Protest in Rotterdam tegen goedkope import Maand blad geweld overvol BANKSTELLEN Amsterdamse kapper eist 11 miljoen schadevergoeding van KLM en Panam Fransen gaan Zaïre helpen Mijn doodt jongen (12) M9KBHH1 «FeyenoonUaalt Ajax juicht om Geels Vervoort helpt PSV GOLF VAN AUTO KRAKEN IN DE HOOFDSTAD Originele bcdhtinddoek kitste. v: VRAAG HET VAN AGT - bel INFORMATIE OVER BEZORGING: 8 Volk. Vermoord in sloot gevonden in Heino WW*'**"** 'Meer dan 10' Steun V Het -fr Dinsdag 12 april 1977 32e jaargang no. 9171 ZWOLLE In een één meter diepe sloot bij het Overijsselse Heino heeft een wandelaar zondagmiddag het lijk van de 19-jarige Westduitse automonteur Reinhard Homung uit Minden gevonden. De jongeman, die zou deelnemen aan het jaarlijkse motorfestijn „Het Paasei-treffen" in Zwolle, was van dichtbij door het hoofd geschoten. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Ook zijn motor, een zware vier- cilinder Honda bruin van kleur is onvindbaar. ROTTERDAM - Tweehonderd fruittelers, groten deels uit de Betuwe, hebben vanmorgen de citrusvei- ling aan de Marconistraat in Rotterdam-West bezet. Zij eisen bescherming van Nederlandse appels tegen de toenemende import van buitenlandse produkten, vooral uit Chili, Zuid-Afrika en Argentinië. Zo'n vijf tig politiemensen traden hard op bij de ontruiming van de veilingzaal. IlllÖlÉÈIki -- - - - - lÉS -N De politie neemt een van de protesterende fruittelers over de schouder. Bel 010-147400 (géén ander nummer) Vraag naar de afdeling abonneeservice AMSTERDAM - De Amsterdamse kapper G. van Meeteren heeft een eis tot schadevergoeding van 4Vè miljoen dollar ingediend bij de luchtvaartmaatschap pijen PanAM en de KLM voor het zakelijke en per-' soonlijke verlies dat hij heeft geleden, nadat zijn vrouw en zijn 12-jarige zoon René zijn omgekomen in de KLM-Jumbo Rijn op Tenerife. WMÊÊMMÊÊÊê fjf ee (Van onze redactie bui tenland) KINSJASA/PARIJS - De Franse oppositie vreest dat Frankrijk in een nieuwe koloniale oor log betrokken kan raken, nu Parijs heeft besloten Zaire bij te staan door vliegtuigen beschikbaar te stellen voor het transport van Marokkaanse militai ren naar Kinsjasa. (Y lp t Bezorg ons een nieuwe abonnee en wij bezorgen u deze leuke, luxe badhand doek als beloning. Royaal formaatSO x lOOcm. uitgevoerd in vrolijk rood en wit, met het bekende H W- jongetje er op u weet wel, van de affiches). Verdien dit fijne kado mét 'n goede daad. Stuur de bon volledig ingevuld op in een open envelop zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoord nummer 1579, Rotterdam. VriS»^ Nieuwe abonnee bon. Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee Naam: II Adres: öe dikke vriend van Rotterdam, Plaats: Soort abonnement: kwartaal jaar Hij/zij ontvangt Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Bezorg de mooie handdoek met Het Vrije Volk jongetje als beloning bij Naam afzender:™ Adres: Plaa ts r4i 1 I I B I I I I B I I I 11? ,flHt *A> - WfcÊjSlS^ rï 9 Be: ;e fruit ikwekers vechten met politie HOOFDREDACTEURHERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraai 25. Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van UPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 13.63.80 - 14.74.11 Duitser (19) door hoofd geschoten (Van een onzer verslaggevers) - De motorwedstrijden, die tot maandagavond zouden duren, waren zaterdagavond overigens door de r-»anisatoren beëindigd. In Zwoile waren toen binnen 24 uur drie estduitse jongelui bij motoronge lukken om het leven gekomen. Het stoffelijk overschot van de Westduitse automonteur was toen nog niet ontdekt. 'Hbt slachtoffer dat in Minden bij Osnabrück woonde, was op Goede Vrijdag met tien andere jofigelui jongens en meisjes - (Van een onzer verslaggevers) Met vier toeringcars waren de fruittelers naar Rotterdam ge komen. Zij renden direct na aankomst bij de veiling naar binnen en overrompelden het personeel, dat nergens op was voorbereid, volledig. De protesterende agrariërs be zetten onmiddellijk de bankjes in de. grote veilingzaal. Actie voerders van het „Initiatiefco mité Beperking Importen Zuide lijk Halfrond" deelden pamflet ten uit en de fruittelers hieven spreekkoren aan. De actie, omstreeks tien uur begonnen, heeft hooguit een uur geduurd. Leden van de Rotter- Uit