elen durven huis niet uit Toenemende belangstelling Beroemde 'Nu de koffie zó duur is, kan je net zo goed bewust kopen. Wereldwinke voor Blijdorp Filmavond in De Tempel Van H paard gevallen Diefstal Schiedam De Gorzen krijgt club voor fóbie-patiëritèn OPBOUWWERKINSTITUUT: VRIJDAG 1 APRIL 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Uit het Vrije Volk van woensdag 23 maart waarin Joop Monster zijn plannen voor een fobieclub lanceerde. SANDV1K Het museum vol commerciële produkten. Mieke.Aben van de Duk dalf: "Wij zijn niet deskun dig genoeg om de emoties van fobiepatiënten op te vangen. SCHIEDAM - Het CDA-raadslid Piet Poot wil nu officieel van wethouder Herman Posthoorn van vor ming en recreatie weten wat er aan de hand is rond de benoeming van leden van de adviescommissie voor het Stedelijk Museum. Hij heeft over deze kwestie een viertal schriftelijke vragen gesteld. CDA-raadslid Piet Poot '.SCHIEDAM - -Er móet bes J Kt'«n 'dut voer fobie-p-^H fntén konven in De Gonen. Er 'ii)n jt)er»talieh.::mensen'.^ deze wijk.die hbn huis wet uit'.durver* en die vrij 'jen*aki kelijk «eholpen kunnen w-orden.. Met.een praargroêp en een yogaclub zouden aJ dese men serf Reholpen kunnen worden: E" dat moet hoe dan nok'jjenr*ari!%eerd w orden." y,^ Dat Coramkrwwer J*n Mcnrter: Hi ;rrf' hee f: éêT«in:!j»tief jtervmen tot «pnchtinf- van die "fetie'Cliib'H:.t w%-it het t» ncr je *i*en hui* r>ft «rt t* durven., tin «-f#?». er urr.'U»! »en gehad - Wij will en meepraten over nota's Dukdalf 'Sjj F obieclub de n-c.'sen van De Dukdalf eens. Yogaleraar Pandou is één van de deskundigen die al defi nitief zijn medewerking heeft toegezegd. „We beginnen meteen als we de nodige deskundigen gevon den hebben. En als we geen ruimte hebben dan richt ik mijn eigen huis er wel voor in," zegt Monster. één van hen - de aan de Vlaar- dingse Stichting voor Geestelij ke Gezondheid verbonden psy choloog Schouten - gaat Mon ster aanstaande dinsdag praten. „Ik kan het in m'n eentje niet allemaal regelen. Het groeit me boven het hoofd. De nood onder de Schiedamse fobie-patiénten is zo groot dat er deskundige hulp bij moet," is Joop Monster met SCHIEDAM - De stichting Schiedams Werkgeversinstituut ten behoeve van Opbouwwerk (SSWO) dringt er bij de ge- meente op aan om ook opgenomen te worden in de onlangs opgerichte werkgroep, die gaat praten over de nota's Wijkbe raad en Wijkwelzijnsvoorzieningen. De stichting doet dit in een open brief die is gericht aan het dagelijks bestuur van de stad en de raadscommissie voor sociale zaken en volksge zondheid. Veertien mensen hebben zich inmiddels bij Joop Monster aan gemeld voor deelname aan de fobieclub. Ook hebben twee Ylaardingse psychologen hun medewerking aangeboden. Met De SSWO is een door de sa menwerkende bewonersvereni gingen opgerichte stichting die er voor ijvert om in de oude wijken van Schiedam een aantal opbouwwerkers te krijgen. De genoemde nota's zijn geschreven door ex-wethouder Hans van der Wilk, Ze werden ruim een jaar geleden openbaar gemaakt en sinds die tijd hebben ver scheidene instanties daarop ge reageerd. Begin februari besloot de raadscommissie voor sociale za ken en volksgezondheid om een werkgroep in te stellen die zo wel de nota's als de commenta ren daarop onder de ioep gaat nemen. De SSWO is nooit bena derd om lid te worden van deze commissie. In de open brief zegt het be stuur van de SSWO deze gang van zaken vreemd te vinden: „Immers, het opbouwwerk zal een vitaal onderdeel uitmaken van de wijkwelzijnsvoorziemn- gen en zal tot stand gebracht dienen te worden in nauw con tact met de bevolking, waartoe een geeigende wijkoveriegstruc- tuur gerealiseerd zal dienen te worden. Ons inziens is de ur gentie van dit alles vooral in de oude stadswijken bijzonder Nadat Joop Monster zijn aktie voor de realisering van een fo bieclub gestart is, heeft de tele foon bij hem niet stil gestaan. i SCHIEDAM - Praktisch -'ieder bedrijf heeft in -de entreehal een keur van eigen productenftstaan. De entreeeaal van het'Stedelijk Museum aan de Hoogstraat lijkt momenteel als twee druppels op een dergelijke hal. Tot 17 april wordt daar een tentoonstelling ge houden die de mooie naam „Van