m mmm I Zwembad Groenoord Eerste lustrum Pasar in s open Woningen en winkels op de Korte IJaven? Orgelconcert Q.T. viert zevenjarig bestaan Begin juni GAB naar Schiedam Gemeente in binnen- stad op te halen c swm Alcoholcontrole schiedam m iiftfg tv/radio - VRIJDAG 16 APRIL 1976'HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Mm VLAARDINGEN - „Enig optimisme over de ontwik keling van de arbeidsmarkt in deze regio is gerecht vaardigd. De structurele problemen in de metaalsector blijven echter zorgelijk. De algemene verbetering hier is wel minder sterk dan landelijk, maar voor het eerst sinds augustus vorig jaar is het aantal werklozen ge daald in maart. In februari stonden er 2253 geregis treerd. Nu zijn dat er 137 minder." Aldus de directeur van het Gewestelijk Arbeids Bureau Nieuwe Water weg Noord, de drs. H. J. Harberts. Omgedraaid' .-y Er wordt hard gewerkt in de Sporthal Margriet om de Pasar Dalam op tijd klaar te krijgen. T Het zwembad Groenoord ligt er nu nog wat verlaten bij, maar dat zal met ingang van morgen wel veranderen. Masker iü mm Sandra 'WÊÊÊÊ& wmwxm m p F r Redactie - f'editie Schiedam: '«oogstrat. 1 ;{pt0)^6520S;t;:^; •i SCHIEDAM - De brief van het Aktiecomité De Laan over de wenselijk heid van huisvuilcon tainers in de omgeving van De Laan, is zowel bij wethouder Collé als bij de directeur van de reinigin- gingsdienst in het ver keerde keelgat geschoten. Toekomst Tevreden Minder werklozen, maar wel zorgen in de metaal Het achterblijven van de ver betering in deze regio op de landelijke tendensen is volgens Harberts niet verontrustend." Ook bij recessie was de invloed 'op onze - arbeidsmarkt later en in mindere mate merkbaar." De problematiek hier wordt' gevormd door de metaal, machi nefabrieken en constructiewerk plaatsen. Volgens Harberts is ook sprake van een verborgen werkloosheid, die niet in de huidige cijfers tot uitdrukking komt, bij de wei-ven waar een geringere vraag naar onderaan- nemers te constateren valt. Cincinatti is aan zijn tiende arbeidstijdverkorting bezig en bij Fontijne wordt aan 'af vloeiingen gewerkt. Onrust is merkbaar bij- Havenbedrijf Viaardingen Oost met bet oog op de problemen van de staal- poot van Nederhorst. Harberts heeft echter wel de indruk, dat ciok de arbeidsmarkt in de me taal neigt tot aantrekken. In de nieuwe cijfers overtreft in de metaal het aanbod (400 ar beidskrachten) de vraag ruim schoots. Het aantal geregistreer de vacatures is nu 240. In fe bruari waren er 700 vacatures door de bedrijven gemeld. Dit is volgens Harberts echter wel een gechargeerde vraag, omdat daarin toen wel de door natuurlijk verloop te verwach ten vacatures vermeld werden en nu niet. Tegenover die 700 stond toen een aanbod van 130 werkloze metaalarbeiders. In maart is de verhouding in deze sector dus omgedraaid en staan tegenover drie vrijkomende ba nen vijf werklozen. Door het CAB-Nieuwe Water weg Noord kunnen vakbekwame bouwvakarbeiders slechts inci denteel beschikbaar gestel', worden. Het aantal geregistreer de werkloze bouwkundige teke naars is vrijwel nihil. "Een goed voorteken voor ue bouwactivi teiten in de naaste toekomst", aldus Harberts. Het aanbod in de kantoorsee- tor daalt geleidelijk. Een con stante vraag is er naar goed op geleid ervaren personeel, o.a. boekhouders en secretaresses. Ook in de sectoren transport en personeel algemene dienst loopt de werkloosheid terug. In han del en horeca is de situatie ge lijk gebleven. imiiiiiiiiiiiiiii!iiimiiiiimii!ii!iii!iiuiiiiiiiiiiiimiiiiiiifii!immiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiii!ii!iiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin J SCHIEDAM - in de porthal Margriet is het deze laatste dagen voor de Pasen een bedrijvigheid van belang, vanwege de Oosterse Markt die