aatvoor medewerkers van Kri;gh de aere DE WOUDHOEK KRIJGT EENDELIJK EEN BUS kuurwerk- bunker midden in centrum Verkeersproblemen rond het oude Stadhuis L Geruzie rond lm van De Ridder begint weer rm fes 3 CS MUITERIJ OP DE BOUNTY MARLON BRANDO TREVOR RICHARD HOWARD HARRIS FONS RADEMAKERS Meer spaarders dan inwoners Wegens vakantie gesloten PETER FABER Bootje en bandjes weg Nog alti jd! dé grootste avonturenfilm! schiedam Zender in beslag Tweeling steelt njpapieren Aardbeien zijn nu spotgoedkoop Politie zonder koffie KINDERMATINEE MTOUirS productie en regie DONDERDAG 30 JUNI 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 1WEH ilfS SCHIEDAM - De medewerkers van da jublleumre- vne Krijgh de Claere die ter gelegenheid van Schie dams 700-Jarig bestaan in 1975 ruim tien keer is opge voerd, hebben alsnog een aandenken aan ai hun in spanningen gekregen. De grammofoonplaat die van deze revue is gemaakt wordt aan alle medewerkers gegeven door het gemeentebestuur, zo is hen schrifte lijk meegedeeld. Stapels grammofoonplaten van de revue Krijgh de Claere kunnen dagelijks bij het Passagetheater afgehaald uxrrden. SCHIEDAM - Vanaf morgen zijn de bewoners van de Woudhoek niet langer meer verstoken van openbaar vervoer. De Brederoweg is nu zover klaar dat de EET er ge bruik van kan maken. Morgen gaat bus 52 dan ook zijn definitieve route rijden. Dit heeft tot ge volg dat er een bushalte bij de Heijermansflat komt te staan. Bus 52 rijdt met ingang van morgen over de Brederoweg. Het oude Stadhuis GEHEEL NEDERLANDS GESPROKEN'. SCHIEDAM - Cineast Hans de Ridder heeft de gemeente Schiedam een ultimatum gesteld om trent de afwikkeling van de problemen die al jaren bestaan rond zijn film over Schiedam toen-en- nuu De gemeente heeft nog één week de tijd om een gunstige regeling op te stellen rond betaling en vertoningsrecht van deze film en daarna stapt De Ridder naar de Recht bank. 4 Hans de Ridder: slepende begint weer. kwestie van Schiedamfilm naar Drente SCHIEDAM - Oogweer veertig; Seïsledtmse betaalden dreigden bet slachtoffer te wid«a van de ïalaflde praktijken van de ex-ko- latadeter Joop EL, die het Aalsmeer» rvhbtureati Concordia run- tie. Op taterdag tea auguataa gaan te voor een week vakantie naar hotel «Zorgvliet" ia hef. Drentse ©lever. Die vakantie is gered door bemiddeling van de reisbureaus Pool en Centrum, tourinjrearbedrijf B»Mwr en Martin Air. De bejaarden hebben hun reis via de Katholieke Bond van Be jaarden geboekt, waarvan ze lid zijn. Dit in tegenstelling tot an dere bejaarden elders in het land die hun reis als lid van de Algemene Bond van Bejaarden hadden geboekt De voorzitter van de Sehiedamse afdeling van de laatste bond A. van der Lin de verzekerde ons gisteren dat geen enkel Schiedams lid van de algemene bond een reis bij Concordia had geboekt Volgens J. van Loenen uit de Van Hogendorpstraat hebben Sehiedamse klanten van Concor dia si honderd gulden vooruit betaald. „We waren net van plan om morgen de rest van de vakantie die 24S gulden kost te gaan betalen. Toen ik van de problemen hoorde heb ik ieder een die ik kon vinden opgebeld met de waarschuwing mets meer te betalen. Eind deze week moest alles betaald zijn," aldus J. van Loenen van de Katholie ke Bond van Bejaarden Vanmorgen was de heer Van Loenen nog niet op de hoogte van de reddende bemiddeling van de reisbureaus. Bakker en Martin Ar. Hij zei direct con tact te zoeken. De heer Bakker van het tounngcarbedrijf beves tigde tegenover HW dat ook de binnenlandse reizen door deze bemiddeting door kunnen gaan „Ik begrijp er niets van. het is voor het tweede jaar dat we met Concordia in ree zijn ge gaan. Vorig jaar zijn we ook al mei vakantie naar hotel „Zorg vliet" geweest en toen was alles goed verzorgd. In augustus zou het de tweede