Beheerder Van der Moor: Verkoop hopelijk ongedaan gemaakt VAKANTIEGANGERS OVER HEIDEBAD: enquete wust uit: 'Zandbak Woudhoek moet dicht' Gemeente-activiteiten voor werklozen G te rc 1 in Autorijders slaan fietsers rta*r;- Overlast September Niks gehoord Wegjagen Spaargeld weg Twee weken voordat het vakantie hoogseizoen door zou breken is op het vakantiecentrum Heidebad in Epe lichte paniek uitgebroken. Het bericht 'dat het centrum verkocht wordt aan een Hilversumse exploi tatiemaatschappij is er ingeslagen als een bom. Mensen die al jaar in jaar uit naar het Gelderse Epe ko men om er een of meer weken va kantie door te brengen, vragen zich sindsdien af hoe het volgend jaar moet. Hun geliefd Heidebad zal dan vermoedelijk alleen nog bereikbaar zijn tegen aanzienlijk hogere huur prijzen. In het voorzeizoen zit Heidebad al tot aan de nok toe vol. Alle veertig huisjes en bungalows zijn bezet, de pensionkamers eveneens, grote groe- pen jongeren zijn ondergebracht in de Schaapskooi en ook het bijbeho rende campingterrein staat vol. Deze situatie zal tot ver in het naseizoen duren. Het loopt namelijk al jaren storm in Heidebad, een naar ver houding erg eenvoudig vakantiecen trum in een uitermate toeristisch gebied. De eigenaars van Vakantiecentrum Heidebad voelen zich niet langer ge roepen hr' centrum in stand te hou den. Die eigenaars zijn de Neder landse Scheepvaart Unie (thans NedLloyd) en Wilton Fijenoord (thans RSV). De werknemers van beide bedrijven zijn dan ook de meest regelmatige bezoekers van Heidebad; voor hen is het centrum MAANDAG 27 JUNI 1977/HET VRIJE VOLK/PA GIN A 2 in '47 opgericht. De stichting Heide bad zal opgedoekt worden en het centrum zal worden opgenomen in de reeds lange rij vakantiecentra van de Camping Unie Hilversum. Het complex dat volgens verschil lende zegslieden voor nog geen mil joen in de boeken staat, is volgens dezelfden verkocht voor circa drie miljoen. Of die prijzen kloppen wil len noch beheerder H. J. van der Moor, noch de verkopers W. F. en N.S.U. of koper Camping Unie Hil versum bevestigen. Aan de vooravond van de verkoop van dit bij vele Schiedammers be kende vakantieoord ging HVV er een kijkje nemen en sprak met vele „ouwe getrouwe" vakantiegangers. z U' I I Beheerder Hugh van der Moor in zijn pas ver nieuwde woning op het complex. I I Wé Een kijkje in de eetzaal. M t mmm x Im Familie Klinge (rechts), al voor het tiende jaar in Heidebad - c voor de kinderen op Heidebad Heidebad, midden in het bos. {Van onze verslaggeefster JEANNET RENSEMA) EPE - „Je doet zoiets niet met plezier, maar het is noodzakelijk," is het commentaar van Wiltons woord voerder Ir. J. van der Vorm op de aanstaande verkoop van Heidebad. Hij en de Raad van bestuur van RSV kunnen echter nog heel wat tegenwind verwachten over die verkoop, want de werknemers van Wilton Fijenoord zijn niet van plan het er zomaar bij te laten zitten. Behalve het grote-mensen-bad is er ook een pierebadje o DEI reur-j rechts A. J. cassat tegen twee genolo 15 jur N. K. vrijge: beid ii ratjes rieken werd f In no rij doo Bosch maande De u bank v* riekenh de rónt Ct '"iW, A it 't Zou doodzonde zijn als dit Mer wegging9 Beheerder van Vakantiecen trum Heidebad is H. J. (Hugh) van der Moor. Hij zit op de kop af tien jaar in het cen trum als beheerder. Daarvoor is hij zevenentwintig jaar boekhouder bij Wilton Fije noord geweest. Samen met zijn vrouw heeft hij dag en nacht gewerkt om van Heide bad te maken wat het nu is. „Toen wij kwamen waren de huisjes zo lek ais een mandje en er stond geen meu bilair in. Dat hebben we eerst opgeknapt, vervolgens een nieuw zwembad aangelegd, nieuwe bungalows gebouwd en nog veel meer