vandaag Bomen ruzie weer eens WERELDMERKEN TEGEN SENSATIONEEL LAGE PRIJZEN onder het mes Valse verkoop Konijnen gestolen Licht vernield Schiedam Mgn Nolenslaan 686, ScHiedam^el^02é6t Koffie weg Redaclie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 LUXE HERENKLEDING Schiedamseweg $9547- MAANDAG 15 NOVEMBER 1976/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 De Rijnmondband marcheert door Fleetstreet in Don den. De koets waarin Lord Mayor Robin Gillett werd rondgereden SCHIEDAM - De Schie damse middenstanders hebben de komende we ken zoete dromen, vol suikergoed, marsepein en rinkelende kassa's. Want de goedgeefse hoogbejaar de Sint Nicolaas is weer in de stad. Bauknecht droogtrommel Creda droogtrommel Mieie schoonzuiger Esta diepvrieskist HOOGSTRAAT 8 SCHIEDAM dek afgesloten werd door de be roemde Bobby's, die om veilig heidsredenen met een tussen ruimte van nog geen anderhalve meter naast elkaar stonden. Trots vertelde een lid van de Rijnmondband die als enige niet Britse deel uitmaakte van de Lord Mayor's Procession. na af loop ervan dat ze voortdurend met de beroemde Guards verge leken waren. Hij voegde eraan toe dat dit eigenlijk niet zo vreemd was omdat hun stijl erg Engelsis. Hun koningsblauwe uniformen bijvoorbeeld zijn een copie van de rode uniformen van de Guards. land waren; de leden van de Rijnmondband de gast van een bevriende band uit Romford, dat een voorstad van Londen is en ten oosten van het centrum ligt. Zaterdagavond werd de band ontvangen door de burge meester van Romford en werd samen met de bevriende band een taptoe gegeven. De bandleden zijn vanmorgen 'voldaan in Schiedam terugge keerd; de wens: „Veel succes in Londen Rijnmondband "die de NS vorige week donderdag bij het vertrek via luidsprekers over het station Schiedam-Rot» terdam-West liet schallen, werd afgelopen zaterdag bewaarheid. mende kinderen maar zingen. Overigens zonder een 'voor zanger'. Ze moesten zelf maar de wijs houden. Al met al weer een typisch Schiedamse bijeenkomst vol knulligheid. Kortom een mislukking. De plaatselijke middenstand kan er volgend jaar best wat geld tegenaan gooien. Zij verdienen immers góed geld in deze weken. Met wat meer geld kan het een leuk feest worden: een kin derfeest en laat de Sint dan verder zijn mond houden over de politiek, anders kan hij be ter thuis blijven. A JE. ONDERDEN' kinderen die zaterdag naar de grote Markt zijn gekomen om daar Sint Nico laas te zien en te ho ren. moeten diep teleurgesteld zijn. Het was een zielige ont vangst, de Schiedamse kneute righeid droop ervanaf. De Sint te vroeg, de muziek te iaat. Het meest teleurstellende was toch wel het gedrag van Sint Nicolaas zelf. Want hij richtte zich in zijn toespraak niet in de eerste plaats tot de kinderen. See. de plaatselijke politiek vond hij belangrijker. Wat begrijpen kinderen van gezeur om wethouderxzetefs en programmering van het theater „in dit boeiende Schie dam". Heel weinig toch? Tot sot van zijn betoog richtte hij zich. tot de kinde ren. Even leek het leuk te worden. Heel even ma r. Sint Nicolaas luisterde het gezang van de kinderen niet eens aan. Hij ging naar binnen, het Stadhuis in. En de koukleu- SCHIEDAM - „luist in deze betonwijk hebben wij behoefte aan bomen," zegt voorzitter P. .Ai de Keyzer van de bewoners commissie Bachplein. Die uitla ting doet hij naar aanleiding van het artikel „Bewoners van Bachplein '"willen groen weer kwijt uit HVV van afgelopen vrijdag. - In dat verhaal protesteert me neer Koster, plaatsvervangend lid van de commissie, tegen het plaatsen van meer