgezonden NOS- interview van Panoramiek gezegd: "Prins Bernhard heeft steekpenningen van Lockheed ontvangen. Ik heb inlichtin gen dienaangaande verzameld, waaruit dit tot mijn volledige genoegdoening blijkt." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het gemeentebestuur van Rotterdam zal zich niets aantrekken van de opvattingen van minister Gruijters (ruimtelijke ordening) over de omvang van de containerhaven op de Maasvlakte. Als de bewindsman zijn zin wil doordrijven, moet hij maar een aanwijzing voor het bestemmingsplan Maasvlakte geven, waartegen Rotter dam dan in beroep zal gaan. mmmwmmmi pak 4 rollen, 160" rose of naturel 452" coffeïnevrije :kh3. Bel 010 -147400 Twaalf keer gratis bon- Vooruit, ik neem 'n abonnement. Maar we beginnen wel met 12 gratis kranten in de bus. Ik neem een kwartaalabonne ment/maandabonnement. (Doorhalen a.u.b.). U gaat een fijn cadeau uitzoeken uit de cadeau keuzelijst van Het Vrije Volk. U maakte 'n vriend of kennis abonnee. Die nieuwe abonnee verdient er 'n fijne krant mee (eerst 12 keer gratis in de bus). En u verdient er dus een cadeau mee. Gefeliciteerd. Cadeau-keuzelijst bon. 'k Maak nevenstaande nieuwe abonnee. Stuur mij a.u.b. uw cadeau-keuzelijst. Onderstaande nieuwe abonnee wenst eea kwartaalabonnement/maandabonnement. (Doorhalen a.u.b.). Hij ontvangt de krant eerst 2 weken gratis. - ff -i ff' Sb H I 4 4- - HOOFDREDACTEUR HERMAN" YVIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam tel. 0X014,74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 01013.63.8014.74.11 'Beurs VS heeft zen prins Anderson zegt dit te baseren op rapporten van inspecteurs van de Amerikaanse controlecommissie voor het Beurswezen, de SEC. Later vernam hij dezelfde berichten ook uit regeringsbronnen. Anderson heeft verder in het interview verklaard gehoord te hebben dat het geld van Lock heed. zou hebben gediend voor privé-affaires van de Prins in Parijs. Twee PSP-kamerleden, Van der Lek en Van der Spek, willen over die beweringen nu vragen stellen aan premier Den Uyl. Kamervoorzitter Vondeling wilde de vragen gisteravond nog niet doorsturen naar de premier. Vandaag zal hij met de kamer leden nader overleg voeren. Anderson vertelde in het NOS- interview, dat hij had met Klaas-Jan Hindriks en Ben van Meerendonk, dat prins Bernhard volgens zijn inlichtingen als een „wheeler-dealer" bekend stond: als een zakenman met niet al te veel scrupules, die vaak mis bruik maakt van zijn persoon lijke macht om iets gedaan te krijgen." Naar we vernemen heeft de NOS het interview twee weken geleden niet uitgezonden, omdat de programmaleiding (Carel Enkelaar) opmerkingen over het zakenmanschap en eventuele privé-affaires van de Prins „niet relevant" vond in het kader van het Lockheed-schandaal. Boven dien vond men een journalist als informatiebron voor deze ge ruchten „te weinig zeggend." Zie verder pagina 3, FOCUS en 5 Met iaat fan tasie en een aantal zeem lappen kom je in de mode al een heel eind, getuige dit ontwerp van zeemleer gemaakt door de Poolse Kalina Paroll. Het jurkje wordt in Ko penhagen op de markt ge bracht door "Moda Polska" Botterdam lel tegen Grnijters over containerhaven De raadscommissie voor ruimtelijke ordening is gisteren akkoord gegaan met deze opvatting van burgemeester en wethouders van de Maasstad. Minister Gruijters wil dat de oppervlakte van het! container terrein op de Maasvlakte beperkt blijft tot 200 hectaren. Om toch nog ruimte te houden voor an dere aan zeer diep vaarwater ge- BOTTERDAM Dieven zijn er igsteren in Rotterdam van door gegaan met een vrachtauto met aanhanger, geladen met 20 ton wolframerts ter waarde van 350.000. De wagen is nog spoorloos. Ook vorige week werd er, na een lange periode van rust op dit gebied, een Rotterdamse vrachtauto van een parkeer plaats in de stad gestolen. De politie vreest dat er een nieuwe bende vrachtauto-dieven aan het werk is. bonden activiteiten (zoals een Hoogovenbedrijf) wil hij een be perkte uitbreiding van de Maas vlakte in overweging geven. De minister schreef dit