Wie bakt 't beste molen brood Nog mogelijkheid voor baarmoederonderzoek Programma koninklijk bezoek at n d dedam Lege zaal bij Riot Rockers Harpe Davids kan nieuwe kostuums kopen mmÊmMv r* f-i J* TSbW' Brommer weg en terug m» Schoorsteen omgetrokken Vernielingen aanLindenhof schiëdam Sympathiek Werk I i 1 KIJK m GEMEENTE Auto gestolen SCHIEDAM WAARSCHUWING Hond bijt kind Heup gebroken "X de advertenties nog eens na er is vast iets voor u bij! WÊmSm ,,x - J1 'eiïnitief ait's cheic'i van Bart Wilton MAANDAG 25 APRIL 19771HET VRIJE VOLK/PAGINA 2n - - SCHIEDAM - Honderden personeelsleden en bel; ng- stellenden hebben zaterdagochtend afscheid genomen van Ir. Bart Wilton, die na 35 jaar het Wilton-Fije- noord-bijltje erbij neer heeft gegooid. Een jaar voor zijn 65ste is de heer Wilton met vervroegd pensioen gegaan. Burgermeester Lems kwam zaterdag ook even officieel afscheid nemen van Wilton. Zaterdagochtend om negen uur barstten de feestelijkheden ter ere van dit afscheid al los op het terrein van Wilton-Fije- noord. De heer en mevrouw Wilton werden aan de poort van W.F. opgewacht door een open calèche en door vele personeels leden. Met de harmonie van Wilton-Fijenoord voorop werd een rondrit over het terrein ge maakt, welke rondrit eindigde in een presentatie van alle ver enigingen die binnen W.F.-ver- band floreren. De handbal- en voetbalploeg, de fotografieclub, de postzegel club, de tennisvereniging en ve le andere onderafdelingen pre senteerden zich aan het echt paar Wilton. Dat alles gebeurde m een hevige kou, maar voor de Wiltons was een verwarmd platformpje opgericht, vanwaar zij alles konden aanschouwen. Aansluitend volgde een druk bezochte afscheidsreceptie in het hoofdkantoor van Wiiton-Fije- noord. Ir. O. J. van der Vorm sprak namens de directie van WF lo vende woorden aan Wiltons adres en memoreerde hoe Bart Wilton in 1942 als eerste Wilton de leiding op Fijenoords gebied overnam. „Dat deed hij op zo sympathieke manier, dat alle Fijenoorders het namen dat er een Wilton aan de leiding kwam. Daaraan kunnen wij als RSV nog wel eens een voor beeld nernen," aldus de heer Van der Vorm, die samen met de heer Bos van de RDM de taak van Wilton gaat overne men. Ter ere van Wiltons vertrek had de heer Van der Vorm alle schilderijen van 'Wiltons vier voorgangers in de receptiezaal laten ophangen en voegde daar een vijfde portret aan toe: dat van Bart Wilton zelf. „Wij bie den u uw eigen portret nu wel aan. maar we vragen onmiddel lijk of u het hier wilt achterla ten," verzocht hij Wilton onmid dellijk na de aanbieding. Dat wilde Wilton wei doen. SCHIEDAM Omdat het za terdag 7 mei weer de Nationale Molendag is, heeft de Schiedam- se Stichting Molen De Vrijheid een broodbak-wedstrijd uitge schreven. Degene die het lek kerste brood kan bakken maakt kans op een pnjs in de vorm van volkorentarwemeei. Afhan kelijk van de plaats waarop de winnaar eindigt wordt dat 50 kilo, 30 kilo of 20 kilo meel. Op de molen De Vrijheid zul len gedurende de Molendag al lerlei activiteiten onplooid wor den om de belangstelling voor molens in het algemeen te ver groten. Een speciale attractie daarbij zal echter de broodbak wedstrijd zijn. Schiedamse amateurs worden in de gelegenheid gesteld om van het echte meel van de mo len De Vrijheid zelf een brood te bakken. Het vignetje dat de brood bakwedstrijd begeleidt. Om deel te nemen aan deze wedstrijd moeten bakkers en baksters zaterdagmiddag 7 mei tussen drie uur en half vier een vers brood inleveren