IN TREIN HOPELOOS GENOEMD POSITIE Opstandige gevangenen in Italië geven zich over hoof dstad en Twee politiemannen bij botsing gewond Kwartaalverlies bij Hoogovens tachtig miljoen IN BESLAG GENOMEN GOED NIET dêloogd Massief llken Meubelfabriek H Oisterwijk hoofdredacteur herman wk»bold Tussen wilde honden en aasgieren Man steekt vrouw dood bii ruzie Miljoenen voor Adair INFORMATIE OVER BEZORGING: Aanhouding A Weer kind zoek in Argentinië 'Romp' wijst niet op misdaad gevangenis de Meubelmakers uit het zuiden des lands (Van onze verslaggevers) DEN HAAG - De regering heeft de trein kapers laten weten dat als zij de gijzelaars niet spoedig vrijlaten dit ernstige gevolgen kan hebben. In de boodschap, die gisteren door de twee Zuidmo- lukse contactpersonen naar de trein is meegenomen, laat de regering de kapers verder weten dat hun posi tie hopeloos is, zowel voor wat betreft hun eisen als politieke doeleinden die ze nastreven. Vrijdag 10 juni 1977 32e jaargang no. 9208 (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM De NVSH moet haar kantoren in Amsterdam en Rotterdam dit jaar nog sluiten. Er is geen geld meer. Dat komt mede door het teruglopen van het aantal leden van 260.000 naar 50.000. Ook sub sidie van de overheid komt niet af. Alleen in Den Haagj waar 32 mensen werken, blijft het kantoor draak De gevangenis van Spo- leto is een van de oudste van Italië, waar veel ge vangenen zijn opgesloten in oude kloosters en kas telen. De gevangnen gaven hun protest op toen een groep journalisten was binnengelaten om naar hun klachten te luisteren. Zelf hebben zij zich overgegeven aan de poli tie. De opstandige gevange nen willen overgeplaatst worden naar een moder ner gebouw. De vrouwen van twee gegij zelde cipiers wachten in angstige spanning voor de poort van de gevangenis van Spoleto op de afloop van de gijzelingsactie. SPOLETO - Ongeveer 50 in opstand gekomen gevangenen in de Ita liaanse stad Spoleto heb ben 12 cipiers die zij meer dan 15 uur gegijzeld had den, weer vrijgelaten. IJMUIDEN - De Hoogovens hebben in de eerste drie maanden van dit jaar een verlies van bijna 80 miljoen gulden moeten boeken. van de affiches). Verdien dit fijne kado met 'n goede daad. Stuur de bon volledig ingevuld op in een open envelop zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoord nummer 1579, Rotterdam. Bezorg ons een nieuwe abonnee en wij bezorgen u deze leuke, luxe badhand doek als beloning. Royaal formaatSO x lOOcm. uitgevoerd in vrolijk rood en wit, met het bekende HVV- jongetje er op u weet wel, Brigitte Bardot toont haar kampioenskat Kiki, die gisteren op een kattententoonstel ling in Saint-Tropez een gouden medaille kreeg. Brigitte Bardot was beschermvrouwe van die tentoon stelling. Bel 010-147400 waarschuwt ers voor trein en gingen naar het be leidscentrum in Assen. Direct na hun vertrek uit de trein begon het voedseltrans- port De lorrie stond toen al een uur te wachten. Rondom de school in Bovensmilde deden zich gisteren moeilijkheden voor bij het fouilleren van Zuidmo- lukkers die hun wijk in wilden gaan. Er zijn twee aanhoudin gen verricht. De arrestanten werden na verhoor vrijgelaten. Zie ook de pagina's 3 en 7 eventueel derde gesprek is niets bekend. Alvorens naar de trein te ver trekken spraken de twee cont actpersonen op het Asser be leidscentrum met procureur-ge neraal mr. W. A. Baron van der Feltz, commissaris van de ko ningin in Drente mr. A. P. Schilthuis en psychiater dr. Mulder. De kapers hebben in ant- standpunt meegegeven aan de woord op deze boodschap nun contactpersonen. Er zouden nieuwe elementen in zitten, waarover het crisisteam zich be raadt. Het lag in de bedoeling dat er een derde contactpersoon mee zou gaan naar de trein maar. mevrouw Frieda Tomasowa is om onbekende reden niet in As sen verschenen. Ze is werkzaam op het Molukse crisiscentrum in Capelle aan den IJssel en was vroeger hoofdbestuurslid van de Vrije Zuidmolukse Jongeren. Mevrouw Tomasowa zou mee gaan op verzoek van dr. Tan en Mevrouw Soumokil. Het ministerie van Justitie liet weten dat ook na het tweede gesprek tussen de