WERKEN IN DE ZON Fancy Fair om stencilmachine te kunnen kopen W oonwageïibewoHersoiiievreden over hun stembureau Voorkeurstemmen voorlopig niet geteld 1 1 SHS schrijft weer brief aan Kamer Moeders boos op straatmakers Films blijven m Ma .4 cl Snelheidscontrole Dixie in QT? EERSTE LUSTRUM VAN THE CREEDSINGERS Film en Engelse folk in Tempel Ziekenhuizen stereoset EX1.K Klokradios SCHIEDAM Het lot van peuterleldster Joke Ak kerman hangt aan een zijden draadje. Omdat het geld op is, heeft zij haar ontslag als medewerkster aan de peuterspeelzaal "de Ukkenput" aangezegd gekregen. Dat ontslag zou 1 augustus in moeten gaan. De Uk kenput Iaat het er echter zo maar niet bij zitten en is in het tegenoffensief gegaan. Staand in het bakje van een brahdweer- ladderwagen hijst wethouder Scheeres de vlag. Kinderen én moeders zijn een en al aandacht bij een van de attracties op de Fancy-fair. SCHIEDAM - Op de Willem Brouwersebool en de Klaas de Vriesschool is gisteravond aktf; gevoerd voor een nieuwe stencil machine. Daartoe was een groots opgezette fancy fair in het schoolgebouw aan de Willem Brouwer straat georganiseerd. Wie in een schandblok staat kan geen eieren meer voor z'n geld kiezen. bestaande uitf platenspeler cassettedeck, radiogedeelte, met stereo FM en MG en twee boxen. Digitaal uurwerk OPENiNGSPRIJS Elektronisch uurwerk OPENINGSPRIJS Zaï op Peuterleidster W'-OT it ontslagen joke Akkerman werkt twintig uur per week in de peuterspeel zaal, die in de school in de Zwartewaalsestraat is onderge bracht Naast haar werkt er ook nog een full time peuterleldster in de Ukkenput, dat is Anke Hoes. Beide leidsters vrezen dat de peuters uit de Gorzen nog meer in de verdrukking komen te zit ten dan momenteel al het geval is, indien het ontslag van Joke doorgaat Volgens hen zal het gevolg zijn dat dat de wachtlijst enkele keren zo lang wordt als momenteel, dat het aantal peu- tergroepen drastisch terugge bracht moet worden en dat de ouders en de full time leidster overbelast zullen worden. Om al die problemen te voor komen hebben de leidsters gis termiddag met wethouder Her man Posthoorn over de noodsi tuatie gesproken. Posthoorn kon echter geep duidelijke toezeg gingen doen omtrent het al dan niet aanblijven van Joke Ak kerman. Wel wilde hij toezeg gen nog eens met de KSCA te gaan praten om mogelijkheden voor de Ukkenpunt te zoeken. De KSCA is de Katholieke Stichting die de meeste mensen van het Sociaal Culturele wer». in Schiedam in dienst heeft Om hun pogingen voor het behoud van Joke te ondersteu nen hebben de leidsters handte- keninglijs.en in de Gorzen rond doen gaan, waarop wijkbewo ners hun sympathiebetuiging kwijt kunnen. Reeds honderden bewoners, onderwijzers en ouders hebben hun handteke ning gezet voor het aanblijven van Joke en het handhaven van het huidige aantal peuterspeel- groepen. Totdat Posthoorn met de KSCA heeft gesproken, zullen de Ukkenputters geen verdere akties ondernemen. SCHIEDAM Verontwaardig de bewoonsters van de Voor- berghlaan in de Woudhoek heb ben gisteren een aantal gemeen tewerkers belet om de straat te betegelen. De moeders vonden de open straat namelijk een té mooie plaats om hun kinderen te laten spelen. Toen in de middaguren enkele stratemakers met hun werk zouden beginnen, kregen een paar moeders opeens in de ga ten wat hun bedoeling was. ^Daarop werden andere vrouwen uit de straat gewaarschuwd en met zijn allen werd het de ge meentewerkers onmogelijk ge maakt hun straatje te leggen. De vrouwen haalden de stenen namelijk sneller uit de grond dan de stratemakers ze er in konden leggen. Dat werd noga! een moeilijke situatie, waar zelfs de politie bij moest komen kijken. De zaak werd echter voorlopig in der minne geschikt De werkzaam heden werden gestaakt en er zal met de gemeente worden ge praat over de wensen vpn de bewoners en de noodzaak van een mooi straatdekje. SCHIEDAM - Het Stedelijk Huuroverleg Schiedam (SHS) heeft in een brief aan