gedaan. En met al onze inspannin gen zou nou die Hilversum mer gaan strijken? Dat zou ik wel erg vinden, ja. Trouwens, de prijzen die wij maken kan hij natuurlijk nooit waarma ken. Het kan er alleen maar duurder op worden, niet goed koper. Als je dan bedenkt dat dit centrum is opgezet voor de minderdraagkrachtigen, dan gaat me die verkoop toch wel aan m'n hart," aldus Hugh van der Moor die ooit nog voctbairoem heeft geoogst in Schiedam. Dat is er dan ook de oorzaak van dat vele jeugdgroepen van voetbalver enigingen uit Schiedam jaar lijks een week of twee naar Heidebad komen. „Als de verkoop doorgaat weet ik echt niet wat er met, mij en m'n personeel gaat ge- beuren. Of daarover ook iets wordt opgenomen in het ver koop-contract weet ik niet. Nee, ik hoop echt dat die ver koop nog op het laatste mo ment ongedaan gemaakt kan worden. Alles ging toch uit stekend de laatste jaren? En ik mag dan niet uit de boeken klappen en ik zal dat niet doen ook, maar neem van mij aan dat we best op dezelfde voet door zouden kunnen gaan." II H W v nv v «AsV A f! „Als m'n vakantie om is. ga ik hierover meteen met de onder nemingsraad praten Het zou zonde zijn, echt dood-en-dood zonde als dit vakantiecentrum weg zou gaan Het zou kunnen dat de ondernemingsraad een geheimhoudingsplicht heeft ge kregen over deze zaak, maar volgens mij moeten we alles proberen om die voorgenomen verkoop niet door te laten gaan." Aan het woord is M Klinge, baas op de werktuigboutvafde- Jing bij Wilton. Hij heeft zijn eerste vakantieweek in Epe er bijna opzitten, maar er komen nog drie weken achteraan. Het is het tiende jaar dat Klinge in Heidebad komt. „Eerst hebben we acht jaar op het tentenkamp gestaan. Dat waren tenten van de zaak, daar kon je zo m Maar een paar jaar geleden begonnen een paar mensen te klagen over de kwa liteit van de tenten - wat mij betrof was er niks aan de hand, pnma spul - en toen is het kamp door Wilton opgedoekt. Er is geen nieuw voor in de plaats gekomen, nee," Er is in geen jaren geld gesto ken in Heidebad De reparatie van oude bungalows, de bouw SCHIEDAM - Een enquê te onder zo'n honderd bewo ners van de Woudhoek heeft uitgewezen dat de inmiddels beruchte zandbak op het De La Marplein dicht moet. Driekwart van alle Woud hoekers die op de enquête gereageerd hebben geven dat als hun mening kenbaar. De enquêteresultaten en de daaraan te verbinden conclusies ajn nu naar de Gemeentelijke Rantsoenendienst gestuurd, die moet bestuderen wat er verder moet gebeuren. Een woordvoer der van de Plantsoenendienst zegt: „Als de meeste mensen nu Inderdaad willen dat de zand bak dicht gaat en het daar ver hard wordt, dan zal dat er wel van komen. Wanneer de strate- makers daar aan het werk kun nen is nog niet bekend. De hele kwestie is danig vertraagd door de actie van de moeders, die de stratemakers enkele weken ge leden beletten om de zandbak te verharden". „Overigens is de hele zaak nogal verkeerd beoordeeld door de bewoners van Woudhoek. Het stukje grond waar alles om begonnen is, is nooit een zand bak geweest maar een speelter rein met een grintgrond. Dat grint veroorzaakte overlast voor onweonenden", voegt de woord voerder van de Plantsoenen dienst daar nog aan toe. Nadat de moeders het dicht gooien van de zandbak belet hadden, is een andere groep wijkbewoners in het geweer ge komen omdat zij vonden dat er voldoende inspraakmogelijkhe den geboden waren. De in spraak had uitgewezen dat in derdaad het grootste deel van de wijkbewoners tegen de zand bak was. De hernieuwde enquête heeft hetzelfde rsultaat geboekt. „We moeten maar afwachten of' de rest zich deze keer wél bij het meerderheidsstandpunt zal neer leggen". is het