Muziek troef bij Jeugdland f s i Overlast van glasfabriek Ghanezen drinken jenever met melk GEVAARLIJK SPELLETJE Aandacht voor gehandicapten Onder Invloed m m Imker actief Grote brand voorkomen Botsing na piotseiing uitwijken Inbraken Antennes afgebroken Het straatbeeld Ss a»3 SHVt NIEUW EIND EN BEGIN- PUNT BU KRALINGEN Inbraak bij Codi "Geluidje' VRIJDAG 22 JULI 1977/HET VRIJE VOLK /PAGINA? SCHIEDAM - Sinds enige tijd loopt er weer een schillenboer in de stad rond. In een deel van Nieuwland haait hij we kelijks schillen en etens resten op. De laatste drie maanden van het afgelo pen jaar werd op deze manier 7030 kilo afval verwijderd. Ondermeer op de Gerrit Verboonstmat is bij wijze van proef een papierbak bij een bushalte geplaatst De slotscène uit de prachtige tekenfilm JSneeuwwitje en de zeven dwergen". BOUWVERORDENING: Ghanese voetballers in gesprek met burgemeester Lems. SCHIEDAM - Deze filmweek draait iedere middag in de grote zaal i>an hef Passagetheater een vrij oude maar nog steeds unieke tekenfilm: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". Voor velen zal het met de eerste keer zijn dat ze deze film van Walt Disney gaan bekijken. SCHIEDAM - Jeugdland stond gisteren voornamelijk in het te ken nor» de muziek. Vanaf twee uur gistermiddag was de Raggy- discotheek op het Bachplein te vinden. De pópplaten zorgden er voor dat er bijzonder veel jeug dig publiek naar het plein in Groenoord trok. Genoten oon dixielandmuziek uaerd er gisteravond crp het mu seumplein. Hier bes'.oed het pu bliek voornamelijk uit 'uderen. De klanken die de leden con The New Orleans Syncopeters over het plein en de Hoogstraat strooiden, zorgden er voor dat er tijdens de wekelijkse koopavond een lekker sfeertje in het koop centrum ontstond. Iemand uit het talrijke publiek zei ouer het initiatief won - de Jeugdlandorganisatoren om het dixielandorkest in ie openlucht te laten optreden: „Dit is gewel dig dat moeten ze in Schiedam veel vaker doen De akoestiek hier ts uitstekend." Het bestuur won de jazzclub The Riverside Club had de men sen won Jeugdland geadviseerd The New Orleans Syncopaters voor het openluchtconcert naar Schiedam te halen. De jazzclub tiert momenteel vakantie, de rustperiode duurt tot 24 septem ber. SCHIEDAM - De reste rende weken van de zomer vakantie zal de negenjarige Come! van der Windt niet meer zo vrolijk kunnen spe len als gistermiddag. Toen hij in de speeltuin in het BeaSrixpark schommelde, probeerde hij in volle vaart van het speelapparaat af te springen. Dat kwam hem op een dubbele breuk aan zijn linkerarm te staan. Het jon getje is overgebracht naar het Gemeentelijk Zieken huis. In dit ziekenhuis werd gistermiddag ook de heer J. van der S. opgenomen die op de Rotterdamse dijk on wel was geworden. De man werd met een bloedneus en schaafwonden ter observatie opgenomen. SCHIEDAM - Een oplet tende bewoonster van de Juliana)aan heeft weten te voorkomen dat er een grote brand uitbrak in de Missis- sippibar die zich op de hoek van deze laan en de Vlaar- dingerdijk bevindt. Zij werd gistetmorgen wakker door dat ze een brandlucht rook die uit de richting van de bar kwam. De vrouw alarmeerde de politie die op zijn beurt de eigenaar van de bar uit zijn bed haalde. Eenmaal in de bar ontdekte men dat er brand tn een vuilnisbak was ontstaan. Met behulp van een aantal emmers water werden de vlammen ge doofd. De brandweer hoefde niet in actie te komen. SCHIEDAM - Doordat hij plotseling naar links uit week kwam de "2-jarige Rotterdarr.il- - K. D. op de Kerklaan in bethel met zijn fiets in botsè.g met de auto die werd bes. iurd door de 20-jarige Schiedammer L. C. v. N. Het gevolg van de botsing was dat de Rotterdammer met fiets en al kwam te vallen. Hij is door de GG en GD naar bel Gemeentezie kenhuis vervoerd, waar hij met rugklachten werd