Aanleg Arbeids bureau begonnen Burgemeester Lems over lintjesregen: Negen Schiedammers krijgen een lintje Activiteiten op Koninginnedag Jazz in Theater café 72 cassettebandjes gestolen Vijftig ruiten vernield Inwonertal Gemeente diensten op 30 april Van zeven meter hoge ladder gevallen Verzakte tunnel wordt vernieuwd Inbrekertjes Illegale zender uit de lucht Schiedam tv/radr TELEAC I 18.15 Bedreigde landschap- 5 pen, les 11 nos j 18.45 Toeristische Tips 18.55 Journaal EO 19.05 EO-kinderkrant 19.30 Holland ze zeggen, Groningenstreekpro- gram ma 20.35 Focus of Wildlife 21.00 Genezen varn haat 21.25 Tenslotte' NOS f 21.35 Journaal 21.50 Machiavelli, of hoe het in de wereld toegaat NOS 23.10 Journaal MORGEN NOS 10.25 Felicitatie Minister- President 10.30 Défilé Paleis Soestdiik. NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal VARA 19.05 't Spant erom, kinder spelshow NOS 20.00 Journaal VARA 20.25 Achter het nieuws 20.40 Beryl's lot - 21.35 Ombudsman 22.00 Terug naar de natuur 22.30 Achter het nieuws j 23.05 Gedicht NOS 23.06 Den Haag Vandaag 23.21 Journaal. - - - 4 ■fï DONDERDAG 29 APRIL 176/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM ,.lk kan er achter staan omdat ik de bezwaren die ik tegen het systeem heb, voor mezelf heb vertaald. Ik doe het dan ook met veel genoegen", zegt burgemeester Arie Lems over de vijf koninklijke onderscheidingen die hij vanmorgen in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat heeft opge speld. SCHIEDAM - Naast de vijf mensen die vanmor gen door burgemeester Lems zijn onderscheiden hebben vier Schiedammers vandaag elders een ko nink lijke onderscheiding ge kregen'. Van de vijf perso nen die vanmorgen in de aula van het Stedelijk Museum werden gedeco reerd is er één woonachtig in' Vlaardingen en één in Den Haag. Deze personen zijn werkzaam in Schie dam. SCHIEDAM - De 28-ja rige J. F. Leerdam uit Poortugaal heeft gister morgen op het bouwter rein van Sandvik-staal aan de 's-Gravelandseweg een dusdanige val ge maakt, dat hij tijdens het vervoer naar het Ge meenteziekenhuis aan zijn verwondingen is overle den. SCHIEDAM - Uit het pand van Bonus Pool b.v. aan de Lange Haven zijn drie koffertjesmet in totaal 72 muziekcassettes verdwenen. De waarde van de mu- ziekcassettes bedraagt ruim 750 gulden. Passage Ombudsman Jokari ran Min nen en zijn team besteden van - avond - van vijf over half tien tot tien uur via Nederland 2'- weer aandacht aan een onderdeel van de kinderbescherming, na melijk het tijdelijk in een tehuis plaatsen van kinderen omdat de moeilijkheden thuis te groot zijn Setoorden. Hei Ombudsman-team heeft over dit onderwerp een "do groot aantal klachten binnen ge kregen dat men bezig is die te bundelen, zodat binnenkort een "zivartboek kinderbescherming" kan worden uitgegeven. In dit.' programma ook. nog aandacht voor de Bond. van Bijstandont vangers die op 8 mei 'in Hilver- sum officieel zal worden opge- 'j riekt. -n Eerder op de'avond - van tien over half negen tot vijf over hal/.v-jj tien via Nederland 2 beleeft Beryl Humphries haar éérste/. Jj avond op de avondschool. Van. tien voor tien tol tiénvi over elf via Nederland weer. een.? aflevering van "Machiavelli, of hoe het in de wereld toegaat",15/ een programma over lagen,.Us-_ij ten, deugden- en ondeugden in politiek en cultuur./'"/ty? DUITSLAND I 18.D5 Interment: Das Wort hat die Ver-.i tékiigung, tv-film. >9.15 Aktuallteitea.' 