branderij tot booreiland" draagt. De expositie is echter niet meer dan een opéénhoping van producten die de verschillende Schiedamse bedrijven op de markt brengen. Het lijkt er veel op dat het Schiedamse bedrijfsleven de kans heeft waargenomen om in het museum gratis reclame te maken voor het eigen product De productenshow is georgani seerd ter gelegenheid van het tweede eeuwfeest van de Neder- landsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel. Het Schie damse departement daarvan werd niet in 17T7 maar in 1778 voor de eerste keer opgericht en daarna nog twee keer heropge richt; de laatste keer in 1924. Om toch mee te doen met de viering van het tweede eeuw feest vond het Schiedamse de partement van de maatschappij het maar beter om de produc tenshow niet uit te stellen tot volgend jaar. Van de 199 jaar oude geschiedenis van het Schiedmse departement is be halve een aantal vergeelde kas boeken niets terug te vinden in de entreezaal van het museum. De productenshow die volgens museumdirecteur Hans Paalman veel weg heeft van een com merciële kermis werd gistermid dag door burgemeester Lems' geopend. De scheidende direc teur van de werf Wilton-Fije- noord .Bart Wilton, sprak in de aula van het museum een zoge naamde herdenkingsrede uit, waann hij opsomde hoe Schie dam er tweehonderd jaar gele den moet hebben uitgezien. SCHIEDAM - Deel twee van De Peetvader (14 jaar en ouder) is deze week in de grote zaal. van het Passagetheater te zien. De film, geproduceerd en gere gisseerd door Fraacis Ford Cop pola, begint waar het eerste deel is geëiadigd: bij de dood van- Don Vito Corleone (Marlon Brando. Ook zijn opvolger, zijn zoon Don Michael (Al Pacino) moet het opnemen tegen de con- currereade families. Om aan alle ellende een einde te maken besluit Michael (ho- teljzaken op Cuba te gaan doen met zijn grootste nvaal Hyman Roth (Lee Strasberg). Als de re volutie op Cuba is uitgebroken wil Michael zijn partner uit de weg ruimen, maar de daarvoor in de arm genomen huurmoor denaar wordt voortijdig gepakt. De film eindigt met de vervol ging van de Corieone-familie door de Senaatscommissie, waar Michael zich vlekkeloos uit redt. Zijn vrouw die van hem wil scheiden wordt verbannen, evenals zijn broer. De familie maakt de zaak groot en was heilig, maar Michael blijft aan het eind alleen over. Vragen van CDA- raadslid I oot over museumcommissie SCHIEDAM - Morgen wordt in jongerensociëteit De Tempel aan de Overschiesestraat een filmavond gehouden. Op het programma staat Giulietta van de Geesten van de formidabele filmmaker Frederico Fellini. In deze film komt het onderwerp ontrouw uitvoerig aan de orde. De filmavond begint omstreeks half negen, de entree bedraagt ƒ2,50. SCHIEDAM - De %1-jarige Schiedammer C.F.Z. is op het zandlichaam van de toekomstige Rijksweg 19 van een paard ge vallen. De oorzaak van de val was het struikelen van het paard. De man liep daarbij een gebroken rechter onderbeen en een gebroken sleutelbeen op en moest in het Gemeentezieken huis worden opgenomen. Voor de kinderen draait elke middag Peter en de Vliegende Autobus in de grote zaal. In de Bio-zaal is deze week 's avonds Billy Wilders' bekende film Irma la Douce te zien. De ontslagen politieagent Nestor Patou (Jack Lemmon) wordt in deze film verliefd op het hoertje Irma (Shirley Maclaine). Na tuurlijk krijgt Nestor daardoor moeilijkheden met haar „be schermer" Hyppolyte (Bruce Yamell) maar na een nogal zot gevecht wordt Nestor de mees ter van Irma. Jaloers als Nestor is vermomt hij zich als een rij ke Engelsman en haalt Irma over haar gunsten alleen aan hem te verlenen. commissie plaats zal vinden. Eerst wil hij de structuur van de museumcommissie verande ren. CDA-er Piet Poot wil nu een schriftelijk antwoord van het college Ipijgen op de vraag waarom in februari de verkie zing van het nieuwe commissie lid van de raadsagenda werd gehaald. Ook vraagt hij aan het dagelijks bestuur van de stad of men bereid is het in agenda af gevoerde raadsagendapunt onge wijzigd op de agenda te zetten voor de raadsagenda die op 18 april wordt gehouden. Ant woordt het college van b en w nee op deze laatste vraag» dan wil Piet Poot het waarom van dit