Geen 'bruggen' voor invaliden op stations Plan voor groot bos aan Br e ss Maas Spreekuur voor centrumbewoners van start Wethouder met snoeimes L' schiedam Koopjcsmarkt tv/radio nederfandl kijkt WOENSDAG 14 JVLI1976/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 V 'SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Het ziet er voorlopig niet naar uit dat op de verschillende NS-stations in Schiedam en Vlaardingen zogenaamde verrijdbare loopbruggen komen. Deze bruggen worden gebruikt om rolstoelen gemakkelijk in en uit de treinen te kun nen rijden. Wel is een dergelijke brug op het station in Dordrecht te vinden. Het station Rotterdam-Cen traal krijgt er binnenkort zelfs zes. x v.-. wel op het station in Dordrecht SCHIEDAM - Ook in Schiedam brengt de aanhou dende droogte, problemen met zich mee. Men spreekt van een noodsituatie wat betreft de toestand waarin dé grasmatten van de verschillende sportterreinen mo menteel verkeren. Het zoutgehalte in de rivier de. Schie wordt met de dag hoger. Het waterpeil in de singels en grachten 'is énorm gedaald! De singel op het. Heijermansplein in Schiedam-Noord is zelfs al hele maal drooggevallen. Geen verrijdbare loopbruggenop de stations in Schiedam en Vlaardingen Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 Gisteren werden de velden van DHS aan de Schiedamseweg besproeid SCHIEDAM - „We hebben tot nu toe veel belangstelling ondervon den. Dieren spreken men sen nu eenmaal altijd sterk aan en deze ten toonstelling heeft voor iedereen wat." Julia Snik kers, medewerkster van het Schiedamse Stedelijk Museum, vertelt enthou siast over de belangstel ling die de tentoonstelling „beestachtig goed" nog el ke dag geniet. Sinds de opening op 19 juni zijn er nog niet zoveel bezoekers geweest als men gehoopt had, maar dat is meer de schuld van het warme weer dan van de tentoon stelling. Opvallend veel kinderen komen kijken naar de dieren in het Stedelijk Museum. Jr V J 7 s >V*4 v. NS laten rolstoel- aan zijn lot over |#£W% '■y Geruime lijd geleden werd op hel station van Utrecht een proef met de verrijdbare loop brug genomen. Men was zo ver rukt van dit apparaat dat beslo ten werd er in totaal 110 op verschillende stations in heel Nederland te plaatsen. Met het plaatsen van deze bruggen werd kortgeleden begonnen. Dit alles werd door de Nederlandse Spoorwegen met veel tam-tam I bekend gemaakt. Wie toen dacht dat een dergelijk hulpmiddel op de in totaal vijf stations in Schiedam en Vlaardingen zou worden geplaatst, kwam bedro gen uit. Volgens een woordvoerder van de, Nederlandse Spoorwegen heeft men vooralsnog geen plannen de verrijdbare loop bruggen ook m Schiedam en Vlaardingen te plaatsen. Op de vraag waarom dit niet gebeurde kon deze woordvoerder geen af doendantwoord geven.- Hij deed het af' met: „Er zijn génoeg fa ciliteiten voor minder validen op'de,,statïons in beide steden." In samenwerking met de Ne derlandse Vereniging voor Re validatie (NVR) hebben de NS kortgeleden een folder samenge steld waarbij de faciliteiten voor minder validen op alle Ne derlandse stations op een rij zijn gezel CJit die folder blijkt overduidelijk dat minder vali den wanneer ze m Schiedam en Vlaardingen op de trem moeten stappen er maar bekaaid afko men. De stations Vlaardingen-Cen- l|um en West zijn de enige van Sue vijf de stations waarvan de perrons zonder belemmeringen en zonder hulp bereikbaar zijn. Minder validen kunnen niet te recht op het station Schiedam- Nieuwland omdat de twee per rons helemaal niet* voor hen be reikbaar zijn. Op de overige •twee stations Schiedam/Rotter- dam-West en Vlaardingen-Oost zijn de perrons alleen bereik baar wanneer minder .validen door personeel van de NS bege leid worden. Dit laatste kan echter alleen, maar