19.45 Tip um 4tel vor 8. ïd.OO Journaal en tveec-.- .bericht 20.15 Economisch magazine. 21,00 Einsatz Manhattan,, misdaadfilm. 21.45 Spu- reti, tv-serie. 22.3D-22.50 Journaal. DUITSLAND II - 18.20 Der Anwalt,- tv-serie. 1855 Die Ni-va beiungen. komische serie. 19.00 Journaal.;^ 19.30, Amusementsprogramma. 21.00 Jour- naai. 21.15 Poiitiek magazine. 22.15 Unter-.'£f nehmeri Nordkohl, tv-spei. 23,10 Journaal. C;!&i duitsland ui :;-P 18,00 Zandmannetje. 18.30 Jeugdprograu*. ma. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Programma voor Turkse werknemers. 19.15 Eetriebs- wirtschaft £ür Kleinbetriebe. kursuspr& gramma. 19.45 Nieuws uit Noordrijnland- ■?-. Westfalen. 20.00Journaal en weerbericht"/, '20.15 Aktualiteiten. 20.30 Reportage, 2U)ö Feigenblatt für Kuhle Wampe, Oostduitse;.- film. 21.45 Die rote Leinwand, tv-serie. 22.15?*; Kuhle Wampe, Duitse speelfilm. 23.25 Jour-A?;- naai.- J 'BELG1E NED -v Vï': 18.00 Ti-T3-Tovenaar18.05 Jonger dan je denkt 18.45 Leef nu. programma voor een «innige vrijetijdsbesteding, 19.10 Verkeers- veiligheid. 19.15 Coronationstreet, tv-serle/ 19.45 Journaal. 20.15 Hearts and minds, do-; kumentaire over de USA en Vietnam. 22.05 Standpunten. 22.30 Première, nieuwe film- J fragmenten. 23.15-23.25 Journaal. GOLFLENGTEN: Hilv. I 298 nu F.H Lo- pik 92.6, Goes 87,85; Hilv. n: 402 m. FM al leen na 17 uur: Lopik S8.9, Goes 99.8; Hilv. Ill: 445 m.'F.M Lopik 96,8. Goes 95.0;TUlv. IV: alleen FM Lopik 38.9. Goes 99.8. V HILVERSUM I :7':M 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije, tijd;r' J ISJjO Nws. 18.41 Wereldpanorama 18.33 De kerk vandaag 19.10 Leger des Heilskwartier'j* 19.25 De wereld zingt Gods lof: gewijde 'J muziek 20.05 Schuttersweg 8:, gevarieerd programma 22^5 Avondbverdenking2230 Nvvs 22.40 Hier en nu 23.00 Stairway to the Stars 23.55-24.00 N\V'ü.v HILVERSUM II 'N't 18.00 Nvvs 18.11 Radiojournaal P.P.: Uitz. van de C.P.N. 'IKON: 18.30 Kleur: AV- RO: 19.00 Hoogtepunten uit operettes, (gr. y' pl.ï 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal 20.10*,; Programmaoverajeht 20.15 Radiokameror-t kest met piano: klassieke muziek 21.33 Yns- 'i ke, hoorspel. NOS: 23.00 Met het oog op morgen: 23.35-24.00 Nvvs. HILVERSUM III J NOS: 18.03 De. Vakaturebank 18.10 -OS- - - Maal. TROS: 19.02 Poster: The Ilvis Presley Story (6) 20.02 Soul Top-10. 21.02. Luister u:len thuis 22.02 Als dat zt>u kunnen: verzoekplatenprogramrna 23.0- i. Sesjun: jazz en blues live 0.02 De Hugo van Gelderenshow, met LP-werk 1.02-7.00 De Nachtwacht. vrijdag HILVERSUM I NOS: 7.00 Gelukwens Koningin 7.02 Nws. r KRÓ: 7.04 Het levende woord 7.09 Licht progr. met Hans v. Willigenburg {7.30 Nws.) 8.30 Nvvs. 8.36 Gym. voor de" huisvr. NOS: 8.45 Spiegel van België. KRO: 9-15 Licht-.p progr. met Anne van Egmond (10.30 12.00 Lunchprogr. met Hans van Willigen- burg. (12.26 Meded. 12.30 Nws.) 14.00 Ljcnt; pogr. met Anne v. Egmond. (15.30 >ws.) 16.00 Jacques van Kollenburg ontvangt op zijn Spreekuur 17.00 Kinderprogr- 173®?; - Nvvs. 17.32 Echo magaz. V- HILVERSUM II NCRV: 7.03 Nvvs. 7.14 Ochtendgym. Deum Liiudamuv. 7.54 Vingerwijzing. 8.W., Nvvs. 8.11 Hier en Nu. 8.25 Rozegeur en - prikkeldraad. NOS: 9.00 Jahwe en Allan,- 9.35 Waterst. 9.10 Schoolradio. 10.00 heeft dat knul? 10.15 De taal in je fcaiw 10.30 Eurolight. 