kapers en de contactpersonen dr. Tan en me vrouw Soumokil de toestand rondom de gijzelingen onver minderd ernstig blijft. Of het meer dan vier uur durende ge sprek iets ten goede of ten slechte heeft veranderd wilde hij 'in het belang van de gijze laars' niet meedelen. Over een Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (nibriekadvertentïes) tel. 010 - 13.63.80 - 14.74.11 Om half drie arriveerden ze bij de trein en werden begroet door drie kapers die hen over de spoordijk tegemoet kwamen. Om kwart voor zeven verlieten ze - weer onder escorte - de ADELAIDE - De Ne derlandse globetrotter, schrijver, fotograaf en filmer Bob Mossel, die al eens in het nieuws kwam door een voettocht dwars door Australië, heeft op nieuw de voorpagina's van de Australische kranten gehaald met een mars vol ontberingen door 145 km woestijn. Mossel had zich met een vriendin door een vlieg tuigje laten afzetten in de buurt van het grote Lake Eyre, een meer in het binnenland van de staat South Australia. De be doeling was het meer over te varen, maar de rivier die zij eerst moes ten afzakken bevatte te weinig water. Nadat ze hun bootje twee dagen door de modder hadden gesleept, begon de pro viand op te raken. Bob besloot hulp te halen en liet zijn reisgenote achter met de rest van de pro viand. Pas nadat het meisje een week alleen in de woestijn had doorge bracht, tussen huilende wiide honden en over vliegende gieren, kwam er een vliegtuigje om haar op te halen. „Het heeft een eeuw geduurd", verzuchtte ze. De Nederlandse Vereniging voor Sexueie Hervorming heeft in Amsterdam vijf mensen in dienst en in Rotterdam nog slechts één. „Er zijn al heel lang moeilijkheden over de be leidslijn die, we binnen de NSVH moeten volgen. We wil len de merö§ngewoon helpen die bij ong.fenjeiji; En .dat wil- lenwe 'swmmehu Het gaat ons om de mensen. Wij', hebben niet het idee dat we de maatschappij eerst moeten veranderen en dat willen ze bij het verenigingsbe stuur wel," zo vertelde de Am- stedamse medewerker Rudi Kraanwinkel. „Sluiting betekent dat in Am sterdam een 7000 mensen, me rendeels werkende jongeren, bij ons geen voorlichting meer kun nen krijgen. Zolang andere hulpverlenende organisaties ons werk niet overnemen zijn we nodig, In de opleiding van art sen, maatschappelijk werkers en leraren is nog steeds geen ruim te gemaakt voor de voorlichting. Er is nog erg veel behoefte aan een instelling als de NVSH. Ik denk dat we met een bedrag van 120.000 gulden, als we ten minste heel zuinig zijn, een heel eind zouden komen. Waar dat bedrag vandaan moet komen weet ik niet," zo zegt Kraan winkel. „Het geld zouden we via subsidies van de gemeente of het ministerie van CRM moeten krijgen." De NVSH werd in 1946 opge richt. Het blad Sekstant blijft waarschijnlijk bestaan. [SGrinierawea 201,hk.Hoogstraat fl.dami .frMaandagsgcsloten Tel. Q10-133744 PARIJS - Het lieve sommetje van 16,5 miljoen gulden aan ho norarium heeft de legendarisch Amerikaanse olierampdeskundi- ge Red Adair ontvangen voor het bedwingen van de spuiter in de Noorse olieveld Ekofisk in maart van dit jaar. De strop ten gevolge van de lekkende afslui ter is door deskundige begroot op 31,5 miljoen gulden. De helft zit in de kosten voor bestrijding van het olievuil op het zee-op pervlak. Nog eens 32,5 miljoen gulden produktie verlies lijden de maatschappijen die het be trokken ".ooreiland Bravo ex ploiteren. AMSTERDAM - Tijdens een echtelijke ruzie in de Amster damse Vechtstraat heeft de 34-jarige F. H. zijn 28-jarige vrouw gisteravond met een mes doodgestoken. Haar 47-jarige vader, die ver moedelijk tussenbeide heeft wil len komen, is met ernstige steekwonden in het ziekenhuis opgenomen. De vrouw, die een groot aan tal steken in buik en borst kreeg, was bij aankomst van de politie a! overleden. Volgens de politie zou de ruzie zijn begonnen nadat de man zijn vrouw had verweten dat zij voor publieke vrouw speelde. H. was na het gebeuren zo van streek dat men hem vanmorgen nog niet had kunnen horen. BUENOS AIRES - De drie jaar oude zoon van een Argen tijnse hoofdredacteur is gisteren