GRATIS personen auto rai Nu: In elk Nuts driepak. Sportkwartetkaart van Dik Bruynesteyn. OPTICIENS OPGELET! NU DOEN! 'Kerk en carnaval bijten 5 elkaar niet' Hoge gijzelaars in Spanje vrij Van 'n huwelijk komt een huwelijk mem Noerejew wil z'n moeder zien iiot uppp INFORMATIE OVER BEZORGING: Formule wordt gehouden tot na overleg nummer slangen- Oostduitse reservisten opgeroepen Dodelijk Ramr?s II op sterven na dood Méé 10 tm 20 FEBRUARI 19 w Zaterdag 12 februari 1977 Wm Lékker tussendoortje. AMSTERDAM WTSli Bel 010-147400 (géén ander nummer) Vraag naar de afdeling abonnee-service Naam Straat Plaats Verlangd maandsalaris f Nu invullen, uitknippen en opsturen naar Directie Brilmij, Joh, van Oldenbarneveltlaan 30, Amersfoort ARNHEM - Een tijdelijke chauffeur van een zoge naamde biblio-bus heeft een nog onbekend aantal kin deren en volwassenen in Gelderland besmet met tu berculose. De chauffeur heeft in de periode van 1 juni tot 1 oktober met bijna alle zes bussen van de provinciale Bibliotheek Centrale Gelderland door de provincie ge reden, maar pas kort geleden is bij een bedrijfskeu- ring gebleken dat de man aan tbc leed. Doofpot 32e jaargang no. 9130 Trein-T oegang-btljetten bij NS^tations Bewolking (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH - „Een prins Carnaval of notoire potsema ker mag best op de preekstoel verschij nen, maar hij moet wel iets te zeggen hebben." MADRID - De twee ontvoerde Spaanse functiona rissen - De Oriol en Villaescusa - zijn gisteren door de politie bevrijd, maar nieuwe gewelddadigheden dienden zich aan door de moord op een politieagent. DEN HAAG - De stakingen gaan door en Worden maandag zelfs nog uitgebreid, ondanks de vooruitgang op de moeizame weg naar een oplossing voor het loon- conflict. De FNV wil de acties pas beëindigen als er overeenstemming over de c.a.o.'s is. Dat betekent dat eerst de centrale gesprekken, die vanmiddag om drie uur weer voortgaan moeten zijn afgerond en daarna de c.a.o.-onderhandelingen per be drijfstak of bedrijf; Die opstelling van alle FNV-bon- den zal vermoedelijk betekenen dat de stakingen nog tenminste een hele week zullen doorgaan. Terug Vager Sportpaleis Ahcy' Rotterdam Reserveer zaterdagavond maart voorde Kaartspelen Opgeven Het toch al tr.urige uiter lijk van de bloedhond wordt nog eens versterkt, wanneer het dier een pet a la Sherlock Holmes, met een klep voor en achter, krijgt opgezet Abbeyview Neptune werd gisteren ge kiekt met een dergelijk hoofddeksel op een honden show in Lon den. FifGi»# ROTTERDAM - Na het in de echt verbinden van Pierrette Oudewaal en Martin Schrijvers, zijn sinds gisteren drie dochters Oudewaa! en drie zonen Schrij vers met elkaar getrouwd. Hoe de 21-jarige bruidegom zijn 20-jarige bruid heeft leren kennen, laat zich niet moeilijk raden. Via zijn broers natuurlijk. Broer Peter trouwde vijf jaar geleden met Jolande Oudewaal. Dat 'voorbeeld werd tweejaar later gevolgd door Ton Schrij vers en Frangoise Oudewaal Gisteren in de secretarie Hil- Icgersberg waren Martin Schrij vers en Pierrette Oudewaal aan de beurt. De dochters Oudewaal kennen de zoons Schrijvers ongeveer ze ven jaar. Toen kwamen de meisjes met hun ouders - na een jarenlang verblijf in Frankrijk - in Rot terdam wonen. In dezelfde straat als de fami-; lie Sehrijvers: de Hugo Mole naarstraat in het Nieuwe Wes ten. geopend van 10-1/en 19-22 uur zaterdagen en zondagen van 10-17 uur, toegang f6.- - maandag t m vrijdag tot 19.00 uur, zaterdag tot 16.00 uur Wie als opticien wel eens met de gedachte rondloopt om van werk kring te veranderen, denkt meestal tevens aan wat hij dan wil verdie nen. Wij helpen U op weg om een gesprek over „van baan verande ren" op gang te brengen. U hoeft aileen maar deze advertentie in te vullen en op te sturen. U krijgt dan vanzelf bericht van ons. Om te bepraten waar en wanneer U het liefst wilt beginnen. Hoe U een eigen filiaal kunt krijgen etc. etc. Wilt U betere toekomstkansen? Laat U dan door niets weerhouden. Makkelijker dan nu kan het niet Alleen even invullen... dat is alles! Op onze geheimhouding kunt U natuurlijk volledig rekenen. Chauffeur van boekenbus besmet lezers met tbc vordert (Van onze sociaal-economische redactie) Van een onzer verslaggevers Alle lezers in Gelderland, die bij de