11.00 Nws. 11.03 Meer minder 12.30 Toerusmo. OVERHEIDSVOOK- LICHTING: 12.49 Uitz. voor de Landbouw.,, NOS: 13.00 Nws. NCRV: 13.11 Hier en Mf NOS 13.30 Vonken otider de as 13.45 Onaer de Groene T.inrie 14.00 Radio Kamerorkesv 15.00 Zoeklicht op Nederland (16.00 jSyi** 16AO Kijk op buitenland. VPRO: 17.00 lingelichte kringen. 17.45 'SYMBIOSE - HILVERSUM III EO: 7.02 Gospelsound 8.03 Tijdsein {8.» 8.30. 8.45 Aktualiteiten) 9.03 De muzikale fruitmand. 10.03 Te Elfder Ure TROS: 11W Drie draait op verzoek 12.03 De Hugo vac-^ Gelderenshow. NCRV; 13.30 Pop-KontaKU, NOS: 16.02 llilmeesler. HILVERSUM IV NOS: 7.02 Nws. 7.04 Vroeg klassiek 9.** Nwa 9.02 Stof van eeuwen 10.30 ^ocaipe 12.00 Uit eigen produktie 11.00 Nws. W Klankbord 14.20 Sefer Hilhm 14.4j dpi waarheid. VPRO; 15.00-17.00 Muziek op. vier.- SCHIEDAM - Gemeentewerkers zijn gisteren gestart met de voorbereidende werkzaamheden van de aanleg van het nieuwe Gewestelijk Arbeidsbureau dat in Groenoord Zuid nïoet verrij zen. Voordat men in de loop van de meimaand kan beginnen met de definitieve bouw van het ar beidsbureau aan de Valerius- straat, moet het terrein enigs zins aangepast worden opdat het bureau bereikbaar zal zijn. Er is nu een begin gemaakt met de eerste fase van de werk zaamheden, welke de aanleg van een tijdelijke ontsluitings- weg inhoudt. In de tweede fase, na bet gereedkomen van het ge bouw. zullen de riolering en de definitieve weg worden aange legd. Het bestaande (onverharde) veld aan de Valeriusstraat zal enigs zins veranderd moeten worden, maar de nu aanwezige moge lijkheid om er handbal, basket bal en volleybal te spelen blijft gehandhaafd. De vijf meter bre de groens'rook langs het voet pad van de Laan van Bol'es zal als visuele afscherming bewaard blijven. e ervoor te bedanken' Zijn functie brengt met zich mee dat hij dit moest doen. maar zelf is Lems helemaal niet gelukkig met het nog steeds bestaande Jintjessystne.*n. Jfi; heeft er dan ook geen behoefte aan om ooit nog eens zelf voor een lintje in aanmerking te komen. .'fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii „Ik heb recht op mijn eigen mening, ik heb er ook recht op tegen het. bestaande systeem te zijn. Ik ben daar tegen omdat het een klassensysteem is. Het bestaande onderscheidingensys teem is één van die dingen die gebaseerd zijn op tradities. Het is een overblijfsel van de stan denmaatschappij'', aldus burge meester Lems. De burgemeester zegt dat hij van de gelijkwaardigheid van het individu uitgaat. Hij vindt dan ook dat ieder mens; in aan merking moet kunnen komen voor hetzelfde lintje. Lems voegt daaraan toe: „Het is mijn politieke opvatting dat mensen uit de hogere inkomensgroepen meer voor een lintje in aanmer king komen dan mensen uit de lagere inkomensgroepen. Ik vind dat het enige criterium om een lintje te krijgen iemands capaci teiten is. Geboorte en milieu hebben daar niets mee te ma ken". Arie Lems vindt dat de be staande verschillende onder scheidingen plaats moeten ma ken voor twee onderscheidingen. Er moet volgens hem één onder scheiding komen voor mensen die tijdens calamiteiten mensen- reddend werk hebben verricht en één onderscheiding voor mensen die zich voor de maat schappij op een bijzondere wijze hebben ingespannen. Er wordt in Den Haag al ja ren op bestuurlijk niveau over gepraat dat het verouderde lint jessysteem veranderd en verbe terd moet worden. Dat dit nog steeds niet gebeurd is wijt Lems daaraan dat men in Den Haag eerst aan andere maatschappe lijke veranderingen heeft willen werk en en dat het lintjessys teem zeker niet het eerste