1 wêêsbsëèbm TL V oor Lagorama zijn brede wegen nodig Lachen met Peter Sellers Kapsalon vernield PPR-leden willen ook breuk met PvdA NEGEN ONTSLAGEN Bart Wilton vervroegd met pensioen ER IS VAN ALLES TE DOEN IN SCHIEDAM OP SCHOOL PAPEREN HAND- DOEKJES -m Seheeres volgt Rozemond op de T Schiedam Vrom-maimen •SS»*1 SCHIEDAM - Plaatsvervangend brandweercomman dant A. Metaal is door het college van burgemeester en wethouders voorgedragen als de nieuwe brand weercommandant. VRIJDAG 18 FEBRUARI 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 I V V Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam 1 Telefoon (010) 265205 V 266646' De kleuters van de Mallemolen gebruiken voorgoed papieren handdoekjes. Boslaan 6-12, Tel: 34-41.44 33 U' ',r< Bart Wilton nog tot één mei directeur van de werf Wilton-Feijenoord. Gespecialiseerd in inbouw en overbouw van LPG gasinstallaties en LPG cilinderkoppen Tevens Quickservice en reparaties aardingen RENZO-LANOI LPG-DEAIER Metaal de nieuwe commandant brand Metaal bekleedde deze hoogste functie bij de brandweer al sinds het ontslag van rijn voorganger, commandant Jan de Groot. De gemeenteraad moet maandagavond beslissen of ze Metaal de juiste man op de juiste plaats vindt. Metaal is de enige man die voor het college m aanmerking kwam om de commandantspost te gaan vervullen. Burgemeester Lems zegt hierover- "We voel den weinig voor een open solli citatieprocedure, te meer omdat daar nauwelijks reacties op ko men. Dat is m andere steden gebleken waar de comman dantsfunctie vacant was Het college wilde het liefst een man uit het huidige korps tot commandant benoemen en Metaal was de enige die in aan merking kwam. Hij had dat werk al gedaan snds De Groots ziekteverlof, dat in juni '76 in ging. In januari is De Groot ontslag verleend: m die zm dat de gemeente hem beloofde zijn nieuwe (lagere) salaris aan te vullen als hij zelf om ontslag verzocht. Met die regeling is De Groot akkoord gegaan. Het niet op kunnen schieten met de overige personeelsleden bij de brandweer was er de oor zaak van dat De Groot niet meer m het Scijiedamse korps te handhaven was De rust binnen het korps is onder de "heer schappij" van Metaal weerge keerd A Metaal kwam m '68 als of ficier in dienst van de Utrechtse brandweer-organisatie. "Mijn belangstelling groeide steeds meer naar de bestuurlijke kant van het brandweerwezen, van daar dat ik in oktober 74 naar Schiedam kwam als onder-com mandant," aldus Metaal Zelf zal hij geen onder-com mandant onder zich knjgen Plaatsvervanging bij Metaals afwezigheid zal naar gelegeheid geregeld worden, aldus Lems die de brandweeraangelegenhe den in zijn burgemeesters porte feuille heeft Het niet vervullen van die va cature betekent wel dat er op een andere plaats een man ex tra- aangenomen kan worden. fvV- weer Iy in), en dat zal nu deels kunnen geschieden door een extra brandwacht aan te stellen Het brandweerpersoneel zal officieus met acht man teruglo pen, doordat de acht vnjwilli gers die de Vrom-dienst bij de brandweer gedelegeerd heeft, ontslagen zullen worden. Sinds 1 oktober 1975 waren die Vrom- mannen als part-time vrijwilli ger bij de brandweer aange steld, maar dat is nooit officieel gemaakt. Hun aanstelling wekte namelijk té veel de woede van de overige brandweermannen op HOOFD Hoofdka m 't Opgever m v Mg® w v»» (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De komst van een pretpark als Lagorama op het drinkwaterterrein aan de Honingerdijk zal een belangrij ke uitbreiding van de aan- en afvoerwegen vergen. Deze waarschuwing gaf wethouder Mentink (verkeer) onverwachts tijdens de gisteren gehouden in formatiebijeenkomst. Volgens Mentink moeten zo wel het viaduct over de Abra ham van Rijckevorselweg als de Kralingse Zoom verdubbeld worden om de verwachte- ver- SCHIEDAM - Het is deze film-week in de Bio-zaal van het Passagetheater lachen ge blazen met Peter Sellers die de hoofdrol speelt in The Party van regisseur Blake Edivards. Sellers speelt in de ze film de rol van een India se acteur, die per ongeluk uitgenodigd wordt voor een feestje in de filmstad Holly - tmod. Tijdens dit feestje gebeuren de meest vreemdsoortige zaken, hetgeen zeker op de lachspieren van het filmpubliek zal werken. The Party is voor filmkijkers van alle leeftijden. In