door drie gewapende mannen ontvoerd in de noordwestelijke stad Catamarca. De ontvoerders drongen de woning binnen van Nicolas Alvarez, hoofdredactuer van El Sol. Ze bonden Alvarez vast en namen zijn kind mee. Negen maanden geleden werd de twee jaar oude zoon van een andere hoofdredacteur ontvoerd in La Plata. Van het kind is nooit meer iets gehoord. schadigde politiewagen en bluste daarna een begin van brand. In het St. Franciscus Zieken huis werd bij agent Van de Vliet een lichte hersenschudding geconstateerd, zijn collega heeft een neusfractuur en verwondin gen aan het gelaat. ROTTERDAM - Bij een bot sing op het kruispunt Marconi- plein-Mathenesserweg zijn de 18-jarige agent W. J. van de Vliet en zijn 21-jarige collega H. C. de Moor licht gewond ge raakt. Zij zaten in een surveillance wagen die met blauw zwaailicht op weg Twas naar een melding. Op de kruising botste de wagen tegen de personenauto van de 32-jarige R. Santos Gomez. De heer Gomez haalde de twee agenten uit de zwaar be- (Van onze sociaal economische redactie) ROTTERDAM -Feyenoord vindt de Deense middenvelder Benny Nielsen (25) van RWDM te duur. Zijn overgang van de Brussels club naar de Kuip staat volgens directeur Brox 'goed op de tocht; Volgens het bedrijf ligt dit vooral aan de ongunstige situa tie op de staalmarkL Alleen de sector staal van Hoogovens heeft verlies geleden. De andere sectoren van het bedrijf hebben in het eerste kwartaal winsten opgeleverd, die echter niet kon den opwegen tegen de enorme verliezen in de staalsector. ROTTERDAM - Onderzoek van het Gerechtelijk Laborato rium in Rijswijk heeft uitgewe zen dat de menselijke romp. die maandag op het strand bij Hoek van Holland werd gevonden, af komstig is van een man. Van het lichaam ontbraken de onderbenen en een van de ar men. Omdat werd vastgesteld dat deze op natuurlijke wijze waren losgeraakt, wordt aange nomen dat het niet om een mis daad, maar om een overboord geslagen zeeman gaat In het laatste kwartaal van 1976 hebben de Hoogovens nog een winst over het hele bedrijf van ruim 25 miljoen gulden ge maakt. Meestal zijn het wat op geschoten jongens die er een soort sport van maken de boei te vernielen. Eigen lijk zou je zo'n terrein met zeker twintig man moeten bewaken", aldus de politie- vooriichter. De schade op het terrein Zeeburg wordt tot nu toe nog steeds door het minis terie van Financiën ver goed. Dit is namelijk aan sprakelijk voor de door justitie in beslag genomen goederen. Vaak vinden zij hun brommers of auto's terug met vermissing van zeer belangrijke onderdelen. De beheerder van het terrein in Amsterdam-Oost komt regelmatig naar het politie bureau om weer aangiften te doen van een serie diefstallen en vernielingen. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM - Het is bijna ondoenlijk om grote opslagterreinen, zoals dat van de Inspectie der Do meinen op Zeeburg in Am sterdam en dat van de po litie aan de Haarlemmer weg te bewaken. Op beide terreinen wor den de door de politie en justitie in beslag genomen goederen .bewaard, tot de rechtmatige eigenaren hun spullen komen opeisen. Voor de rest van dit jaar ver wachten de Hoogovens niet veel verbetering, zeker niet in de staalsector. Volgens de politiewoord voerder kunnen de hekken om de terreinen nooit hoog genoeg zijn. „Ze klimmen er gewoon overheen. Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur va n het hout. Alleen eersteklas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar 12 jaar garantie. Expositie in toonzaal Berkel (Z.H.), Noordeindse- weg I 16 (langs het water) te). 01891-4670. Ma t/m za 9-18 uur. vrijdagavond tot 21 uur. eerste kwaliteit eikehout O goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept O eigen originele modellen gemaakt in eigen werkplaatsen verkoop uitsluitend in eigen toonzalen 9 12 jaar garantie 9 ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Medcrland (tién and» summer) Vroog mm de eftS. ebomet-senke uwondog t/m rrijdog tel 19.00 uur uur Jet Ml 16.00 uur lm «eb «iler „stollen" onder de Strip»

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 1