Gemeente knapt flat Oudegeeststraat op D'66-Schiedam wacht nog ai Foto's David Hamilto Grote belangstelling voorlichting over 'plantkunde' Inbraak bij Gouwe Geit Prijs voor koor Opbrengst Angola- actie laag Discussie avond onderwijs Beroving van vrouw 4 Contact-avond Bingo-middag 'Eerst verbeteringen en dan pas huurverhoging SAMENWERKINGSPLAN D'66 EN RESOLUUT radio mm- Automaten k* ind1 WOENSDAG 7 APRIL 1976/HET VRIJE VOLK, R.-xL. O SCHIEDAM - Een terrein ten noorden van de hui dige gemeentelijke vuilstortplaats aan de Fokkerstraat zal in gereedheid worden gebracht om als stortplaats voor vloeibare afvalstoffen te gaan fungeren. De af valstoffen zijn voornamelijk afkomstig uit riolen, rioolgemalen en straatkolken. Gelegen tussen Kethel-Kerk, Overschie en het industrieterrein komt de ge meentelijke vuilstortplaats voor vloeibaar afval. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010} 265205 266646 Het Vrije Volk van dinsdag 16 maart •rif'*'* Oud-wethouder Bert Kap tein: „Eerst afwachten WmË Eén van de foto's van Davxd Hamilton die vanaf morgenavond in hel museum te zien zijn. SCHIEDAM - In aanwezigheid van de Britse mode- en reclamefotograaf David Hamilton wordt morgenavond in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat zijn tentoonstelling „The best of Hamilton" geopend. De tentoonstelling bestaat uit 111 foto's die het eigendom zijn van de Peter Stuyvesant stichting. David Hamilton fotografeert alleen jonge vrouwen. Hij plaatst zijn modellen in een sfeer die bol staat van romantiek en nostalgie. Tijdens de opening morgenavond vindt er een korte show plaats van de modellen van de Britse modeontwerpster Laura Ashley. In het verleden heeft David Hamilton talloze vón haar ontwerpen gefotografeerd. De tentoonstel ling „The best of Hamilton" duurt tot 3 mei. De heer De Bruin van de gemeentelijke kwek'eüj met de jonge plantjes, die binnenkort de gemeentelij kebloembakken in gaan. Hlii. Stortp laa t voor vloeibaar afval korr!en no: r den van het industrieterrein De gemeentelijke adviescom missie voor Ruimtelijke Orde ning heeft eerder deze week het plan opgevat, om de gemeente raad voor te stellen het siuk land ten noorden van het indus trieterrein voor du doel te ge bruiken De aanleg van een der gelijke vuilstortplaats zal ruim 2'i ton kosten. Dit terrein - gelegen langs de spoorlijn en onder de electrici- teitsmasten - was oorspronke lijk aangewezen om het Schie- damse vaste afval op te depone ren, maar dat werd overbodig toen het vuilmsoverlaadstation aan de Parallelweg in gebruik werd genomen Om het bewuste terrein voor dit doel alvast ge schikt te maken, heeft de ge meente m '68 al een krediet be schikbaar gesteld a ƒ125 000, vandaar dat er nu slechts een aanvullend krediet van 136 000 aangevraagd hoeft te worden. Momenteel worden de vloei bare stedelijke afvalstoffen, be staande uit zand, slib en derge lijke, dat afkomstig is uit riolen en straatkolken. gestort op een stukje land dat deel uitmaakt van het totale industrieterrein DU terremgedeelte dient echter binnen afzienbare tijd bouwrijp gemaakt te worden voor een verdere uitbreiding van de in dustrievestigingen aldaar Het hebben van een stort plaats voor vloeibaar afval is volgens de directeur van Ge meentewerken een bittere nood zaak. omdat het transport van dergelijke stoffen naar elders een kostbare