Den U van mensen die werken nodig idsplaatsen meer in komende vier jaar G33DD V Piet Kleine PTTerl Incidenten in republiek e hoofdredacteur herman wig bold VREEMD ONGELUK OP ATHEENSE KUSTWEG Muggen plaag hielp VS Nederlander dood in lawine MAN SCHOPT HOND DOOD Spanning aart voetbal- top is tëmg m Tankauto's botsen mii INFORMATIE OVER BEZORGING: SSSfi is 8% 15-JARIGE LENING - 1376 lllÉi De winsten De lonen WANDMEUBELS 4*4*1* Zonnige perioden Landmijn stelen dodelijk O.mag een cadeau "kiexen dsn een nieuwe ||||SlSp Maandag 3 mei 1976 32e jaargang no. 3760 iWÊ&SÊÊMÊilMïMSs (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De PvdA wil in het offensief tegen de werkloosheid. Op een 1-mei-bijeenkomst in Winschoten heeft premier Den Uyl gezegd dat het kabinet „zwaar tilt" aan het scheppen van minstens 200,000 extra arbeidsplaat sen in de komende vier jaar. (Van onze correspondent) ATHENE De bevolking van de Griekse hoofdstad treurt om de dood van de nationale verzetsheld Alexander Panagoulis, die in 1968 een .mislukte aanslag pleegde op dictator Papadopoulos. Hoewel de twee jaar geleden tot parlementslid gekozen Panagoulis zaterdagmorgen de dood vond bjj een auto-ongeluk, gelooft men algemeen dat hij is vermoord. Wc em tweede lijkschouwing gisteravond verklaarde de Ita- lioSnsg ■patliolocg-anatoom Du rante, dat dè ptfuf^us fm«st fts- ker door een misdrijf om' het le ven is gekomen. De verslagen heid over zijn dood is groot. Sinds Panagoulis zaterdag met zijn auto op de kustweg bij At hene over de kop sloeg staan er konderden mensen op de plaats van het ongeluk. Bei 010 - 147400 DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEIJN (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Door aan de noodrem te trekken, heeft een spoorwegréchercheur zaterdagavond laat voorkomen dat zijn collega uit de trein tussen Enschede en Rijssen werd gegooid. W^ÊËÈÈÊmmÊm STAAT DER NEDERLANDEN tweede uitgifte Maak een vriend of kennis abonnee op Het Vrije Volk. U bewijst hem/haar er een goede dienst mee. U bewijst ook uzelf er een goede dienst mee. U krijgt namelijk een cadeau-keuzelijst thuis waaruit u vrij mag kiezen. Zet dus snel iemand op de bon. Nieuwe abonnee cadeaubon. - A Hoofdkantoor: Witte de Withs'traat 25, Rotterdam tel. 010—14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010—13.63.80—14.74.11 Opx een soortgelijke manifestatie in Eindhoven zei PvdA-fractie- leider Van Thijn zaterdag dat de regering een beleid moet ontwik kelen waarmee het aantal werklozen binnen enkele jaren tot onder de 100.000 kan worden teruggedrongen. Minister Duisenberg, die op 1 mei in Enschede sprak, noem de het afzien van een deel van de prijscompensatie een zaak van onderlinge solidariteit. De gestegen prijzen zouden een compensatie van 4 procent recht vaardigen, aldus de minister van Financiën, maar iedere procent prijscompensatie betekent dat er 5000 werklozen bijkomen. De voorzitster van de PvdA, Ien van de Heuvel, riep op een 1-mei-viering in de Rotterdam se Ahoy'-hal de mensen die nog werk hebben op tot solidariteit. „We vragen de bereidheid om de overigens gerechtvaardigde ver langens wat in te perken, om op die manier de werkloosheid te kunnen aanpakken," aldus me vrouw Van den Heuvel. „Maar dan moet het wel zeker zijn dat, als door pas op de plaats te maken de winsten wor den vergroot, die winsten ge bruikt worden om aan meer werk te komen, en niet om dure machines aan te schaffen, waar door weermeer werkloosheid ontstaat." „Het stelsel van sociale zeker heden is nog niet voltooid," zei de minister-president in Win schoten. „Daarvan kan pas spra ke zijn als de scheefgegroeide verhouding tussen de aantallen werkers en niet-werkenden weer in evenwicht wordt ge bracht." Het aantal mensen dat een sociale uitkering ontvangt is de een miljoen gepasseerd, zo berekende Den Uvl. De sociale uitkeringen en de lonen