1 I 'Buiten top Minder geld!' Duisenberg dreigt grote EC -landen 'Laatdunkende' arts krijgt waarschuwing NIEUWE EISEN IN TURIJN diepvrieskip topkwaliteit Korter werk bij Fokker Mirakel in Boekarest Massaal gevecht in café veel voordeliger zijn... DTSTTTWa Euro-song festival van de baan Wacht u voor door lichten BANKSTELLEN Schüttenhelm gevraagd voor omroep Rotterdam 3* iPRlNZESSl Bekebrede-Barneveid Worstelavondje in New York Waar brillen en contactlenzen Kom maar kijken 'tEikenhuys Fatale botsing op vluchtstrook Schmelzers CDA-lied valt slecht Originele bctdhcifidldicfek kado. Marokko: nee Ivoorkust Schietpartij Droog Poolse premier in Nederland Rokassa's feest kom kijken... naar eiken INFORMATIE OVER BEZORGING: Vrije Dinsdag 15 maart 1977 32e jaargang no. 9148 hoofdredacteur herman wigbold BRUSSEL - Nederland zal inxde toekomst minder gul zijn met zijn bijdragen aan de betalingsmoeilijk heden van grote EG-landen als Frankrijk, Engeland m Italië wanneer de kleine EG-landen niet vertegen woordigd mogen zijn op de economische wereldtopcon ferentie op 7 en 8 mei in Londen. TURIJN - De kaping van een Spaans lijnvliegtuig, die gistermiddag begon, was vanmiddag nog steeds niet teneinde. Nadat het vliegtuig, een Boeing 72f van de Spaanse maatschappij Iberia, via Algiers, Abidjan - waar de eisen van de kaper werden ingewilligd -, en Sevilla tenslotte in Turijn was geland, uitte de ka per nieuwe wensen. /itfA NT^*\ 'LEKKER* KIP KO1*7 UIT EARN EVE LD! Onbetwist hoogtepunt van een merkwaardig worstelavondje in het Sportpaleis van Uniondale (New York) vormde het nummertje catch voor dames. Zes potige vrouwen zien er geen been in om elkaar "een poot" uit te draaien. Er deed nog een zevende meisje mee, maar dat is zojuist in het dolgeworden publiek gesmeten. vmmmmmm mm Rotterdam Kruiskade 73 tel. 010-112846 Zuidplein Hoog 783, te). 010-806370 ROTTERDAM - Drie politiemannen zijn giste ren licht gewond geraakt bij een massale vechtpar tij in het Rotterdamse ca fé „Kruisland". De hele dag was het al rumoerig geweest in de zaak aan de Eerste Middelland straat. Aan onze kwartaalabonnees Kwartaalabonnees wordt verzocht met het gireren van bet abonnementsgeld voor het 2e kwartaal 1977 te wachten tot zij onze stor ting* kaart hebben ontvan gen. Re! OIO.] 47440 (géén ander nummer) Vraag naar de afdeling abonnee-service Bezorg ons een nieuwe abonnee en wij bezorgen u deze leuke, luxe badhand doek als beloning. Royaal formaatSO x 100cm. uitgevoerd in vrolijk rood en wit, met het bekende HW- jongetje er op u weet wel. Hef van de affiches). Verdien dit fijne kado met 'n goede daad. Stuur de bon volledig ingevuld op in een open envelop zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoord nummer 1579, Rotterdam. De dikke vriend van Rotterdam, Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee Naam: Adres: Plaats: Soort abonnement: kwartaal O jaar Hij/zij ontvangt Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Bezorg de mooie handdoek met Het Vnje Volk jongetje als beloning bij: Naam afzender: Adres: Plaats: U I I I ~s I I i I -« -1 -1 9 Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam, tel. 010 -14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 -13.63.80 -14.74.11 (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG - De arts die ach indertijd laatdunkend had uitgelaten over een fysiothera peut, had dat niet mogen doen. Het Centraal Medisch Tuchtcol lege in Den Haag heeft hem een officiële waarschuwing gegeven, die in de Staatscourant