Oorlog tussen geheime Chinese genootschappen in de hoofdstad Cupvoe tbalstrij d op tv Britten treuren om tv-kater liepje koffie want Nog veel puzzels voor Donner c.s. Wengéhout Het lieer HaüVölle Koffiemelk SLAAPKAMERS nu Gefeliciteerd met uv/12 gratis kranten Gefeliciteerd mef uw gratis cadeau. Mis geboorten zijn te voorspellen INFORMATIE OVER BEZORGING: Geheim van Rode Vos George Brown uit Labour 330 brandkasten gekraaktzegt hij Dodelijk carnaval Sigarettenroof 'Solidair zijn met Belgische stakers' Weinig verandering zóóé'n idee Visser 'Geheim agent' (Van onze Amsterdamse redactie) Precies een jaar na de dramatische moord op de Amster damse Chinezenleider Chung Mon, toen diens sterfdag, 3 maart, amper een kwartier oud was, is rijn opvolger Chan Yuen Muk met kogels doorzeefd. De moord geschiedde op de Bantammerbrug op slechts enkele meters afstand van de plaats waar ook Chung Mon het leven liet. De moordenaars van Chan Yuen Muk vorm den een groep, die onmiddellijk na hun daad een goed heenkomen zocht in de richting van de Nieuwmarkt. HENGELO Een Nederlander die vlak over de Duitse grens woont'heeft 600 inbraken bekend, waaronder 330 brandkastkraken. De man, P. D. A. S. uit Gronau (31), pleegde, de inbraken tussen 1968 en 1975, een periode waar van hij vier jaar in de gevangenis heeft doorgebracht. Zijn buit bedroeg meer dan een miljoen gulden. coffeïnevrije (Van onze verslaggevers) DEN HAAG De Commissie-Donner, die de beschuldi gingen onderzoekt aan het adres van prins Bernhard, heeft binnenkort een tweede gesprek met de heren Weis- brod en Meuser. In het afgelopen weekeinde vond het eerste gesprek plaats op een geheime plek. Het is nog steeds de vraag of dit gesprek wel in Zwitserland heeft plaatsgevonden. Bel 010 -147400 fT, fles 1000 gram Was "hij echt of nietDe man die zich opperhoofd Red Fox liet noemen en zei een Sioux te zijn heeft zijn geheim meegenomen in het graf: hij is op 105-jarige leeftijd overleden in Corpus Christi (Texas). Red Fox kreeg een paar jaar geleden huiten de V.S. bekendheid toen een "boek verscheen dat zijn autobiografie heette te zijn, maar later groten deels een vervalsing bleek. De Sioux wezen er toen fijntjes op dat niemand van hen Red Fox tot zijn bloedverwanten rekende. Da's een goed besluit: u neemt- een abonnement op Eet Vrije Voik. U krijgt hem voortaan iédere dag in de bus. Om te beginnen krijgt u hem zelfs 12 keer helemaal gratis. Gefeliciteerd. Twaalf keer gratis bon. Vooruit, ik neem 'n abonnement. Maar'we beginnen wel met 12 gratis kranten in de bus. Re neem een kwartaalabonne ment/maandabonnement, (Doorhalen a.u.b.). U gaat een fijn cadeau uitzoeken uit de cadeau keuzelijst van Het Vrije Volk. U maakte 'n vriend of kennis abonnee. Die nieuwe abonnee verdient er 'n fijne krant mee (eerst 12 keer gratis in de bus). En u verdient er dus een cadeau mee. Gefeliciteerd. Cadeau-keuzelijst bon. *k Maak nevenstaande nieuwe abonnee. Stuur mij a.u.b. uw cadeau-keuzelijst. Onderstaande nieuwe abonnee wenst een kwartaalabonnement/maandabonnement. (Doorhalen a.u.b.). Hij ontvangt de krant eerst 2 weken gratis. Woensdag 3 maart 1976 31e jaargang no. 8739 HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withst'raat 25, Rotterdam teL 010—14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010—13.63.80—14.74,11 Weer moord in gevecht omheroïne-moii opolie De politie kon na afloop zes tien lege