groen rond het dorre plein. Hij wil dat het groen weer wordt verwijderd, voorzitter De Keyzer is net. daar niet mee eens. Want zo zegt hij: „Wat heb je daar nou aan." „Maar dat is dan mijn persoon lijke mening," zegt hij. „ik vind het jammer dat die meneer zo via de krant zijn mening ken baar maakt. Wij hebben het er op onze vergadering nog niet overgehad." De. Keyzer heeft zich. noga! kwaad gemaakt om de anti-bo men aktie. Vrijdagavond nog hebben Bachpleïn-bewoners daarom een briefje van de be wonerscommissie in de brieven bus gekregen De tekst: „Deze publicatie, (het HVV-verhaal. red.) is niet tot stand gekomen in overleg met de bewonerscom missie Bachplein en wij nemen dërhalve geen enkele verant woording voor de inhoud." Volgende week maandag ver gadert de bewonerscommissie over het plaatsen van de bomen. „Er zal zeker over worden ge sproken. want dit hele geval is mij nogal rauw op mijn maag gevallen." aldus De Keyzer. ..dit past niet. Het is de mening van een eenling. Dit soort dingen draagt er niet toe bij dat de goede samenwerking die we nu hebben met volkshuisvesting kan worden voortgezet." Het laatste woord over Het Groen van Groenoord is derhalve nog niet gesproken. SCHIEDAM - Aan. de Oostsingel is zaterdag een vechtpartijtje uitgebroken. De 66-jarige J. C. v.d. B. liep daarbij een gebroken kunst gebit een gebroken bril en wonden in het gezicht óp. De 18-jarige M. de G. sloeg de man neer en traptehem daarna enige malen met zijn voeten in het gezicht De aanleiding tot de vecht partij was een baldadige trap- van de jongen tegen de huis deur van J. C. v.d. B. Deze laatste maakte hierover een onvriendlijke opmerking. Daarna sloeg De G. hard. toe. Zijn e'én jaar oudere broer- die de ruzie zag, vond dat zijn broer té ver ging en nam het op voor de oudere man. Hij:'-.begon met zijn broer te vechten. De .politie heeft de beide broers gescheiden en mee naar - het bureau genomen. Nadat tegen M. de G. proces- verbaat was opgemaakt zijn' beide broers naar huis ge stuurd. weer hij ook persoonlijk begroette. Hij kreeg ook hiér, net als bui ten, weer verlanglijsten toege stopt. De. ziekenomroep Schiedam heeft van het gebeuren een rechtstreeks verslag naar de béide ziekenhuizen verzorgd. Die uitzending duurde maar liefst drie uur. De Sintpret was om een paar minuten over drie uur uit. De Man in het Rood zwaaide nog éénmaalnaar de kinderen, stapte snel in zijn rij tuig voor een rondtour door Sehiedam-west en Nieuwland. Groenoord heeft de goedheilig man niet gezien. Die wijk heeft de Sint overgesiagéri. Toch schijnen daar ook kinderen te wonen, maar misschien gelooft de Spaanse heilige daar niet in. bliek gerust door alle tijd te ne men hen de handen te schud den. Dat moest ook wel, want de officiële begroeting moest nog even op zich laten wachten omdat het burgemeestersecht paar niet op de vroege koms* van de Spaanse 65-plusser had den gerekend. Zij waren er dus nog niet. Toch kwam het allemaal nog zover. Sint best-eg - zij het moeizaam - de trap-p°r van het Stadhuis, alwaar burgemeester Lems hem begroette. De wel komstwoorden schalden door de luidsprekers. De Sint sprak. Net als voorgaande jaren kon hij het ook nu weer niet laten zich met de plaatselijke politiek te bemoeien. Iets waar hij maar vanaf moet blijven. De Sint komt voor de jeugd en niet om hoogstaande praat te houden voor een kindemenigte. De po litiek kan hij dan altijd nog doornemen in een persoonlijk onderhoud niet de burgemeester. Aan het einde van zijn betoog herinnerde hij zich toch nog voor wie hij kwam toen hij zei „Beste