is dat veranderd moet worden. Burgemeester ARIE LEMS: 'Ik hoef geen lintje' Volgens de burgemeester moet het uitreiken van onderscheidin gen zeker niet afgeschaft wor den. Hij vindt dat het krijgen van oen onderscheiding betekent dat men een attentie van de maatschappij ontvangt. Hij blijft er echter bij dat mensen zelf moeten beslissen of men een dergelijke attentie wel of niet wil ontvangèn". Ik vind dat ieder mens de vrijheid heeft om voor een onderscheiding te be danken. Ik vind daarbij ook dat er respect moet zijn zowel voor de mensen die geen en de men sen die wel een lintje willen ontvangen", aldus burgemeester Lems. Dé bronzen ere-medaille kreeg W, J, Lelieveld (58) die werk zaam is bij de RDM. De zilve ren ere-medaille was voor M. Brilleman (61) die werkzaam is bij de administratie van de poli tie. Van 1956 tot 1970 was hij di rigent van het Schiedams politie muziekgezelschap. De gouden ere-medaillë kre-' gen H. Karei (59) adjudant bij de politie, B. M. Koppenol(66), onder, meer voorzitter van de Schiedamse afdeling van de Ne derlands Christelijke Bond van werknemers in de hout- en bouwnijverheid en S. W, Jaco bus (70) .die al meer dan een halve eeuw het orgelvan de kerk van de oud-katholieke pa rochie op de Dam bespeelt. Al deze ere-medailles zijn verbon den aan de Orde van Oranje- Nassau. De Schiedammers die vanmor gen elders werden onderschei den zijn: G. Hollander (zilveren ere-medaille), J. C.- van Biesen (Ridder in de Orde van Oranje- Nassau), G. J. Kleinhoote van Os (Officier in de Orde van Oranje-Nassau) en J. A. J. ^an Eerdewijk (zilveren ere-medaille met zwaarden): t miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiitiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiimiifiiiii SCHIEDAM - De viering van Koninginnedag zal vanavond in alle wijken van Schiedam worden ingeluid' met een grootscheepse lampionoptocht. Deze optochten zijn georgani seerd door dé diverse wijk- verenigingen. De„, opstelling 'van de zeven stoeten begint' om acht uur, waarna de op) tocht om half negen van start zal gaan.' VRIJWEL ALLE Schiedamse drumbands hebben, een wijk toegewezen gekregen om,de kinderen met lampions ;van muziek te voorzien. f}, MORGENOCHTEND in alle vroegte zullen alle kerkklok ken in de stad al bengelend kenbaar maken dat de. konin gin inderdaad jarig is, waarna om half'negen het tamboer- korps van de politie door het stadscentrum zal trekken. LEERLINGEN van de Groe- noordse en Kéthëlse scholen zuilen om negen uur een aubade brengén 'op. het' plein van de N.H. kérk; in Kethel, aan het Noordeinde. Op dat zelfde tijdstip zullen ook de eindwedstrijden van het schoolvoetbal- en handbal- toernooi aanvangen op de vel den van SVV en UVG. Om half drie zal burgemeester Lems de winnaar van dit toernooi de beker overhandi gen. IN DE KORENBEURS zullen de gehele dag weer de. traditione le schietwedstrijden gehouden worden. VOOR DE LEERLINGEN van dc lagere school zijn voor de rest van de dag talloze activi leiten georganiseerd, welke variëren van straattekenen tot zaktopen. In iedere wijk zijn afzonderlijke schema's voor de spelletjes opgesteld. DEMONSTRATIES door /pad vinders aan de Broersvest, een wielerwedstrijd nabij de Willemskadc en bespeling van het stadscarillon vervolmaken dc viering van deze feestdag, ln de wijkcentra van N'ieuw- land, Bijdorp en Zuid zullen: 's avonds nog'Oranjebals ge vierd worden', terwijl het Dienstencentrum De Woud- i