wanneer het op z'n minst 48 uur van te voren ia aange vraagd. Het aanvragen van be geleiding moet telefonisch ge beuren en via het hoofdkantoor van de,NS in Utrecht lopen. Ge beurt dit nigt dan hoeft men niet-op hulp van-de NS te reke nen. Op geen enkel station in Schiedam en Vlaardingen is een zogenaamde Rode Kruis-rolstoel voor minder validen te vinden. Ook bevindt zich op deze sta tions geen enkel aangepast toi let. Deze .week zijn de brandweer en de gemeentelijke plantsoe nendienst gestart met het be-i sproeien van de verschillende sportvelden. Het feit dat er gis termorgen omstreeks half negen enkele, druppels regen vielen heeft aan de kurkdroge toestand waarin de sportvelden verkeren, niets veranderd. Met name de dertien velden m het sportpark Thurlede en de vier velden m het kleine sportpark aan de Schiedamseweg hebben enorm veel van de droogte te lijden. Daarnaast zijn volgens de secre taris van het dagelijks bestuur van de Sportraad Gé Rens ook de velden van .Demos en Marti niet in sportpark Harga er zeer slecht aan toe. Op verschillende sportvelden waren kortgeleden gipte aantallen graszoden ge legd. Door de droogte hebben de worteltjes van deze zoden zich nog niet in de bodem-., .van de velden kunnen hechten. In eerste instantie werd beslo ten de sportvelden tijdens de avonduren door brandweerlie den van het korps vrijwilligers te laten besproeien. Dit zou ge durende tien avonden moeten gebeuren. Uiteindelijk heeft men toch van dit plan afgezien. Nu wordt het sproeien vari de velden overdag doorde plant soenendienst gedaan. De brand weer levert daarvoor twee mo torspuiten en mensen die deze apparaten kunnen bedienen. - Op de grasmatten wordt onge veer drie centimeter water ge spoten. -Het water dat daarvoor wordt gebruikt is afkomstig uit de verschillende sloten waarmee de sportvelden op veel plaatsen omringd zijn. Men gaat voorlo pig net zolang door met sproeien tot het eens flink gaat regenen. 1 - v- |ss£y, i (Van een onzer verslaggevers) BKIEIXE Het recreatie schap Brielse Maas heeft plan nen om ten oosten van Den Brie! een bos van ruim 'zestig hectaren aan te leggen. Dit nieuwe bos» in de Onderne- mingspolder, moet onderdeel vormen van het recreatiegebied rondom bet Brielse Meer. Met de aanleg van het ^project zijn 5,2 miljoen gulden gemoeid. Het bestuur van het recreatie schap ziet het bos als een wel kome aanvulling. Er is alleen een' bos in de Oostvoornse Dui nen en bij Spijkenisse wordt ge werkt aan de laatste fase van .leen; dergelijk complex. Verder zal ook m het Bemissepian het geboomte niet zo dicht zijn dat van een bos kan worden gespro ken. Dit is evenmin het geval in de andere al bestaande parken. In de Brielse plannen wordt rekening gehouden met de aan wezigheid van de Brielse Maas. Aan de noordzijde vanAiet bos moet dan ook een zóne komen, die*'een geleidelijke overgang van bos naar waterkant moge lijk maakt. Aan de zoom recht tegenover het ook boom-- rijke eiland Middenplaat kun nen wandelpaden worden aan-' gelegd.-Dwars door het bos to- pen volgens de schetsen ook enige smalle "waterpartijen die in verbinding staan met het meer. K Hét nieuwe bos zal moeten! aansluiten op het krekenland schap .dat momenteel direct ten oosten van Brielie wordt aange- legd. In de polder "Zuid-Meeu- rwenoord -wordt gebruik gemaakt ;van .venige grond en allerlei in- hammen omheen wandelgebied 4 tot stand te brengen. SCHIEDAM - Morgenavond start de bewonersvereniging Schiedam-Centrum met eèn spreekuur voor de .bewoners van bet centrum- van de stad. Het spreekuur begint om zeven uur en wordt gehoudenin het pand van de werkgroep Onder- wijswinkel Hoogstraat 78. Kortgeleden kwamen leden van de werkgroep Onderwijs- winkel en van de bewonersver eniging overeen, dat de