jongens en meisjes." Jong Schiedam zong op uitno diging" van Sint nog een paar Sintschlagers De bejaarde baas hoorde ze zelf helaas niet. want Hij spoedde zich het Stadhuis binnen, waar nóg een massa kinderen op hem wachtte, die i Zijn stoomboot legde zaterdag aan hij de werf Gusto. Daarna j 'volgde een razendsnelle tocht door de Gorzen. De Sint had blijkbaar haast want hij was 1 maar liefsl een halt uur te f vroeg op het oude Stadhuis. j Joelende jeugd had daar al j enige tijd op Hem staan te wachten En daar. geheel onver- j wacht, stapten een aantal Zwar- i te Pieten de Grote Markt op. gevolg door de Sint in zijn open i caleche. Hij wil blijkbaar <x>k I wat rneer luxe. want de ver- - trouwde schimmel was nergens te bekennen. De muziek trou- f wens ook niet. Na een kwartier j kwam het muziekkorps Sint Radboud de Grote- Markt op J stormen Te laat. de goedheiltg- man was er al. Vriendelijk begroette hij de wachtende kinderen, die toch eigenlijk wel erg zenuwachtig J waren. De Sint stelde Zijn Pu- SCHIEDAM - Dc politie heeft vrijdag een echtpaar aangehouden. Zij boden op het Sibeliusplein mensen en veloppen, ansichtkaarten en postpapier aan waarvoor de opbrengst bestemd zou zijn voor dc Schiedamse kinder- boerderij. Dal is dus niet waar. Het echtpaar was uit op eigen winstbejag onder valse voorwendselen. De politic hèeft hun handel 'in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM - Uit een be-' drijfsloods van de firma Jan Heilker is voor 12.000 gulden aan koffie gestolen. Inbre kers hebben twee ruiten ge broken. waarna zij twintig balen ongebrande Santoskof-, fie hebben weten te bemach tigen.. De politie vermoedt - dat de inbrekers gebruik hebben gemaakt van een vrachtauto om hun buit af te- voeren. SCHIEDAM Uit een schuur aan de Schicdamse- weg zijn 18 konijnen gesto len. De dieven hebben een ruitje ingeslagen en de die ren meegenomen. De eige naar. de 47-jarige J. L. de W. heeft hiervan bij de Schie damse politie aangifte ge daan. De waarde van dc ko nijnen is 270 gulden. —«wjeJ ir.iQ k)ri|> •nï.r.Z'D(!3' lot 90 minuien afvoer mogei»)1* Aart achterkant en zijkant Aö.-Jesprijs 579 Kortmg 34 V200 - 0ij Evatoom tnriouO l»«o tien voor?ier. van geemau- feefüe tromme' Adviesprijs 525 Korting 27% 140 Bij Evatpom type 5 1ÉO. geweldige zuigkracht (motor 950 watt). Kemakeur. dus veilig, compleet met aMe accessoires, Adviesprijs 352 Korting 29% 103 - 81/ Evatoom Indestt wasautomaat type KF30 inhoud 300 liter, ppar mvnesvak. 2 ccntfote'ampjes. in clusief mand Adviesprijs 882 -. Korting 37% 333 - Bij Evatoom Indesit koelkast 140 tite» tafelmode!, Oftred vriesvak, verlichting en haUautomatiSChe ontdooiing Cata'ogusp'ijs 355 Bij Evatoom verkeer zal worden afgesloten. De regeling voor die omleiding ral eenvoudiger zijn. Dat ver keer wordt via de Franselaan omgeleid. De operatie van de komende weken is ingewikkel der. Via borden wordt het ver keer omgeleid via" de Van Haar- enlaan en de Horvathu-eg. Bij de reconstructie zal Gemeente werken gelijktijdig kabels in graven voor het aanbrengen van een installatie van verkeerslich ten op het gevaarlijke kruispunt. 9 programma's. 2 zeepbakjes, mh. 5kg' Sautcr gasfornuis compleet met oven. thermostaat, afdek t»ad en tadekiec Adviesprijs S?4 - Korting 21% 125- Adviespnis 599. Bij EvatOOm SCHIEDAM - De „feest verlichting" van het City Centrum is ook dit jaar weer doelwit van vandalen. Dit weekeinde zijn „kerstballen" aan de Rotterdamsedijk cn de Hoogstraat vernield. De politie stelt een onderzoek in.

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 1