Nachtelijke Jeugd uit Nijlgans ernstig gewond en zwempartij Oost op zomerkamp in Loon op Zand Papegaai Willem terecht 60 leren jassen weg Tegen vluchtheuvel en paal Koopwaar gestolen afgemaakt Duitser mist bijna de boot Zakreken- machine ontvreemd ggg m m m Doorgereden na aanrijding m VEEL GEMOEDEREN VERHIT DOOR MOOIE WEEKENDWEER Verward Schorsing vmmz^ MAANDAG 11 JULI 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA SCHIEDAM Het functioneren van weekenddiens ten bij huisartsen zal de komende maanden door de Consumentenbond onder de loep genomen worden. Naar aanleiding van verhalen uit diverse plaatsen in bet land waar doodzieke mensen aan hun lot werden overgelaten omdat een arts weigerde te komen, heeft de Schiedamse werkgroep van de Consumentenbond dit onderzoek op touw gezet. Huisartsen op vakantie of met een vrij weekend, bron van veler ergernis. iPi Vissen met aas nekt eenden en ganzen. Ruim honderd kin dertjes uit Oost namen zaterdag middag afscheid van de ouders om naar Loon op Zand te gaan voor een weekje. SCHIEDAM - Circa honderd kindertjes uit voorna melijk Schiedam Oost zijn afgelopen zaterdag voor een vakantie van een weekje vertrokken naar de kampeerboerderij De Duikse Hoef in Loon op Zand. Uitgezwaaid door tientallen ouders vertrokken de kin deren zaterdagmiddag rond het middaguur in enkele bussen. ~csu. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam -Telefoon (010)265205 .l'-r266646 0'^mm 8 Het timmerkamp aan het Hoofdplein is plotseling van start gegaan. C o ns um enteni>ond onderzoekt de weekenddienst huisartsen Het onderzoek zal met beperkt blijven tot Schiedam alleen. Via het hoofdbureau in Den Haag zal de enquête worden uitgezet onder alle leden van de Consu mentenbond die zitting hebben in een plaatselijke werkgroep. Op deze manier zullen enkele honderden meedoen aan de en quête. Onderzocht zal worden hoe lang het gemiddeld duurt voor dat de arts in het weekend bij de patient arriveert (en of hij überhaupt wel arriveert), en hoe het weekendcontact tussen de patient en de geneesheer tot stand is gekomen. Marianne Vrijman, lid van de Gezondheidssectie in de Schie damse Consumentenbond licht toe: „We willen weten welk contact het beste is voor de pa- tienten. In Schiedam gaat bij voorbeeld in het weekend veel via de Boodschappendienst, We willen weten of dat goed func tioneert. Ook ervaringen met antwoordapparaten en dergelij ke worden in deze enquête be trokken." Met name uit de grotere ste den zijn regelmatig klachten te horen over de weekenddiensten bij huisartsen. Uit die steden verwacht de Consumentenbond nu dan ook de meeste respons. Toch is het volgens Marianne Vrijman met de bedoeling dat alle ervaringen uit het verleden in deze enquête gemeld worden. „We sturen de mensen de en quêteformulieren toe in de ver wachting dat ze hem naast de telefoon of zo leggen en op het moment dat ze m het weekend een dokter nodig hebben hun ervaringen die dan vers in het geheugen zitten, neerschrijven. Ervaringen uit het verleden zul len vermoedelijk te gekleurd zijn." Daardoor zullen er dan ook wel enkele maanden overheen gaan voordat het onderzoek af gesloten kan worden. Als het onderzoek aanslaat zal het vermoedelijk uitgebreid worden tot ook niet-leden van «msitw £l< #4.1$ 8 de Consumentenbond. Het on derzoek onder de eigen leden is dan ook min of meer een test case. Nadat de resultaten van deze enquête binnen zijn, zullen de enquêtevragen aangepast en opnieuw opgesteld worden waarna hij vermoedelijk nog maals de deur uit gaat naar een grotere groep mensen. SCHIEDAM - De totale bevol king van Schiedam is in de maand mei met 86 teruggelopen; het totaalaantal kwam daarmee op 76.463. 37.706 daarvan zijn mannen, 38.757 zijn van het vrouwelijk geslacht. In mei werden 62 kindertjes in deze stad geboren. 56 Mensen stierven in deze maand, zo weet de gemeentelijke afdeling Bevol kingsstatistiek te melden. Binnen de gemeente verhuis den in één maand tijd 254 men sen. De mensen die zich van bui- tenaf in Schiedam vestigden kimmen voor het overgrote deel uit Rotterdam, Delft, Vlaardin- gen en Den Haag. Ook vele bui tenlanders kwamen in mei naar Schiedam. Van de 338 mensen die Schie dam de rug toe keerden vertrok ken de meesten naar Rotterdam, Vlaardingen, Maassluis, Noord- Brabant en het buitenland. SCHIEDAM - De hitte in het weekend is een Schiedams drie tal enigszins opgebroken. In de nacht van zaterdag op zondag hadden de 26-jarige RH. van kder M., de 21-jarige E.N.V. en de ■29-jarige R.J. van der M. het zó i^warm, dat