Duitsland in Zwolle aange komen," Met de drieduizend deelnemers aan het festijn ver bleef men op de camping „de Agnietenberg". Door zijn vrien din werd Reinhard vrijdag avond voor het iaatst gezien. Hij ging toen wèg uit de Boe merang Bar in de Zwolse bin nenstad en zei tegen het meisje dat hij naar de camping zou te ruggaan. Hij. is daar echter niet aangekomen. Zijn vriendin deed de volgende dag aangifte. Zie verder pagina 3, tweede ko- i lom damse mobiele eenheid waren opgeroepen om de zaal te ont ruimen. Zij hielden zich echter met hun honden afzijdig en tra den pas op toen een groot aan tal fruittelers zich niet goed schiks het verwijderen. Aan handen en voeten werden de demonstranten van de trap jes afgesleept. Nu en dan wer den forse tikken uitgedeeld. De actievoerders bleven later nog geruime tijd voor het gebouw staan terwijl zij hun eisen luid keels herhaalden. zie verder pagina 3, eerste ko lom Heeft u vragen te stellen aan minister Van Agt? Vanavond kunt u ons bellen tussen zeven en negen uur op de volgende nummers: 1474S8, 147736 of 147748. Wij noteren uw vraag en leggen die aan minister Van Agt voor. De antwoorden publiceren wij zaterdag in onze krank maandag t m vrijdag tot 19.00 uur. zaterdag tot 16.00 uur NEW YORK - In Ame rika is vandaag een nieuw maandblad in de kiosk verschenen dat zich alleen en uitsluitend bezighoudt met geweld. De omslag van het eerste' nummer vertoont een man die zijn dood tegemoet springt, een stel tot bloedens toe geslagen mensen tijdens een oproer in Bangkok en een verminkt kind. „Ge welddadige Wereld" heet het blad, met als onderti tel "nietsontziend geweld voor de rijpere lezer". Het eerste nummer be vat artikelen als „21e Sneekte Me Om Haar Te Vermoorden", "Gary Gil- wore Wilde Leven" en "Hippie-Kannibalen". Hoofdredacteur Jesse Leaf verwacht veel van zijn Wad: „De gemiddelde le zer houdt niet van poli- hok," zegt hij, „geweld hoe meer hoe liever, dat pas je ware tegenwoor dig!" Volgens hem is de pomogolf uitgewoed: "Ge wold gaat het helemaal maken." ook In klassieke en massief eiken moubelafl nergens zo'n keus! Fa- onekstoonzaien Industriegebouw, Gpudsesingel 66, R'dam. Tel. 010 r126461. L?iln et algemeen veel be wol- J™g en plaatselijk regen of "wegen. Matige, aan de kust .en dan krachtige wind uit «lidwest tot west Maxima on- «feer to graden. Uapt. zon op emfer 0M8 am (Van een onzer verslaggevers) De heer Van Meeteren eist 1 miljoen dollar als compensatie voor het verlies van zijn vrouw met wie hij samen twee kap perszaken in Amsterdam dreef. Voorts verlangt hij 2,5 miljoen dollar smartegeld en nog eens 1 miljoen dollar als vergoeding voor het leed, waaraan zijn vrouw en zijn zoon kort voor hun dood onderworpen werden. De Amsterdamse kapper heeft zijn eis tot schadevergoeding in gediend in New York via de Amerikaanse advocaten Speiser en Krause, die gespecialiseerd zijn in de behandeling van schadeclaims na luchtrampen. Dit gebeurde met medewer king van het Amsterdamse ad vocatenkantoor Boekei van Em- pel en Dnllmg in Amsterdam, dat nauwe relaties met dit Ne- wyorkse kantoor onderhoudt. Mr. A. J. Bunjes, compagnon -■ s v - van het Amsterdamse advoca tenkantoor acht de kans op suc ces bij deze claim niet gering, omdat de Amerikaanse wetge ving veel hogere uitkeringen in geval van luchtvaartrampen toekent, dan de Europese rech ter, die gebonden is aan de Warschauovereenkomst, die een grens kent voor een uitkering tot circa 70.000 dollar. Indien, aldus mr. Bunjes het onderzoek zou uitwijzen, dat de piloten van de PanAM bij de botsing ook maar voor 1 of twee percent schuld hadden zal de Amerikaanse rechter de eis tot schadevergoeding behandelen. De eventuele aansprakelijk heid van de KLM wordt dan als vanzelf bij de behandeling van de zaak betrokken. De Amerikaanse rechter er kent de limieten, die Europa van de Warschau-conventie met, aldus de heer Bunjes. Dit ié Barba ra Adams nauwelijks twintig lentes oud en van- morgén ge slaagd voor het brevet he- likopterpi- >loot Zij is de eerste buiten landse die de pittige vlieg- cursus op de Engelse Ox ford Vlieg- school" met goed gevolg heeft beëin digd. In haar geboorteland Brits Guyana (buurland van Surina me) zal ze worden inge zet bij acties urn léger en politie De vrees voor een verdere