laatste een ruimte in de winkel in be heer gaat nemen. Daarnaast'be staan er binnen de werkgroep' plannen om het pandje ook voor andere groeperingen .beschik baar te stellen, zodat er uitein delijk een soort informatiecen trum ontstaat Met het instellen van een spreekuur hoopt het bestuur van de bewonersverenigtng de contacten met de verschillende wijkbewoners uit» te kunnen breiden. Tijdens net spreekuur zullen mensen die met proble men, klachten en vragen zitten een, zoals de, bewonersvereni- ging het noemt, gewillig oor vinden. Ook kan men zich dan als lid van Centrum opgeven. De organisator van het spreek uur Hans van Kleef wijst er op dat men behalve op het spreek uur altijd bij de bestuursleden van de bewonersvereniging te recht kan, wanneer er bepaalde problemen zijn. Het spreekuur wordt in het vervolg iedere donderdagavond van zeven tot acht uur gehou den. «Ütfc-WH v. Beestachtig goed trekt veel kinderen K.A," -- s 4%," •vtS-0i, Julia: „Afgelopen zaterdag, toen het even bewolkt was, kwamen er meteen 160 bezoe-, kers. Nu het wat minder heet is, verwachten we er hog veel meer." Vele mensen voelen zich betrokken bij de tentoonstelling. Aan de oproep voor particulie ren om foto's of tekeningen van hun liefste dier naar het mu seuro op te sturen, is grif gehoor gegeven. Verschillende door kin deren gemaakte tekeningen en foto's van huisdieren sieren nu de zalen van het museum aan de Hoogstraat. Julia vertelt: „Er komen op vallend veel kinderen langs. Ze kijken rond. bladeren in de boe ken* die ter inzage liggen of spe len gewoon m de hal. We heb ben de schilderijen en tekenin gen'expres iets lager gehangen zodat- «Be kinderen het jroed «e* kunnen zien." In het museum is men zeer verheugd over hjt grote aantal jeugdige bezoekers. Speciaal voor hen zijn er wekelijkse vporleesmiddagen georganiseerd over het thema „dier". Iedere woensdagmiddag om half vier leest een medewerker van de Schiedamse bibliotheek enkele dierenverhalen voor. Juha: „De kinderen vinden dat ontzettend leuk maar lang niet iedereen weet dat we dit doen. Er is nog plaats voor velen." Met ingang van komende maandag worden er ook weer nieuwe films vertoond, allemaal in het kader van de tentoonstel ling „beestachtig goed". lijks zijn er drie films te zien, te weten: Pan van Herman van der Horst. Het bijstere land van de Veluwe en de tekenfilm But terfly 1975. De voorstellingen beginnen om drie uur 's mid dags Tot het einde van de ten toonstelling op 8 augustüs zullen deze dne films gedraaid wor- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De Rotter damse wethouder Riezenkamp (Einanciën) zet „desnoods de botte bijl" in de gemeentelijke uitgaven om gedaan te krijgen dat een aantal posten van te za- men 22 miljoen gulden ter dis cussie komt. Hij wil dat de gemeenteraad ",deze posten gaat afwegen tegen nieuwe activiteiten en zo be paalt achter welke zaken een punt moet worden gezet. Riezenkamp wil op deze ma nier regelen dat er „leuke nieu we dingen gedaan worden. Deze blijven door geldgebrek nu veelal achterwege. „We zullen straks bijvoorbeeld moeten be slissen of we geld blijven uit trekken voor een kinderdagver blijf of kiezen ,voor een tehuis voor daklozen", aldus de wet houder. De 22 miljoen gulden1 moet op tafel worden gebracht door de sectoren Onderwijs (5 miljoen), Jeugd- en Vormingswerk (1 mil joen), Kunstzaken (2 miljoen), Sociale Zaken en Volksgezond heid (2 miljoen). Ruimtelijke Ordening. Verkeer en Openbare werken (4 miljoen), Stadsver nieuwing (2 miljoen), Haven en Economische Ontwikkeling (1,5 miljoen). Sport en Recreatie "(1 miljoen), Bedrijven (3 miljoen) en Wijkaangelegenheden,(S4 mil joen). De sectoren Algemene Za ken, Finandén en Algemene Personeels- en Organisatiezaken hoeven geen