patroonhulzen bijeen- sprokkelen op de brug, terzijde van Chan's zwaar gewonde lijf wacht Suto Yong Muk. Hij moest met longschoten worden opgenomen in het ziekenhuis. Ingewijden in de Amsterdam se Chinezenwerid twijfelen er niet aan dat deze nieuwe moord partij in het Amsterdamse 'Chi natown' een onderdeel uitmaakt van de oorlog tussen de geheime genootschappen Sap Sie Kee, Wo Lee Kwan (beide afkomstig uit Hongkong) en mogelijk ook een groepering Singapore-Chinezen. Inzet van deze rond twee jaar woedende oorlog is de macht in de heroïnehandel. Chaan Yuen Muk (46 jaar, ge boortig uit Maleisië) is onmid dellijk na de dood van Chung Mon in Amsterdam gearriveerd. Vanwege zijn gelijkenis met de Chinese partijleider was hij on der de Chinezen bijgenaamd: Mao Tse Toeng. Naar alle waar schijnlijkheid was hij door de te Hongkong zetelende opperba2en van het genootschap Sap Sie Kee naar Nederland gedirigeerd vermoorde Chung Mon te ver vangen als lokale 'tai lo' (grote baas) van het genootschaap in Nederland. Het waas de taak van Chan Uuen Muk een herpïnelijn op te bouwen van Nederland naar de Verenigde Staten en wel via Suriname, dat eveneens een gro te Chinese kolonie telt. 'Mao' be gaf zich daaartoe veertien da gen geleden naar Paramaribo, waar hij voor veel geld een vals Surinaams paspoort wist te be- maachtigen. Zie verder paglnaa 3, eerste kolom Man breekt 600 keer in (Van een onzer verslaggevers) S. is stads 1S67 twaalf keer ge arresteerd. maar hij moest steeds weer worden, vrijgesproken ol vrijgelaten omdat er onvoldoen de bewijzen tegen hem warea Een inbraak in een melkfabriek in het Duitse' Gildehaus deed de man echter de das om. S., de 48-jarige A. J. van der W. uit Enschede en de 37-jarige H.- J. H. S- werden bij hun werk gestoord. Van der W. reed de aato waarin het, drietal wilde vluchten tegen een muur, maar dé mannen wisten te voet te ont komen. Het paspoort van de man uit Gronau bleef in de wa gen achter. Samenwerking tussen de poli tie van Nordhom en het regio naal recherche-informatieteam Twente leidde ertoe dat S. in no vember vorig jaar bij een grens overgang werd aangehouden. Tijdens zijn voorarrest in Duits land bekende hij al meer dan 100 inbraken, en de afgelopen week, nadat hij op eigen verzoek was overgebracht naar het huis van bewaring in Almelo, volgde de rest. S. werkte sanaei met de 26-ja rige B. K. uit «Enschede. X. beeft dertien brandkastkraken en 35 inbraken bekend. Zijn to tale buit was ruim 140.000. HILVERSUM De voetbalwedstrijd FC Den Haag—Westham United voor de kwartfinale van het Europa Cup-II toernooi wordt vanavond rechtstreeks op de televisie uitgezonden. De uitzending begint om twee minuten voor acht op Nederland I. Verslaggever is Herman Kuiphof. Voetballiefhebbers die Duitsland I kunnen ontvangen hebben een keuzemogelijkheid. Om acht uur begint op die zender een re portage van Borussia MönchengladbachReal Madrid gevolgd door (om kwart over tien) de wedstrijd BenficaBayern München. i. f 4. V Boersma: 5 laar 'nullijn' kan niet (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG/SCHIEDAM Minister Boersma van Sociale Zaken vindt, het een onhoudba re stelling, om de koopkracht van alle werknemers vijf jaar op hetzelfde peil te handhaven- Dat zei Boersma gisteren in de Eerste Kamer bij de behande- ling van zijn begroting. Ook minister Duisenberg vindt een nullijn voor vijf jaar on aanvaardbaar en wil ernaar