daar gedurende de feestdagen gehouden zal worden. Deze Pasar Dalam vindt voor de vijfde keer plaats in Schiedam. Dit eerste lustrum van dc Pasar Dalam zal zaterdag om twaalf uur losbarsten als de markt geopend wordt. Gedurende de drie dagen durende markt zal er heel wat gebeuren in de sporthal Margriet. Zo is er voor de kinderen een Paasmaske- rade georganiseerd, waarvoor de kinderen zelf een paasmasker moeien maken welke ze mogen showen. De mooiste worden beloond met prijzen als sportartikelen, een skelter of een fiets. Kinderen tot acht jaar mogen de eerste dag van de Pasar Da lam meedoen aan de maskerade: zij dienen zich tussen twaalf uur en half twee bij de sporthal te melden. De acht tot tienjari- gc-n zijn de eerste paasdag op aezelfrie tijdstippen welkom, terwijl kinderen tussen de tien .en twaalf jaar op de tweede paasdag mei hun maskertje mo gen verschijnen. SCHIEDAM - Morgenvroeg om negen uur opent het openluchtzwembad Groenoord haar poorten weer voor iedereen die maar enigszins zin heeft in een frisse duik in het water. Gemeente werkers leggen vandaag de laatste hand aan de diverse grasveldjes en struiken, maar behalve dat :is alles al in gereedheid voor het nieuwe zwem- zeiz[en. Een groot aantal Schiedammers heeft al ken baar gemaakt dat zij volop gebruik wensen te maken van het openluchtbad, gezien de stormloop die er is geweest op de voorverkoop van seizoen abonnementen. De directevr van het bad. de heer B. J. Hel tman kan nog geen raming geven van hjt aantal ver- kochtf abonnementen, „dbt weten we pas defini tief als de kaartvj rkoop gesloten wordt en dat is vrijdagavond. Maar het is v -el meer dan in vorige jaren," zo weet hij. Het bad heeft ten opzichte van het vorig'jaar weinig veranderingen ondergaan. Enig schilder werk en opknapwerkzaamheden iy het enige dat er de afgelopen maanden gebeurd is bij het bad. In de afgelopen dagen heeft het water zijn weg gevonden naar de bassins zodat in feite niets meer een duik van de hoge in de weg staat. Van de kant van de vacantievierende wchool- jeugd is overigens al wel de klacht gekomen, dat het bad in feite een week te laat opengaat. Hun Paasvakantie is al een week oud en ze hebben nu in feite alleen nog maar de paasdagen om te gaan zwemmen. De toegangsprijzen voor het zwembad liggen aan de tamelijk hoge kant; voor een frisse duik dient twee gulden neergeteld te worden. Een tien- kaart kost 16 terwijl een seizoen-abonnement "ƒ33 kost (deze tarieven geiden voor de volwasse nen), voor kinderen onder de zestien jaar is dat respectievelijk 1,55, 12,75 en 30. De verwachtingen voor het komende seizoen zijn bij directeur Helsma tamflijk hoog gespan nen. Volgens hem hebben de mooie.maaFden van het vorige jaar veel mensen ertoe gebracht zich nu alva it. van een abbonnement te verzekeren. „Nu moeten we alleen nog hopen dat het dit jaar in-- derdaad net zo mooi wordt als vorig jaar," aldus 'de directeur. Over het vorige seizoen wil hij tenslotte nog wei kwijt dat dat een van de weinige jaren was dat het bad er financiëel uitsprong. Meestal ko men er minder dan 300.000 bezoekers (nodig om geen winst noch verlies te halen), maar vorig jaar hing het bezoekersaantal rond die grootte en werd er geen verlies geleden. liiiiüüiüiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHmiiiiMiiiimmiiiiiiiiiiüiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii SCHIEDAM - Morgen is het weer de derde zaterdag van de maand en dat bete kent dat het orgel in het Stedelijk Museum bespeeld gaat worden. Van drie tot vier uur 's middags speelt J. van Westenbrugge op uit beroemde Hess-orgel. De toegang voor dit concert is gratis. Op vertoon van een masker mogen de kinderen gratis naar binnen. Ze krijgen bovendien een kadootje van de Paashaas. Op de tweede paasdag