is gepu bliceerd. De fysiotherapeut had een vrouw met onder meer ernstige aandoeningen aan haar knieën behandeld en haar daarna laten doorverwijzen naar een neuro loog. Via hem en een orthope disch chirurg kwam de vrouw bij een revahdatie-arts terecht. Deze arts schreef toen onder meer in een brief aan het zie kenfonds van de vrouw dat de fysiotherapeutische behandeling gem enkel resultaat had gehad. Hij veronderstelde dat die be handeling toch een jaar lang was voortgezet en dat zoiets al leen goed mogelijk was door een laakbare situatie in de gezond heidszorg „waarbij sommige lie den elkaar het balletje kunnen toespelen... zonder dat van de vereiste balcontrole sprake is". Het medisch tuchtcollege vond dat de arts zich generaliserend en onjuist had uitgelaten. De behandeling van de fysiothera peut had de vrouw inderdaad atet geholpen, maar het zieken fonds had de behandeling voor een bepaalde tijd akkoord be vonden De therapeut had te recht de vrouw door laten ver wijzen. Daarmee heeft onze minister van Financiën, W. Duisenberg, gedreigd tijdens een vergadering van de EG-ministers van Finan ciën. Voor de topconferentie zijn alleen de grote landen uitgeno digd. Vooral Frankrijk verzet zich tegen een gezamenlijke vertegenwoordiging van de EG. Duisenberg zei na afloop dat hij het kabinetsstandpunt heeft weergegeven. „We zullen uiter aard aan onze reeds t oegezegde internationale verplichtingen voldoen," aldus de minister doe lend op de Nederlandse bijdrage aan de lening van 3,9 miljard dollar die het Internationaal Monetair Fonds in december vo rig jaar aan Engeland verleen de. Maar men moet goed begrij pen, aldus Duisenberg, dat als voor enig land. bijvoorbeeld Ita lië of Frankrijk, ooit nog zo'n IMF-lening nodig is, Nederland zijn standpunt opnieuw beziet. De minister heeft nog geen re acties gekregen van zijn EG-col- lega's. Vliegtuigkaper krij gt zijn kind en f 350.000 Hij gaf te kennen de vrouwelijke passagiers in de Boeing te zul len vrijlaten, wanneer een vijf-jarig dochtertje van hem. Consuela, dat in de buurt van Turijn bij zijn gescheiden vrouw woont naar het vliegtuig zou worden gebracht, tezamen met levensmiddelen voor een eventuele verdere reis. vliegen, wdar nieuwe brandstof werd ingenomen. De 37-jarige kaper, de Ita liaanse automonteur Luciano Porcari, maakte zich, gewapend met een geweer en een pistool, gisteren meester van het toestel tijdens een vlucht van Barcelo na naar Palma de Majorca. Hij liet het toestel naar Algiers Vervolgens vloog de Boeing 727 door naar Ivoorkust Daar maate Porcari zijn etsen bekend. Hij wilde dat zijn driejarig dochtertje Margarita Beatrice, dat bij zijn voormalige Afri kaanse vriendin in Abidjan, de hoofdstad van Ivoorlust, ver bleef, aan hem zou worden overgdragen. Bovendien eiste hij een bedrag van 350.000 gulden. De autoriteiten gingen op alle wensen in. In de loop van de nacht zette het toestel koers naar Sevilla, nadat Marokko een landing had verboden. In sevilla ging Porca ri akkoord met een aflossing van de gezagvoerder en een boordwerktuigkundige. Om half elf vanmorgen landde de Boemg 727 in Tunjn. Porcari heeft al eens eerder een poging tot een kaping van een vliegtuig gedaan. In juh *72 trachtte hij zich meester te ma ken van een toestel van Alitalia op het vliegveld van Abidjan, toen zijn Italiaanse vrouw met zijn kinderen Ivoorkust wilde verlaten, waar het echtpaar en kele jaren had gewoond. Het kwam tot een schietpartij, waarbij Porcan's vrouw en een pohteman werden gewond. De