de voor zitter van de Tweede Kamer haar beklag gedaan over de huursubsidie zoals die voor dit jaar vastgesteld is. Namens deze SHS schrijft Ar- mand van Puyvelde aan dr Ka mervoorzitter dat - in tegen stelling tot allerlei andere gelui den de SHS heeft moeten constateren dat het weer de laagstbetaalden zijn die de dupe worden van de huursubsidie, die op hoge huren verleend wordt Van Puyvelde tekent daarbij aan dat de mensen die in '76 een huurverhoging van 20% te verwerken kregen, daar dit jaar weer een huurverhoging van 12% bovenop kregen. „Deze gang van zaken vinden wij in stnjd met alle beloften, die door het nu demissionaire kabinet zijn gedaan, We dringen er daarom bij de ieden van de Tweede Kamer op aan hierin zo snel mogelijk verbetering te brengen," aldus de brief die na mens de Bewoners Vereniging Centrum, Oost West, Woudhoek en Zuid geschreven is. SCHIEDAM - Aan de Vlaar- dingerdijk is gistermiddag van een tot drie uur een snelheids controle gehouden, waarbij ne gen overtreders zijn beboet. Op de Vlaardingerdijk waar auto's 50 km/uur mogen njden reed zelfs iemand met een snelheid van 81. SCHIEDAM - Mensen die deze dagen in de buiten lucht werken hebben ge zien de uit stekende weersomstan- dighèden ze ker niets te klagen. Dat is ook het geval met de straatmakers op de Laan van Bol'Es. De recon structie hier- van bevindt zich in het eindstadium. Opvallend is dat de tegel trottoirs op de Laan ■van Bol'Es praktisch al lemaal ver dwenen zijn. Ze hebben plaats moe ten maken voor allerlei verschillende soorten bak en klinkers tenen. Het aanzicht is door deze verandering opmerkelijk verbeterd. SCHIEDAM - Sociëteit QT? organiseert morgen een dixie- landavond in het eigen onderko men in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat. De formatie The Roaring Seven Jazzband geeft dan een dixielandconcert Dit optreden begint omstreeks tien uur, de toegang is gratis. SCHIEDAM - Het jongeren koor The Creedsingers bestaat dit jaar vijf jaar. De viering van dit eerste lustrum gaat ge paard met een feestelijk concert dat vanavond m de Singelkerk op de Smgel wordt gegeven. Medewerking aan dit concert verleent ondermeer het Scheve- rungse Vissersvrouwenkoor. Voorafgaand aan dit lustrurr- concert wordt er een receptie in de pastorie van de Singelkerk gehouden. Het concert begint vanavond om half negen. »;CK' Smitsi i« >evebereikt het fwogste punt SCHIEDAM - Gistermid dag is de vlag in top gegaan bij het toekomstige kantoor gebouw aan de 's-Grave- tandseweg. j)e driekleur werd gehesen door wethou der Reinier Scheeres van fi nanciën en economische za ken terwijl pij hoog hoven de grond hing in het bakje van de ladderwagen van de brandweer. Nog dit jaar moet het pand waarvan de gemeente zes verdiepingen heeft gekocht, worden opge leverd. Nadat hij de vlag had gehesen en veilig en wel weer met beide benen op de grond stond wees wethouder Scheeres er m een toespraak nog eens op dat de gemeente dne van de eigen ver diepingen gaat verhuren. Op de overige drie verdiepingen zal gehuisvest worden; de sociale dienst, bureau huisvesting en de woningdienst Oorspronkelijk lag het m de bedoeling om ook het kantoor- gedeelte van de Technische Be drijven onder te brengen m het gebouw op de 's-Gravelandse- weg. Daar is echter vanaf ge zien. Dit moet nu op het indus trieterrein aan de Van Heek straat komen naast het nieuwe onderkomen van de Vromdienst. Volgende maand moet dit plan dour de gemeenteraad worden göédgekeurd. Reinier Scheeres maakte gisteren bekend dat er plannen zijn om bij het toekom stige onderkomen van de Tech nische Bedrijven proeven te ne men met zonne-energie. Ambtenaren hebben voor hun nieuwe kantoor aan de 's-Gra- velandseweg al een naam be dacht: de "Smitshoeve". Dit om dat directeur G. A. A. Smits van de sociale dienst lange tijd heeft uitgekeken naar een nieuw on derkomen voor zijn dienst. Wet houder Scheeres heeft gisteren het voorstel gedaan om het nieuwe