zal de fi nale van de Paasmaskerade plaatsvinden, een finale die ge leid zal worden door de bekende, presentator van kinderprogram ma's Franklin. Deze Franklin zal ook iedere middag dat de Oosterse markt geopend is een kinderprogram ma vei-zorgen. Behalve deze kinderprogram ma's zal er voor de ouderen ook het een en ander te genieter, zijn. Modeshows, kermisattrac ties en gokautomaten zullen tus sen alle Oosterse zaken te vin den zijn. Standjes met kunstnii- verheidsdingen, sieraden, kleden en etenswaren zullen de ooster se sfeer moeten benadrukken. Zaterdagavond zal de Neder landse afgevaardigde van het Eurovisie Songfestival. Sandra Reemer, optreden. Zondagavond komen Saskia en Serge en maandag Barbara en Bas. Iedere avond om circa half ze ven kan het publiek kijken en luisteren naar muziek en dans uit Indonesië, uitgevoerd door Retno Wati en begeleid door de Beachcombers. Dit orkest zal za terdagavond de hele avond voor dansmuziek zorgen. The Intruders zullen zondag en maandag voor de muziek zorgen. The Black Pearl Dancers zullen tenslotte nog op een der avond-, een aantal exotische dansen ten uitvoer brc-ngen. In de Schiehal in het Ahoy- complex in Rotterdam zal van 30 april tot 2 mei eveneens een Pasar Dalam gehouden worden. jffi'w1-ki-*-, SCHIEDAM - Zaterdag 17 april zal de jongerensociëteit Q.T. die achter het theatertje in gebouw de Teerstoof zetelt, haar zevenjarig bestaan vieren. Dit jubileum zal ondersteund wor den met een optreden van de groep Jazzekér. Deze groep be haalde in 1974 de eerste prijs in het jazz-concours in Laren. Het optreden begint omstreeks 10 uur 's avonds; niet-leden moeten drie gulden betalen. SCHIEDAM - Bij een groot scheepse alcoholcontrole heeft de politie in totaal 147 automo bilisten aangehouden. De politie stond op drie punten in de stad opgesteld, en wel in de Aleida- straat, op de Horvathweg en op d? Vlaardingerdijk. De op brengst van deze actie vormde drie rijverboden, die opgelegd moesten worden aan rijders on der invloed Geen van de alcomobilisten moest een bloedproef ondergaan. SCHIEDAM - De kans is erg groot dat er op dc Korte Haven een aania! nieuwe winkels met daarboven een aantal woningen komt. Het stuk grond op de foto is eigendom van de Rotterdamse holdingmaatsehappij Steenman. Kortgeleden werd de afdeling Stadsontwikkeling op het Stads kantoor door de holdingmaat schappij benaderd met de vraag of het bestemmingsplan voor de Korte Haven het bouwen van winkels met daarboven wonin gen toeslaat. Deze week werd het stuk muur gesloopt dat rond het braakliggende stuk grond stond. Gisteren begon men met het plaatsen van een stuk hekwerk. Op het stuk grond stond in dertijd dc ehemicaliënhandel van de Maatschappij tot voort zetting van de zaken van Kap- pclhof en Hoving (de maat schappij achter de verschillende Papaverdrogisterijen red.). .In de zomer van 1968 brandde de ehemicaliënhandel praktisch tot de grond toe af. Deze brand staat nog altijd geboekstaafd als één van de meest spectaculaire branden in Schiedam. i VLAARDINGEN - In de week na Pasen zal in Schie- dam-Kethel/Groenoord be gonnen worden aan bestra tingswerkzaamheden ten be hoeve van de nieuwe huis vesting van het arbeidsbu reau voor de Nieuwe Wa- terweg-N( o'rd (Schiedam, Vlaardingi n. Maassluis, Maasland, Hoek van Hol land en Rozenburg). Waarschijnlijk zal rond 1 juni het personeel van het GAB zijn intreknemen in het tijdelijke gebouw aan de Laan van Bol'es, dat aanzienlijk _nfer ruimte bifdt dan het huidige nood gebouw aan de Van Slinge- Idndtstraat in Viaardingen. Later wordt in hetzelfde ge bied in Schiedam een per manent gebouw opgetrok ken. De Werkwinkel op de Schiedamse Hoogstraat blijft als vakaturebank gehand haafd. tot, de verhuizing naar Kéthel/Groenoord. Op korte termijn zal echter in de V. D.