de grote zaal van het Pas sagetheater draait deze film- week Rollerball van Norman Jewison. In deze pure science fictionfilm laten hoofdrolspelers John Houseman en Maud Adams zien. dat ook m het be gin van de 21ste eeuw geweld en liefde nog een belangrijke --rol in het leven van de mens -zullen speleri-RollerbalI is voor filmkijkers van boven de acht tien j'aar. De jeugd kan op zondag- en woensdagmiddag in de grote zaal van het Passagetheater te recht waar Winnetou in de Do- denvallei draait Het jeugdmati- nee in de Bio-zaal bestaat op zondag- en woensdagmiddag uit een tekenfilmparade waarin Po- peye The Sailorman de centrale figuur is. keersstroom te kunnen verwer ken. Bij de kostenberekening van het pretpark zou hiermee nog geen rekening gehouden zijn. Aan de hand van een maquet te hebben de gegadigden voor de bouw van het pretpark, de ontwikkelingsmaatschappijen Clingendael en Poiyzathe, een nadere toelichting gegeven op de plannen. In grote trekken komen deze overeen met de half januari gepresenteerde plannen. In de nadere uitwerking is wat meer mogelijkheid gelaten voor de integratie van de gemeente lijke musea in het project. Uit gewerkt is dit nog niet. Wethouder Van der Pols (eco nomische zaken) verklaarde m de gistermiddag gehouden raadszitting, in antwoord op vragen van het raadslid Bakema (PvdA), dat de gemeente in geen enkel opzicht gebonden is aan de initiatiefnemers. „We hebben geen andere verplichting op ons genomen, dan het plan een faire kans geven ter bespreking in deze raad," aldus Van der Pols. Hij zegde toe, dat de raad over vier weken een beslissing kan nemen over de bestemming van het DWL-terrein aan de Honingerdijk. Daarbij zullen ge gevens over de mogelijkheden van woningbouw op het terrein, de kosten van de verkeersont- sluiting en alternatieve vesti gingsplaatsen voor het pretpark worden verstrekt, aldus de wet houder. De gemeenteraad moet maan dagavond ook beslissen of die acht man inderdaad buitenspel gezet moeten worden en enige financiële vergoeding krijgen voor hun onvrijwillige ontslag. De opheffing van deze ploeg zal geen gevolgen hebben voor de paraatheid van de_brandweer. Dat zal volgens Lems dan ook zeker gebeuren. Er worden al langer pogingen in het werk ge steld om de 67-urige werkweek van brandweermannen te ver korten tot 60 uur (daar zitten dan wei enige slaapuurtjes bij SCHIEDAM - Een boze ne gentienjarige Amsterdammer heeft gistermiddag de hele boel bij kapperszaak Eurosalon aan de Rotterdamsedijk kort en klem geslagen Hij deed dat om dat hij een zakelijk/financieel conflict had met de eigenaar, omtrent de centen die met de overdracht van de zaak gemoeid waren Spiegels, stoelen en ap paraten gingen kapot. De man. S, F A is in het politiebureau opgesloten De kapper is met van zins een aanklacht wegens mishandeling tegen A. in te die nen. De schade aan de zaak be- 'draagt 5000. SCHIEDAM - De ledenverga dering van de PPR heeft zich achter de besturen van PvdA en PPR geschaard en heeft daar mee het opzeggen van de sa menwerkingsovereenkomst een feit gemaakt .Tot de gemeente raadsverkiezingen van 1978 zal er tussen beide partijen geen officieel overleg plaatsvinden. Zowel de PvdA als de PPR hebben aangekondigd het Sa- menwerkingsprogram (waarmee men de verkiezingen in '74 is ingedoken) te willen blijven uit voeren. De PvdA-leden moeten volgende week beslissen of ze eveneens een officiële punt ach ter de samenwerking willen zet ten. SCHIEDAM De Schiedamse wethouder van financien Rei- mer Seheeres is door de Partij van de Arbeid voorgedragen om Cees Roozemond op te volgen in de Rijnmondraad. Zoals bekend is Rozemond burgemeester van Alkmaar geworden. Over Seheeres' benoeming wordt maandag 28 februari be slist in de Rijnmondraad. V:rij moed fuseert met Arie Bitter SCHIEDAM - Vanaf maandag 28 februari is de fusie van distil leerderij Vrijmoed met Arie Bitter bv een feit. De distilleerderij die iets meer dan twee eeuwen bestaat, verdwijnt voorgoed van de Lange Haven en wordt verplaatst naar de panden van Arie Bitter bv op de Wiilemskade. Door deze fusie komen er negen personeels leden van Vrijmoed op straat te staan. De andere negen worden bij Bitter te werk gesteld. Zes van de negen personeels leden die ontslagen worden heb ben direct te maken met het geen