kunnen niet onbeperkt blijven stijgen, aldus Den Uyl, die een gelijk blijven van de lonen en een niet onbeperkte groei van de sociale uikeringen even noodzakelijk als moeilijk noemde. „Maar de socialisten zouden geen knip voor hun neus - waard zijn ais ze daarvoor op de loop zouden gaan," voegde hij daaraan toe. Zie verder pagina 3, tweede kolom. De bekende Italiaanse journa liste Ariana Fallaci die bevriend is met de familie Panagoulis zei gisteravond in Athene ervan overtuigd te zijn dat „Aleco" is vermoord. Volgens haar zou Pa nagoulis over documenten heb ben beschikt waaruit blijkt dat aanhangers van de huidige rege- ring nauwe- contacten hebben onderhouden - met rïe "Italiaanse neo-fascisten. Inderdaad was bekend, dat Panagoulis vandaag in het Griekse parlement feiten -wilden onthullen die erg belastend voor de regering-Karamanlis zouden zijn. Ook had Panagoulis documen ten in zijn bezit over. het ver raad van Cyprus en de rol die de Amerikanen daarbij hebben gespeeld. Volgens ingewijden moest de verzetsheld daarom- uit de weg worden geruimd. (zie verder pag. 5 tweede kol.) WASHINGTON. De Amerikanen zouden dit jaar beslist niet het 200- jeng jubileum van de Verenigde Staten hebben kunnen vieren als het En gelse leger in oktober 1781 niet door een muggen plaag zou zijn geteisterd. Deze insecten zorgden, er, volgens Amerikaanse ge leerden, namelijk voor 'dat er onder de Britten een malaria-epidemie uit brak en zij hoewel goed ge.oefend op 19 oktober 1781 de beslissende slag Wj Yorktown tegen de Amerikaans vrijheidsstrij ders verloren. slaapkamers, bankstellen enz.| Nergens ïo'n keus. Fabriekstoonzalen - Industriegebouw Goudseslngel 66, R'dam, tel. 010 -12.64.61. I mmm (géén onder nummer) Vroeg noor de ofd. abonnee-service maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur zaterdag tot 16.00 uur Zie ook onder „adressen" onder 8 e Strips perioden met zon maar ook Plaatselijk een bui. Matige tot krachtige wind uit west tot noordwest. Minimumtemperatu- \ten omstreeks zes graden. Maxi- i "ia morgen van tien graden aan zee tot veertien graden plaatse- Jjjk in.het binnenland. 1 zon maar a op onder op onder- (S.as 20.10 03.46 ALEXANDER PANAGOULIS: slachtoffer van auto-ongeluk of van politieke moord? (Van een onzer verslaggevers) ENSCHEDE In het Oosten rijkse Hochfirstgebergte is zon dag de 47-jarige W. Snouyenbos uit Enschede,.bij) het skiën door een. lawine bédolv-eri en 'om het leven gekomen. Hoewel andere skiërs, gewaar schuwd door een automatische alarminstallatie van de Ensche- deër, in slaagden hem binnen tien minuten onder de sneeuw vandaan te halen, bleek het slachtoffer reeds te zijn over- j leden. (Van een onzer -verslaggevers) ROTTERDAM De 42-jarige controleur K. D. uit Rotterdam, die volgens de politie dronken was, heetf zaterdagochtend op de Lage Erfbrug zijn hond dood geschopt. Het dier wilde niet doorlopen. D's vrouw, die daarbij aanwezig was, raakte volkomen overstuur en werd door de po litie.' die haar man aanhield, naar het Dijkzigtziekenhuis ge bracht. Daar bleek dat D. ook zijn vrouw mishandeld had. Wereldkampioen schaatsen Piet Kleine heeft zijn lievelingswens in ver vulling zien gaan. Sinds vanmorgen heeft hij een baan „met-vastigheid?' bij de PTT in Hoogeveen. Staatssecretaris Van Huiten heeft Kleine.al de nodige: faciliteiten voor de sportbeoefening toegezegd. AZ'67 heeft de spanning! aan de kop van de eredivisie 1 gisteren geheel terugge- bracht. De Alkmaarse ploeg won op eigen terrein met 10 van PSV. na eerder ook Feyenoord al met dezelfde cijfers te hebben geklopt. 