opge nomen. SCHIEDAM - Bij de Brandaris garage aan de Cou wen havenstraat hebben inbrekers, na zich door het ingooien van een ruit toe gang tot het pand te hebben verschaft, een bedrag van T5 gulden ontvreemd. Ook bij Coebergh in de Van Cleeffstraat werd een ruit vernield en ingebroken. Alle kasten en laden die niet op slot waren werden doorzocht maar er werd niets vermist. SCHIEDAM - Opnieuw is bij de politie aangifte ge daan van een drietal afge broken autoantennes. Dit maal waren eigenaren op het Schuttersveld en de Klaas Katerstraat de dupe. Afgelopen maandag moeste» antennes van wagens die op de Rotterdamsedijk gepar keerd stonden het ontgel den. SCHIEDAM - Door tus senkomst van de politie is de 29-jarige vrouw C. P. die geen vaste woon- of ver- blijf plaats heelt, ter obser vatie in bet Gemeentezie kenhuis opgenomen. Volgens een woordvoerder van de politie liep de vrouw op de 's-Gravelandseweg en verkeerde ze onder invloed van verdovende middelen. De schillenboer is weer terug De laatste schillenboer ver dween in 1962 uit het Schiedam- se straatbeeld. Dit alles blijkt uit het jaarverslag over 19*6 van de gemeentelijke Vrom- dienst dat deze week verscheen. In het verleden telde Schie dam zo'n twaalf schillenboeren die met paard en wagen door de straten trokken. Ze gaven er de brui aan toen steeds meer men sen ertoe overgingen om schillen en dergelijke niet meer apart te houden maar "het bij het norma le huisvuil te stoppen. Volgens Vromdirecteur E. T. Kraan be gint deze houding bij een groot aantal mensen te veranderen. Men is er bij de gemeente dan ook toe overgegaan om aanvra gen van schillenboeren om af- valresten te mogen ophalen, te honoreren. Binnenkort moet er een tweede schillenboer in de Gorzen ra in west rond gaan rijden. Overigens gebeurt dit niet meer als in het verleden met paard en wagen. Meestal bedienen de schillenboeren zich van een oude bestelwagen of iets dergelijks. In het jaarverstag van de Vrom staat overduidelijk te le- zen dat de gemeentelijke reini ging met een behoorlijk perso neelstekort te kampen heeft Eind 1376 bedroeg dit tekort elf zogeheten reinigers. Volgens de heer Kraan doet men pogingen dit tekort geleidelijk aan weg te werken. Echter de belangstelling voor het reinigingswerk loopt steeds verder terug. „Ik werk Unieke tekenfilm Passagetheater hier nu 25 jaar maar het is nog nooit gebeurd dat we voldoende mensen hadden. Dat zal altijd wei zo blijven," aldus de direc teur van de Vrom. Het afgelopen jaar haalden de mensen van de gemeentelijke reinigingsdienst in totaal 17.383 ton aan huisvuil op. Dat is ge middeld per Schiedammer 24 kilo. een hoeveelheid die on danks de terugloop in het bevol kingsaantal, vergeleken met 1975 enigszins gelijk is gebleven. Ook in 1976 gaven de meeste Schiedammers er de voorkeur aan om het zogeheten grofvuil gratis te laten ophalen dan dit tegen betaling te laten doen. Gratis werd er doo* -■ Vrom 1296 ton grofvuil opj ld, te gen betaling 62 tem. Vorig jaar is de Vrom met een proef begonnen papierbak ken bij verschillende .bushalten te plaatsen. Wanneer deze proef succes blijkt te hebben dan worden alle bushalten van pa pierbakken voorzien. In het jaarverslag wordt er over ge klaagd dat het onderhoud van papierbakken veel tijd en zorg vergt. Dit omdat ze regelmatig worden vernield en er geregeld brand in wordt gesticht Ook de zeventien urinoirs die Schiedam rijk is zijn om de haverklap het doelwit van vernielpartijen. On langs signaleerden we in HW dat wethouder Reinier Schee res de urinoirs die op verschillende plaatsen in de stad staan liever kwijt dan rijk is. Echter volgens Vromdirecteur Kraan hebben de openbare waterplaatsen wel «te gelijk een functie. Hij noemt ze een soort visitekaartje voor de stad. Iets wat volgens de heer Kraan geen aantrekkelijk straatbeeld oplevert