TWEE BffiOOTHS iESTLIALEN MOETEN VERDWIJNEN m Bedriegertjes komende weken in Schiedam Glas-in-lood-ramen bedreigd Kritiek op Rotterdamse plannen kabeltelevisie Vlaardingen een dag Rock and Roll-stad Centrum Oost zoekt vrijwillige begeleiders Patatkraam vernield •SERVICEMONTEUR «ALLROUND TIMMERMAN •LOODGIETER Brandje bij veiling Schiedam V etkuivenclub Nederlandse Rcok Tientje AJL Snelheidscontrole Erasmus wil bijbanen regelen ZATERDAG 23 APRIL 197?/HET VRIJE VOLK/PAGIN^} j SCHIEDAM - Vette ku* ven» smalle broekspijpjes, puntschoenen, met klink nagels beslagen Ieren jas jes en Harley Davidsons zullen morgen het stads beeld van Vlaardingen beheersen als daar in de Lijnbaanhal het Enig Echte Onvervalste Rock Roll Festival gehouden wordt, waarvan Schie dammer Jan van Asten de organisator is. fi - *em. Het foibliotheekfiliaal aan de Parkweg, voorbeeld hoe het elders moet worden met de bibliotheekvoorzienin- lliUlllÜÏI'IWE WONINGFABRIEK V 7 De kerk \an de Protestantenbond in de Walvisstraat aluminiumplaten. zit dichtgespijkerd met ROTTERDAM Van twee zijden is kritiek gekomen op de Rotterdamse plannen voor de invoering van een Centrale Antenne Inrichting. Hoek van Holland pik-ï' het niet, dat de kabel daar niet komt en de Werkgroep Antenne Vrij waarschuwt voor afbreuk aan het radio geluid. Kaartjes voo. het Rock Roll Festival zijn vandaag nog bij Jan van Asten thuis te koop en te bestellen. Jan woont op de Dam 38b en heeft telefoonnum mer 265945, Ook kunnen zondag de hele dag kaartjes aan de zaal gekocht worden. De opleving van 't vetkuivendom „Jan van Asten is een jongeman van 21 jaar die elke kuif van de Rijnmond kent" „Jan van Asten, Rock Roll kampioen van Zuid Holland, is het levende bewijs van de stel ling dat de Nederlandse Kuiven Kuituur nog spnnglevend is." Dat zijn een paar omschrijvin gen die Schiedamse Jan op zich zelf van toepassing acht. Hij heeft het in z'n hoofd ge haald om van Vlaardingen één dag lang „Hollands Kuivenstad Nummer Een" te maken. De Rock Roll groepen The Real Fifties en The Riot Rockers moeten hem daarbij terzijde staan; zondag van twee uur 's middags tot half twaalf 's avonds (Overigens. Riot wordt in het woordenboek omschreven als „oproer, rel; bende; losban digheid". Dat kan dus leuk wor den.) Waarom heeft Jan van Asten zijn hart verpand aan de Rock Roll en aan de vetkuif? „Kijk, het is natuurlijk de enig goede muziek die er bestaat hè; er zit een beetje pit m. Al die andere muziek dat is toch zeker niks! Nederlanders kunnen geen goeie muziek maken, ze maken liedjes en ze zingen mooi maar dat stelt toch niks voor? Rock Roll is gewoon het beste." Op het moment dat we praten met Jan van Asten en mede- festivalorganisator Willem Wie- De Engelse Riot Rockers: zondagavond in de Lijnbaanhal. Jan van Asten; de stevige wind bezorgt hem problemen met z'n kuif. se, laat de vetkuif van Jan nog al te wensen over. ,.Ja, ik heb m'n haar jammer genoeg net gewassen en dan wil die kuif niet zo best" Gelukkig voor hem wordt de volgende dag pas een foto gemaakt „Dan heb ik nog even de tijd om een mooie kuif te maken." zegt Jan van Asten opgelucht. Willem Wiese heeft zijn kuif net afgezworen: van z'n tiende tot z'n dertigste levensjaar heeft hij een kuif gehad. Een paar maanden geleden kreeg ie er genoeg van en liet zijn haar groeien Tien jaar nadat de Beatles dat deden. De vetkuiven en bijbehorende attributen hebben tot grote spijt van Jan en Willem enige jaren in het verdomhoekje gezeten, maar ze komen er langzaamaan wweer uit. De Rock Roll hee volgens hen een tijd in een kwalijke geur gestaan. Veel be zoekers van festivals en derge lijke namen ploertendoders, boksbeugels en fietskettmgen mee naar allerlei optredens. En men schroomde over het alge meen niet daar klappen mee uit te delen. „De Roc Roll-beweging is een stuk minder agressief ge worden, maar we hebben voor de zekerheid toch maar wel een ordedienst in