ze over de hekken t -van zwembad Groenoord heen t jdommen en een frisse duik na men. Oplettende surveillerende agenten hoorden enig geplons en f namen om half twee 's nachts poolshoogte m het bad. Ze ont dekten de drie knapen, maar te vens openstaande ramen in de machinekamer van het bad. Dat vertrouwden de wakkere agen ten niet en ze waarschuwden de beheerder van Groenoord. Die kon slaperig meedelen dat de ramen in verband met de warmte open stonden. Het zwemmende drietal werd ver- volgens naar het bureau ge- bracht en met een proces ver baal naar huis gestuurd. SCHIEDAM - Een taxichauf feur uit Dordrecht heeft de Schiedamse politie zondagoch tend vroeg om kwart voor vier aan het werk gezet, nadat hij was aangereden door een man in een Opel, die er vervolgens vandoor was gegaan. Dat ge schiedde op de Singel. De politie had er kennelijk zin in, want binnen een half uur achterhaalden ze de dader - de 22-jarige Schiedammer H.T.J. de J. - in de School straat De J, bleek teveel alcohol in liet bloed te hebben en be kende tevens de aanrijding Ook m de Nieuwe Sluisstraat werd nog een dronken automo bilist door surveillerende agen ten opgepakt. De man reed slin gerend door de straat. Na ver hoor mocht hij met een rijver bod op zak weer naar huis. ff SCHIEDAM - Papegaai Wil lem van een dame uit Delft is terecht Het beest was volgens de dame op vijf juli uit haar huis in Delft gestolen, welke misdaad ze bij de politie had aangegeven. Toen het te lang duurde voordat de Hermandad haar lieveling terug vond, is ze er zelf maar op uitgegaan {we tend waar ze zoeken moest) en boekte een gunstig resultaat Dit weekend vond ze haar Willem terug bij het Brum Café op de Hoogstraat en lichtte de Schie damse politie daarover in. Die gaf haar haar Willem terug en heeft de zaak vervolgens over gedragen aan de Delftse colle gae. De kampeerboerderij krijgt al sinds vele jaren enthousiast be zoek van Schiedamse kinderen. De vereniging Het Singelkwar tier organiseert deze vakantie week voor de kinderen van de bij haar aangesloten leden. Ech ter ook kinderen van buiten de wijk en niet-leden van de gezel- ligheidsvereniging kunnen mee "op kamp". Vanuit de Duikse Hoef zullen de kinderen vrijwel dagelijks een vakantiebnef sturen naar de wijkveremging, die dan ge publiceerd zal worden in de eta lage van sigarenbaas 't Hoekje in de Boerhaavelaan 80a en ach ter de ruit van de heer Gro- nefeld aan de Singel 171. De eerste kampbrieven wer den al geschreven nog voordat de vakantiegangertjes goed en wel weg waren. De echte schrijfliefhebbers lieten hun bloed kruipen waar het niet gaan kon en maakten van de start van de vakantieweek al een verhaaltje. Die brieven zul len vandaag ai opgehangen wor den. Als alles volgens plan verloopt dan zullen de kampkinderen aanstaande zaterdagmiddag weer terug komen in Schiedam. In de loop van de middag zullen de bussen arriveren bij de Prin ses Beatrixschool in de Buys Ballotsingel, waar een ongedul dige paps en mams het kroost weer m de veilige armen kan sluiten. SCHIEDAM - Het mooie weer gedurende het afgelopen weekend heeft volgens politie woordvoerder Habennehl vele gemoederen in Schiedam danig verhit „De meldingen van ge luidsoverlast en knokpartijen in kroegen waren niet van de tucht In vergelijking met koele re dagen was er heel wat meer irritatie waar te nemen,", aldus de adjudant van politie. Toch kwam het volgens hem nergens tot hevige botsingen. „Caféruzies en burenruzies zijn meestal af gelopen als wij er bij komen", aldus een laconieke Habermehl. Dat bier en daar burenruzies over de volumeknop van de draagbare radio al zijn uitge vochten voordat de politie arri veerde, wordt door diezelfde po litie maar op de koop toe geno men. SCHIEDAM - Zestig leren jasjes zijn verdwenen uit de he renkledingzaak Dandy Shop aan de Hoogstraat De jasjes hebben een waarde van circa 15.000. Namens eigenaar Panlo B.V. uit Krimpen aan de IJssel heeft de Schiedamse filiaalhouder bij de politie aangifte gedaan van de diefstal. Met behulp van een schroevedraaier konden de da ders het slot forceren en in de winkel komen. SCHIEDAM - Dronkenschap van de bestuurder heeft de 59-jarige Schiedamsè mevrouw A.D, in het ziekenhuis doen be landen. Zij reed mee met de be jaarde A van der M. (66) toen deze op de Willemskade tegen een vluchtheuvel aanreed. Hij raakte daarbij de macht over het stuur kwijt en botste ver volgens ook nog eens tegen een lantaarnpaal. De autobestuurder zelf mankeerde niks, maar zijn reisgenote kreeg een diepe hoofdwond boven een oog