Italiaan belandde in de gevan genis, waar hij een relatie aan knoopte met een Afrikaanse, die het leven schonk aan Margana Beatrice. Na het uitzitten van zijn straf wrd Porcari Ivoorkust uitgezet. (Van onze sociaal-economische redactie) DORDRECHT - Fokkcr-VFW wil 100Ö van de 1400 man in zijn bedrijven te Dordrecht en Pa- pendrecht korter laten werken. Een aanvraag voor werktijd verkorting is ingediend omdat door tegenvallende verkopen van de Europese luchtbus A-300 en de VFW 614 een halvering van de geplande produktie van beide typen vliegtuigen nodig is aldus bet concern. Het bedrijf Fokker-VFW Drechtsteden produceert voor de Airbus de bewegende delen van de vleugels en voor de VFW 614 de gehele vleugels. Bij de Duitse bedrijven van Fokker gelden al werktijdverkortingen. In de Duitse pers circuleren steeds ge ruchten dat het vhegtuigconcem van plan is een groot aantal mensen te ontslaan. De vakbonden zijn boos op Fokker omdat zij niet op tijd door het concern zijn ingelicht over de komende werktijdver korting. BOEKAREST - Tot volslagen verbijstering van de redders is vanmorgen weer iemand levend onder de puinhopen van Boeka rest vandaan gehaald. De 19-ja- rige Sorin Crainie had bet ÏOH dag. 265 uur, zonder eten of drinken moeten" stellen, diep be graven onder de resten van een hoog flatgebouw. Over zijn toe stand waren nog geen nadere gegevens bekend. ©Brilmij weer met zonnige pe- Matige zuidwestelijke Jater draaiend naar zuid, ae kust toenemend tot Maximumtemperaturen «paden. xon opondtr 06.S318.4B nuun op onder 09 01 15 19 (Van een onzer verslaggevers) De politie schoot 's middags te hulp op verzoek van de eige naar toen de toestand uit de hand dreigde te lopen. Hij vroeg de agenten het café te ontrui men nadat een aantal bezoekers hooglopende ruzie had gekregen. Op dat moment ging werkelijk iedereen zich met de ruzies be moeien. De politiemannen waren de eersten op wie de klanten hun woede afreageerden. Een agent werd door een 26-jarige vrouw in het gezicht gekrabd. Verder liep hij een snijwond op in een vinger. Enkele mannen gingen zijn twee collega's te lijf, van wie er één na het gevecht klaagde over duizelingen. Hij had een forse slag op het hoofd moeten incasseren. De andere kwam er met enkele schaaf- wondjes af. De vermoedelijke daders zijn aangehouden. De Poolse eerste-minister Jamszewicz is gisteren op het vliegveld Ypenburg aangekomen voor een tweedaags bezoek aan ons land. Hier vxrrdt hij begroet door premier Den. Uyl Het bezoek is vooral be doeld om de economische betrekkingen tussen Nederland en Polen te versterken. Vandaag bezoekt de Poolse minuter-president onder meer Rotterdam. GENèVE - Het staat nu vrij wel vast dat het Eurovisie- Songfestival dit jaar met zal doorgaan. Het festival zou op 2 apnl in Engeland moeten plaatsvinden, maar de Britten hebben Eurovi sie in Genéve meegedeeld dat de show daar niet kan doorgaan wegens een arbeidsconflict. De cameralteden van de BBC eisen meer geld voor buitenlandse uitzendingen. Op korte termijn kan het fes tival niet zo gauw door een an der land worden georganiseerd. Bovendien hebben de Bntse ca meralteden hun collega's in het buitenland gevraagd solidair te zijn. BANGOEI - Keizer Bokassa I van het Centraal Afrikaans Kei zerrijk heeft al zijn onderdanen een dag vrij gegeven. Feestelij ke aanleiding was de geboorte van Bokassa's dertigste kind. Het is een prinsje. Wij verzoeken u vriendelijk uitsluitend onze kaart te ge bruiken en du* geen vooruit betalingen zonder deze kaart