Stuntkruidenier riskeert proces, verbaal Controledienst Eerste poging mislukt Baader- Meinliof: levenslang T Zuidmolukkers overvallen transport J PTT in Moordrecht Vrouw tijdens koffie zetten door lukrake9 kogel getroffen Ruzie: man gooit wou v uit auto Nieuwe aardappels later mm Amin 'rituele kannibaal' LIEFDE VOOR DE KRANT Originele badhanddoek kado. INFORMATIE OVER BEZORGING: Ernstig gewond, dader vlucht Buien AARDSCHOK mmïm Nelson schoon gewassen "tl B B B "B "S 'B I B B I I -B -B -1 a Donderdag 28 april 1977 32e jaargang no. 9179 SCBPffiBRra ÊÈm STA VANGER, HARLINGEN Een eerste poging tot het definitief sluiten van de oliespuiter op het plat form Bravo in de Noordzee is vanmorgen mislukt. Door een hoeveelheid olie die wordt geschat op twee ton is een deel van de door specialisten aangebrachte afsluiter weer opengedrukt. "W Sexfilms huren? 6 voor 25 gld. MOORDRECHT - Vijf met pistolen gewapende Zuidmolukkers hebben vanmorgen een PTT-transport in Moordrecht overvallen. Ze gingen er met een aantal postzakken in een busje vandoor. De overvallers sloegen rond half zeven toe, toen de postzakken bij het PTT-kantoor in Moordrecht aan kwamen. Vier PTT'ers werden vastgegrepen en gebon den. Geschoten werd er niet. Vanmorgen was het nog niet bekend wat er in de postzakken zat. Enkele overvallers verdwenen richting Rotterdam. Bei 010*147400 (géén ander nummer) Vraag naar de afdeling abonneeservice ROTTERDAM - Stuntkruidenier Dirk van den Broek wordt vandaag actief in de broodoorlog BARENDRECHT/BEAUNE - In het ziekenhuis van het Franse stadje Beaune (bij Dyon) ligt de 43-jarige Nederlandse Cornelia- D.-de Muijser uit Barendrecht, die door haar man op een parkeerplaats uit een rij dende auto is gegooid. j 'jm-1 'Buurman De Haas: "één kogel vloog dwars doormijn regenpijp". Bezorg ons een nieuwe abonnee en wij bezorgen u deze leuke, luxe badhand doek als beloning. Royaal formaatSD x lOOcm. uitgevoerd in vrolijk rood en wit, met het bekende HVV- jongetje er op u weet wel, van de affiches). Verdien dit fijne kado met 'n goede daad. Stuur de bon volledig ingevuld op in een open envelop zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoord nummer 1579, Rotterdam. Nieuwe abonnee bón. Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee Naam Adres: Plaats De dikke vriend van Rotterdam. Soort abonnement: kwartaal' jaar Hij/zij ontvangt Het Vrije Volk eerst j nog weken gratis, i Bezorg de mooie handdoek met Het Vnje Volk jongetjeals beloning bij: Naam afzender: Adres: *3 Plaats:. Jf II HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 13.63.80 - 14.74.11 Dirk' en storten zich in broodoorlog Spuiter nog NIET getemd Hierop zijn de specialisten, die al ongeveer de helft van de -oliestroom hadden afgesloten, weer teruggekeerd naar het schip dat hen naar. de Bravo „ted gebracht, om te beraadsla- ©n over de voortzetting van het karwei. De Nederlandse Vereniging tot behoud van de Waddenzee en de Werkgroep Noordzee hebben een brief aan de ministerraad geschreven waarin zij aandrin gen op het spoedig instellen van een internationale commissie van zee-onderzoekers, die kan adviseren bij milieurampen zoals de oliespuiter m het Noor se Ekofiskveld. Volgens de beide organisaties moet Nederland nu snel een aantal internationale verdragen over de Noordzee ratificeren, zoals het verdrag inzake de wettelijke aansprakelijkheid voor schade door verontreini ging door olie ten gevolge van opsporing en winning van delf stoffen in de zeebodem. -stukje lever... LONDEN - „President Idi Amin van Oeganda heeft een stuk van de le ver van zijn in 1973 over leden minister van Bui tenlandse Zaken opgege ten." Dit verklaarde Amtns voormalige lijfarts, prof. John Kiboekamoesoketij dens een bijeenkomst in het Bntse Lagerhuis. Kiboekamoesoke verliet Oeganda m 1973 en is thans hoogleraar in de medicijnen aan de Univer siteit