'De Rotterdamse ploeg, die moei zaam met 42 van stadge noot Excelsior won, heeft nu evenveel punten als PSV. Excelsior verloor overi gens niet alleen de wed strijd maar ook doelman Van de Roer, die met een hersenschudding in het Dijkzigtziekenhuis werd op genomen. In de hoofdklasse A van de zondagamateurs is het Rotterdamse CW kampioen geworden en mag nu mee- doen aan de strijd om het landskampioenschap. Dc Britse cupfinal, die verrassend werd gewohnen door de tweede divïsieclub Southampton, leidde tot veertig arrestaties/ Twee fans van het verliezende Manchester United werden nog vóór de wedstrijd op Wemblev begon gearres teerd en direct tot zes maan den gevangenisstraf veroor deeld. De finales om de Europa Cup 1 en 2 komen recht streeks op de televisie. Woensdag zendt de NOS op Nederland I dc finale uit om de Europa cup voor beker winnaars tussen Anderfécht en West Ham United. Een week later volgt de Europa Cup 1-finale tussen Bayem Miinchcn en Saint Etienne. Feyenoord spits Nico Jansen en Excelsior's Wim Kievit (rechts) glijden samen naar de bal, die ze overigens allebei missen. Op de achtergrond kijkt Frans Struis (Excelsior) gespannen toe hoe het duel afloopt. Terwijl supporters gespannen toekijken passeert Jos Her- mens op het Arnhemse Papendal de finish van zijn suc- csvolle recordpoging. Hermens verbeterde fisteren twee van zijn eigen wereldrecords: de uurloop en de twintig kilometer. Jongens en De twee rechercheurs reden mee omdat er nogal eens moei lijkheden op de lijn zijn. Toen 'n groep van ongeveer 20 jongelui zich op het traject Enschede- Wierden in een der coupés mis droeg, gingen de rechercheurs er op af.- Enkele jongens wilden daarop een van de mannen uit de rij dende trein gooien. Ze hadden de deuren al open gezet, maar toen de andere rechercheur aan de noodrem trok vluchtte het groepje een weiland in. Een po litiehond, die in een bagagewa gen mee reed, kon een van de jongens achterhalen. Hij werd op gesloten in het politiebureau van Wierdan, waar de spoonveg- recherchers zes andere jongens aan de hand van foto's identifi ceerden. y Een verkeersongeluk op de rijksweg tussen het Rotterdamse Schie- plein en het Rozenlaanviaduct leverde vanmorgen dit gecompli ceerde beeld op. Er v>aren twee tankauto's en een personenwagen bij betrokken. De tankauto rechts raakte lek zodat vele liters soja- olie over het wegdek stroomden. Enkele personen werden licht ge wond. MOSKOU In de Sovjet republiek Georgië is het de laat ste tijd talloze malen tot ernsti ge ongeregeldheden gekomen. Volgens Georgische kringen in Moskou die dit hebben meege deeld ontplofte er op 12 april een bom voor het regeringsge bouw in Tblisi (Tifiis), waardoor enkele mensen gewond werden. Behalve deze bomaanslag bra ken er in de afgelopen twee ja ren geheimzinnige branden uit in filmstudio's, een operage bouw, verscheidene laboratoria en een benzinestation. Door brandstichting werd de centrale markt van Tblisi grotendeels verwoest. Volgens het Georgische blad „Zaria Vostoka" zijn enkele „dragers van de ondeugden van het verleden" niet erg ingeno men met de recente gebeurtenis sen in de republiek, waar de corruptie welig schijnt te tieren. Daarom werden er in 1972 al honderden partijfunctionarissen ontslagen of gearresteerd. De centrale regering in Mos kou zou plannen hebben Geor gië te „russificeren", wat bij de 4,7 miljoen inwoners op groot verzet stuit. BONN Een 22-jarige West duitser, die zaterdag in het grensgebied met de DDR een landmijn wilde stelen is door Oostduitse grenswachters dood geschoten. 5 mei 1976 van 9 lot 15 uur door tussenkomst van bank of commissionair in effecten, onder opgave van het bedrag en van de koers waartegen men wil deelnemen .1 t M A IN I If HQ I inschrijving ja, stuurt u mij die cadeau-keuzelijst maar want ik geef hierbij op als abonnee: Naam nieuwe abonnee: Adres-. Plaats:l1 j Deze abonnee wenst een kwartaalabonnement/maandabonnement S (Doorhalen a.u.b.) Hij/zij krijgt de krant eerst 2 weken gratis. 1 Mijn naam: Adres: I Plaats:. In 'n open envelop zonder postzegel opsturen aan L Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam,

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 2