aangelegenheid is Het is daarnaast mogelijk om de afvalstoffen een tijdje te laten rijpen, waarna ze uitstekend ge schikt zijn voor ophogingswerk zaamheden. De gemeente zal een aantal voorzieningen treffen om te voorkomen dat er illegaal wordt gestort op het terrein en dat er vernielingen gepleegd zullen worden Ook zal ervoor gewaakt wor den dat de polderwateren ver ontreinigd zullen raken Het ter rein zal van een passende be planting worden voorzien, waardoor de stortplaats van buitenaf aan het oog onttrokken wordt Voordat de gemeente kan be ginnen met het aanleggen van de vuilstortplaats dient door de Gedeputeerde Staten nog een hinderwetvergunning verleend te worden en een ontheffing in gevolge de verordening Bescher ming Landschap en Bodem m Zuid-Holland. Hoe lang dit kan gaan duren is nog niet bekend bij de betrokken instanties SCHIEDAM - Het eerste openbare optreden van het kortgeleden opgerichte per- soneelskoor van het Ge meenteziekenhuis had tot resultaat da£ het koor me teen al een* prijs m de wacht sleepte Dat gebeurde tijdens het onlangs m Am sterdam gehouden nationale Koorfestival De jury van het festival vond de uitvoe ring van de nummers „Lord we praise you" en „Hawan- aguiila" goed voor een vier de plaats. Tevens won het personeelskoor dat onder leiding van Thijs Sikking zingt, de publieksprijs. SCHIEDAM - Voor de vierde maal organiseert de groepering „Friendly Visiting" een contact avond. Dat gebeurt morgen avond in dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan. Ondermeer wordt er dan een dia-serie vertoond. Het eontactgebeuren begmt morgen avond om acht uur. SCHIEDAM - De actie van 28 huurders van een flat aan de Jan Oudegeeststraat in Nieuw- land heeft succes gehad. Nog geen maand geleden heten de bewoners van de flat de ge meente weten geen huurverho ging te willen betelen omdat de gemeente het onderhoud van het flatgebouw liet verwaarlozen. Gisteren vond tussen een aantal bewoners en een vertegenwoor diging van de gemeentelijke SCHIEDAM - In het diens tencentrum De Vier Molens wordt morgen een bingo-middag georganiseerd De spelletjesmid dag begint om twee uur en duurt tot vier uur. SCHIEDAM - De opbrengst j van de actie voor Angola is m j Schiedam zwaar tegen gevallen j De organisatoren kampen zelfs met een financieel tekort van vierhonderd gulden. Uit de collecte en uit de ver koop van speldjes en dergelijke heeft het Angola-comitee 1342 bijeen gekregen, welk bedrag is overgemaakt naar het landelijke Angola Comitee De kosten van de actie die in Schiedam is gehouden zijn ech ter zo groot gebleken, dat het Steuncomitee (waarin onder meer de politieke partijen PvdA, PPR en PSP zaten en enkele bewonersveremgtngen) dit bedrag met bijeen kon bren gen Financiële ondersteuning voor het Schiedamse comitee kan geschieden op postgironum mer 3586440. ten name van Kees Arons, Albardastraat 18 in Schiedam. wonmgdienst een afrondend ge sprek plaats waarbij op een rijtje werd gezet welke klachten op korte termijn verholpen zul len worden In Het Vrije Volk van 16 m.iart zei éen van die vertegen woordigers J Mangelaars over de toestand waarin de flat aan de Jan Oudegeeststraat verkeer de: „In vergelijking met andere flats komen we er hier besche ten af „Gisteren zei hij ons te vreden te zijn over de toezeg gingen van de gemeente om op korte termijn verbeteringen m het