commentaar van mevrouw Van Dorp. initiatief neemster van de inspraakproce dure. Het zal vermoedelijk wel tot september duren voordat er de finitief iets gaat gebeuren met de paar vierkante meters op het De La Marplein. van nieuwe, de aanleg van een nieuw zwembad en van een bar/restaurant moest allemaal uit de opbrengst van de huisjes- huur en pensionprijzen betaald worden. Vandaar dan ook dat er geen nieuw kamp kwam, nadat Wilton en de NSU de tenten weggehaald hadden. Het vrijge komen terrein werd ingericht als normale camping. „Na die acht jaar op het ten tenkamp zitten we nu al weer twee jaar in een huisje Heel eenvoudig maar voor ons goed genoeg," aldus Klinge, die sa men met z'n vrouw en drie kin deren in huisje Wielewaal ver toeft. Mevrouw Klinge voegt daar- aantoe: "Twee van onze vijf kinderen zijn nu met vakantie m het buitenland. Voor onszelf is dat er nooit van gekomen, er was geen geld voor een reis van zeven man naar het buitenland en we hoefden eigenlijk ook niet zonodig. Misschien komt dat later nog wel eens. Het is hier heerlijk rustig, je kan doen en laten wat je zelf wil. In Schiedam woon ik in de Woud hoek, dus dit hier is wel even heel iets anders, midden in de natuur." Klinge wil, zodra hij zijn Wil ton Feijenoord pakkie weer aan heeft de Zaak-Heidebad aan hangig maken in het bedrijf. "Zodra het verkocht is kunnen wij als personeel niets meer doen, we moeten nü iets doen," meent hij In huisje Fresia zit de familie Van de Wetering, bestaande uit man, vrouw, twee kinderen en opa en oma. M. C. van de Wete ring werkt bij Quick Dispatch in Rotterdam, een onderafdeling van Ned Lloyd - NSU (mede- eigenaar van Heidebad). Hij is gekozen lid van de onderne mingsraad. "Er zal een hartig woordje over deze zaak gesproken moe ten worden. Wij als OR weten van niks, de verkoop van Hei debad is nooit ter sprake ge bracht. Ik zit hier nou voor het tweede jaar en het bevalt me prima. We betalen ƒ360 voor twee weken. Waar vind je dat nog?" Ook hij zegt er bij zijn bedrijf voor te willen strijden dat Hei debad bewaard blijft voor de werknemers van Wilton en de NSU. Het zijn niet alleen de gezin nen met kleine kinderen die in het voorseizoen naar Heidebad komen om de vakantie door te brengen. Ook vele werknemers die aan de wieg hebben gestaan van de oprichting van het 15 ha grote vakantiecentrum en in middels gepensioneerd zijn, ko men er jaarlijks terug. Twee hele trouwe Heidebadgangers ontmoeten we, als we het cen trum willen verlaten. Twee oude mensjes die op de bus staan te wachten (die pas na 2 uur komen zou) vragen of ze met ons mee mogen rijden naar Epe. In de auto vertelt de dame: „Mijn man is 84 en ik ben 86. Al sinds Heidebad bestaat ko men we hier. We zijn maar een paar keer niet geweest, toen gingen we ergens anders heen met vakantie. Maar we hadden zo'n heimwee dat we dit jaar maar weer teruggekomen zijn. Vroeger zaten we in een huisje, nu zitten we in 't pension. Zelf wonen we in Loosdrecht, dus daar is het ook mooi maar we kunnen Heidebad toch niet mis sen," aldus de onbekend geble ven dame. Omdat haar man bij de Rot terdamse Lloyd heeft gezeten komen ze in aanmerking voor een huisje, of pensionplaats. Daarvan maken ze sinds '47 ge bruik. SCHIEDAM Begin septem ber wil de gemeente starten met activiteiten speciaal bestemd voor werkloze Schiedammers. Gedacht wordt voorlopig aan taalcursussen, creativiteitscur- sussen en cursussen waar de deelnemers zich kunnen bekwa men in „het besturen van ver enigingen". De activiteiten zullen in de toekomst echter uitgebreid wor den Omdat het totaal niet dui- delijk is waarvoor de Schiedam- se werkelozen belangstelling hebben, wil de gemeente in