J apans poppens in Zoldertheater Groeten voor zieken via I ZOS-microfoon Protest minder tremen meer zien steun ACTIVITEITEN ^Vakantiepret in de sneeuw Inbraak in LTS Babbeltruc §&§sm0§m u ;iw Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 1v 266646 DONDERDAG 30 DECEMBER 2976/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 - .2 \f' Voor slechts 56 jeugdige toeschouwers heeft het Ja panse poppencircus Bamhi gistermiddag een voorstel ling gegeven in het Zoldertheater. Het circus maakt momenteel een tournee door Europa. De poppen 'waarmee de negen leden van het circus hun voorstellingen geven zijn enorme beesten. De ma nier waarop het spel gebracht 'wordt wijkt enorm af van de spelwijze die Nederlandse poppentheaters han teren óm hun publiel te boeien. De achtergrondmuziek die tijdens de voorstelling werd gebruikt was zuiver Japans. De Schiedamse kinderen hadden er gistermid dag zeker geen moeite mee om de Japanse poppen te verstaan. Voor de voorstellingen in ons land hebben de Japanners speciale bandjes met Nederlandse teksten laf ten maken. Vlaardingen De kraam op de Nieuwe Haven waarin Willem Toorn hun bollen en flappen bakken Groeneveld en John van de SCHIEDAM - De Schiedamse schoolkinderen kunnen momenteel hun lol niét op De sneeuw heeft er voor gezorgd dat ze zich tijdens de 'kestvakanlie zeker niet behoeven te vervelen. Het flinke pak sneeuw dat er nu ligt had tot gevolg dat gisteren op de Hoogstraat verschillende malen de vraag werd gesteld: Weet u soms imar ze een slee verkopen." Niet alleen de jeugd geniet van de sneeuw. Een tochtje door het Beatrix- park was voldoende om eev groot aantal wandelaars tegen te komen die hun uiterste best deden de prachtige, witte wereld op de kiek te zetteri, Ook dit keer kostte het onze fotograa f AYie. Wapenaar nauwelijks moeite om erf gens in de stad kinderen te vinden, die met hart en ziel bezig wenen met- sleetje rijden. V; van Wimmi. dan ook gebonden aan dc route .havens/depots en' grote u-eg. Dat is niet te omzeilen.. We óverwe gen wel om - als mocht blijken dat men 's nachts ook voel last heeft van geluidsoverlast - voor die nachtelijke uren een rijver bod aan te vragen", aldus Hen driks. De Schiedamse werkgroep heeft tot nog tot* de situatie in Vlaardingen ook gedeeltelijk on der de loep genomen (voor zover het onderwerp dat toeliet). Dat zal in de toekomst niet meer hoeven, want Vlaardingen jtriigt begin volgend jaar (en dat is al over een paar dagen) een eigen Consumenten-werkgroep. Dal zal dan de tweede in het hele Rijnmondgebied zijn. verkeer. Hu de planning van nieuwe wijken z.ou ook meer re kening gehouden moeten wor den mei het voorkomen van mogelijke geluidshinder, aldus rle Consumentenbond. - De Burgemeester Knappert- laan heeft voor Schiedam „mo del" gestaan, als voorbeeld van een straat met, veel geluidsover last.. „Iedereen kan bij ons het verzoek doen om geluidsmetin gen te verrichten. Uit de BK- laan kwamen veel klachten, dus daar zijn we gaan meten." „Wat Schiedam betreft is net onderzoek nog niet afgelopen. We zijn er nog met uit of het nou alleen aan het vrachtver keer ligt. of aan de brommers, of aan het slechte wegdek. Het is de vraag of er een alternatie ve rijroute is voor bijvoorbeeld het vrachtverkeer. Ze zitten hoe met bejaardentehuizen en zie kenhuizen een aantal regels op- stejlen, die de rechten van de bewoners garanderen", aldus Charl Hendriks van de werk groep Schiedam van de Consu mentenbond ..Individuele klachten over de gang van zaken in bejaarden en ziekenhuizen bereiken ons „Met die bejaarden- en pa tiëntenrechten is het veelal som ber gesteld. Wij willen samen vertrekken op nieuwjaarsdag drie uur later dan in de norma le dienstregeling