streven de loontrekkers elk jaar van de produktiegroei te laten meegenieten door een kleine verhoging. Duisenberg zei dat gisteravond op een bijeenkomst van de Partij van de Arbeid in Schiedam. Duisenberg liet in Schiedam doorschemeren, dat het kabinet binnenkort plannen zal onthul len om de investeringsaftrek voor bedrijven te wijzigen. Nu krijgen bedrijven die winst ma ken, aftrek .van de belasting, om dat" "zö" nieuwe investeringen doen. Dë 1 miljard die dat kost, wil de regering gebruiken om ge richte steun te geven aan bedrij ven waar de werkgelegenheid in gevaar dreigt te komen. Die wijziging van de investeringsaf trek moet nog in het kabinet aan de orde komen, en zal daar stui ten op groot verzet bij een aan tal confessionelen. Boers- RÏO DE JANEIRO Carna val 1976 heeft in Rio de Janeiro aan 104 mensen het leven ge kost. Elfduizend feestvierders hebben zich in ziekenhuizen moeten laten behandelen. De voornaamste doodsoorza ken - zijn verkeersongelukken, overmatig alcoholgebruik en het vereffenen van oude rekeningen, zo is namens het lijkenhuis in de Braziliaanse hoofdstad meege deeld. ROTTERDAM Dieven heb ben gisteren uit een loods aan de Basaltstraat in Rotterdam 630.000 sigaretten gestolen, die waren verpakt in 63 dozen. LONDEN Engeland treurt om de dood van de witte kater Arthur, het lievelingsdier van de Brit se tv-kijkers. Op 16-jari- ge leeftijd is het dier, dat met zijn voorpoten kon eten, overleden. Bijna elke krant bracht gisteren de levensloop van Arthur, vergezeld van fo to's van de kater terwijl hij met zijn poot kattevoer schraapt uit het blikje waarvoor hij tien jaar lang televisiereclame gemaakt heeft. Gedurende zijn leven „maakte" Arthur 35 recla mefilmpjes, werd hij twee maal ontvoerd, trad hij jenmaat op als getuige in een hechtenisbevelzaa k, gaf talloze persconferen ties en was het onderwerp van een biografie. „Hij heeft een goed le ven gehad", zei dierenarts Robin Davis, die toezicht hield op Arthurs gezond heid. De fabrikant van kattevoer. wiens omzet tot meer dan dertig miljoen per jaar steeg, heeft hem in alle stilte laten begra ven. ROTTERDAM De Indus triebond NW heeft de Rotter damse werknemers van de olie raffinaderij BP opgeroepen geen werk te verrichten dat samen hangt met levering van aardolie- produkten aan België. Bij BP in Beïgie wordt ge staakt na het vastlopen van de CAO-onderhandelingen. Nadat bij dit bedrijf een vakbondska- derlid is ontslagen, is de staking in de petrochemische industrie algemeen geworden. BP probeert de actie te breken door produk- ten -/an de Nederlandse raffina derij te betrekken. v. and meubelen, bankstellen, enz Nergens zo'n keus Fabnckstoonzalen Industriege bouw, Goudsesmgcl 66» R*dam, Tel. 010 - 126461, geniet zovaak u wltvann XDFFIE HUE mag! UTRECHT „De oor zaken van het softenon- drama in 1961 hadden met mijn methode zeker een jaar eerder ontdekt kun nen worden." Dit zegt de bioloog dr. E. van Julsingha, die van daag promoveert tot doc tor in de wiskunde en na tuurwetenschappen. Hij heeft een methode ontwik keld om sterfte voor en af wijkingen bij de geboorte, veroorzaakt door bepaalde stoffen, eerder en nauw keuriger te voorspellen. Met gebruik van een door hem ontwikkeld com puterprogramma is het nu mogelijk om de resultaten met proefdieren beter te verwerken. Dr. van Julsingha vindt het dringend gewenst dat ook in Nederland de be handelende arts verplicht