-vestiging in Viaardingen al een nieuwe vakaturebank geopend wor den. t Beiden hadden liever gezien dat de briefschrijvers deze zaak onderhands met de.Vrom-dienst hadden geregeld in plaats van de hele gemeenteraad aan te schrijven, zoals nu gebeurd is. De wethouder en de Vrom-di- recteur toonden zich eerder deze week dan ook niet erg bereid willig om maatregelen te nemen over de vuilhopen in De Laan en omgeving. Het aktiecomité heeft om ver wijdering van de vuilhopen ge vraagd, aangezien deze de volksgezondheid dreigen te beïnvloeden. Volgens woord voerder Verwaaijen zien steeds, meer Schiedammers "de kraak- buurt" als algemene vuilstort plaats en komen er regelmatig mensen allerlei afval over hun schuttingen gooien. In plaats van minder wordt de aanwezige hoeveelheid puin (overgebleven uit de tijd dat er niemand woonde en de huizen verkrot ten) daardoor steeds groter. Het mooie zomerse weer zal er eerdaags voor zorgen zo meent het aktiecomité - dat de hele boel gaat rotten en onge dierte zal aan trekken. Wethouder Collé en Vrom di recteur Kraan konden slechts toezeggen dat zij wel es zouden gaan bekijken wat er tegen deze situatie te doen valt in de toe komst. Kraan kon alvast meede len dat containers niet geplaatst zullen worden. „We hebben er geenéén in reserve, dus we kun nen niet aan het verzoek vol doen. Maar als er-ratten voor komen, dan komen wij wei met bestrijdingsmiddelen." Wethou der Collé deed de zaak voorlo pig af met de opu erking: „Wij hebben jullie toch niet gevraagd daar te gaan wonen?" De leden van de Vromcom- missie - waarin deze kwestie besproken werd - waren geen van allen bijster tevreden met Collê's en Kraans houding. Zij drongen erop aan om bij voor beeld een hele week lang een aantal kiepwagens in de kraak- buurt neer te zetten, waarin de bewoners al het grof vuil zou den kunnen deponeren. Men zou dan in één keer van alle rotzooi af zijn. „Nu komt de Vrom-kraakwa- gen eens per week en kan dan siechts maximaal vijf kubieke meter vuil meenemen. Volgens ons ligt er wel honderd kubieke meter, dus op die manier duurt het twintig weken voordat alles weg is en dan is het al volop zomer met alle nare gevolgen van dien." lichtte de heer Ver waaijen de Vromeommissie toe. Collé en Kraan bleven echter op hun eerder ingenomen stand punt staan en bleken, niet te vermurwen om deze zaak spoe dig aan te pakken. TELEAC 18.15 Sociale verz. herh. les"' IKON-KRO-RKK 18.50 Woord voor woord NOS 18.55 Kortweg 19.00 Journaal TROS 19.05 De man van zes mil joen 19.55 Alles of niets 20.45 Ten dode opgeschreven 21.35 Journaal 21.45 Ten dode opgeschreven 22.30 Charles Aznavour IKON 23.15 Ik ben niet wat je ziet IKON-NCRY 23.40 Het lied van de week 23.45 Journaal NOS 18.55 Paulus de boskabouter 19.00 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop 20.00 Journaal 20.20 De Gebroeders Ham mond 21.10 Voor de vuist weg 22.30 Televizier Magazine 23.25 Journaal MORGEN TELEAC 10.00 Dc eerste 365 dagen uit. het leven van een kind 11.00 Nederlands voor bui tenlandse werknemers, herh. les 11 NOS 15.30 Journaal VARA 15.32 O, gaat dat zo, infor matief programma 16.15 Familieportret: De werkloosheid 17.10 De film van ome Wil lem. Ralph Inbar is een bevoor- recht man, Onlangs mocht de Trosregisseur zo maar een dagje- de gast zijn van chansonnier-ac teur Charles Aznavour in diens riante chalet in Zwitserland. Daar vertelde de koning van het Franse chanson over zijn chan-' sons, zijn collega's, zijn huis; iTouio en kinderen. Ook zong hij nog enkele van zijn oude •- La Mamail Faut savoir, Bon* anniversaire - en nieuwe - The old fashoined way, Yesterday when I was young successen. Enfin, Ralph Inbar doet er tus- sen half elf en kwart over elf via Nederland 1 verslag van. Op het tweede net