de Lijnbaanhal in gesteld." Willem heeft het echte Rock Rolltijdperk nog volop mee gemaakt, maar Jan was er eigenlijk nèt te jong voor. Hij is nu 21 en was ten tijde van die muzikale stroming ('50-'65) een jaar of tien. Jan: „Ik heb het nooit bewust meegemaakt, nee, maar ik heb zes broers die allemaal Rock Rollfanaten waren dus dan rol je er zelf ook in." Jan van Asten heeft ooit wel eens pogingen ondernomen om in Schiedam een echte Vetkui- venclub van de grond te krij gen, maar dat is nooit gelukt Toch moeten er volgens het duo wel honderd enthousiastelingen te vinden zijn om zo'n club op te richten. In Vlaardingen en Rotterdam floreren ze bijvoor beeld geweldig. Jan en Willem richten hun schreden dan ook dikwijls derwaarts. Dat doen ze niet op de tradi tionele Harley Davidson, maar Willem doet het per automobiel en Jan op de racefiets. Of soms loopt hij. Om z'n conditie op peil te houden loopt hij regel matig „even" heen en weer naar Hoek van Holland. Behalve met Rock Rollen vult hij zijn tijd namelijk ook met het beoefenen van karate. Een respectabel aantal littekens bevestigt die mededeling. In die Vetkuivenclubs worden dan de nieuwste trends bespro ken, zoals de vraag „mag je als rock en roller ook een spijker jasje met kopspijkertjes beslaan of mag dat alleen met leren jas jes?" Besloten is dat allebei mag. Maar de nauwe pijpen en de puntschoenen of eventueel gym pies blijven eeuwig het onver woestbare handelsmerk van de echte Rock en Rollfanaat. herleven. In Vlaardingen moet dat zondag beginnen. Jan em Willem vinden het maar bedroevend dat er niet één Nederlandse groep is die een beetje goeie Rock Roll- muziek kan spelen, met uitzon deringen van de Amsterdamse formatie Real Fifties. „Zo'n Hank the Knife of Long Tall Ernie, dat zijn geen échten. Dat zijn de commerciële rockers. Die leggen even een kuif aan als ze het toneel op moeten, maar daarna kammen ze hem er weer uit De echte rocker houdt z'n vetkuif er altijd in." De muziek mag dan ontbreken op Neërlands bodem, maar de belangstellenden blijven. En het worden er volgens Jan en Wil lem steeds meer. „Let op mijn woorden, het komt er weer he lemaal in." Jan zal er alles aan doen om de sfeer van de kuivenwereld minstens een dag iang te laten Voor de tien uur Rock roll- vermaak moeten zondag tien guldens neergeteld worden. Be halve de twee groepen krijgen de bezoekers van de Lijnbaan hal (zo'n 1.000) daarvoor ook nog een Rock Roll Disco Show aangeboden, waarin een R.&R. danswedstrijd opgenomen zal ■worden onder het motto „Wie blijft het langst op de vloer?" „Een tientje dat is weinig hoor, vooral als je nagaat dat we de Riot Rockers helemaal uit Engeland hebben moeten halen. We hopen maar dat we uit de onkosten springen; we hoeven er niet aan te verdienen, want we doen dit voor onze eigen lol. Volgend jaar doen we weer zoiets, dat staat nu al vast. Ho pelijk kunnen we dan in Kra- (lingen een openluchtconcert ge ven met grotere beroemdheden. Het is dat Elvis Presley te dyur is, maar anders haalden we die naar Nederland." SCHIEDAM De leiders van het buurtcentrum Oost in de Dr Zamenhofstraat zijn op zoek naar jongeren die m de komen de zomervakantie vrijwillig mee willen werken aan het begelei den van de vakantieaktiviteiten," Het is de bedoeling dat dit centrum in de eerste twee we ken van juli opengesteld is voor de jeugd uit Schiedam Oost Zoals gemeld zal er in de zo- meivakantie niet meer op één centrale plaats alles georgani- seerd worden voor de jeugd maar nemen' nu alle dub- en buurthuizen zelf de organisatie van vakantie-activiteiten ter hand Daarnaast organiseert de gemeente ook nog eens het een en ander voor de jeugd. In Oost heeft men me.isen no dig die bij de handenarbeid, sport, spel, volksdansen en der gelijke kunnen helpen. Mede werkers moeten echter ouder zijn dan 18 jaar. Een financiële vergoeding zit er niet aan vast Mensen dig de volle twee we ken, maar