bij de mo len aan de Noordvest. Dit brood mag echter met meer warm zijn. Een jury bestaande uit de molenaar, een ervaren amateur bakker en een echte warme bakker zullen de ingeleverde broden beoordelen op geur, smaak, structuur, kleur en vol ume. De drie prijswinnaars hoeven niet de vele kilo's meel op de rug mee te nemen, maar mogen het in kieme hoeveelheden bij de molen weg komen halen. Bo vendien wordt het recept van de prijswinnaars uitgedeeld bij de molen en bij de warme bakkers, opdat de met-winnaars in het vervolg ook een goed brood kunnen bakken. SCHIEDAM - De vrouwelijke inwoners van Schiedam die een oproep hebben ontvangen om deel te nemen aan het baarmoe- derhalskanker-onderzoek dat in de maanden februari en maart is gehouden, maar die om welke reden dan ook niet aan het on derzoek hebben deelgenomen, krijgen alsnog een kans zich te laten onderzoeken. Dat zal aanstaande donderdag en vrijdag kunnen en wel in het gebouw van het Wit-Gelc Kruis aan de Kethelweg 51 in Vlaar- dïngen. s Ochtends kan men daar terecht van 9 uur 15 tot 12 uur en s middags van 1 uur tot kwart voor vier. Het onderzoek kost niets en Is pijnloos. SCHIEDAM - Koningin Juliana zal morgen vrij wel de gehele dag in Schiedam te vinden zijn, onder meer om een aantal prijzen uit te reiken aan deelnemers van de voor schilders uitgeschreven wedstrijd. Ook zal zij met een aantal leerlingen van de Dr. Gunninghschool kennis maken en op be zoek gaan bij het gemeen tebestuur. Het dagprogramma ziet er als volgt uit. Om elf uur in de ochtend komt Hare Majesteit aan op het kruispunt van de 's Grave- landseweg, waar ze be groet wordt door de Com missaris van de Koningin de heer M. Vrolijk en door Schiedams burgemeester Lems. De koningin is in het gezelschap van haar secretaresse Jonkvrouwe RoeiS en haar secretaris mr. Van der Hoeven. Het gezelschap begeeft zich vervolgens naar het Hoofdbureau van politie in de Lange Nieuwstraat, waar het om tien over elf aankomt. Daar maakt de koningin een les van de onderwij sconsulent Tigges mee, die gegeven wordt aan zesdeklassers van de Gunninghschool. Na een rondgang door het politiebureau vertrekt de koningin om vijf voor een naar het Stadskantoor, waar ze om een uur aan komt, De drumband Julia na staat daar opgesteld en zorgt voor enige feestelijke muziek. Met het college van B. en W. zal vervol gens de lunch gebruikt worden. 's Middags wordt een be zoek gebracht aan het Ste delijk Museum op de Hoogstraat, waar het ge zelschap om half drie aan komt. Daar maakt de Ko- ninkljke Jury voor de Schilderkunst bekend wel ke kunstenaars een prijs van ƒ5000 gewonnen heb ben en worden de win naars aan de Koningin voorgesteld. Om circa half vijf ver trekt de koningin dan weer. Namens zijn collega's in Vlaardingen, Rotterdam en Maassluis kwam ook Schiedams burgemeester Lems officieel af scheid nemen van Wilton. Lems zei er voornamelijk dankbaar voor te zijn dat Wilton veel bij draagt aan het scheppen van werkgelegenheid in dit gebied. Namens de vier gemeenten overhandigde Lems aan Wilton een envelop met inhoud met het verzoek het geld te besteden aan een sociaal-cultureel doel in Schiedam of omgeving. Ook spraken nog ondeme- mingsraadslid Blommers, de voorzitter van de Bazenvereni- ging Wolfs en de voorzitter van de personeelsvereniging Bakker vriendelijke woorden aan Wil tons adres. Bart Wilton memoreerde zelf nog even hoe hij als technisch man in het bestuurlijke werk bij Wilton-Fijenoord rolde en dat hij als technisch deskundige grote waardering heeft voor het Bart Wilton en het geschenk van de directie: z'n eigen •portret. Het zal een plaatsje vinden in één van de WF- kantoren. laatste karwij dat hij bij, zijn eigen werf heeft zien uitvoeren; het „ophogen" van de veerboten van Stena Lines. Wilton in de W.F.