flatgebouw aan te brengen. Toch blijven de bewoners voor lopig weigeren de huurverho ging van acht procent te beta len De 28 huurders van het flatgebouw willen eerst afwach ten of de gemeente de gedane beloften op korte termijn wel nakomt Vorige maand klaagden de be woners er m hun brief aan de gemeente ondermeer over dat het repareren van de verlichting in het flatgebouw te lang duurt. Binnenkort krijgt eén van de bewoners het nodige materiaal zodat men een kapotte verlich ting zelf zo snel mogelijk kan herstellen. De centrale deur van het flatgebouw wordt verbeterd en de open verbinding naar de kelder wordt binnenkort afge- sloten met een deur waarvan alle bewoners een sleutel krij gen Ook komt er een slot op de meterkasten m de kelder zodat kinderen er met meer in kun nen gaan spelen Verder zegde de vertegenwoordiger van de woningdienst toe dat het flatge bouw op korte termijn een schilderbeurt krijgt. In hun bnet aan de gemeente klaagden de bewoners er ook over dat de slaapkamers aan de galerijzijde te vochtig en slecht te ventileren zijn. Binnenkort worden er proeven met boven lichten genomen en worden twee slaapkamermuren bij" wijze van proef geïsoleerd en met hout betimmerd. Wat de klach ten over de verwaarlozing van het trappehuis betreft, heeft het schoonmaakbedrijf Gom toege zegd dit beter te zullen onder houden. Be bewoners willen dit laatste eerst drie maanden aan zien voordat men definitief be sluit het schoonhouden van het trappenhuis a! dan met m eigen beheer te nemen. Naast de algemene klachten hadden de bewoners van de fiat aan de Jan Oudegeeststraaf ook nog vrij veel individuele klach ten. Deze werden de afgelopen weken verzameld door J. Roe- ling en ook gisteren doorgepraat met de vertegenwoordiger van de gemeentelijke woningdienst Ook wat dit laatste betreft deed de gemeentelijke vertegenwoor diger de .toezegging al deze klachten te zullen verhelpen. SCHIEDAM - Op initiatief van de Algemene Bond voor Onderwijzend Personeel (ABOP) wordt morgenavond een discus sie- en informatieavond gehou den in de LTS aan de Nolens- laan. Deze avond is er eén in de reeks van vier avonden over de zogenaamde contourennota van onderwijsminister Jos van Ke- menade. In deze nota heeft de minister het te voeren onder wijsbeleid tot het jaar 2000 uit gestippeld Morgenavond houdt de ge meentelijke onderwijsconssulent A. J. Tigges een inleiding over ondermeer het primair onder wijs en de onderwijsbegelei dingsdienst. Deze onderwijs- avond begint óm acht uur. SCHIEDAM - „Het is een beetje voorbarig om nu al iets in Schiedam te gaan ondernemen. Laten we eerst het landelijk congres maar eens afwachten dat in het najaar wordt gehouden en kijken wat voor programma daar uitrolt". Met deze woorden reageert Jud- wethouder Bert Kaptein op het plan van de besturen van D'66 en de onlangs opgerichte politieke groepering Besoluut/De Zeeuw om voor de Kamerverkiezingen van 1977 samen te gaan werken. Bert Kaptein was van begin 1972 tot september 1974 wethou der voor D'66. De Schiedamse afdeling van deze partij telt momenteel nauwelijks meer dan tvntig leden. Najaar 1974 werd voor het laatst een ledenverga dering gehouden en sinds die tijd heeft D'66-Schiedam zich met meer bezig gehouden met het bedrijven van actieve poli tiek Zoals bekend was D'66 lande lijk gezien tot voor kort ook een aflopende zaak. Eind