rfrokkenheid van Frankrijk de Zaïrese strijd tegen de rebel len in de provincie Sjaba werd vanmorgen nog aangewakkerd, toen bekend werd dat Franse militaire instructeurs op dit mo ment bezig zijn spoedcursussen in het bedienen van Frans ma terieel te geven aan Zaïrese re genngseenheden. In het blad L'Aurore ver klaarde een regeringsambtenaar vanmorgen bovendien, dat Frankrijk meer dan 10 Transall- transportvliegtuigen en één DC-8 beschikbaar heeft gesteld voor het vervoer van 3000 Ma rokkaanse manschappen, name lijk minstens zestien. Volgens deze zegsman is de hele Franse militaire luchttransportvloot op erationeel en is al het personeel gemobiliseerd. Behalve Frankrijk en Marok ko staan ook Egypte en Soedan op het punt de Zaïrese president Moboetoe bij te springen in de strijd tegen het „Volksfront voor de Bevrijding van Congo", de „Katangese gendarmes", die Sjaba enkele weken geleden vanuit Angola binnenvielen. President Moboetoe heeft in middels verklaard dat de „Ka tangese gendarmes" worden ge steund tot „in de hoogste rangen van het Zaïrese leger". Volgens Moboetoe is er sprake van een complot van Zaïrese officieren en het Volksfront. Eén hoge of ficier zou gearresteerd zijn. Angola heeft inmiddels tele grammen aan Marokko. Egypte en de Organisatie van Afrikaan se Eenheid gezonden, waarin Angola Rabat en Kaïro waar schuwt voor „de ernstige gevol gen die ontstaan door hun in menging in het conflict". Zie verder pagina 5. zesde kolom - ECHT Een exploderende landmijn uit de Tweede We reldoorlog heeft zondag in het Limburgse Diergaarde (gemeen te Echt) de twaalfjarige Frans IJfs uit die plaats het leven ge kost I De jongen werd na de explo sie dood aangetroffen op een zandweg waarvan tamelijk druk gebruik wordt gemaakt Het lijkt dan ook waarschijnlijk dat hij met op het projectiel heeft getrapt maar het ongewild tot ontploffing heeft gebracht nadat hij het had opgegraven. De omgeving van Echt is tij dens de oorlog gedurende enige tijd frontgebied geweest Na 1945 was er nog wel eens explo sief materiaal gevonden, maar de laatste tijd niet meer. 4* (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM De stroom van diefstallen uit auto's te Am sterdam is tijdens de afgelopen Paasdagen aangezwollen tot zulk een bandjir, dat ook de voorlichters van het gemeente lijke gezagsapparaat er geen weg meer mee wisten, „AUeen al in de districten Singel en Warmoesstraat hebben wij van af Goede Vrijdag tot vanochtend zeven uur 209 aangiften moeten verwerken," zo zeiden ze van daag. „De aangiften uit de an dere districten hebben wij nog niet kunnen optellen". De politie schat dat het totale aantal autokraken ligt tussen de 300 en 400, waarbij dient te worden aangemerkt dat een groot aantal bestolenen, terug deinzend voor de lange rijen aangevers bij de politiebureaus, van aangifte heeft afgezien. Slachtoffers van de diefstallen werden bovenal de Duitse toe risten. Van de 209 aangevers in de binnenstad hadden er 138 de Duitse nationaliteit De 37 Ne derlandse automobilisten wer den bestolen. Gestolen werden de traditionale artikelen als autoradio's, bandrecorders en foto- en filmapparatuur. Vier autodieven - allen Fransen - werden gearresteerd aan de Stadhouderskade. De dlefstallengolf in de hoofd stad wordt een rechtstreeks ge volg geacht van het politieoptre den tegen de drughandel, waardoor de prijs der heroine de laatste maanden is verveel voudigd. De duizenden junkies in de stad plegen nu, volgens de politie, op veel groter schaal diefstallen dan in het verleden. De Leeuw (links) duikelt over Van Engelen. Scheidsrechter Vervoort (rechts ach ter Krijgh) ziet er geen strafschop in. Zelfs Boskov ziet het niet meer zitten SPORT 1 Ruud Geels past slecht op zijn tellen SPORT 1 FC Amsterdam woedend op arbiter Joop Vervoort SPORT 2 Excelsior krijgt smaak van het winnen te pakken SPORT 4 Jan Raas aan kop in Lim burg, maar op z'n kop in België OP SPORT ACHTER- Jan Wagenaar Europa's beste bij' de beroepspi keurs SPORT 8 Cèulemans sleept wereld titel uit het hol van de leeuw SPORT 8 Kampioenschap naast de Kuip.bij Overmaas SPORT 6 ZrE ONZE SPORTPAGINA'S Den Haag juicht, maar Eddie Treijtel grabbelt de bal nog van de doellijn. Géén goal! ■Et ,2 S* F

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 1