kantoor "Kantoorge bouw 's-Graveland" te noemen. De beide scholen - die in het zelfde gebouw huizen - hebben eerst bij de gemeente een aan vraag voor een stencilapparaat ingediend, maar die werd niet gehonoreerd. Vandaar dat men nu probeerde het apparaat via een andere weg te bemachtigen. Eén van de meest in het oog springende onderdelen van de fancy fair was de grote rommel markt, waar tegen zeer lage prijzen de meest onwaarschijn lijke dingen te koop waren. On der meer televisieapparaten en avondkleding. Dat alles ging vlot van de hand. In het gymnastieklokaal werd aan liefhebbers de gelegenheid geboden om bingo te spelen.. Winkels uit de buurt hadden daarvoor mooie prijzen zoals een barbecue, een klokradio en een levensmiddelenpakket be schikbaar gesteld. Voor elk spel letje moest een gulden betaald worden: een bedrag dat grif ge geven werd. Voorts konden de bezoekers van de fancy fair kijken naar tekenfilrapjes en het nodige snoep kopen. Eén van de groot ste attracties was echter de aap, waarmee men zich kon laten fo tograferen. Daartoe hoefden de belangstellenden slechts hun hoofd door een gat te "steken, waama de foto van het apehjf met het mensenhoofd gemaakt werd. De bekende fancy fair activi teiten als doelschieten, touw trekken, sjoelen en blikken gooien trokken ook nog heel wat belangstellenden, voorna melijk kinderen van de scholen met hun ouders. De kas was nog niet helemaal opgemaakt na afloop van de fancy fair, maar vermoed wordt dat het stencilapparaat binnen handbereik ligt. SCHIEDAM - Tijdens een vergadering in het kantoor van distilleerderij Van Gent aan de Noordmolenstraat heeft iemand kans gezien ongezien het bedrijf binnen te komen. Uit het col bertjasje van de 42-jarige M. T, J. M. uit krimpen aan de lJssel werd een portefeuille gestolen waann rsaart 250 gulden, een gi ropas, een rijbewijs en een pa- - spoort zat. Uit het polstasje van - de 30-jarige Schiedammer A. S. dat op zijn beureau stond werd een portemonnee met 150 gulden gehaald. Uit de kamer van het hoofd van de openbare lagere school De Ouverture op het Bachplein zijn een draagbare radio, een verbandtromme! en een stop watch gestolen. Er werd een ladder gebruikt die bij het schoolgebouw stond, om op de eerste verdieping ervan naar binnen te klimmen. SCHIEDAM - Trash, een film van Paul Morressey, wordt van avond in de jongerensocieteit De Tempel vertoond. Deze film be handelt de ellende waarin twee jonge Amerikanen steeds verder wegzakken door werkloosheid en heroïnegebruik. Joe Dallasandro speelt m Trash de heroïnegebruiker Joe en Jane Forth speelt zijn vrien din Holly. De filmvoorstelling begint vanavond oi.i acht uur, de toegangsprijs is 2,50. Zaterdagavond is er voor folk-liefhebbers veel te genieten in De Tempel. Dan komt de Britse Zanger Andy Desmond voor een optreden. Dat begint om acht uur en de toegang is weer een rijksdaalder. SCHIEDAM - Alle drie de films die de afgelopen week in het Passagetheater werden ge draaid. zijn daar ook deze film- week nog te zien. In de grote zaal van het theater draait „Wie dan leeft, wie dan zorgt", met in de hoofdrol Louis de Funes. Behalve komende dinsdag is iedere middag in de Bio-zaal de kinderfilm „Salty, de vrolijke zeeleeuw" te zien. Iedere avond in dit filmtheatertje „All the president's men" met Robert Bedfort en Dustin Hofmann. SCHIEDAM - „Door de ver kiezingen krijg je weer eens het gevoel dat je inderdaad in een uithoek woont. Het wordt met name de oudere bewoners haast onmogelijk gemaakt om hun stem uit te gaan brengen, „aldus één van de bewoners van het woonwagencentrum aan de Schiekade. De ongeveer honderd stemgerechtigden die in het cen trum wonen moesten woensdag helemaal naar het rooms-katho- lieke verenigingsgebouw aan de Kerkweg in Kethel gaan, om te kunnen stemmen. Daar was stembureau nummer 39 geves tigd. Om naar het. stembureau te gaan was men bijna verplicht om de fiets, de auto of een an der eigen vervoermiddel