en een hersenschudding. Van der M. kreeg van de politie een rij verbod opgelegd nadat hij het beroemde buisje op groen gebla zen had. SCHIEDAM - Uit de kelder van koopman M. R. uit de Von Leibnizstraat hebben onbekenden polshorloges, armbanden en aan stekers met een totale waarde van 600 ontvreemd. De koopman staat gewoonlijk op markten met zijn handel. Men kon binnen ko men nadat de kelderdeur geforceerd werd. SCHIEDAM - Eén van de twee Nijlganzen die in het Bea- trixpark rond kuierden is dusda- nig gewond geraakt, dat het beest moest worden afgemaakt Bij de dierenbescherming be- stond aanvankelijk de angst dat de gans het slachtoffer was ge. worden van het vissen met xo- genaamd drijvend aas, dat meestal uit broodkorsten be. staat. Bij de Hengelsportverenl- ging Schiedam wordt echter tea stelligste ontkend dat men fa het Beatrixpark met drijvend aas vist. Volgens voorzitter B, Sleeuwenhoek van deze vereni- ging moet de Nijlgans verward zijn geraakt in een stuk nylon draad. De Kengelsportvereniging die haar viswater in het Bea trixpark heeft, kent als regel dat het verboden is om met drijvend aas te vissen. Er mag door de leden we! met brood gevist, worden, maar dan alleen wanneer er een stukje lood aan zit zodat het niet aan de opper vlakte blijft drijven en eenden of ganzen erin kunnen happen. „Onze controleurs letten er scherp op dat er niet met drij vend aas wordt gevist Gebeurt het toch dan leidt dit tot een waarschuwing of tot schorsing, De gans moet verward zijn ge raakt in een stuk nylon dat door een slordige hengelaar in het gras is achter gelaten. Wij wijzen onze leden er altijd op oud nylon nooit te laten liggen, maar het altijd mee naar hnis te nemen om daar in de vuilnis-, bak te doen. Wij zeggen altijd' tegen onze leden dat ze ordelijk moeten zijn, maar je hebt er al tijd wei eentje bij die er lak aan heeft. Wat er nu gebeurt is vinden we bijzonder tragisch", aldus voorzitter B. Sleeuwen hoek van de Hengelsportverenl- ging Schiedam, die de zaak rond de afgemaakte Nijlgans nogal hoog opneemt. Volgens hem heeft de dieren bescherming dit jaar nog geen klachten gehad over het in bet Beatrixpark vissen met drijvend aas. Wel zijn er de afgelopen weken in de Schiedamse singels twee dode eenden gevonden die .een haakje in hun snavel had den zitten. Dit wijst erop dat in de sin gels nog weieens met drijvend aas wordt gevist. "Over singels, vijvers buiten het Beatrixpark en de havens hebben wij het beheer niet Daar vist iedereen," aidus voorzitter Sleeuwenhoek., SCHIEDAM Een Duitse dronken zeeman heeft na het ingooien van een ruit op het Broersveld eieren voor zijn geld gekozen. Zijn daad maakte de ruiteigenaar A. K. namelijk zó boos, dat laatstgenoemde de po litie erbij haalde. Toen het er op ging lijken dat de zeeman de 27-jarige E. L. - mee moest naar het bureau, werd hij een beetje zenuwachtig. Zijn schip lag namelijk op het punt om weer af te reizen en zo zou L. de boot missen. Ter plekke werd de zaak met behulp van 45 gul den geregeld en de zeeman kwam alsnog op tijd om het woelige Schiedamse zeegat weer uit te varen. SCHIEDAM - Uit het kantoor van de technische dienst van de gemeente aan de Singel is een zakrekenmachine met een waar de van honderd gulden gestolen. Nadat de ruit van de toegangs deur was vernield, kon men naar binnen klimmen. In het kantoor werd alles doorzocht en overhoop gehaald. Timmerkamp start geruisloos SCHIEDAM - Vo;komen geruisloos is enige dagen geleden het Timmerkamp aan het Hoofdplein van start gegaan. Na jaren- durende strijd van de begeleiders in het centrum De Dukdalf is het kamp nu dan eindelijk definitief van de grond. Alles wat Gorzenaartje is en van timme ren houdt was vorige week dan ook meteen al te vinden op het kamp. Vele kratten en pallets zorgden voor de benodigde hoeveel heid hout. Binnen een mum van tijd stond het hele terreintje aan het Hoofdplein al vol met artistieke en architectonisch verant woorde hutten. Enige jaren geleden floreerde het toenma lige kamp achter de Hoofdstraat en De Dukdalf buitengewoon. Een brand maakte echter een eind aan dit kamp. Het geld ont brak toen om een nieuw timmerkamp aan te leggen. Herhaaldelijk aankloppen bij de gemeente van de mensen die het kamp begeleiden heeft lange tijd niet mogen baten. Al met al heeft De Gorzen het twee zomers lang zon der bouwspeelplaats moeten doen. Als het aan de zaterdag aanwezige timmeraars ligt wordt die achterstand binnen de kortste tijd echter wel weer ingehaald.

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2