negatieve antwoord weten. Gistermiddag werd bekend dat het college de vragen van CDA-er Poot al heeft beant woord. Uit die antwoorden blijkt dat de gemeenteraad in mei ondermeer zal vergaderen over de nieuwe structuur van de museumcommissie. Met «te nieuwe structuur zal meteen het aantal burgerleden van deze ad viescommissie worden uitge breid. De gemeenteraad zal ook in mei de nieuwe leden voor de commissie moeten kiezen. SCHIEDAM - Het ten uitvoer brengen van de aankondiging van een Schiedamse dame om een Wereldwinkel in deze stad op te richten, duurt Ria Wieringa te lang. Ria heeft beslaten in haar eentje maar alvast te beginnen. Het verkopen van Derde-Wereld- koffie en van literatuur over de Derde Wereld staat in haar plan nen voorop. Ria Wieringa's plan voor de oprichting van een Wereldwin kel is vastere vormen gaan aan nemen na de laatste verhoging van de koffieprijzen. „De koffie is nu zó duur geworden," dat het in prijs weinig meer verschilt met koffie uit de ontwikkelings landen. Je kan dus net zo goed die koffie kopen: als je dat al niet uit principe deed," zegt Ria Wiennga, die in Schiedam actief is tonnen de Rooie Vrouwen (PvdA) en de werkgroep Tijd voor School. Het probleem is echter dat die Derde-Wereldkoffie in Schiedam in het geheel niet te verkrijgen is. Vroeger verkocht De Wereld winkel m het Proveniershuis koffie, thee en dergelijke zaken, maar sinds de opheffing van die andere (politieke) geschriften met." Omdat het allemaal te lang duurde is Ria Wieringa nu maar in haar eentje alvast met een Wereldwinkel begonnen. Hu moet komen in de magazijnen van haar „gewone" winkel (in garen en band) aan de Rem- brandtlaan. Later moet de win kel verhuizen. Naar de Hoog straat bij voorbeeld. Totdat er een definitieve ruimte voor de Wereldwinkel is gevonden, wil Ria echter alvast m de bestaande winkel de kof- bie verkopen. Ze is op het mo ment op zoek naar een impor teur. „Als de Wereldwinkel er is, is het wel de bedoeling dat ie hele dagen open is. We moeten niet vervallen in de gewoonte van de vorige wereldwinkel (die toen in het Proveniershuis zat, red.) om slechts een paar uur per week open te zijn,',' aldus Ria Wierin ga. Het wordt steeds duidelijker dat de burgerleden voor de mu seumcommissie met een bepaal de politieke achtergrond in die commissie komen. Zoals bekend eiste de PvdA-fractie in februa ri van het college van b en w dat de verkiezing van een nieuw lid voor de museumcom missie van de raadsagenda zou worden gehaald. Dit omdat,de kandidaten die daarvoor'in aan merking kwamen we! bindingen hadden met het CDA en de WD maar niet met de PvdA. De PvdA-fractie ziet liever iemand in de adviescommissie die bindingen met deze partij heeft In dit verband is dan ook de naam van het plaatselijk PvdA-bestuurshd Goos Verweij 'genoemd. Wethouder Herman Posthoorn liet half maart weten dat er voorlopig geen nieuwe verkie zing van een lid voor de advies winkel is de verkoop in het ver domhoekje geraakt Begin dit jaar kondigde de Schiedamse mevrouw Taat ech ter aan een nieuwe Wereldwin kel te willen starten. Er meldde zich een aantal vrijwilligers (onder wie Ria Wieringa), maar sindsdien is van de hele club niets meer vernomen. „Het ideaal was helaas ook meer 'het heipen van die arme zwartjes', dan het verstrekken van gegevens over de Derde Wereld en het bewust maken van de Schiedammers omtrent die derde wereld, weten enkele van die vrijwilligers te meiden. Koffie, thee en stoffen uit de ontwikkelingslanden zouden dan wel verkocht mogen worden, maar boeken, tijdschriften en Het geld dat de „Engelsman" daarvoor neertelt krijgt Nestor iater dus weer keurig terug. Nestor komt in moeilijkheden als hij wordt verdacht van moord op de „Engelsman" maar een huwelijk tussen Irma en Nestor vormt het happy-end van de film, die voor 14-jarigen en ouder is bestemd. SCHIEDAM - Gistermiddag is uit de auto van de 28-jarige W.F. B. een handtas met diverse papieren en een portemonnee met driehonderd gulden gesto len. Het voertuig dat niet was afgesloten stond geparkeerd op de Westerkade, Voor de jeugd draait iedere middag Vol gas met Herbie in de Bio-zaal.

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2