zijn «le elf glascontainers waar mensen ge bruikte flessen in kunnen depo neren. Het afgelopen jaar werd op deze manier 255 ton glas ver zameld dat voor recycling in aanmerking komt Ondanks de kritiek op de giascontainers is de Vromdirecteur er langzamer hand van doordrongen dat se enig nut hebben. In het verle den drong hij er op aan om de glascontainers maar voorgoed op te ruimen. Van die steliingname is hij nu echter teruggekomen. In 1976 moest de ontsmettings- dienst van de Vrom 160 maal te hulp komen om hinderlijke in secten te bestrijden zoals: vlooien, kakkerlakken en luizen. Extra veel aandacht kreeg de bestrijding van de faraomier. Er werd in totaal ruim 1500 kilo gif gebruikt voor de bestrijding van ratten en muizen. De ontsmet- tingsdienst moest 181 maal in actie komen om cadavers van dieren van de straat te haten. Dat waren voornamelijk dode katten en honden. Het ziet er nog lang niet naar uit dat de Vrom zichzelf op fi nancieel gebied zal kunnen be druipen. In 1976 bedroeg het na delige saldo bij deze gemeente lijke dienst iets meer dan 3.1 miljoen dollar. SCHIEDAM Bewoners van de Rotterdamse dijk worden al ruim een week uit hun slaap gebonden door werkzaamheden bij de Vereenigde Glasfabrieken. „Het is gewoon te gek om los te lopen." vertelt édn van hen. „Als je "s avonds laat de radio wat te hard aan hebt staan, krijg je meteen de politie op je dak. Met luchthamers werken mag zeker wek Je doet hier geen oog meer dicht. De brok ken steen die ze losgemaakt hebben, gooien ze in een container. Ais je die brokstukken midden in de nacht hoort vallen lijkt het wel of ie de hellepoort boven je slaapkamer afbreken." ROTTERDAM - De tramlij nen 3. 8 en 9 in Kralingen krij gen. maandag een nieuw begin- en eindpunt aan de Chris Ben- nekerslaan. Het traject tussen de Chris Bennekerslaan en de Laan van Nooitgedacht kan door de metrobouw niet langer wor den bereden. Voorlopig kunnen passagiers in de richting van de Laan van Nooitgedacht en omgekeerd ge bruik maken van buslijn 48, die nog blijft rijden via de Oude- dijk en de 's-Gravenweg. Aan sluitend op de tramlijnen 3, 8 en 9 mogen passagiers met een rit- tenkaart zonder overstaprecht bij wijze van uitzondering toch overstappen. Pas in een later stadium van de werkzaamheden, wanneer ook buslijn 48 niet meer kan rijden, zal een speciale pendel- feustijft worden ingesteld. SCHIEDAM - Voor de teerste maal «lit jaar is imker Van der Drift uit 's-Gravezande weer actief in Schiedam geveest. Zijn hulp werd ingeroepen om een zwerm bijen te verwijderen die zich had genesteld in de tuin van de familie Van «ter Hulst aan de Oosterstraat SCHIEDAM - Voor de tweede maal is er deze week een in braak gepleegd bij de Codi ge- zinsmarkt aan de Kethelstraat. Ditmaal werd er echter mets ontvreemd. Ook bij deze tweede inbraak werd er op het dak een ruit vernield waarna men .naar binnen kon klimmen. De schade bedraagt 25 gulden De glasfabriek geeft toe dat er bp haar terrein gewerkt wordt. „Daar is niets ongebruikelijks aan." vertelt de heer de Rooy, chef van de bewakingsdient „Momenteel is men hier bezig aan de revisie van een glas smeltoven. Dat gaat dag en nacht door. Eerst wordt de bin nenkant afgebroken en vervol gens weer opnieuw opgebouwd. Dat is een karwei, wat zo'n vijf tot zes weken in beslag neemt." Klachten van omwonenden kan de heer Van Rooy niet be grijpen. „Het werk dat 's nachts gedaan moet worden, proberen we tot een minimum te beper ken». We proberen zelfs te voor komen dat ze met zware wagens njden. Misschien kan er wel eens een geluidje gehoord wor den maar zo erg zal het wel niet zijn. Bovendien snap ik niet waarop we dan nooit eerder wat van die omwonenden gehoord hebben. Era revisie van zo'n giassmeltoven is voor ons niets bijzonders. Elk jaar vindt er zo'n revisiebeurt plaats." ROTTERDAM