personeelsbus- scn. In de nacht van 1 op 2 ja-, nuari rijden de nachtbussen zoals gebruikelijk is in dc nacht van zaterdag op zondag. ROTTERDAM Oudejaars dag rijden metro en RET-trams en bussen volgens een speciale dienstregeling. Dc middagspits begint vroeger dan op andere dagen. Nieuw op oudejaarsdag is dat vanaf 20 uur de diensten van metro, tram en bus geheel worden overgenomen door de nachtbuslijnen (dus één bus per half. uur). r De dienstregeling; met de rit-: ten na 18.00 uur met de vertrek tijden van de nachtbus is in de loop van de komende week te vinden op strooibiljetten in alle trams en bussen. Ook zijn ze te krijgen, in de informatiepost op het Stationsplein en bij alle in lichtingenbureaus. Op nieuwjaarsdag rijden me tro. tram'en bus (als op zondag. Ze beginnen echter pas- om 's ochtends negen 'uur te rijden. De vroege pcrsoncclswagcns (Van een onzer'verslaggevcrs) ROTTERDAM - Verkeerswet houder Mcntink wil Schiedam steunen in het protest tegen het voornemen dc frequentie op het treintraject Rotterdam-Maas sluis te verlagen. Hij bespreekt dit protest morgen in het colle- Schiedam had om die steun gevraagd. Het deed dat ook bij Vlaardingen en Maassluis.Al hoewel Rotterdam. volgens Mcntink. niet de meest gedu peerde is van het voornemen zal het toch protesteren. „Wij moe ten laten blijken dat we achter onze buurgemeenten staan", al dus de wethouder, die het plan „eën nieuwe aanslag op het openbaar vervoer" noemt. Volens het voorstel dat de Ne derlandse Spoorwegen aan mi nister Westerterp van Verkeer en Waterstaat heeft voorgelegd vervallen op het traject de trei nen die om 08.2? uur en 03.37 uur uit Maassluis vertrekken en komt daarvoor een trein die om 8.31 uur vertrekt in de plaats, in omgekeerde richting vervallen de treinen van 08.04 uur en 08.12 uur voor een trein die om 0808 uur vertrekt. Bil de NS bestaat de indruk dat Westerterp dit voorstel zal ove rnemen. Voor het traject Rotterdam Hofplein-Den Haag CS zijn ook voorstellen gedaan. De NS wil op deze lijn de treinen die om 09.23 uur. 14 53 uur en 18.53 uur vertrekken, laten vervallen. verkochte appelflappen en oliebollen in de duizenden loopt. Voor het bakken van de produkten gebruiken ze de normale recepten. Om het be slag te laten rijzen nemen ze echter geen zelfrijzend bak meel maar het aloude, ver trouwde gist. Op de vraag of mensen weieens klagen over .de prijs die voor de bakprudukten ge vraagd wordt, geven Willem en John een ontkennend ant woord. Integendeel zé zeggen dat"ze juist regelmatig te ho ren krijgen dat ze goedkoper zijn dan andere bol- en flap- bakkers. Wanneer tenslotte het woord concurrentie valt zegt Willem Groeneveld dat ze daar -dit jaar nauwelijks last van hebben. Naast de kraam van Sterrenberg bevindt zich nog een tweede oliebollen- kraam op het stuk braaklig gende grond naast hel Spin huispad. Andere jaren waren er meer oliebollenkramen in de stad Ie vinden. SCHIEDAM - „Nu eet ik ze wel maar niet te veel. Maar oudjaarsavond dan kan ik toch echt geen- oliebol meer zien." Dit zegt Schiedammer Willem Groeneveld die samen met stadgenoot "John van de Toom oliebollen en appelflap pen verkoopt in de kraam op de hoek van de Nieuwe Ha ven en', de Burgemeester Knappertlaan. De kraam is het' eigendom van Schiedam mer Sterrenberg. Het hele jaar door zijn de nliebolverkopers op kermissen in verschillende Nederlandse steden te vinden. Behalve le gen het eind van het' jaar. want dan keren ze terug naar Schiedam. Ongeveer twaalf jaar al staat de oliebollen- kraam de laatste zeven weken van het jaar op dezelfde piaats in Schiedam. „Éven kijken ot het vet niet Je heet word anders verbrandt het." zegt Willem Groeneveld wanneer. HV'V vraagt om