hoek eveneens een groot feest voor de avond georganiseerd heeft. IN DE PLANTAGE zal - zoals wij gisteren al schreven - van 11 tot 11 uur een groot popconcert gegeven worden. SCHIEDAM - De weke lijkse markt op het Broers- veid zal morgen ondanks de viering van dé koninginne dag wel gehouden worden, maar sluit reeds om vier uur 's middags, zo hebben de marktkooplieden en de gemeente onderling gere geld. Op deze dertigste april zullen alle gemeentelijke diensten en bureau's geslo ten zijn; het Stedelijk Mu seum zal echter van half 'een tot vijf uur geopend zijn. De 1 Reinigingsdienst' van' de VROM zal vrijdag geen huisvuil ophalen, reden waarom, eeze- dienst de Schiedammers verzoekt dan ook geen vuilniszakken bui ten te zetten. De man stond op zeven meter hoogte op een ladder de stalen spanten van een nieuwe loods te monteren toen hij volgens de politie vermodelijk een misstap deed. Door de val die de man toen maakte kwam hij op een houterv balk die op de betonnen fundering van de loods lag te recht. SCHIEDAM - De voetgangers- en fietserstunnel die onder de spoorlijn Rotterdam-Hoek van Holland door naar de Parallel weg loopt en in de buurt van de Hogenbanweg ligt, gaat binnen kort vernieuwd worden. De laatste jaren is de tunnel enorm gaan verzakken. De oorzaak van' de verzakking is dat de Neder landse Spoorwegen indertijd een verkeerde bouwmethode volgde. NS moet dan ook voor de bouw kosten opdraaien die ongeveer 2.5 miljoen gulden zullen bedra gen. Omdat er een geheel nieuwe tunnel onder de spoorlijn komt te liggen, zal de gemeente de •zogenaamde vernieuwingskosten betalen. Deze vernieuwingskos ten bedragen in eerste instantie 150.000 gulden. De gemeenteraad heeft-deze week besloten'dit be drag uit te trekken voor de ver nieuwing van de tunnel. SCHIEDAM - Nadat er al twèe totaal verschillende soorten "cul tuurbedrijvers" in het Theaterca fé van de Teerstoof hebben ge staan, is het vanavond de beurt aan een jazzband om een optre den te verzorgen. Zowel de kabaretgroep N.V. Zakkencentrale als het jonge renkoor Polyhymnia hebben al eerder gebruik gemaakt van de mogelijkheid om een (gratis) op- yreden in dit Schiedamse thea tertje te geven. Zoals bekend wil het theaterbestuur aan on bekende artiesten de mogelijk heid bieden eens voor een gro ter publiek op te treden. De Jazzband (zoais de naam ook luidt) die vanavond optreedt bestaat uit de Schiedammers Peter van den Brink, Eric Her- bonet en Diek Overdijk. Dé groep speelt voornamelijk jazz uit de jaren vijftig. In de afgelopen drie jaar heeft de groep regelmatig optre dens in de jazzclub B-J4, in de Quibus en in de jazzsociëteit van Dordrecht verzorgd. Het Theatercafé gaat om half negen open en zal pas rond middernacht haar deuren weer sluiten: de band zal tussen half tien en half elf optreden. De toegang is gratis. In het Passagetheater valt de ze week op de vrijdagavond we derom de operette "Die Förster- christel" te zien, welke wordt opgevoerd door het Rotterdamse Operette Gezelschap. Dit gezelschap geeft anders altijd al haar uitvoeringen in de Groote Schouwburg in Rotter dam-Zuid, maar moest dit jaar voor haar jaarlijkse voorstelling uitwijken naar Schiedam van wege de verbouwing van het Rotterdamse theater. "Die Försterchristel" werd vorige week vrijdag ook al met groot succes in Schiedam gespeeld. Ook werd er hit het pand een geldkist met vierhonderd gulden meegenomen. De inbreker dier dit alles wegnam