Vrijmoed aan gedistilleerd produceert, twee werken op parttime-basis bij het bedrijf en één behoort tot de directie. Vol gens adjunct-directeur J. P. Hack hebben bij de fusieplan nen de belangen van het perso neel steeds voorop gestaan. Hij zegt dat Vrijmoed een jaar be zig is geweest om een goede fu siepartner te vinden. De meeste bedrijven waar men mee praat te waren echter alleen bereid de merknaam Vrijmoed te kopen. De directie van Arie Bitter bv wilde als enige zover gaan om een fusie met de distilleerderij te sluiten. Als reden voor deze fusie wordt opgegeven het vertrek van F. H. F. Vrijmoed als-direc teur van het bedrijf. Na de fu sie blijft hij overigens wel advi seur. Een ander argument voor het aangaan van de fusie is de pogijig om als onafhankelijk be drijf een stevige greep op de markt van het gedistilleerd te knjgen. Tevens willen de beide fusiepartners zich in de toe komst met wijnen bezig gaan houden. Eén van de personeelsleden van Vrijmoed kwalificeert al deze argumenten als lariekoek. Uit de woorden van dit perso neelslid biijkt dat men bij Vnj- moed min of meer gedwongen was een fusie met een ander bedrijf aan te gaan. Dit omdat het al geruime tijd slecht bij Vrijmoed gaat. Volgens het per soneelslid van de distilleerderij hangt er al maanden een sfeer van verslagenheid bij het be drijf. Ook is dit personeelslid niet al te best te spreken over de manier waarop de directie van Vrijmoed de belangen van het personeel behartigd heeft. „Het is nog maar de vraag of degenen die nu niet ontslagen worden op den duur toch niet op straat komen te staan", aldus deze pérsoon die niet met name wil worden genoemd De verschillende bonden zijn kortgeleden ook bij het fusie- overleg betrokken geweest. Zo wel adjunct-directeur Hack als directeur Harberts van het Ge westelijk Arbeidsbureau zeggen dat de bonden niet afwijzend tegenover de fusie staan. Van de bonden zelf was er niemand be reikbaar om commentaar op dit alles te geven. i srjxswbw -\ .y> %s f SOA .v.\ V SCHIEDAM - Op 1 mei, een jaar eerder dan hij van plan was, stapt Bart Wilton (63) uit de directie van de werf Wilton-Fljcnoord. Reden voor deze vervroegde pensionering is de samenvoeging van de directie van de RSV-werf Wilton-Fijenoord met die van een andere werf van het RSV-concern: de Rotterdamse Droogdokmaat schappij (RDM). Wilton vindt de tijd voor zijn pensioen te kort om nog echt in de nieuwe directie te kunnen meedraaien. Een woordvoerder van de werf zegt dat door de samen voeging van de beide directies de twee werven nog nauwer kunnen gaan samenwerken dan nu het geval is. „We doen nu al veel samen, het enige wat ons nog eigenlijk scheidt is het wa ter van de Nieuwe Waterweg. Gezien de samenwerking tussen Wilton en de RDM is het een logische zaak dat dit ook op di rectieniveau gaat gebeuren. De beide bedrijven blijven echter wel onder de eigen naam opere ren", aldus de woordvoerder van Wilton-Fijenoord. Met het vertrek van Wilton zal de direc tie van de werf bestaan uit de huidige directeur O. J. van der Vorm en RDM-directeur W. Bos. Bart Wilton werkt sinds 1942 bij de werf, begin 1951 werd hij tot directeur benoemd. Het ge rucht gaat als zou hij niet zo gelukkig zijn met de samenvoe ging van de beide directies. Wil ton zelf spreekt dit gerucht ech ter tegen: „Integendeel ik vind het juist erg goed dat dit ge beurt Het samengaan is een erg goeie zaak, we hebben al die ja ren al praktisch hetzelfde ge daan, Ik ga eerder met pensioen omdat ik het geen juiste zaak vind te werken aan iets waar van na twee of drie jaar pas bewezen wordt, of de beslissing die we nu hebben genomen juist is", aldus de heer Wilton. Met zijn pensionering lijkt de naam Wilton voorgoed uit het bedrijf te verdwijnen. Zijn kin deren hebben ieder een andere richting gekozen. Over de kans dat er weer een Wilton aan de top van het concern komt te staan'zegt hij: „Ik kan natuur lijk niet voor mijn nageslacht praten, maar ik heb niet de in druk dat dit gebeurt. Ik had in dertijd met zoveel keus. Het was normaal dat je het vak van je vader koos. Tegenwoordig is dat anders". SCHIEDAM - De acteur, schrijver en toneeischoolleraar Delf de Vries speelt vanavond en morgenavond het programma „Het Luis terrijk" in het Zoldertheater in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat, Tijdens