ook zij die een paar dagen kunnen helpen worden verzocht contact op te nemen met Ria Krabbendam of Anne- miek van de Rijt in het Cen trum Oost. Op telefoonnummer 15721. zijn beiden te bereiken. SCHIEDAM - In de patat- kraam aan de Eduard van Bei- numlaan hebben inbrekers ach ontfermd over een hoeveelheid wisselgeld (ƒ100), een hoeveel heid snoep (ter waarde van ƒ100) en over zes rollen con sumptie-ijs. De deur van de kraam werd volledig vernield. Ook werd de kraam van bin nen zwaar beschadigd, onder meer doordat de daders de kraam van onder tot boven met ijs insmeerden en flessen met wasmiddel leegspoten. Die scha de bedraagt ƒ600. De kraam is het eigendom van de 35-jarige Schiedammer F.J.Z. r v V SCHIEDAM - De mannen van het Gemeentelijk Techni sche Bedrijf zuilen er de ko mende weken voor. zorgen dat menig Schiedammer plotsklaps verrast wordt door een fikse straal water. Voor onbepaalde tijd worden "de bedriegertjes" naar deze stad gehaald. Dat plotseling opspuitende water is dan afkomstig uit de hoofdbuizen van de waterlei ding, die de GTB-ers even tevo ren zelf op volle kracht open zullen zetten. Het hele spektakel dient om de in de winter verzamelde roestdeeltjes uit de waterlei dingbuizen te verwijderen. Daartoe worden alle buizen on- der hoge druk doorgespoten. Om zullen op verscheidene plaatsen te voorkomen dat de deeltjes in' over de hele stad verspreid de de kranen thuis terecht komen, hoofdkranen enige tijd open ge- I zet worden, opdat de roest deeltjes via die weg kunnen wegvloeien. Ze komen dan in de riolering terecht. Het werk zal zoveel mogelijk in de avonduren en in de mid dag geschieden, omdat dan het watergebruik over het algemeen het laagst is. Ondanks dat zal toch niet voorkomen kunnen worden - aldus de GTB - dat de waterdruk tijdens de werk zaamheden enigszins zal afne men. Op welke dagen en tijdstippen de GTB precies met het door spuiten bezig zal zijn is onbe kend; de klus moet tussen de gewone werkzaamheden door gedaan worden. In het bekende '"verloren uurtje". In verbend met uitbreiding van onze werkzaamheden vragen wij voor spoedige indiensttreding wiens taak zal Destaan uit het verrichten van alle voorkomende werkzaamhe den ter afwerking van onze luxe bungalows, in Nederland en Duitsland, zoals het betegelen, behangen, timmeren, schilderen en het verrichten van sanitaire werkzaamheden. voor hst plaatsen en installeren van onze bungalows Hst werken op bouwplaatsen door geheel Nederland brengt met zich mee dat men bereid moet zijn zonodig van maandag tot vrijdag van huis te zijn. Schriftelijke of mondelinge sollleitatles te richten aan onderstaand adres ta.*. de afdeling personeelszaken SCHIEDAM - Twee van de zes Openbare Bibliotheken die Schiedam kent zullen moeten verdwijnen. De overige vier moeten dusdanig uitgebreid worden dat ze kunnen opboksen tegen het hoofdfiliaal aan de Lange Haven. De filialen in Schiedam Oost aan de Lorentzlaan en in Nieuwland op het Wibautplein zullen de twee zijn, die voor de bijl gaan. Dit zijn volgens bi bliotheek-wethouder Herman Posthoorn de filialen die het slechtst voorzien en bovendien het minst geopend zijn. Het sluiten van de twee filia len zal geen gevolgen hebben voor het personeel, wist de wet houder deze week tijdens een vergadering van zijn commissie voor Vorming en Recriatie te melden Het personeel uit die twee filialen zal ingezet worden om in de resterende filialen een uitgebreide en goede catalogus op poten te zetten. Daarnaast moeten de betrok ken personeelsleden uit Nieuw land en Oost het hele Schiedam-' se boekenbezit inventariseren. Wethouder Posthoorn wil er naartoe dat alle andere filialen er uit komen te zien als het reeds bestaande filiaal aan de Parkweg. Dit filiaal is namelijk groot genoeg en voldoende van boeken voorzien om de hele wijk te bedienen. De filialen Zuid (Leliestraat), Kethel, Groe- noord (W .Hem Andriessenlaan) en het