kon, heL pand binnenkomen,; n^'dat,tér aan de zijkant een raalri was openge broken. Van .een' parkeerterrein aan de' Zijlstraat werd een rood-geel gekleurde aanhangwagen gesto len. De aanhangwagen was mgt een ketting aan een. lantaarn paal bevestigd/ De wagen is eigendom van dé 38-jarige W. F- de V., draagt het kenteken 97-DE-99 en heeft een waarde van vierhonderd gulden; Een inbraak in tuinhuisje 300 in -hettuinhuizencomplex Vijf sluizen leverde een draagbare, radio, drie pakjes, shag eri wat klein/g£ld op'.'é-De eigenaresse 'van het 'tuihhüisje.' dé; 65-jarige Schiedamse R. Z. lijdt door de inbraak een strop van honderd gulden. Degene^ die de inbraak/ pleegde klom het tuinhuisje bin-' nen, nadat er'aan de achterzijde, een ruit was vernield.) SCHIEDAM - De afgelopen .dagen zijn er op drie verschil lende plaatsen in totaal vijftig ruiten vernield. Welke personen zich met vernielingswerk heb ben beziggehouden is voor de politie nog een raadsel. In de Edisonstraat in Schië- dam-Oost moesten twintig rui ten van de Theo Thijssenschool het ontgelden. De schade aan het schoolgebouw bedraagt 750 gulden. Op de Burgemeester Honner- lage Gretelaan werden zestien draadglasruiten van het gemaal Nfeuwland- vernield. Het ver vangen van deze kapotte ruiten gaat achthonderd gulden kosten. Op de Vlaardingseweg in Ke thel gooiden onbekenden veer tien ruiten van een gebouw van de gemeentelijke Plantsoenen dienst in. Hier bedraagt de schade zeshonderd gulden. SCHIEDAM i- De politie heeft twee jeugdige Schiedammers betrapt bij een inbraak in de Hoeksteenschool aan de Burge meester Van Haarenlaan. De beide jongens die zeven en acht jaar oud zijn hadden eerst twee ruiten vernield. Daarna waren, ze dé school binnengeklommen en hadden in een lokaal de hele boel overhoop gehaald. Van de politie kreeg het twee tal op het politiebureau een ste vige reprimande. De ouders van de twee jongens zullen de aan gerichte schade moeten vergoe den. SCHIEDAM - Door tussen komst van de politie is in Groe noord een illegale zender uit de lucht verdwenen. In de woning van de 20-jarige R.A. aan de Kor Kuilerstraat heeft de politie zend-apparatuur in beslag geno men. Omwonenden hadden ge klaagd dat ze zender stoorde op radio en televisie. Het grootste aantal der stads- verlaters trok naar Rotterdam en Vlaardingen; Noord Brabant en het buitenland waren even eens zeer in trek/ Tegenover de 67 Schiedammers die naar Rot terdam vertrokken, staan echter 96 Rotterdammers die hun heil hier kwamen zoeken. Ook ves tigde zien een respectabel aantal buitenlanders in Schiedam. In diezelfde maand maart zijn er in Schiedam 49 huwelijken gesloten, zo weet de gemeente lijke burgerlijke stand in zijn maandbericht te melden. Zes van deze huwelijken geschied den tussen mensen van wie geen van beiden uit Schiedam afkomstig was. SCHIEDAM - In eën maand tijd is het aantal inwoners van deze stad met ruim honderd te ruggelopen. Het aantal manne lijke inwoners liep met welge teld 48 terug en het aantal vrouwelijke met 68. Het totaal aantal kwam daarmee op "7.910; voor het eerst onder de magi sche grens van 78.000. ■In de maand maart overleden 78 inwoners van Schiedam, ter wijl er 64 nieuwkomers bij kwamen. "319 Schiedammers voelden die maand de drang om deze stad dé rug toe te keren, maar 217 konden daarentegen de verlei ding niet" weerstaan om zich hier te vestigen.

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 1