in een brief die gevoegd was bij het be sluit, waarbij hij de Rijnpoort- haven tussen Maassluis en Hoek van Holland weer uit het streek plan haalde. Het bezwaar van Rotterdam is, dat zij meet in be roep kan gaan tegen een brief van de minister, die geen offi ciële besc'hikking is. Zij dagen hem nu uit om zijn voorwaarden hard te maken in een formeel besluit, dat dan een aanwijzing over het bestem mingsplan Maasvlakte zou moe ten inhouden. Tegen een dergelijke aanwij zing gaat Rotterdam, dat alle containeractiviteiten wil concen treren op een 400 hectaren groot terrein op de Maasvlakte waarvan al 60 hectare in uit voering is dan in beroep bij de Kroon. v., V :;'4 W-'"'.! (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Alles is weer goed met Otto, de bijterige kond die maandag voor zoveel opschuddina aan de Coolhaven zorgde. En vast staat: er is geen sprake van hondsdolheid in Rotterdam. „De verschijnselen wezen ook met vn die nchtina," verklaart directeur Dupon van het Rotterdamse dieren asiel. „De hond ivas alleen uit z'n doen geraakt, agressief geworden door een gevoel van onveihqheid." Elly Goldynek, het Engelse logeetje van de familie Mathilda aan de 's-Graven- dijkwal, had Otto op eigen. initiatief uitgelaten. Dat honden plotseling door angst agressief worden, komt vaker voor. „We krij gen wel tien keer per week zulke gevallen. Ze worden hier gebracht of we moeten er heen om ze te kalmeren," zegt de heer Dupon. Dierenbescherming en dierenartsen zijn gisteren door het vermeende geval van hondsdolheid over stroomd met telefoontjes over inenting. Maar er is geen reden voor paniek: men kan. rustig de stedelijke in entingscampagne tegen hondsdolheid afwachten. Wanneer de organisatie rond is, wordt bekendge maakt waar de prikken straks te krijgen zijn (kosten twintig gulden). CONCORD Het resultaat van de eerste krachtproef voor de Amerikaanse presidentsver kiezingen in november ziet er voor Ford niet erg bemoedigend uit. Bjj de Republikeinen in de kleine staat New Hampshire wist hij nauwelijks meer stem men te trekken dan zijn ultra conservatieve tegenstander, de ex-filmster Ronald Reagan. Bij de Democraten kwam de ex-gouverneur van Georgia, de schatrijke pindakweker Jimmy Carter duidelijk als winnaar naar voren. Hij verzamelde 30 percent van de stemmen en liet een handvol andere Democraten (Udall, Bayh, Harris, Shriver) ruimschoots achter zich. Reagan toonde zich opgetogen. Hij had voor de proef in New Hampshire verklaard dat hij tevreden zou zijn als hij meer dan 40 procent van de stemmen op zich zou verenigen. Nu hij vrijwel de helft van alle uitge brachte Republikeinse stemmen wist te trekken riep hij uit: „De weg naar het Witte Huis ligt open!' Volgens de woordvoerder van het Witte Huis had de president de eerste uitslagen van de voor verkiezingen op de tv gevolgd. Daarna was hij vermoeid te bed gegaan. „Ik ben niet van plan hem te wekken, wat ook de de finitieve einduitslag zal zijn", aldus woordvoerder Ron Nessen. Medewerkers van Fords ver kiezingscampagne merkten op dat het bezoek van Nixon aan China de huidige president ken nelijk „heel veel stemmen heeft gekost", misschien wel genoeg om Reagan een serieuze kans op de nominatie te geven. Bij de Democraten verklaarde een extatische Jimmy Carter er nu al zeker van te zijn bij de eerste stemming op de Demo cratische conventie kandidaat te zullen worden gesteld voor het presidentschap. (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG Voor brieven en andere post stukken moet de consu ment de PTT vaak veel meer betalen dan nodig is. Dat is het gevolg van on zorgvuldig wegen en fran keren. Konsumcnten Kontakt, gealarmeerd door klachten van particulieren, heeft de proef op de som genomen en poststukken aangeboden bfj tien postkantoren. Slechts vier van de tien keer werd er correct ge wogen en gefrankeerd. Bij de gemaakte fouten was er één waarbij de klant 30% dunrder uit was dan nood zakelijk. De PTT erkent In zijn commentaar dat de moge lijkheid van dergelijke fouten aanwezig is, zeker in de spitsuren op postkan toren. De PTT zegt maatregelen te zullen nemen deze werk- fouten zoveel mogelijk te voorkomen. 