vorig jaar kreeg het landelijk bestuur van deze partij de opdracht om te onderzoeken of het nog wel zin vol was om volgend jaar aan de verkiezingen voor de Tweede Kamer mee te doen. Vorige week maakten D'66 en de groe pering Resoluut/De Zeeuw (een nieuwe politieke groepering rond de ex-voorzitter van de KVP Dick de Zeeuw die vorig jaar met een aantal volgelingen uit deze partij stapte redhet plan bekend om samen de ko mende Kamerverkiezingen in te gaan Volgens de beide besturen vertonen het politieke program ma van D'SS en dat van Reso luut dusdanig veel overeen komsten dat een samenwerking best mogelijk is Ook de voormalige voorzitter van de gemeenteraadsfractie van D'66 Vincent Broeke wil eerst afwachten of de landelijke samenwerking wel tot stand komt Daarna moet pas bekeken worden of de Schiedamse afde ling nieuw leven moet worden ingeblazen. Persoonlijk is Broeke niet zo'n voorstander van de plannen van D'66 en Resoluut „Het zijn po gingen om een dood geboren kindje leven in te blazen. Dit is gewoon een noodsprong. D'66 heeft het bij de kiezer niet ge haald. Dat is jammr maar daar moet je je dan maar bij neer leggen. Deze partij is een uitge bluste kaars, hou dat nu maar zo", aldus oud-fractievoorzitter Vincent Broeke. *.v/ vX; Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Gisteravond omstreeks half twaalf is de 23-jarige Schiedamse W. A. van N. aangevallen door volgens haar zeggen een donker ge kleurde man, die een okergele leren jas en een zwarte broek droeg. Vlak bij haar huis aan de Oostsingel greep de man, die de Schiedamse al een tijd had ge volgd, haar plotseling bij de keel en bedreigde haar met een j pistool. Hij vroeg haar porte- j monnaie. En nadat deze hem was gegeven ging hij er van- door in de portemonnaie zat ongeveer ƒ75. Volgens de politie t had de Schiedamse vanmorgen j noS geen officiële aangifte van I de beroving gedaan. SCHIEDAM - Het initiatief van enkele plantenliefhebbers in deze stad om een paar cursussen te gaan geven over het verzorgen van kamerplanten, is hen door vele Schiedammers in dank afgenomen. Er hebben zelfs zoveel mensen gereageerd, dat de organisatoren in allerijl een aantal nieuwe cursussen op poten hebben gezet. Het initiatief tot de cursus is afkomstig van de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Piantkunde. die voor dit jaar in samen werking met enkele andere groeperingen een eenmalige cursus Ver zorging Kamerplanten op touw had gezet Op drie zaterdagochtenden zouden maximaal 20 Schiedam mers iets kunnen leren over de plantenverzovgmg Er hebben echter over de honderd mensen gereageerd, reden waarom de Maatschappij er een extra cur sus in mei aan vast heeft ge knoopt De secretaresse van rie maat schappij, mevrouw Van der Vorle. zegt hierover „De be langstelling is overweldigend, dat hadden we nooit verwacht We hebben eerst al een extra groep in mei georganiseerd, en het maximale aantal deelnemers hebben we van twintig naar dertig verschoven, maar er zijn nog steeds meer dan vijftig mensen die geen plaatsje heb ben gekregen Op het moment wordt bekeken of er niet in september weer een cursus ge geven kan worden De eerste „les" zal aanstaande zaterdagochtend gegeven wor den door de heer De Brum, chef van de gemeenteljke kweke rijen, die de hele cursus ver zorgt In de drie lessen zullen onderwerpen als de plaats van