-directie even eens vertrokken is. „Ik ga weg in een moeilijke tijd, maar ik ben er van over tuigd dat Wilton-Fijenoord op dezelfde wijze doorgaat als toen ik er nog was." aldus Wilton, met wiens vertrek de laatste T&itr 1)6 som Seld de perso- MOeilllk neelsleden van Wilton bijeen J hebben gebracht zal Wilton be steden aan een reis samen met zijn vrouw. Het geld dat allerlei relaties ter gelegenheid van het afscheid hebben geschonken za! voor de Bedrijfsschool van Wil ton-Fijenoord gebruikt worden. iiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiimiiMiiiinnifusuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiHiiiiiiitiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii SCHIEDAM De 40-jarige mevrouw M. E. J. H.-R. van het Griegplein heeft haar eigen bromfiets teruggevonden toen zij op weg was naar het politie bureau om de diefstal ervan te melden. Zij trof haar eigendom aan in het bezit van twee broer tjes (9 en 13 jaar). Ze greep de knullen onmiddellijk in de kraag en nam ze mee naar het bureau. Daar vertelden de jon gens dat niet zij, maar een veertienjarig vriendje de brom mer gestolen had. Ook hij werd naar het bureau gehaald, beken de en werd met een flinke re primande weer op straat gezet Vetkuiven en sfeer genoeg op het Rock en Roll-festi val in Vlaardingen. SCHIEDAM - De rommel markt die de muziekvereniging Harpe Davids zaterag op het Rozenburgplein georganiseerd heeft is een doorslaand succes geworden. Deze vereniging houdt jaarlijks zo'n markt om tot de aanschaf van enige nieu we kostuums over te kunnen gaan. De markt was nauwelijks een uur aan de gang toen het streefbedrag van ƒ2.000 al bin nen was. Daarvan kunnen nu de flink gegroeide jeugdleden van de vereniging in een nieuw pakje gestoken worden. De totale opbrengst van de rommelmarkt ging een aardig eind over dit streefbedrag heen. Wat de vereniging met dat ex tra bedrag gaat doen wisten de rommelmarktorganisatoren za terdag nog niet. Toen hadden zij slechts tijd om versteld te staan van de opbrengst. Zeker is in elk geval dat het in de clubkas vloeit De rommel winkels die rond het Rozenburgplein zitten on dervonden weliswaar enige con currentie van Harpe Davids, maar trokken aan de andere kant ook bezoekers aan die op de markt niets van hun gading vonden en uitweken naar de of- fidele rommelwinkels. „De za ken gaan best," merkte een hunner op. „Ze moeten hier maar vaker zo'n rommelmarkt organiseren." VLAARDINGEN - Slechts een handjevol Rock en Roll liefheb bers is gisteren naar de Oude Lijnbaan getrokken om daar The Real Fifties en The Riot Rockers te zien (en vooral te horen) op treden. Meer dan tweehonderd mensen zijn niet binnen geweest. Het aantal luisteraars van het Rock en Rolt-pebeuTen zal echter vele malen hoger gelegen heb ben, want het lawaai dat de twee groepen produceerden dreunde heel Vlaardingen door. Het grootste deel van het tien uur durende festival werd in be slag genomen door Martin Green en zijn discotheek. The Real fif ties zorgen in de middag voor een optreden van bijna twee uur, The Riot Rockers produceerden twee keer drie kwartier de nodi ge Rock en Roll muziek; een kunst die de broep inderdaad perfect beheerst De recht toe recht aan-muziek