ixm Lusaka in Zam bia. Volgens de voormalige lijfarts had Amin van de ministerslever gegeten als „rituele kannibaal". Bij de stam der Kakoea, waartoe Amin behoort, heerst het bijgeloof dat men niet door de boze geest van zijn slachtoffer wordt vervolgd, als men een stuk wan diens lever opeet. v* ff - De protestacties tegen het ontslag van 1000 zetters en ander technisch personeel bij het Deense blad Berlingske Tidende, duren nog steeds voort. Dagelijks tracht de politie demonstranten, die voor het gebouw in Kopenhagen „sit-down"-acties houden, te verwijderen. Soms gaat dat met gemakkelijk, zoals hier, waar twee betogers met de lippen aan elkaar gekluisterd zijn en zich met uiteen willen laten drijven. STUTTGART - Andreas Baader (33), Gudrun Ennslin (36) en Jan-Karl Raspe (32). de laat ste overlevenden van de zoge naamde harde kern van de Baader-Meinhof-groep, zijn vanmorgen na een monsterpro ces van bijna twee jaar allen tot levenslang veroordeeld. Het hof achtte ze schuldig aan viervou dige moord en veelvoudige po- ANDREAS BAADER ging tot moord. Zij zouden daarbij hebben gehandeld „in vereniging, geniepig en met laaghartige beweegredenen". Bali. Dam 5a. Schiedam. Tel. 010 257126 &®P«id van 10 lol 18 u. Dood. koopav, vereist Eerst nog opklaringen, later toenemende bewolking - eerst in het westen - met af en toe een bul. Matige tot krachtig toe nemende wind uit westelijke hchtingen. Maxima rond 13 gra den. ion op onder 00,15 21.01 maan op onder 15.52 Ot07 maandag t m vrijdag tot 19.00 uur, zaterdag tot 16.00 uur -De daders van de gisteren ge pleegde overval op het PTT- kantoor in Nieuwerkerk aan de IJssel, een drietal Zuidmoluk kers, waren vanmiddag nog niet gevonden. Ze maakten 12.000 buit. De politie vermoedt dat de zelfde groep vorige week vrij dag ook betrokken was bij de overval op het postkantoor aan de Goudsesingel in Rotterdam. Daarbij werd een ton buitge maakt. Inmiddels is de politie in het hele land al enkele dagen extra waakzaam in verband met mo gelijke acties. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De Rotter damse mevrouw Wil Roem-de Vries (56) uit de Brouwerstraat is gisteravond door een kogel aan het hoofd geraakt, terwijl zij niets vermoedend in haar kraken aan "t koffiezetten was. In het ziekenhuis bleek de ver woning erg mee te vallen. Zes kogels'sloegen opeens dwars door de houten wand van de keuken achter de woning. Eén van de .22-kogets raakte een blusapparaat in de keuken, dat meteen leeg spoot. Een an dere kogel ging dwars door een regenpijp. De politie vermoedde dat de salvo was gglost vanuit een wo ning aan de verderop gelegen Koenstraat. Twee jongens wer den In verband met de schiet partij verhoord, maar later weer vrij gelaten. Het wapen werd niet gevonden. De salvo was vermoedelijk "lukraak" gelost. De kogels vlo gen eerst dwars door de schuur van buurman A. de Haas. Daar na doorboorden ze de keuken- wand. De heer De Haas: „We hoor den opeens ratatata, maar we dachten dat de kat van het dak af viel. Dat er geschoten was merkten we pas toen de politie voor de deur stond." In de omgeving van de Brou werstraat worden wel vaker schoten gehoord. (Van onze sociaal-economische redactie) Op straffe van het risico van een proces-verbaal van de Economi sche Controledienst verlaagt Van den Broek - in Rotterdam: Bas van der Heijden - in alle 33 filialen de broodprijs met 7 cent. De door de overheid vastgestelde minimumprijs is 1,26 - Dirk ver koopt broden voor 1,19 per stuk. Van den Broek vindt dat hij zich deze nieuwe stunt best kan veroorloven, omdat de winst marge op een brood bij de offi ciële minimumprijs 20,5 cent is. „Maar ik vind 13,5 cent winst per brood voor mijn bedrijf ruim voldoende. Omdat iedereen brood als eer ste levensbehoefte nodig heeft wil ik mensen geen cent meer laten betalen dan écht nodig is," zegt Dirk van den Broek, van morgen