de plant, het licht, water, ver zorging, verpotten, stekken en zovoorts aan bod komen. Aan iedere les zal een wandeling door de gemeentelijke kweke rijen (aan de Fokkerstraat op het industrieterrein) gekoppeld worden Omdat de belangstelling voor alles wat groen en groeiende is de laatste jaren sterk stijgt, denkt de maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde eraan om - naast haar gewone maan delijkse lezingen - veel meer dingen te gaan organiseren op het plantkundig gebied Gedacht wordt aan regelmatige excursies naar kwekerijen en dergelijke. SCHIEDAM - Uit het res taurant de Gouwe Geit aan de 's Gravelandseweg hebben inbrekers een cassetterecor der en een groot aantal cas sette-bandjes gestolen. De to tale waarde van de gestolen goederen bedraagt ƒ850. Het is de politie een raadsel hoe de inbrekers binnen konden komen; nergens werd enige braakschade aangetroffen. SCHIEDAM - Een onbe kend gebleven inbreker is erin geslaagd in café Boeme rang aan de Lange Kerk straat verschillende automa ten open te breken. Uit deze automaten: een flipperauto- maat, een sigarettenautomaat en een jukebox verdween to taal ongeveer duizend gul den. Ook nam de inbreker enkele flessen drank mee. Om het café binnen te kun nen komen moest de inbre ker aan de achterkant van het pand een deur openbre ken. De totale braakschade bedraagt ruim duizend gul den. .T TELEAC 18.15 Wetenschap in bewe ging (12) NOS 18.45 Verkeers(p)lieht 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest 19.50 PP: KVP 20.00 Een gewone zaterdag, film. 21.10 Werkwinkel 21.35 Journaal 21.50 Den Haag vandaag - 22.05 Studio Sport 22.30 Panoramiek 23.15 Journaal MORGEN NOS-NOT 11.10-11.35 Schooltelevisie 14.00-14.25 Schooltelevisie 16.00-16.40 Schooltelevisie EO 15.00 Little house on the prairie 18.45 18.55 19.05 19.30 20.00 20.25 20.30 20.50 21.30 23.00 NOS Paulus de Boskabouter Journaal IKON De hond en de herder, poppenspel IKON-KRO-RKK Kenmerk Journaal SOCUTERA SIMAVI AVRO Televizier Jij en Ik. De Weduwnaar, tv-spel Journaal. De NOS-tv vertoont vanavond via Nederland 1 - van acht uur tot tien over negen - de Bntse film "Just another Saturday" ("Een gewone zaterdag"), die vo rig jaar met de Prix Italia werd onderscheiden. "Just another Sa turday" speelt m de Schotse stad Glasgow, een rauwe havenstad propvol mensen en immense so- ciale problemen. Bij dit laatste spelen de tegenstellingen, tussen katholieken en protestanten een zeer grote rol. Van tijd tot tijd komt de wederzijdse haat boven Zo ook op de dag dat de jonge John op zo maar een zaterdag als tamboer-majoor meedoet aan de Oranje-mars van de protestan ten, een mars die door een ka tholieke wijk voert De jongen ziet de mars als een groot feest van vlaggen, muziek en mensen De bittere werkelijkheid achter de Oranje-mars wordt hem ech ter pas later duidelijk In Panoramiek - half elf tot kwart over elf via Nederland 1 - een 'film van de Amerikaanse te levisie-journalist Morley Safer onder de titel "Engeland anno 1976". Safer noemt zijn film een controversiële poging om het antwoord te vinden op de vraag ot de "dagen van het trotse Al bion" zijn. geteld De vertoning van zijn film in Engeland is in elk geval slecht aangekomen Sa fer werd onbegrip voor de situa tie in het Verenigd Koninkrijk verweten DUITSLAND Intermezzo 18.45 Wie au, Leben so -.pielt 19 IJ Aktualiteiten 