Bibliotheek Centrale zijn aangesloten, moeten zich nu melden bij de plaatselijke con sultatiebureaus voor de tbc-be-, strijding. Het bijna zestig man tellende personeel van de Bibliotheek Centrale in Velp is inmiddels al twee maal doorgelicht. Verschil lende consultatiebureaus in de provincie geven op sommige plaatsen injecties in bussen. Volgens mevrouw L. Mesdag, directrice Buitendienst van de Bibliotheek Centrale heeft dat hier èn daar tot moeilijkheden geleid "omdat het bibliotheek- publiek het bijzonder onaange naam vond bij een bezoek aan de biblio'bus onaangekondigd te worden onderzocht of ingeënt" De leiding van de Bibliotheek Centrale spreekt van een 'zeer vervelende zaak'. Men verwijt het consulatiebureu in Arnhem, waaraan de ontdekking van tbc bij de chauffeur is gemeld, te laat te zijn begonnen met het geven van informatie aan de districts- en kringconsultatiebu reaus en aan de gemeenten. Bo vendien zou die informatie niet in alle plaatsen zijn gegeven waar de bussen hebben gereden. De directrice Binnendienst mej. C. J. van Ommen: „De in druk bestaat dat het consultatie bureau de zaak aanvankelijk wat in de doofpot wilde stop pen, maar bij het toenemen van het aantal besmettingsgevallen moest men toch optreden." De directie van het Arnhemse consultatiebureau weigert elke informatie. Het ministerie van Volksgezondheid is op de hoog te. maar kon nog geen commen taar geven. Daardoor is nog niets bekend over aantallen en over de plaatsen waar zich tbc heeft geopenbaard. Volgens een woordvoerder van het kringconsultatiebureau in Zutphen is de zaak 'thans in de hand en is er geen reden voor paniek.' HOOFDREDACTEUR HERMAN W1GBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25. Rotterdam, tel. 010 - 14.74.90 van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 13.63.80 -14.74.11 Veel bewolking met plaatselijk *en regenbui. Matige, zwak af nemende wind. Eerst uit zuid »ot zuidwest, later uit uiteenlo pende richtingen. Maximumtem peraturen van 5 graden in het noorden tot 9 graden in het zui den van het land. ton cooodsf «•«or 08 00 1750 "'«••Or 0788 17 5? maan opoooer 04 09 12.61 05*04 13-54 NAPELS - Honderden circus bezoekers in Napels hebben met ontzetting toegekeken hoe de dertigjarige slangenbezweerder Janco Simba. door zijn twee reuzenpythons werd gewurgd. Simba, een Joegoslaaf, trad als gewoonlijk op met zijn twee slangen die hem moesten "om helzen". Dit keer ging er iets mis. Terwijl de vier meter lange reptielen zich om zijn lichaam kronkelden, begon Simba met verstikte stem om hulp te schreeuwen. Collega's renden op hem toe en hakten de slangen met bijlslagen in mootjes. Na aankom'st in het ziekenhuis bleek Simba te zijn verleden. Dat schrijft deze week het Bossche bisdomsblad in een artikel waarin het tot de conclusie komt dat som mige parochies in het bis dom hebben begrepen 'dat. kerk en carnaval elkaar niet bijten." Of het allemaal even ge lukkig uitpakt, is echter de vraag, aldus'het blad. Zo vindt men dat prins Carnaval niet op de preekstoel hoeft in vol or naat, 'want naast hun nar- renpak hebben de prinsen ook een smoking'. Aan de andere kant hoeft een prins Carnaval ook niet de predikant uit te hangen, 'een bescheiden woord aan het einde van de dienst is ook wat waard', zo schrijft het bis- domsbtad. Het blad wijst op de praktijk van de St. Janska thedraal, waar vlak voor de intocht van prins Car naval een eucharistievie ring wordt gehouden en waar iedereen welkom is. al dan niet in blauwe kiel: ,Je kunt daar aanstoot aan nemen, maar ik geloof dat ze daar begrepen hebben.' dat het leven niet ophoudt bij de kerkdeur." WEST-BERLIJN - De DDR is begonnen reservisten in actieve dienst op te roepen, kennelijk in verband met onrust onder de eigen of naburige bevolkingen, zo is vrijdag van goed ingelichte westerse zegslieden vernomen. Een geallieerde woordvoerder in West-Berlijn verklaarde desge vraagd. dat „de berichten over het oproepen van militairen kennelijk betrouwbaar zijn." Al eerder circuleerden er ge ruchten dat de Oostduitse auto riteiten op grote schaal militaire en politionele voorbereidingen aan het treffen waren. De aan leiding daartoe zou eerder de onrust in Tsjechoslowakije en Polen in verband met de activi teiten van strijders voor de bur gerrechten zijn