posten aan te wij zen, die eventueel geschrapt zouden kunnen worden omdat het hier om-zeer kleine bedra gen gaat. Riezenkamp is „niet hoopvol', gestemd" over de medewerking*1 J van ambtelijke zijde bij deze operatie. Volgens hem zal wat „zieismassage" nodig zijn om de ambtenaren „op het' spoor te~ zetten". Ook verwacht hij wat tegen stand bij de raadsleden, „die voor hun "eigen sector zullen gaan pleiten". Daarom-dreigt hij zelf in te grijpen „als stok ach ter de deur". „Ik zal niet aarze len bepaalde uitgaven te-staken als er geen medewerking komt", aldus Riezenkamp. „De messen worden geslepen. ^Gezien de be perkte financiële middelen zul len we moeten kiezen. ROTTERDAM - Het Interna tionaal Bureau Tentoonstellin gen wil op zoveel mogelijk za terdagen per jaar de zogenaam de Market-Ahoy' houden. Of er in het Rotterdamseevenemen tencomplex Ahoy' inderdaad een wekelijkse koopjesmarkt komt, hangt af van de raadscommissie Haven en Economische' Zaken die er vandaag over zal spreken. Het is de bedoeling in Ahoy' vooral eenmalige aanbiedingen aan de man te brengen en zoge naamde ramsj-partijen, 'die te gen afbraakprijzen worden'ver kocht Het plan van het ten toonstellingsbureau stuit nogal op verzet. Het overlegorgaan voor detailhandel en ambacht adviseert al negatief. Ook de grasmatten van de verschillende parken en plant soenen worden regelmatig be sproeid. Het is normaal dat dit 's zomers gebeurt, echter door de aanhoudende droogte 'doet men het veel - vaker dan in voorgaande jaren. Naast het besluit om de sport velden te besproeien heeft de 'Sportraad ook nog een, zoals het 'dagelijks bestuur van de raad het noemt, noodmaatregel afge kondigd» Het nemen van deze noodmaatregel gebeurde na overleg met de besturen .van verschillende sportverenigingen en de KNVB in Zeist. Het is nu op alle sportterrei nen verboden te trainen. Ook is het voorlopig niet toegestaan om de velden voor het houden van competitie-, oefenwedstrijden en toernooien te gebruiken. Alle vergunningen voor het houden van sporttoernooien zijn- komen te vervallen, incidenteel wordt door de Sportraad een onthef fing verleend. Alleen de compe titiewedstrijden van bekende zomersporten als cricket, honk bal en softbal zijn van deze maatregel uitgesloten. Het stop zetten van de verschillende zo mercompetities zou, volgens Sportraadsecretaris Gé Rens, de doodsteek voor de zomersporten zijn. NOS 18.30 Tour dé France 18.55 Journaal AVRO 19.05 Abba het beste van Abba, filmportret van een popgroep - 19.42 AVRO's sportpanora- ma; Tenniskamptoen- schappen NOS 21.35 Journaal AVRO 21.50 Tekstpierement; eaba- retprogramma NOS 22,20 Journaal 22.25 Panoramiek extra 22.45 Tour'de France IKN 19.05 Jouw wereld, mijn we reld, tv-serie IKON KRO RKK 19.30 Kenmerk, informatie over kerk en samenle ving NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.25 Film van het Nationaal - Jeugd Fonds VERONICA 20.30 The owl and the pus sycat. Amerikaanse speelfilm 22.10 Veronica aktueel; in- formatieshow 22.38 Starsky and Hutch, tv- serie 2326 Veronica's agenda NOS 23.32 Journaal DONDERDAG NEDERLAND I E.O. 14.00 Waar de lelies bloeien, kinderfilm 15.30-Little house on the prairie, tv-serie Barbra Streisand speelt in „The owl and thé pussycat" (vanavond 20.30 v, Nederland II, VOO) de buurvrouw van Felix Sherman schrijver. Zij heeft nogal last van het ratelen van - 'smans schrijfmachine en dient een klacht in. Om haar dwars te zit ten vertelt hij het verhaal rond dat zij,nette keren ontvangt. Nou ja, u begrijpt het: het begin van stormachtige ontwikkelingen. Van de drie uur televisie die Veronica vanavond vult zijn welgeteld vierendertig minuten eigen, productie. .Om' 22.33 be leven Starsky Hutch weer een van hun onmogelijke avonturen: terwijl'ze eigenlijk jacht' maken op een moordenaar onderbreken ze, hun onderzoek even om een snoepdiêf 'te arrestéren. Op het andere met is-het evenmin leuk.