wordt alle misvormingen bij de geboorte te melden aan het Bureau Bijwerkin gen Geneesmiddelen in Leidsehendam. In Den Haag wordt nu ook ge suggereerd dat het gesprek van de heren Donner, Peschar en Holtrop met Meuser en Weisbrod in Noord-Italië heeft pleatsge- (Advertentie) Massief - fineer lijstwerk schroten triplexspaanplaat meubelpanelen - wandplaten enz. GROEN... ZELF DOEN Bergselaan 214 tel. 010-654470 Beijeriandselaan52 tel. 010-325439 Berlagehof 13 tel. 010-203397 Korenaarstraat 61-63 tel. 010-761524 Nw. Binnenweg 396 tel. 010-769124 "Vannacht lichte vorst met mi nima van 0 tot min 4 graden. Morgen droog en zonnig, met maximumtemperaturen van 8 tot 13 graden. Meest matige ooste- hlke wind. 4siurt zor* maart op onder op ondof «,10 18,25 - C8.12 22.29 (géén onder nummer). Vraag naar do afd. abonnoe-servko maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur zaterdag tot 1600 uur Zie ook onder „adressen* onder de Strips vonden. Een tweede gesprek zal spoedig voigen omdat de drie commissieleden nog met een aantal onopgeloste zaken zitten. In Nederland heeft de com missie nu ook besloten om oud staatssecretaris Calmeyer van Defensie te horen. Dit nadat Het Vrije Volk vorige week uit de handelingen van de Tweede Ka mer in 1963 deze bewindsman citeerde met een aantal forse uit spraken over praktijken van de vliegtuigindustrie bij de aan schaf van de Starfighter. Gisteren hoorde de commissie ir. S. Visser de vroegere minister van Defensie die zijn handteke ning zette onder met aankocip- contract van de Starfighter. Hij was toen nog maar kort minister in het kabinet De Quay nadat Sidney van den Bergh na twee maanden, wegens privé-omstan- digheden, was afgetreden. De' voorbereiding van de' aankoop van de Starfighter geschiedde onder leiding van minister Staf in het kabinet Beel. Het weekblad Nieuwe Revue meldt vandaag dat de vroegere Lockheedagent Emest Hauser gehe.m agent is geweest voor West-Duitsland, Noorwegen en Israel. Hij vertelt dat zijn op dracht vooral geweest was be lastende ggevens te verzamelen over hoge autoriteiten om druk op hen te kunnen uitoefenen. FOCUS en 13. Zie ook de pagina's 4 LONDEN Lord George- Brown, voormalig Brits minister van Buitenlandse Zaken, is uit de Labour Party getreden. De 61-jarige was 45 jaar lang onaf gebroken lid van de party en zelfs tien jaar lang plaatsver vangend leider van Labour. De kleurrijke maar omstreden figuur motiveerde zijn verras sende stap ais volgt: „De partij is deel gaan uitmaken van de gevestigde orde, die we dienen te bestrijden. Niet langer verde digt Labour de vrijheid van het individu!" Onlangs nog haalde de ex-vak bondsman stevig uit naar de uit erste linkervleugel van Labour, die het naar zijn mening steeds meer voor het zeggen krijgt. In dertijd trad hij al zeer verras send af als minister van Buiten landse Zaken, omdat hij Harold Wilson "niet meer kon luchten of zien". De omstreden Lord zal zich nu aansluiten bij "het leger van mensen die pal staan voor de vrijheid", Bij zijn verrassende aftocht miste de emgenzinnige lord een paar ■'reetjes. Naam: Adres: Plaats: In een open envelop zonder postzegel opsturen aan: Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam. Mijn naam: Adres: Adres: Plaats: Plaats- Li open envelop zonder postzegel opsturen aan: Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam.

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 2