keer van dit jaar njn dat er een groep naar Drente ging In mei zijn er al 52 mensen heen geweest en toen ging alles goed zegt een duide lijk teleurgestelde J. van Loe nen. Gisteren kondigde hij al aan om binnenkort samen met een aantal bestuursleden van de Ka tholieke Bond van Bejaarden naar Diever te gaan. Hij wilde met de leiding van het hotel overleggen wat er voor de be jaarden voor mogelijkheden zouden zijn, om toch op zes augustus met vakantie naar Drente te gaan. Dat overleg is nu overbodig geworden. J» De honderden grammofoon platen die van deze revue ge naakt zijn hebben twee jaar lang op de stoffige zolders van het Passage theater en van het kantoortje; van de Sehiedamse Gemeenschap gelegen omdat niemand wist wat er mee ge beuren moest. De kwaliteit van de plaat liet namelijk dermate te wensen over, dat hij m het jubeljaar nauwelijks verkocht werd. Op verzoek van één der me dewerkers van de revue heeft de gemeente het hoofd gebogen over de vraag of de platen niet uitgedeeld kunnen worden on der bejaarden, ziekers en mede werkers. Met haar beslissing om in elk geval die medewerkers een gratis plaat te geven is nu een deel van dat voorstel geho noreerd. De meeste mensen van Krijgh de Claere zijn altijd zeer ver ontwaardigd geweest dat er van de gemeentezijde nauwelijks enige erkenning te bespeuren viel voor de energie welke in het kader van de jubileumrevue verslonden is. Veler van hen vonden het belachelijk dat ze een herinnering aan hun eigen optreden moesten aanschaffen «■oor de som van vijftien gulden. Dat gemis is nu goedgemaakt. Ook alle andere Schiedam mers die nauw betrokken zijn geweest bij de organisatie van de jubileumfestiviteiten krijgen een grammofoonplaat uitgereikt De tijd is nu voorgoed voorbij dat de bewoners van de Woud- hoek naar het Schubertplein moeten lopen om op de bus te kunnen stappen, met name de bejaarde ewoners van de Heijermansflat hebben er regel matig over geklaagd dat het eigenlijk geen doen was dat ze zo'n afstand moesten afleggen voordat ze de bus konden pak ken. De afgelopen vier jaar zijn er verschillende acties gevoerd om openbaar vervoer te krijgen. Zo hebben de bewoners van de Heijermansflat ooit eens allerlei spandoeken aan hun balkon ge hangen om het openbaar ver voersprobleem kenbaar te ma ken. Daarnaast hebben ze wei eens plannen gemaakt om het Stadskantoor te gaan bezetten. Tevens hebben leden van de gemeenteraad het probleem di verse malen aan de orde gesteld. Onderzoeken om bijvoorbeeld buslijn 53 tijdelijk in de nchting va» de Woudhoek te verleggen haalden mets uit Er bleek uit eindelijk voor de bewoners van het nu nog meest noordelijke deel van dt stad mets anders op te aatten» dan net zolang te wachten totdat de Brederoweg was aangelegd. De definitieve route van bus 52 is vanaf morgen: Europabou levard, Brederoweg, Mozartlaan OW i"'i- gSs*\'f en Borodintaan. Naast de nieu we bushalte bij de Heijermans flat komt er een nieuwe halte bij het Schubertplein te staan. De tijdelijke bushalte op de Bo- rodinlaan in de directe omge ving van het Schubertplein wordt een definitieve halte Behalve bussen van de RET en taxi's zal het andere gemoto riseerde verkeer voorlopig nog geen gebruik van «le Bredero- weg mogen maken. Dit mag pas irs september wanneer de weg cfefimtief gereed is. Met de af werking wordt na de bouwva- tantie begonnen. Dan zullen er ook aan weerskanten van de weg fietspaden worden aange legd. Met Vlaardingen wordt mo menteel overleg gevoerd over de definitieve afwerking van dat deel van de Europaboulevard dat direct op de Brederoweg aansluit Een groot deel van de ze weg is nu alleen nog maar oen busbaan. Bij gemeentewer ken heeft men de hoop dat het genoemde deel van de Europa boulevard ook in september kan worden opengesteld voor alle