19 45 Trickum 4Ieï vor 8 20 60 Journaal en v,eerbericht 20.15 Akluele dokumentatie 2100 Hand boeien 22.00 Informatief programma 22 45 Journaal kpmmentaar en weerbericht DUITSLAND II 18.20 Em Fail fur Stem 19 00 Journaal 19 30 Dokumentaire 2100 Journaal 2115 Durch Parts met Ach und Krach 22 45 Journaal DUITSLAND III 18.00 hesam.'rasse 18.30 Schooltelevisie 1900 Zandmannetje 19 05 Programma voor Spaanse werknemers 19 15 Studie- programma 19 43 Sus uit Noordrljn- iand-lïestfalen 2000 Journaal en weer bericht 2015 Aktuahteiten 20 30 Der Ko- nlgvon Mar.rn Gardens speelfilm 22 00 Triptjchon met Claude Simon 22 45 Do- kumentaire 23 30 Journaal 8ELGE NED 18 30 De on/ichto.ire man 19.45 Jour naal 20 Bé Rhuda 20 40 De vooruitzichter 2130 Literaire uitzending 22 20 Journaal GOLFLENGTEN: Hllv. I 258 m. FM La- pik 92.6, Goes 87.85; Hllv. II: 402 m. FM al leen na 17 uur: Lopik 98.9. Goes 99.8; Hllv. ni: 445 m, FM Lopik 96.8. Goes 95.0; Hllv IV: alleen FM Lopik 98.9, Goes 99A Hihereum 1 18 30 Nws 18 41 De Blauwe zaden 1900 Muziektriptiek 19 00 Jazz sir 2000 Eight o'clock special 2100 Kruis en mol 2200 Mies moet weg 22 20 Nws 2240 Aktua 23 00 Coulissen 23.53 Nws HILVERSUM 2 18 00 Nws 1811 Dingen van de dag PP 1820 Uztz. Boerenpartij VARA' 18 30 Tussen start cn finish 19 30 Brassband Magazine 20 00 Nws 20.05 Radio Filhar monisch Orkest 2U0 Kees Verwey 2200 Bach NOS 23 00 Met het oog op morgen {23.05 AktuaL leden overzicht 2320 Den Haag vandaag) 2i55 Nws HILVERSUM 3 "NOS 1803 Vakaturebank 18 10 NOS maal 1930 Langs de Lijn 1958 Paarde- koereen 23 02 NOS-Jazz 0 02 Metros M d- nïgbt Music 102 Take it easy 2 02 Da' wordt weer nachtwerk 4 02 De Meurden methode DON DERDAG HILVERSUM 1 NCRV 7 00 Nws 702 Het levende woord 7 08 Te deum laudamus gewijde muziek 7.30 Nws 7 41 Httr en nu 7.35 Mu/trk in uw* straatje 8 24 Op de man af 8 10 Nws 8 36 Gvmnasttek voor de huisvrouw 8 4» Tot uw dienst klassieke muziek 9 45 Onder de hoogtezon 10 30 Nws 10 34 Een uur natuur 11 30 Klassie ke en amusementsmuziek 1200 De Kila- nid Huwahans show 12 15 Boer en tuin der 12 26 Mededelingen 12.30 Nws 12 41 Hier en nu 1255 Muldagpauzedienst 13 15 Goed gestemd lichte zang 14 00 Klank- snoer klassieke muziek 15 00 Globaal muziek mensen, meningen 17 10 Nws 17.32 Hier en nu HILVERSUM 2 AVRO 7.00 Nws 711 Ochtendg>mna- stiek 7 20 Dag toet een gaatje (8 00 Nws) 850 Morgenwijding 9 00 Vóór de laatste woorden (I). stervensbegeleiding 935 Waterstanden 9 40 Schoolradio 10 00 Voor de kleuters 1010 Arbeidsvitaminen (It 00 Nws 11.03-1L03 Radiojournaal) H 30 Rondom twaalf 12.30 Sportrevue 1245 Per saldo 13 00 Nws 13.11 Radiojournaal 13.25 n Middagje AVRO muziek, infor matie en service (16.00 Nws) 17.00 Mo biel 17.40 Nederlands Israëlitisch Kerk genootschap HILVERSUM 'i TROS 7.02 Drie op je boterham Pep-op-drie IL03 Drie draait op verzoek 12.03 Drie draait tussen de middag Bo ter Klaas en prijzen 14 03 Pop-Kontakt Hugo van Gelderenshow 16.03 De Rit meesters De Nederlandse Top-40 HILVERSUM 4 KRO 700 Xw-5 7 02 Badmerie klassie ke kamermuziek 900 Nws 9 02 Aan woorden voorbij 9 10 Echo 9 30 Ouders m di school 10W Aubade Cheltenham fes tival 1375 tri pianomuziek 1159 Bericht Vdjtenakt'P 12.WI De beste plaat voor uw V^rcuKop mm Nws li 02 Schoolradio 15 Ou 17 of) K van alledaags en /i lflAi<.n

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 1