Jeugdfiliaa! in Oost (Ar- chimedesstraat) zullen na ingrij pende verandering daarop moe ten gaan lijken. Opzet van de veranderingen in het bibliotheekbeheer is om met minder filialen meer te kunnen doen voor de lezers. Het personeel van de biblio theken is akkoord gegaan met de wijzigingen. De plannen zul len komende week in de ge meentelijke Bibliotheekcommis sie besproken worden. Met ingang van welke datum de filialen precies zullen ver dwijnen u nog niet bekend. Posthoorn heeft er nog geen idee van of het weken of maan den gaat duren. SCHIEDAM - De mooie glas- in-lood ramen van de kerk van ade Nederlandse Protestanten bond aan de Westvest zitten sinds kort achter slot en gren del. De baldadigheid van de jeugd uit de buurt liep de laat ste tijd zo enorm uit de hand, dat het kerkbestuur heeft beslo ten de kostbare ramen te be schermen. Vooral de ramen aan de kant van de Walvisstraat hebben het hard te verduren gehad. Stenen schoten vele malen niet aan hun doel voorbij, waardoor er menig ruitje sneuvelde. De ruiten aan beide andere kanten van de kerk liggen kennelijk te ver van de straat af - een hek houdt de jeugd uit de buurt zodat het zicht daarop van een metalen schotje gespaard blijft Aluminium hebben de glas-in- lood beschermers gebruikt om de kostbare ramen een zekere toekomst te garanderen. Het is echter aluminium met een fijn mazig net van gaatjes, zodat het zonlicht z'n belangrijke werk bij het kleurige glas-in lood kan blijven doen. SCHIEDAM - In de keider van het veilinggebouw De Een dracht, oo het Plein Eendracht, heeft kortsluiting een brandje veroorzaakt. De kortsluiting werd veroorzaakt door een overstroming in de kelder. De brandweer is wel naar de brand gekomen maar hoefde de slan gen niet uit te rollen. De schade bleef bepeperkt SCHIEDAM - Bij een snel heidscontrole op de Churchill- weg heeft de politie in twee uur tijds dertien bekeuringen uit kunnen delen aan hardrijders. De snelste bekeurde automobi list reed met 78 km/uur over de Churchillweg, waar men 50 mag. Hoek van Holland valt door zijn excentrische ligging buiten het bereik van alle televisiezen ders. Daarom zien de strandbe woners goede mogelijkheden m een kabel. In de Rotterdamse plannen is het Hoekse deel van die gemeente echter buiten be schouwing gelaten. Hét dagelijks bestuur van de deelraad vindt, dat Koek van Holland niet mag worden ach tergesteld bij andere Rotterdam se wijken. In die wijken willen ben w. van Rotterdam binnen vijf jaar een tv.-kabelnet laten' aanleggen. Het bestuur van de deelraad dringt er zelfs op aan, vooruit lopend op de aanleg van de CAI, de kwaliteit van de ether signalen te verbeteren door het plaatsen van een steunzender. De werkgroep Antenne Vrij Rotterdammers, die beschikken over een FM-stereo-tuner, hun dakantenr.e te handhaven. Vol gens de wekgroep is de techniek niet in staat radiosignalen van voldoende kwaliteit via een ka belnet te geven. De werkgroep strijdt voor de afschaffing van antenneverbo den en voor verbetering van ka belnetten. Ze zegt dat in Om moord. van waar signalen naar Schiedam en Vlaardingen zou den moeten worden gezonden, veel problemen zijn met de ra dio-ontvangst. ROTTERDAM - Op de Eras mus Universiteit wordt gewerkt aan een regeling die Alle perso neelsleden de mogelijkheid geeft binnen diensttijd een bijbaantje* te hebben. Die gelegenheid is er nu alleen voor hoogleraren en lectoren. Het college van bestuur vindt; dat elk personeelslid een halve; dag per week aan een neven-, functie zou moeten kunnen be-| steden. Die bijbaan moet dan wel van belang zijn voor het hoofdberoep van de betrokkene. 5 Zou een personeelslid meer danJ een halve dag aan nevenfuncties besteden dan zouden de organi-| saties die daarvan profiteren. een bijdrage moeten leveren aan5» zijn salaris, redeneert het colle ge van bestuur. Ho Mon weer t w«d omst 8evei u

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2