op bezoek in z'n Rotter damse bednjf Bas van der Heij den. Van den 3roek verlaagt de broodprijs juist op het moment dat de grote fabrikanten (Mene- ba, KSH en anderen) via de bakkerij-stichting bij minister Lubbers hebben gevraagd om een verhoging van de prijs tot ƒ1.31. „Ach. wij zijn natuurlijk geen liefdadigheidsinstelling," zegt Dirk van den Broek, „Maar waarom zullen we meer winst maken dan we als gezond de- tailhandelbednjf nodig hebben". Van den Broek rekende er vanmorgen op dat in de loop van de dag de Economische Controle Dienst bij zijn winkels op de stoep zou staan „Strikt genomen kunnen ze een politie-agent voor m'n deur zetten en het brood m beslag nemen. Maar ik verwacht dat ze een volksartikel als brood, toch niet zuilen durven meenemen. En als we een proces aan onze broek krijgen dan vechten we dat uit. We gaan zo lang moge lijk door met het verkopen van goedkoop brood, reken daar maar op," zegt Van den Broek. Begin mei zal melk 2 cent per liter duurder worden, vanwege de verhoging van de EEG-richt- prijs voor boerenmelk. Boter, zo wordt verwacht in kringen van de zuiveibond FNZ, zal zes cent per pakje duurder worden. For meel kunnen beide prijsverho gingen op 1 mei ingaan, maar de kans is groot dat de consu ment de hogere prijs pas half- mei hoeft te betalen. (Van een onzer verslaggevers) De toestand van de vrouw is ernstig maar ze verkeert niet in naar Spanje, Naar dat land was hij samen met een andere vrouw op va kantie gegaan. Zijn eigen vrouw reisde hem na. Samen gingen ze per auto terug naar Nederland omdat beider handtekening no dig was om de verkoop van een huis te regelen. Op een parkeerplaats bij Beaune ontstond een ruzie tus sen het echtpaar waarbij vol gens ooggetuigen klappen vielen. Kort daarna reed D. weg. Toen de Opel een gangetje van zo'n vijftig kilometer had zwaaide opeens het portier open en duw de de man - volgens getuigen - zijn vrouw hard naar buiten. Ze viel met haar hoofd op de straatstenen, waarna de man hard wegreed, vermoedelijk te rug naar de in Spanje achterge bleven andere vrouw. De politie van Barendrecht houdt ook rekening met de mo gelijkheid dat D. naar Baren drecht terugkeert en rijdt regel matig langs zijn huis. Een fami lielid is inmiddels naar Beaune afgereisd. Het echtpaar heeft drie kinderen. man - de Rotterdamse radio- en televisiehande- 1 - is na zijn daad gevlucht, waarschijnlijk terug (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG - De hoe veelheid ingevoerde nieu we aardappelen zal dit jaar kleiner zijn dan nor maal. Zeker in de eerste weken start men met kleinere partijen. DU komt omdat verschillende Zuideuropese productiege bieden veel last hebben gehad van late nachtvorst. In de getroffen gebieden in Spanje, Italië en Frankrijk zijn de oogsten twee tot drie weken ver traagd. De prijzen van de eerste nieuwe aardappelen zullen iets hoger liggen dan vorig jaar. Nieuwe malta's moeten 125 tot 1.50 gulden koste», verwachten de importeurs. De nieuwe aardappelen uit Mexico zullen goedko per zijn, ruim één gulden. Nieuwe aardappelen van Nederlandse bodem komen pas in juni in de winkels. Dit jaar zijn er over het algemeen meer van gepoot dan vorig jaar. BANJALUKA De bevolking van de Joegoslavische stad Ban- jaluka is vanmorgen erg ge schrokken door een aardschok. De schok, waarvan het centrum 26 kilometer ten noordwesten van de stad lag, richtte geen ernstige schade aan. V - 'YO 3S fs £{V: V7W 'f/,M ■.MJki Voor Lord Nel son in de grote voorjaars schoonmaak begonnen. Het hoofd van de beroemde Bnt se held, die 80. meter boven het Londense Trafalgar Square uit- tomt, wordt ieder voorjaar ontdaan nan het vuil dat er in de winter maanden op is vastgekoekt, zodat het standbeeld ge durende de zo mermaanden in al zijn glo rie door de toeristen kan worden bewon derd. H-

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 1