3 toch gerost datextra want stisy mag! Advertentie GROEN... ZELF DOEN Nwe Binnenweg 396 -(010) 769124* HELMOND - Politie en douane hebben gister morgen na de bossen bij Helmond een grote clan destiene jeneverstokerij ontdekt. De schuur, waar in wekelijks 3000 liter al cohol van 95 procent wed gemaakt, werd door hon den en ganzen oewaakt De eigenaar, aannemer P. A. (57), is gearresteerd. In de stokerij stond de grootste distillatiekolom die de douane ooit heeft ontdekt. Een slaapkamer en een woonkamer bij de stokerij waren zo geluid- dicht gemaakt, dat radio en televisie buiten met te horen waren. Het water voor de sto kerij kwam uit twee bron nen, die de clandestiene stokers zelf geslagen had den. Op het moment van de inval was de stokerij, die meer dan een jaar gewerkt moet hebben, even met in bedrijf. Persoonsgegevens goed beveiligd (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Particuliere instanties zullen geen ge bruik kunnen maken van de persoonsgegevens die van elke Nederlander worden opgeslagen in een centrale administra tie. Dat blijkt uit het voorontwerp van de Wet op de Personenad- ministratie (CPA), dat vanmid dag is gepubliceerd. Belangrijk ste voordeel van de CPA: zeer veel veranderingen in bevol kingsgegevens kunnen nu snel voorhanden zijn. De Centrale Persoons Admini stratie een „geautomatiseerd adresboek van de gehele Neder landse bevolking", zoals staats secretaris Polak (Binnenlandse Zaken! het ziet wordt een afzonderlijke rijksdienst. Een onafhankelijke Raad van Toe zicht zal de CPA begeleiden. In principe worden alleen de naam, geboortegegevens, burger lijke staat en gezinssamenstel ling opgenomen, evenals een ad ministratienummer. In de CPA komen geen gege vens over godsdienst, inkomen en gezondheid. Alleen van art sen, tandartsen, vroedvrouwen en apothekers wordt het beroep vermeld. De gegevens van de CPA staan ter beschikking van alle over heidsorganen en bepaalde sociale verzekeringen. Iidereen heeft verder toegang tot zijn eigen ge gevens. Hij kan die zonodig la ten wijzig en. Bovendien kan men aan de weet komen welke overheidsorganen van zijn gege vens gebruik maken. Het CPA- bestand wordt met gekoppeld aan andere informatie-opslag systemen. De staatscommissie Koopmans, die zich verdiept m de bescher ming van de persoonsgegevens en die nog een eind-advies moet indienen, staat zeer gereserveerd tegen het opnemen van een ad ministratienummer. De CPA wordt overigens niet eerder ingevoerd dan nadat een algemene wetgeving over de be scherming van de persoonlijke levenssfeer bij persoon en re gistratie tot stand is gekomen. wanJmcibclen, bank*tellen, enz Nergert zo'n -keus f-aorieVstoonzaien industriege bouw. GoudsesiiKd 66, RMam. Tel 010 - i:o46i BIJ DE VOLG&NDE fGü»* Hst PftCO€S. Droog weer met nu en dan zon, maar ook plaatselijk mist. Matige, aan zee tijdelijk krach- "ge wind uit zuidwest tot west. Minimumtemperaturen om- treeks 5 graden. Maxima van 7 graden m de kustgebieden tot ongeveer 11 graden elders. f»br. ion op onder 07 34 '.8 13 maan od onder CS 28 14 50 (géén onder nummer) Vraag naar de afd. abonnee-service maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur zaterdag tot 16.00 uur Zie ook onder „adressen" onder de Strips nog slechts t/mzo.29 februari Ontdek 'top de nationale woonmanifestatie zuidplem ronerdam agelijks geopend van 11-17 en van 19-22.30 uur, 's zondags 11-17 uur Ba's een goed besluit: u neemt een abonnement op Het Vrije Volk. U krijgt hem voortaan iedere dag in de bus. Om te beginnen krijgt u Item zelfs 12 keer helemaal gratis. Gefeliciteerd. Naam: Adres: Plaats: In een open envelop zonder postzegel opsturen aan: Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam. Mijn naam: Adres: Adres: Plaats: Plaats: In open envelop zonder postzegel opsturen aan: Het Vrije Volk. Antwoordnummer 1579, Rotterdam. £- «4, CS X U" f>! Jïl

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 2