weggebruikers. Nu noe nidt bus 52 met aller lei kronkels door een groot deel van de Vlaardingse Holywijk. Dit wordt veroorzaakt doordat het grootste stuk van de Euro paboulevard, van Korhoenlaan tot Holysingel, nog niet gereed is. De gemeente Vlaardingen weigert dit vooralsnog te doen, omdat met de afwerking van rfpw weg ruim acht ton is ge- iroeid. Deze houding van het gemeentebestuur is een doom in het oog van een groot aantal bejaarden, omdat ze daardoor verstoken blijven van openbaar vervoer. SCHIEDAM - Een groot deel van het vuurwerk dat tijdens de jaarwisseling in Schiedam afge stoken wordt, zal binnenkort opgeslagen worden in een bun ker aan het Broer-;veld. Feestar tikelenhandelaar Villerius heeft de gemeente vergunning ge vraagd en gekregen om een der gelijke bunker achter zijn pand je aan het Broersveld te bou wen. Het is de bedoeling om zo'n honderd kilo vuurwerk ut de bunker op te slaan. Tot nog toe was het slechts geoorloofd om circa vijf kilo vuurwerk bij huis of m de winkel te houden. Te gen de tijd dat het 31 december •end komen veel vuurwerkver kopers dan ook in de problemen omdat ze een paar maal per dag naar hun opslagbunker (veelal buiten de stad) moeten om nieu we voorraad op te halen. De brandweer eist dat vuur werk niet in de buurt van wo ningen wordt opgeslagen tenzij het in een betonnen gebouwtje ligt Bij brand in een vuurwerk- hal is de ellende namelijk niet te overzien. Wanneer de bunker precies zal verrijzen aan het Broersveld is nog met definitief. Wel is het de bedoeling dat hij er voor de komende jaarwisseling staat SCHIEDAM - De amateur zender J. C van L. uit de Lek straat is zijn zendapparatuur kwijt geraak aan de politie. Gisterochtend werden zijn zend- activiteiten ontdekt De man zond uit onder de naam SKL SCHIEDAM - Het veranderen van de rijrichting rond het oude Stadhuis op de Grote Markt stelt vele automobilisten dage lijks voor problemen. Kon men vroege? vanuit de Lange Kerk straat rechtstreeks de Hoog straat oprijden per automobiel, tegenwoordig kan dat met meer. Bij vele Schiedammers zit de voormalige rijrichting er zó goed in, dat ze finaal voorbijrij den aan allerlei waarschuwings- borden. Met name de fietsers en wandelaars moeten daardoor re gelmatig een ferme zijsprong naken om niet van tenen of trappers beroofd te worden. Het stukje straat voor het oude Stadhuis is alleen nog maar toegankelijk voor fietsers en wandelaars; die mogen er in beide richtingen door. Het snel lere verkeer dient achter het stadhuis om te rijden, maar ook dat mag maar vanuit één rich ting namelijk vanaf de Brede Marktsteeg naar de Ooievaars- brug toe. Met de herinrichting van de Lange Kerkstraat, de Korte Dam en Dam, de Oude Sluis en omgeving is de hele verkeersaf wikkeling rond het stadhuis een probleem geworden. Met name automobilisten en brommers zit ten daarmee in hun maag. Totdat de hele herbestrating en herinrichting rond is kijkt de Sehiedamse politie nogal door de vingers heen. Bekeuringen rond het oude Stadhuis zijn (nu nog) schaars. SCHIEDAM! - De Rotterdam- si tweeling V. d. H (beiden achttien) is door de Sehiedamse politie aangehouden tn de 's-Gravelandsepolder, waar ze ziel verdacht ophielden. Het duo had een aantal mappen bi) zich die even tevoren uit vrachtwagens van de radiozaak Modern gestolen waren. In de mappen bevonden zich auto papieren. Na op het bureau ver hoord te zijn is het tweetal weer naar huis gestuurd. SCHIEDAM - Vanaf morgen ajn er twee filialen van de ge meenschappelijke openbare bi bliotheek wegens vakantie ge stoten. Dat is het filiaal aan de Parkweg in Nieuwland en aan de Rosa Archimedesstraat in oost. De vakantiesiuiting duurt tot maandag 18 juli. Maak er zelf gezonde en overheerlijke ✓'yO jam van.Met van Gilse geleisuiker. Lukt iedereen altijd. SCHIEDAM - De Sehiedamse politie moet het tijdelijk zonder koffie doen, omdat koffiedame V.F. ten gevolge van een onge lukkige val in het ziekenhuis te rechtgekomen is. Haar collega- politiebeambten werden midden ui de nacht gewaarschuwd dat ze gevallen was en vervoerden mevrouw F. naar het zieken huis. Daar werd een beenbreuk geconstateerd. ioor de toverstaf van Wal I Disney beroerdknjgt dit olijke, vrolijke sprookje, met tal van tekenfilm- favoneten, een inhoud om van te smullen. CTBO .IMS Ruim twee weken geleden heeft Hans de Ridder een brief aan het college van burgemees ter en wethouders gestuurd met daann het dringende verzoek binnen dne weken een beslis sing te nemen in de ruim an derhalf jaar slepende kwestie. Dat die beslissing nog deze week afkomt zit er met in. Wet houder Posthoorn - die als cul tuurwethouder over deze zaak gaat - is De Ridders brief kwijt en weet niet wat er moet ge beuren. De rechtszaak lijkt dan ook voor de deur te staan. Posthoorn: „Ik blijf erbij dat de gemeente het copy- en het vertoningsrecht heeft op de film „Schiedam kies» voor het wa ter" Voor die film hebben wij destijds 35.000 gulden aan Jan Schaper betaald. Nu heeft de Ridder daaruit een kortere film samengesteld en daarvoor zou de gemeente nog eens 18.000 op tafel moeten leggenAls het aas; rrtij ligt gebeurt dat niet" Volgens Posthoorn ligt het aan De Ridder dat de ooit ge maakte afspraak van een jaar geleden om spoedig iets te be slissen over de film in het ver- ge hoekje terechtgekomen is. «Hij zou ons een brief sturen met daarin precies gespecifi ceerd voor hóéveel geld de ge» meente de film kon kopen, wat precies de rechten zouden zijn en hoe de vertoning plaats moest vinden. Dat is niet ge beurt We kregen slechte een brief met 'de film kost 16.000 en dan mag de gemeente ermee doen wat ze wil'. Daar zijn we met op in gegaan," aldus wet houder Herman Posthoorn. De juridische afdeling van het Stadskantoor is nog altijd niet uit de vraag bij wie nou de co py- en vertonlngsrechter liggen van Schapers en De Ridders film. Hans de Ridders advocaat heeft dat echter al wel uitge zocht en geconcludeerd dat ze bij De Ridder liggen. De Ridder: „Eerlijk gezegd was ik de hele toestand rond die Olm een tijdje vergeten door andere bezigheden, maar Scha per herinnerde me er opeens aar. Het is natuurlijk een bela chelijke zaak dat die film-kwes tie zo blijft slepen. Mij worden steeds toezeggingen gedaan en als je vraagt wanneer die eens uitgevoerd zullen worden, is de gemeente niet thuis. De rechter moet nu maar een uitspraak over de hele toestand doen. SCHIEDAM - Voor het eerst sinds haar bestaan is het aantal spaarders bij de Sehiedamse Spaarbank Anno 1820 boven het inwonertal van de stad Schie dam gekomen. Eind vorig jaar telde de spaarbank 73.830 spaar ders, dat waren er drieeneenhalf duizend meer dan in het jaar daarvoor zo staat in het pas verschenen jaarverslag te lezen. Die bijna 80.000, rekeninghou ders brachten met z'n allen 244,8 miljoen naar de spaar bank en haalden er in de loop van het jaar ƒ229,8 miljoen gul den weer vandaan. Het totale inleggerstegeed be droeg and 1975 170.420.028,40. Het aantal personeelsleden btj de Stichting Spaarbank Anno 1820 afdeling Schiedam steeg vo rig jaar van 42 naar 45. SCHIEDAM - Het wit polyes ter volgbootje behorend bij de plezierschuit Zuiderster is uit het water van de Schie gestolen. Het bootje was circa ƒ258 waart! Eigenaar A. K. heeft aangifte gedaan van de diefstal Uit de geparkeerd staande auto van Schiedammer E O, van het Bachplein werden 15 20 cassettes gestolen, die een /vaarde van ƒ300 vertegenwoor digen. De auto stond geparkeerd op het terrein achter de Hema. Het rechts naampje werd gebro ken om binnen te komen.

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2