-- 1 Willem Duys babbelt een ruim anderhalf uur durend partijtje tennis aan 'elkaar en na het journaal (21.50 u.) is er cabaret Tekstpierement DUITSLAND 1 20 00 Journaal en weerbericht 2015 Film- reportages 21-05 Spel zonderigrenzen 22.30 Journaal, kommentaar en weerbericht DUITSLAND II 1830 Die Helratsschwindlerin 18.55 Kin derprogramma 19,00 Journaal 19.30 Mon treal 76 20-15 Informaties en meningen uit het bedrijfsleven 21.00 Journaal 21.15 War- ten aut Godot 23.15 JournaaL 'DUITSLAND III 19.45 Nws. uit Noordrijnland-Westfalen 20.00 Journaal en weerbericht 20.15 Amuse mentsprogramma Aansluitend Shadocks 21.05 The Last Hurrah BELG IE NEDERLANDS 1830 Barbapapa 18.35 Atelier gevarieerd magazine 1925 Zomeragenda van de kultu- rele aktualiteit in Vlaanderen 19.3$ Mede delingen en weerbericht 19.45 Journaal met o.m. Ronde van Frankrijk 20.15 Rhoda 20.40 Uit de dierenwereld 21.05 Spel zonder gren zen 2230 Muziek en discussies 2250 Jour- 'naai met om Ronde van Frankrijk. GOLFLENGTEN: Hilv. I 298 *1» FM Lo pik 92.6, Goes 87.85: Hilv. II: 402 m. FM al- j leen na 17 uur: Lopik 98.5, Goes 99.8: Hilv III: 445 m. FM Lopik 96 8. Goes 95.0: Hilv. IV: alleen FM Lopik 98.9, Goes 99.8. HILVERSUM 1 18.30 Nws 1841 De blauwe zaden, science fiction sene 19.00 Muzjektnp|iek. 19.00 Jazz-sir. 20.00 Eight o'clock special.,» 21.04 Kruis en mol. 22.00 Alle? moet weg, 2230.. Nws 22.40 Aktua 23 00 Coulissen 23.55 Nws HILVERSUM 2 18.00 Nws 1811 Dingen van de dag 1825 Operettemuziek 39.30 Brassband magazine 20.00 Nws 20.05 VARA-klassiek. 21.30 Een vrouw op reis naar Suez. 22.10 Muziek van deze eeuw. 23 00 Met het oog op morgen. 23.55 Aktuühteiten overzicht 2320 Den Haag vandaag. 23.52 Even ontspannen Ooor het slapen gaan 23.55 Nws. HILVERSUM 3 -< NOS 18 02 De Vakaturebank 18.10 NOS- maal. 19.30 Langs de lijn 22.05 Mededelin gen. 23.02 NOS-Jazz. 0,02 Take it easy, 1.02 Dat wordt weer nachtwerk. 4.02 De achter nacht. NB Het programma kan onderbroken worden voor rechtstreekse reportages van de Tour de France. Donderdae HILVERSUM I NCRV 7.00 'Nws 7.02 Het levende woord 7.08 Te Deum Laudamus. 730 Nws 7.41 Hier en nu 7.55 Muziek in uw str&atje 834 Op de man at 8.30 Nws. 836 Gym. 8.45 Tot uw dienst 945 Onder de hoogtezon. 1030 Nws 10.33 Een uur natuur 1L30 Lichte or kestmuziek. 12.OO Uit het songbook van Ria Joy. 12.15 Boer, en tuinder. 1236 Med. voor land- en tuinb. 12.30 Nws 12.41 Hier en nu 1235 Middagpauzedienst, 13.15 Goed ge stemd. gevarieerde koorzang 14 00 Klank-, snoer. 1500 Globapl (1530 Nws). 1730 Nws. .1732 Hier en nu HILVERSUM II AVRO. 74)0 Nws 7jj Ochtendgym- 7.24 Dag met een gaatje. 8.00 Nws 8.11 Avro's Radiojourn 84S0 Morgenwijding. 9.00 Docu mentaire 9.35 Waterstanden. 940 Arbeids vitaminen, mo 10.00 Radio lawaaipapegaai. 1L0Q Nws 11.03-11.05 Radiojourn 11-30 Rondom twaalf. J230 Sportrevue. 12^45 Per - saldo 13.00 nws. 13.11 Radiojourn. 1335 Middagje AVRO. 16.00 Nws. 16.03-16.10 Ra- aiojourn. 17.00 Parlevinken. 17.40 De Vrijé Gedachte. 17.55 Med HILVERSUM III TROS 7.02 Drie op je boterham. 9.03 Pep-op-drie NOS 935 Voorbeschouwing - over de Tour de France TROS- 11.03 Drie., draait op verzoek 12 03 Drie draait tussen de middag. 14.03 Pop-Kontakt. 16.03 De hit- - meester: de Europarade, HILVERSUM IV KRO 7.00 Nws 7.02 Badinene 9.00 Aan. woorden voorbij 9.10 Klavecimbel-recital 930 Klassieke muziek, 10.00 Aubade. 11-30 Piano-recital 12.00 Rondom Haydn (VII) 14.00 Nws 14.02 Echo buitenland. 1410 Pro-. menade Orkest met koor en solisten 15.00-17.00 Kollage - van alledaags en leid- - zaam, W i -AY

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 1