dan spanning onder de Oostduitse bevolking. benadrukte dat niet de FNV- top. maar de leden en. de sta kers moeten beslissen of het eindresultaat van de onderhan delingen voldoende za! zijn om de arbeidsonrust te beëindigen. ..Die beslissing mag niet door Kok of Spit genomen worden, maar die is aan de mensen zelf. Al onze leden en natuurlijk vooral de stakers." aldus Kok. De vooruitgang in het overleg vannacht was zo gering, omdat de werkgevers begonnen met af te dingen op het akkoord over de prijscompensatie dat de avond tevoren was bereikt. VNO-voorZitter Van Veen moest wel terugkrabbelen omdat hij van „ijn eigen achterban er flink van langs zou heben ge had. Met name de Algemene Werk gevers Vereniging (AWV). waar in de grote multinationals zitten, vond dat Van Veen met het door de knieën gaan voor een volledige automatische prijscom pensatie veel te ver was gegaan. Toch zijn de werkgevers van nacht. weer over de streep ge trokken: De prijscompensatie blijft dit jaar helemaal over eind. De formule die werkgevers en werknemers zouden ontwer pen is inmiddels gereed, maar wordt geheim gehouden tot na het overleg vandaag.' Daarin zou staan dat bij te genvallende economische ont wikkelingen in de loop van het jaar de gesprekken tussen werkgevers en - vakbeweging worden heropend om te kijken welke gevolgen die tegenvallers moeten hebben voor '78. Die formulering is veel vager dan de werkgevers aanvankelijk wensten. De stand van zaken bij het begin van het gesprek vandaag is er nog steeds één van een on gelooflijke breekbaarheid. Van middag beginnen de gesprekken over de immaterielé punten, zoals de greep op investeringen en de vertaling van" winst in werk. w- Antonio Mario de Oriol, advi seur van de koning, vertelde na zijn bevrijding, dat hij 61 dagen lang met zijn bewakers heeft kaartgespeeld. Hij zei geen ogenblik het gevoel te hebben gehad, dat zijn leven gevaar liep. „Maar het was niet erg leuk mezelf op de voorpagina's van de kranten te zien. waarbij mijn komende executie werd aangekondigd". Luitenant-generaal Emilio Villaescusa, die op een andere plaats was vastgehouden, moest na zijn bevrijding in een zie kenhuis ter observatie worden opgenomen. Hij lijdt aan een hartkwaal. (Zie verder pag. 7) Wim Kok. vannacht om twee uur na zes uur slepend overleg. PARIJS De mummie van Ramses II, die uit Egypte werd overgevlogen in een Frans militair vliegtuig naar Parijs en op Orly met militair eer betoon in ontvangst geno men, blijkt te'zijn aange tast door zestig verschil lende schimmels en mi nuscule insecten. De mummie, die zich bevindt in het "Museum van de mens" en in han den is van een groep Franse geleerden, wordt ondermeer met kobalt be straald. Men heeft para sieten gevond'én, die in het oude Egypte niet voorkwamen, en waarmee de beroemde Farao moet zijn besmet door ontdek kingsreizigers. Boze tongen hebben be weerd dat het verblijf van Ramses in Parijs to taal onnodig was, dat men in Cairo heel: goed zeil de onvergetelijke heerser kon genezen. De Franse ge leerden zijn van plan Ramses - maar hoe? - te zijner tijd puntgaaf aan de Egyptenaren terug te geven. PARUS - Rudolf Noerejew, de in 1961 naar het westen uit geweken Russische balletdanser, heeft een campagne op touw ge zet met het doel zijn moeder een visum voor het westen te verschaffen. In Parijs, waar hij nu op treedt in het Sportpaleis, zei hij dat zijn moeder, die hij -zestien jaar niet heeft gezien, de Sowjet Unie alleen maar. tijdelijk wil verlaten. Noerejew heeft de laatste veertien jaar veel bekende per soonlijkheden. onder wie Henry Kissinger, gevraagd een goed woordje voor zijn moeder te doen. Zonder resultaat. Nu is hij bezig zoveel moge lijk handtekeningen onder een aan Brezjncw gerichte petitie te verzamelen. De Spaanse minister van Bin nenlandse Zaken, Rodolfo Mar tin Villa verklaarde gisteravond, dat uitsluitend leden van de ul tralinkse' GRAPO verantwoor delijk waren voor de ontvoering van de twee prominente Span jaarden. Minstens vier ontvoer ders zijn gearresteerd. In de schuilplaatsen van de ontvoerde functionarissen zijn pistolen gevonden van vermoor de politiemannen en verder ma chinepistolen en een miljoen pe seta's. Zes auto's werden, in be slaggenomen.

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 1