het spelen van dit cabaret-achtige programma wordt hij begeleid door pianist Ad Rooymans. Kaarten voor de voorstellingen van Dolf de Vries kosten 8J0, CJP-ers en 65-plus- sers moeten 6.75 neertellen. Deze zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Zoldertheater, beide avonden begint de voorstelling om ne gen uur. Het Arion consort geeft van avond een concert in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat Gespeeld worden werken van Elgar, Danzi, Ibert en Farkas. Dit concert is geor ganiseerd door de vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum. Leden betalen drie gulden entree evenals CJPers en 65-plussers. Niet-leden moeten vijf gulden entree betalen. Het concert begint vanavond om acht uur. In het kader van de voorstel lingenreeks Drieluik speelt het amateurgezelschap Groeten het toneelstuk „De Polyester Polka" van Dimitri Frenkel Frank in de grote zaal van het Passage theater. Deze toneelvoorstelling begint om kwart over acht In het dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan wordt vanavond van zeven tot twaalf uur een carna valsfeest gehouden. De entree bedraagt drie gulden. Om kwart over negen vanavond wordt in sociëteit QT? in gebouw De Teers toof de film The Chase ge draaid. i Voor kinderen van zes tot twaalf jaar wordt morgenmid dag in dienstencentrum De Woudhoek op het Heijermans- plem een filmmiddag gehouden. Vanaf twee uur worden er al lerlei films gedraaid, de entree bedraagt vijftig cent. Eveneens voor kinderen komt morgenmid dag het poppentheater Bloeps naar het Zoldertheater. Gespeeld wordt de voorstelling „Tante Elise is mooi jarig". De tünder- voorstelling begint om half drie, de entree is ƒ2.50. Van drie tot vier uur morgenmiddag bespeelt Addie de Jong in de aula van het Stedelijk Museum het Hess orgel. De toegang is gratis. SCHIEDAM - In alle Schie damse scholen voor het kleuter en lager onderwijs komen bin nenkort automaten met papieren handdoekjes te hangen. Al ge ruime tijd wordt er op drie scholen een proef met dergelijke handdoekjes genomen. Bij de gemeente vindt men dat deze proef geslaags is. Nu nog hangen op verschillen de plaatsen in scholen normale handdoeken die om de zoveel tijd vernieuwd worden. Wethou der Herman Posthoorn zegt over. het' gebruik van dergelijke handdoeken: „Kinderen doen van alles met die handdoeken, je kent dat wel. Zodra er een schone handdoek hangt is het ui een minimum van tijd een gore toestand. Kinderen maken er nu eenmaal een puinhoop van." Volgens de wethouder worden dit soort onhygiënische toestan den voorkomen zodra er auto maten -met papieren handdoek jes hangen die slechts één keer gebruikt kunnen worden. Hij zegt dat alle hoofden van kleu ter- en lagere scholen blij zijn dat de normale handdoeken voorgoed uit de schoolgebouwen verbannen worden. Het was de GG en GD die aan de gemeente het verzoek deed de proef met de papieren handdoekjes te be ginnen. Volgens deze gezond-, heidsdienst is bij het gebruik van normale handdoeken het besmettingsgevaar enorm groot Milieubeschermers wijzen er nog wel eens op dat uit het oog punt van het milieu het gebruik van bijvoorbeeld papieren hand doekjes die slechts éénmaal meegaan, een onverantwoorde lijke zaak is. Wanneer we wet houder Herman Posthoorn op dit milieu-aspect wijzen zegt hij: „Sorry hoor maar ditmaal gaan de gezond; heidsargumenten toch echt bo ven de mileu-argumenten" „Over het kostenaspect zegt hij dat het verschil tussen papieren handdoekjes en normale hand- 1 doeken slechts een kwestie van een paar honderd gulden is. De scholen waar met de pa- pieren handdoekjes geexperi- menteerd wordt zijn de openba- re lagere school Jan Ligthart, de openbare lomschool W.A. van Liefland en de kleuterschool De Malle Molen die op het Bach- plein staat De hoofdleidster van deze laatste school Marianne de Wijs wist nog niet dat het expe riment geslaagd was. Toen we dit vertelden was haar reactie: „We hebben de proef al zolang- mogelijk proberen te rekken rpet de hoop dat het definitief zou worden. Wij zijn ontzettend blij met het gebruik van papie ren handdoeken." i Boslaan 6-l2,:Tël 34 41.44. Werkplaatsen: Boslaan .6-12.'Vlaardihgen-Oost Tel. 34.41.44 - 20 f«br 21 leöf

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2