contact komen met werkelozen. Die kunnen dan meepraten in de pas opgerichte Stuurgroep Sociaal Cultureel werk voor Werkelozen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de heer Vredebregt, die in het Stadskan toor op de tweede etage zetelt en telefonisch te bereiken is op 260500 toestel 190. SCHIEDAM In de flat van de 21-jarige 3.C.T. aan de Ho- genbanweg zijn spullen met een waarde van vierhonderd gulden weggenomen door inbrekers. Ook verdween een grote hoe veelheid geld, dat in allerhande potjes door het hele huis ver spreid verzameld was. Dé inbre kers konden vermoedelijk met een valse sleutel binnen komen. Alle vakantiegangers die wij in Heidebad aantroffen waren het unaniem over twee dingen eens, „Heidebad is onvervang baar en onmisbaar" en „verkoop jaagt de prijzen omhoog en ons weg". Mevrouw De Klerk, haar man is al veertig jaar drukker bij Wilton, zegt: „We komen hier al tien jaar, soms wei drie keer per jaar. Eén keer zijn we naar zo'n huisje van Sporthuis Cen trum geweest, dat doen we nooit weer en niet alleen omdat dat 800 per week was en dit 292. Zou Wilton het willen verko pen omdat er teveel klachten komen van de personeelsleden? Ach, Nederland is een volk van kankeraars, maar al die kanke raars komen toch mooi elk jaar hier terug." Of de heer en mevrouw Van Gooi, al voor het 24ste jaar in Heidebad. „We krijgen heimwee als we niet eenmaal per jaar hier komen. Bovendien is het ideaal dat je met de bus van Wilton mee kan rijden, die gaat iedere zaterdag tussen Schiedam en Epe, makkelijk hoor." Wekelijks kunnen zo'n achthonderd man ondergebracht worden in Heidebad: 60 in pen sion, 160 in de huisjes, 400 op de camping, 100 in de nieuwe Schaapskooi en 80 in de oude. Op de camping staan voorname lijk derden; mensen die geen binding hebben met Wilton, de NSU, Van der Meer en Schoep of welke van de oprichters van Heidebad dan ook. Die 400 zor gen ervoor dat er procentsgewijs weinig WF-ers en NSU-ers op Heidebad zitten. Die getalsverhouding was dan ook zowel voor Wilton als voor de NSU de aanleiding om het vakantiecentrum van de hand te doen. Van der Vorm van WF zegt: „Slechts vijftig procent van de bezoekers zijn mensen van Wilton, de rest zijn vreem den. Er is geen geld meer voor de instandhouding van het cen trum." De NSU liet al eerder via woordvoerder Van Maanen weten dat pieer dan de helft van de mensen in Heidebad niet van de Ned Lloyd afkomstig zijn en men daarom een punt achter het vakantieoord wil zet ten. Als het aan de honderden ge bruikers van Heidebad ligt zul len die beide bedrijven nog een zware dobber aan de verkoop krijgen. „Ik zou niet weten waar ik in de vakantie naar toe moet als dit hier verkocht wordt Dit is ons vakantieoord en daar moeten ze wel mooi van. af blijven," aldus vakantiegan ger Van Gooi tenslotte, de me ning van zeer velen vertegen woordigend. SCHIEDAM Twee jeugdige Schiedammers hebben in het weekend de vloer aangeveegd met twee leeftijdgenoten. Ze de den dat in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Lange Kerk straat. Het tweetal - de 18-jarige L.K. en de 19-jarige N.P. - reed per auto door de Lange Kerk straat, waar ze een onbekend gebleven fietsend meisje de weg afsneden. Twee andere jongens die achter het meisje fietsten begonnen daarop te schelden te gen K. en P. Die stapten toen uit de .auto en sloegen de twee anderen door de hele Lange Kerkstraat heen. De hulp gesnelde politie heeft de twee vechtersbazen meege nomen naar het bureau. Ge bruik van alcohol zou de aanlei ding geweest zijn voor hun ag-. ressieve gedrag. s Veel daar ee richting. Maxima in het t 21 in de Sjuru

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2