neemt Wil lem Duys - van tien over negen tot half elf - voorlopig af scheid van zijn kijkers met zijn 144 ste „Vuist" in elf seizoenen. Voor liefhebbers van dit genre programma's: 'Willem komt vol gend seizoen terug. Televiziermagazine - van half elf tot vijf voor half twaalf via Nederland 2 - brengt esri reporf' tage over een onderwerp dat dis „handel in baby's" wórdt aange kondigd Echtparen die een kind wil-.; ten adopteren, aldus de Televi- ziermagazineredact in een toe--, lichting, „worden steeds meer ge confronteerd met een negatieve, reactie op hun verzoek: er zijn bijna geen kinderen meer die voor adoptie in aanmerking ko- men.(...) Door die stijgende vraag is er 'in de ontwikkelingslanden een levendige „handel" in baby', ontstaan, die dikwijls zeer na-, vrantc neveneffecten heeft géi' kregen." DUITSLAND I - IK.tiO Prot. vesperdienst. 18-30 Filmrep. 19.1S Filmrep. 20.00 Journaal. 20.15 A man for all seasons. Engelse sneelfiJm uit i960. 22,15 Dok. 23.00 Journaal 22tü5 Die Au&r- stehung. 0.40 Journaal. V.". D UITSLA KD II 18.00 Ofneraprog. 19.00 Journaal. 19.15 Re ligieus prog. 19.30. Rep. uit het buitènf. 20.0.ïHans und Heinz Kirch. 21.45 Journaal. 21.50 200 jaar Amerika, rep. 22.40 Journaal. DUITSLAND III 18.00 Die Kornettstunde. 18.30 Schooltele visie. 19.00 Zandmannetje 19.05 Filmrep!' 19.50 rcws uit Noordrijnl. Westf. 20.00 Jour- naaL20.15 Filmrep. 21.00 Die rote Leinvvarid. 21.40 Bruder,, Duitse stomme speelfilm 'Uit 1929. 22.40 Concert. 23.25 Dok. BELG IE NEDERLANDS Fingerbobs. tekenfilmserie. 18.15 La gran de a vent ure. dok. 18.40 Kult. akt. in Vlaan deren. 19.10 KTRC. 19.40 .Med. en weerber. 19.45 Journaal 20.15 De Flints ton es. 2<M3 Dok. Aansl. Debat. 22.50 Journaal. GOLFLENGTEN: HUv. I 298 m. FM Lo- pik 92.6. Goes 87.85: HUv. II: 402 m. FM al leen na 17 uur: Lopik 98.9, Goes 99.8; Hilv. Ill: 445 m. FM Lopik 96.8. Goes 95.0; Hilv. IV: alleen FM Lopik 98.9, Goes 99,8. HILVERSUM I PP: 18.19 WD. KRO: 18.30 Nws. IKW Marktber. 18.44 Zorr.aarstereo. IKON" 19-30 Kerkdienst. KRO; 20.30 In antwoord op uw schrijven. 2130 Radio - Televisie. 22-25 Overweging 2230 Nws 22.40 Goal. 2235 Nws. HILVERSUM!! 18.00 Nws. 18.11 Embargo. 18.20 Simpl. Ver bond 18.30 Embargo, vervolg NOS: 20.00 Nws. 20.05 Eur. Concertpodium: Rcmeo et Juliette van öerlioz. 22.30 Gamma van Alp- ha en Beta. 23.00 Met het oog opmorgen. (23.05 Akt.overz. 2X20Den Haag vandaag! 2X55 Nws. HILVERSUM III 18.02 .vos-maal. VERONICA. 19" Veronica op drie. VPRO: 20.02 VPRO op drie. 23.02 Radio Vrij Belgie 0.02 Amigos de Musica. AVRO: 102 Continu de nacht door. ZATERDAG HILVERSUM I VARA: 7.J10 Nws. 7.02 Z O (7.30 Nws. 7.41 D:ngen v.d. dag. 8.30 Nws 8.36 Gymn voor de huisvrouwj 10.30 Nws. 10.33 ZI. 1-** Med. 12.30 Nws 12.41 In de Rooie Haan. 14.30 Mujl uit Studio 1 15.30 Nws 15.33 Het 7.out in de pap. 17.30 Nws 17.32 Dingen v.d. dag HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Kom er maar eens uit. (8.00 Nws. 8.11 'AK-" tua. 9.35 Waterst.) 10.00 Tien-om. 10-30 Ak- tua-sporteafë. (11.00 Nus.J IIJ0 Hartje Am-, serdam, OVERH, VQORL. 12.49 Werk'..en- wekijn. TROS: 13.00 Nws. 13.11 Aktua. 13-33 Voorzichtig... breekbaar 14.30 Steiger '8.. 16.00 Nws. 16.03 De NederI. top-40. 1755 Med HILVERSUM 111 NCRV: 7.02 Happv Sound 7.55 Eerlijk ge zegd. 8.03 Popstation. 10.0.3 Muz. bij de kof fie. (11.03 Hollands kwartiertje. 11.15 Strict* ly Country Style.) 12.03 Drie tussen de mid dag. NOS 14.00 Langs de lijn. HILVERSUM IV - AVRO: ï.OÜ Nws 7.02 Reveille. 9.00 NWS. 9.02 Van mensen en dingen cii** niet voorbij gingen. 9.20 Een woordje voorat. 9.40 Parzi- fal. opera van Wagner. (11.27 t Is histo* risen. I3.im Nws. 1X02 Courant (ei 1 "'.20 v an Couperin tot R-imeau. IH.iW Aspecten Hadiojnurn

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 1