Meer gebou wen moeten toegankelijk zijn voor invaliden. Met onder ande re dit uitgangspunt voor ogen wordt de bouwverordening va» Rotterdam aangepast. In de nieuwe opzet moeten zo genaamde „voor publiek be stemde gebouwen" voldoen aan' eisen betreffende de toeganke lijkheid en «Je bruikbaarheid voor mvaiiden. Dat zijn bijvoor beeld gemeentehuizen, belas tingkantoren, politiebureaus, etc.. gebouwen voor geestelijke, culturele, medische en.'of maat schappelijke dienstverlening, musea, theaters, kerken enz. Ook gebouwen voor sport beoefening. zwembaden en sporthallen vallen straks onder de nieuwe bepalingen. De be doeling is te komen tot meer mogelijkheden van integratie voor deze bevolkingsgroep. D«x)r wijzigingen aan te bren gen in de bouwverordening wordt het ook moeilijker wo ningen te splitsen. Hiervoor is binnenkort een speciale vergun ning nodig. Het slopen van pan den wordt eveneens moeilijker gemaakt Verder wordt de aanleg van antennes aan strengere bepalin gen onderworpen. Als de nieuwe bouwverordening in werking is. mogen geen afzonderlijke anten nes meer worden aangebracht als binnen de twintig meter een centrale voorziening is waarvan gebruik gemaakt kan worden. SCHIEDAM - Burgemeester A. Loms, net terug van vakantie, heeft gistermiddag op het stadhuis het Ghanese voetbalelftal Koto- ko ontvangen. Woensdagavond verloren de Ghanezen in de Kuip met 3-0 een oefenwedstrijd tegen Feijenoord. Het team uit Ghana, dat vandaag weer naar het moederland te rugkeert, was hier op uitnodiging van distilleerderij De Kuyper. Deze maatschappij, die ook in Ghana een vestiging heeft, haalde het elftal hier naar toe omdat zij zich in een toumooi om de Kuy per schnaps trofee als beste plaatsten. Overigens, zo vertelde een van de leiders van het team gisteren op het stadhuis, wordt jenever in Ghana op een heel andere wijze gedronken dan in Nederland. Daar is men gewend het sterke vocht te vermengen met melk. Misschien een aardige tip om het ook eens te proberen. Enkeie jaren geledra is de ftlm helemaal nagesynchroni seerd in bet Nederlands. Daar door bereikte de film ran nog groter aantal kinderen dan voorbeen hel geval was Het is aliran jammer dat met het ver nederlandsen van de tekenfilm alle schattige Engelse liedjes Zijn weggevallen De voorstelling van „Sneeuw - witje en de zeven dwergen" be gint iedere middag om twee uur De avondvoorstellingen in de grote zaal van net Passagethea ter worden gevuld met „Two minute waming" van regisseur Larry Peeree. In deze vrij span nende film draait alles om een sluipschutter die zich in een sta dion in Los Angeles bevindt waar 90 MO mensen zitten Aï deze mensen wachten orv r!e komst van de Amerikaanse' pre sident In ..Two minute war ning" moet ran speciale groep politiemensen proberen de sluipschutter onschadelijk te maken zonder dat er paniek bij de mensenmassa in het stadion uitbreekt De film u voor film kijkers van twaalf jaar ra ouder De aanvangstijden zijn 's avonds om zeven uur en half tien Deze filmweek draait tijdens de avondvoorstellingen In de Biozaa! de Franse film „Cousin. Cousine" van regisseur Jean Charles Tacchella In deze luch tige. humorvolle film draait al les om twee mensen die met een ander zijn getrouwd, maar el kaar zo aardig gaan vinden «lat ze alles in het werk stellen om een stevige verhouding te begin nen ..Cousin. Cousine" werd be kroond met de hoogste Franse Priy Louis Deltuc "*1975 De* film "is voor filmkijkers van twaalf jaar en ouder en begint iedere avond om zeven uur en half tien Het jeugdmatinee in de Blo- zaai bestaat deze filmweek uit de Deense animatiefilm „Dun- derklumpen" Deze geheel N'e- «lerlands gesproken film is een voortzetting van de gelijknami ge televisieserie Het jeugdmati- nra begint 'dagelijks om twee uur

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2