even met hem over de bollen en flappen te praten. Zowel hij als John van de Toorn klagen "over het winterse weer van de al gelopen dagen w aardoor ze voortdurend met koude voeten in de kraam staan. De oliebol- lenkraam is open zodat het oomogelijk is om 'm behaag lijk warm te stoken. Hel hele jaar door bakken ze niet alleen oliebollen en appelflappen maar ook eetwa ren zoals Berliner bollen en watels. Maar tegen het'einde van het jaar worden de laat ste twee nauwelijks verkocht en dus ook niel gebakken. De twee bakkers weten nu al dat ze morgen een topdag zullen maken. Gisteren waren ze dan ook al druk bezig appeltlap- pen in het voren te bakken. Over het aantal oliebollen en appelflappen dal ze deze dagen verkopen pralen ze lie ver niet. „We verkopen een hoop." zegt één van de twee bakkers. Na enig aandringen vertellen ze dat het aantal SCHIEDAM - Uit het school gebouw van de 1-TS op de No- lenslaan zijn twee luidsprekers en een diaprojector gestolen. De waarde van dit alles bedraagt 4511 gulden De inbreker kon via een brandtrap op het speelterrein j bij de school komen. Daar werd oen ruit vernield waarna men naar binnen kon klimmen. SCHIEDAM - Twee onbekend gebleven mannen van ongeveer 25 jaar zijn er met behulp van de zogenaamde babbeltruc in geslaagd 250 gulden rijker te worden. Ze. gingen bit De Ooievaar op de Hoogstraat naar binnen met de vraag wat voor speelgoedbeest je* daar le koop waren Terwijl de één de aan dacht van ren verkoopster af leidde door met 'haar enkele sfM-elgoed beest jos te bekijken, bleef de ander in de huurt van de kassa staan. Pas nadat de mannen verdwenen warenwerd de diefstal van het geld'ontdekt. vergaderzaal van net Stadskan toor. Dit feest, waar iedere Schiedammer welkom is. begint zaterdagmiddag om drie uur en duurt tot vttf uur. Dat is echter niet het geval voor net optn-d.n van de Beukbro- thersband die diezelfde avond een opt reden in het jongeren centrum verzorgt. Dit optreden begint orrétrec-ks' half negen, de vtttrct p- j 3 .Ti worden daar om zeven uur ont stoken. Diezelfde maandagavond or ganiseert de carnavalsvereniging De Riet zeilers een bingoavond. Deze begint om acht uur in zaal Marijke op het Broers veld De aquarium- en terrarium- vereniging Natuurgenot in huis start het nieuwe jaar met de maandelijkse contactavond Deze wordt maandagavond vanaf acht uur gehouden in hot ge bouw Christelijke Sociale Belan gen op dé l.ange Haven F. F. Schmidt uit Zwijijdrecht geelt dan een dialezing over het in lichten van aquaria. J SCHIEDAM - Nog net voor dat het nieuwe jaar morgen avond zijn intrede doet.wordt in jongerencentrum f)e Tempel aan de Overschieséstraat met een; groots feest gestart. Vanal ejtuur-worden onder meer al lerlei "(slapsticks gedraaid. De toegang- voor. het leest, dat tot diep in de nacht doorgaat, is gratis. Zii térdagrrp d dag 1 januari "om i wee üiir in-Dé Tempel 'tijh^-sóssidnfvaij -start.' Daaraan èóeh'J. leden van - verstthilie/tde _Sfh'iedamse groepen mee Ook Jii5^eefc: it?-"- (JvV;J!pegang .tiratw In hei dienstencentrum De YVoudhoek op het Hcijerman.s- plein wordt maandagmiddag 3 januari een nieuwjaarsreceptie gehouden. Deze gaat om hal!' drie van start Maandagavond worden zowel op het terrein naast de kruising Churohiüweg - Zwaluwlaan als op de AVestfrankelatjdsedijk stad.-.kerstbomen verbrand. Do traditionele nieuw jaarsvuren SociëteitQT?, die in gebouw De Tverstoof aan de Nieuw- straat is. gevestigd, start vrij dagnacht om kwai'1 ever twaalf rnet een feest om hei nieuwe •aar jri te luiden. Zaterdagavond i januari is QT? vanaf negen uur. geopend. Dé. gemeente houdt overmor gen een nieuw jaarstntitu.it 4n de

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 1