van deze Rockers deed de jaren 'vijftig herleven: Zelfs de meisjes met paardenstaart en korte sok jes ontbraken niet aan het schouwspel. Het uithoudingsvermogen van The Riot Rockers grenst aan het ongelooflijke; vier mannen van niet meer zo erg piepjong fmin- stens de veertig gepasseerd) slin geren de ene na de nadere "ouwe rocker" zo keihard de zaal in dat zelfs de stevige Oude Lijnbaan er bijna bij instortte. De duizend bezoekers die de organisatoren zondag verwacht hadden bleken óf de weg naar Vlaardingen niet te hebben kun nen vinden, óf één van de eers- dere concerten van The Riot Rockers in Nederland al bezocht te hebben. Zaterdag trok deze groep al alle Rock en Rolllief- hebbers uit de Rijnmond naar de Rotterdamse Eksit De rommelmarkt op het Rozenburgerplein trok vele bezoekers. SCHIEDAM De zware storm die in het afgelopen weekend over Schiedam trok heeft aan bakkerij yan der Krogt aan het Broersveld de schoorsteen ge kost Het ding begon dusdanig te wankelen gedurende de storm, dat 'de brandweer ge waarschuwd moest worden om de schoorsteen omver te halen. SCHIEDAM - In de Linden- hof aan de Lange Achterweg zijn wederom grote vernielingen aangericht. Na grote stukken t van het hek verwijderd te heb- i ben zijn de daders in de Lin- denhof gekomen en hebben daarin alle elektrische leidingen uit de muren gerukt Ook wer den de contactdozen vernield. Van het dak werd een grote hoeveelheid zink gesloopt De totale schade bedraagt 5.000. SCHIEDAM - Enkele uren nadat de bedrijfswagen van het loodgietersbednjf Van der Hoe ven voor de deur weg gestolen was, is die wagen weer terug gevonden op vrijwel dezelfde plek aan de Broersvest. De on bekende daders lieten de wagen midden in de nacht op de Broersvest achter, terwijl de koplichten brandden en de por tieren open stonden. Het enige dat uit de auto verdwenen is, is het rijtijdenboekje van de 38-ja- rige chauffeur A. A. H. B. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, orengen onaer de aandacht van belanghebbenden ^«-kopers vart woonschepen, dat he Jiiï ,n beperkte mate aanweziq air van igplaatsruimte in deze gemeente en stringent* bepalingen van het Hoogheemraadschap Delfland - tot het°hLhh9es oten ls- dat vergunning wordt verleenc nuLff en van' 'Heroën of inrichten van een liq plaats voor een woonschip. Dit geldt evenzeer voor hl Wn™. ee" W00nsch"1 met een 2,9" "9P>aats Belanghebbenden wordt geadviseerd zich vooraf ir verbinding te stellen met de Havenmeester, Hoofd straat 17 te Schiedam. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester M. J. Blok A. J. Lems SCHIEDAM - De drie-jarige Richard Flapper uit de Edison- straat is door een hond in het gezicht gebeten toen hij argeloos op straat aan het spelen was. De hond - een eenjarige Duitse herder - bezorgde het kind twee gescheurde lippen, een wond in de mond en een wond naast het oog. Omdat het beest al vier keer eerder een mens gebeten had, heeft de dierenarts hem afgemaakt De eigenaar van de hond was de bewoner A. T. uit de Edison- straat; een kind- van T. liet de hond uit toen hij tot bijten overging. at SCHIEDAM - Het crossen op de in aanbouw zijnde Rijksweg 19 is voor de 17-jarige Schie dammer Robert ten Bosch on plezierig afgelopen. Hij reed met zijn brommer tamelijk hard te gen enkele betonnen palen aan die in de berm van de weg la gen en brak hierbij zijn heup. De jongen is in het Gemeente ziekenhuis opgenomen. De brommer was total loss kj

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2