te doen. Ook indien u per bank be taalt gelieve u de kaart cn- dertekend naar uw bankier te zenden. Deze mededelingen geiden niet voor abonnee* die ons reeds machtigden tot giro-in casso (automatische af schrijving). Zij ontvangen derhalve geen girokaart. Ten slotte wijzen wij alle kwartaalabonnees erop, dat de giro-incasso machtiging nog altijd de eenvoudigste betalingswijze la. Vraag een machtigings formulier aan Het Vrije Volk, a bonnementenaf de ling, Antwoordnummer 1379 te Rotterdam. De directie GENEVE Deskundigen dringen met klem aan op een veel voorzichtiger ge bruik van röntgenstralen. De gestegen toepassing brengt volgens hen „veel meer risico's met zich mee dan de hele omstreden nu cleaire industrie". Het doorlichten van per sonen bij vliegvelden op wapens zou verboden moe ten worden. Ook dringen de geleerden aan op uiterste voorzichtigheid bij het door lichten van vrouwen op borstkanker. Bij TBC-con- trole zou een huidtest vol doen. „Niemand zou aan röntgenstraling mogen wor den onderworpen zonder zijn uitdrukkelijke toestem ming", aldus de deskundi gen. zts Jjtoe' IWU*291, hfc.Hooo»trMt ft dl lZ!6£2281JE2!S2Lwl£L2ww2e£ maandag t m vrijdag tot 19 00 uur, zaterdag tot 16 00 uur ook In klassieke en massief eiken meubelen nergens zo'n keus) Fa- briekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesinge! 36, R'dam. Tel. 010 -126461. EDE De 62-jange M. C. Knuist uit Vianen is gisteren om het leven gekomen nadat hij met zijn auto op een wegen wachtauto botste. De wegenwacht stond stil op de vluchtstrook van de Rijks weg Utrecht-Arnhem bij een auto met pech. Nadat hij een vrachtwagen had ingehaald, reed de heer Knuist te veel naar rechts. 'nee' van AR (Van onze parlements- redactie) DEN HAAG - Het CDA-lied dat vanavond gepresenteerd wordt door ou d-KVP-voorman Schmelzer, is m ongenade gevallen bij de confessio nele leiders. Het CDA-verkiezingsco- mité heeft zich ervan ge distantieerd en verklaard, geen enkele verantwoor delijkheid te dragen voor de tekst, de compositie en de uitvoering van het lied. AR-leider Aantjes vindt het CDA-hed een "hoogst ongelukkige gedachte". Op een vergadering •'-> Utrecht zei Aantjes: „Het CDA zal zijn krach loe ten zoeken in beginsel en be'eid. Niet in een eigen vlag een eigen lied, want die hebben de nei ging saamhorigheid te kweken op basis van sen timenten en roepen op tot een soort sacrale sfeer waarbij tranen van ont roering in de ogen spon gen." (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam - Oud NOS-voorzit- ter Mr. E. A. Schüttenhelm is gevraagd de regionale omroep in Rotterdam op poten te gaan zetten. Hij zou de voorzitter van een werkgroep worden, die de nog resterende knelpunten te lijf gaat. De overige leden zijn ambtenaren van de gemeente Rotterdam en Rijnmond. Mr. Schüttenhelm heeft het verzoek nog in beraad. Emd januari zegde minister Van Doom tijdens een bezoek aan Rotterdam toe, dat de aan vraag om zendmachtiging met voorrang zal worden behandeld. Al m januan 1969 is de eerste aanvraag ingediend. Aanvanke lijk wilde CRM daarop geen be slissing nemen, totdat het hele beleid voor de regionale omroe pen in een Nota aan het parle ment zou zijn uiteengezet De zaak werd weer acuut toen in januari van dit jaar, bij een aanvaring tussen twee tan kers op de Maas, een rampsi tuatie dreigde. Het gemis aart een regionale radiozender, die bij de rampenbestrijding inge schakeld kon worden, deed zich toen zeer voelen. W„i». «WtH.

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 1