te ne men. Het plan om met het openbaar vervoer naar het stembureau te gaan liet men al snel varen, toen bleek dat hier voor een enorme omweg via het stadscentrum gemaakt moest worden. Het is onmogelijk om na te gaan hoevee! woonwagenbewo ners er maar vanaf hebben ge zien om hun stem uit te bren gen. Verschillende oudere bewo ners van het centrum die onmo gelijk de enorme afstand naar het stembureau konden afleggen hebben andere woonwagenbe woners ingeschakeld zodat ze toch bij volmacht konden stem men. Voor de verschillende patiën ten van het Gemeenteziekenhuis en het Noletziekenhuis hebben de verkiezingen nauwelijks pro blemen opgeleverd. Een woord voerster van het Gemeentezie kenhuis vertelde ons dat tevo ren aan alle stemgerechtigde patiënten was gevraagd, hoe men zijn of haar stem zou gaan uitbrengen. Al snel bleek toen dat de meesten zelf al voor een volmacht hadden gezorgd. Volgens adjunct-directrice J. L. A. Bruynier van het Noletzie kenhuis hadden alle afdelings hoofden tevoren de opdracht ge kregen kiesgerechtigde patiënten te wijzen op de mogelijkheid per volmacht te stemmen. Te vens was tegen de patiënten ge zegd dit toch 'vooral te laten doen. SCHIEDAM - Voorlopig wordt niet uitgezocht welke Schiedammers afgelopen woensdag een zogenaamde voorkeurstem gaven. Wan neer men bij de gemeente besluit om dit alsnog te gaan doen dan gebeurt het pas na de pinksteren. Dit zei gisteren een woordvoerder van bet gemeentelijke Bu reau Burgerzaken dat nauw bij het organiseren van ver kiezingen is betrokken. Gisteren is men op het Stads kantoor wel begonnen met het vaststellen van de definitieve stembusuitslag. Hoe nauwkeurig de afgelopen woensdagavond gegeven einduitslag ook was, deze heet altijd de voorlopige uitslag. Bij het vaststellen van de definitieve uitslag wordt al wel onderzocht hoeveel kiezers hun stem aan de lijsttrekkers van de verschillende partijen gaven. Gezien de uitlatingen van de vertegenwoordiger van Bureau Burgerzaken ziet het er voorlo pig niet naar uit dat er iets be kend wordt over het Schiedamse kiezersgdrag met betrekking tot het geven van voorkeurstem men. Dit kan alleen worden vastgesteld wanneer men de 48388 geldige stemmen met de hand telt. In totaal vijf partijen hadden ^Schiedammers op hun lijst staan: de CPN (wethouder Eet Collé), de PPR (raadslid Hans van der Wilk), de PSP, de RKPN en de Kommunistische Eenheidsbeweging. Zoals bekend is van de laatste twee partijen niets overgebleven en hebben de eerste drie partijen enorme ver liezen geleden. Omdat alie Schiedammers op een niet ver kiesbare plaats stonden zal het duidelijk zijn, dat ze de komen de vier jaar niet in de Tweede Kamer terecht zullen komen. Het Schiedamse afdelingsbe stuur van de Partij van de Ar beid was er voor woensdag ken nelijk al van overtuigd dat deze partij flink zou gaan winnen. Uit het laatste nummer van het afdelingsorgaan "Voorwaarts" blijkt dat het bestuur er voor de verkiezingen al aan dacht, dat het behalen van winst een posi tief vervolg krijgt bij de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen. In de "Voorwaarts" schrijft het afdelingsbestuur er naar te streven dat er na de raadsver kiezingen van volgend jaar weer een progressief programcollege in Schiedam komt. Een dergelijk dagelijks be stuur van de stad zou voldoende steun moeten hebben in de ge meenteraad en moeten werken aan de hand van een minimum programma van eisen. Begin volgende maand gaat de PvdA zich ai bezig houden met de voorbereidingen voor de ge- - meente raadsverkiezingen. radio FM en MG (zie afb.) radio met FM en MG Adviesprijs 898.- OPENiNGSPRIJS Schledamaeweg 39-47 Vlaardingen, tel. 346000 HOi Hoo Opg 8 Mgr. Nolenslaan 636 Schiedam, tei. 702667 Ai dii al: ge he te kn tie va gei ha eer elk ger 1 ple- hui Nei roe boe gce bur last DEN margar dinsdag .varine fabnka wan he mische kregen ging va van tot uut 29 mat JUmet 31

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2