Beste stuurman is aan wal Dreigende winkeldief ontkomen IRA: 'Saluutschoten voor anti-Elizabeth-oo voor mtllWr kom kijken... •naar eiken une meisjes gewond op wielerbaan HelTs Angels nemen wraak: vier doden Mexicaanse Kevers 'tEikenhuys Originele badhanddoek kado. INFORMATIE OVER BEZORGING: Zonnige perioden Mis Dinsdag 9 augustus 1977 32e jaargang no. 9248 JERUZALEM - „Israël wenst hoe dan ook niet te .onderhandelen met de PLO." Dit is vanmorgen in Je ruzalem met grote nadruk gezegd door de officiële woordvoerder van de aan de macht zijnde Likoedpar- tij van premier Menachim Begin. „Berichten dat PLO haar standpunt ten aanzien van Israël zou willen ma tigen, veranderen daar niets aan," aldus de officiële verklaring. Edward L. Lormand knuffelt uitgelaten zijn vrouw middenin Fleet Street, het hart van de Londense krantenwijk. De Amerikaan uit Atlanta (Georgia) is helemaal in zijn eentje van de VS naar Engeland gezeild met een cadeautje voor de jubilerende koningin Elizabeth. v Hij wacht nu geduldig af of de koningin de gift persoonlijk uit zijn handen zal willen aanvaarden. Zoals bekend zal ze eerst een omstreden en levensgevaarlijk bezoek aan Noord-lerland moeten brengen. „Ik kijk zolang nog wel wat rond in Londen," aldus Lormand, „leuke stad:" WILLEMSTAD - De Antilliaanse kabinetsfor mateur S. G. M. „Boy" Rozendai, heeft het afge lopen weekeinde voorge steld de verantwoording voor de Antilliaanse Luchtvaartmaatschappij niet onder te brengen bij een ministerie maar er een zaak voor het hele kabinet van te maken. Daarmee ruimde hij het laatste grote struikelblok op voor de formatie van een nieuwe Antilliaanse regering. Bezorg ons een nieuwe abonnee en wij bezorgen u deze leuke, luxe badhand doek ais beloning. Royaal formaatSO x 100cm. uitgevoerd in vrolijk rood en wit, met het bekende H W- jongetje er op u weet wel, van de affiches). Verdien dit fijne kado met 'n goede daad. Stuur de bon volledig ingevuld op in een open envelop zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoord nummer 1579, Rotterdam. Nieuwe abonnee bon. l| Ik geef hiermee op als nieuwe a bonnee if Naam: I Adres: a Plaats Soort abonnement: kwartaal jaar Hij/zij ontvangt Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Bezorg de mooie handdoek met Het Vn je Volk jongetje als beloning bij Naam afzender: Adres: Bel 010-14.7400 AAN ONZE P0STAB0NNEES Op 10 augustus komt onze voetbalkrant weer uit. De dikke vriend van kstferdam. Roman Poianski bij aankomst in de Rechtszaal i oenen misbruikt confectie-industrie HOOFDREDACTEUR HERMAN W1GBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 13.63.S0 -14.74.11 SCHIEDAM - Twee persfotografen in Schie dam hebben de afgelopen dagen moeilijkheden ge kregen met de politie, die hen het werk onmogelijk wilde maken. Eén foto journalist werd verhin derd foto's te maken, doordat een agent zijn hand voor de lens hield. In het andere geval werd de fotograaf door enkele rake klappen buiten spel gezet. Ton de Haan. die onder meer voor deze krant persfoto's maakt liep een blauw oog en een ont wrichte rechterarm op, toen hij zijn werk deed bij het optakelen van een auto, die in de Nieuwe Haven te water was ge raakt Hij denkt erover een aanklacht in te die nen. Gisteren heeft hij de gerezen problemen al be sproken met commissaris Van der Haagen. De Schiedamse fotojour nalist Kegel werd opge pakt toen hij foto's wilde maken van de arrestatie van een dronkeman. Eerst werd een hand voor de lens gehouden en toen hij zich daartegen verzette mocht hij drie kwartier in een politiecel bijkomen. Ook hij overweegt een aanklacht in te dienen te gen de Schiedamse politie. Israël wil niei praten met PLO kregen de bedrijven een extra vergoeding om de doorlopende kosten (zoals huur. energie) te dekken. Israël zal bij haar afwijzing yan de Palestijnen en hun aan spraken blijven, zo liet de woordvoerder weten. „De aard van de PLO en haar terroristi sche gedrag in het verleden, kan haar nimmer tot een deelgenoot bij de onderhandelingen ma ken," aldus zei hij vanmorgen in een radio-boodschap. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Cyrus Van ce, die vandaag in "Tel Aviv aankomt, in het kader van zijn rondreis door bet :Midden-Oos- ten, heeft deboodschapvooruit gestuurddat de „PLO op het APELDOORN - Drie wielren- punt staat Israël indirect te er- sters zijn gisteravond tijdens kennen". Hij zei erbij dat dit een omnium-wedstrijd op de voor de VS voldoende is om de wielerbaan van Apeldoorn ta- Palestijnen als onderhandelings- melijk ernstig gewond geraakt partners te accepteren. Een van 'de junioren. Marja Israël reageerde daarop- Dekker uit Hoogeveen, stuurde meteen: „Wij zijn niet bereid onverwachts omhoog, waardoor naar de vredesconferentie te zij in botsing kwam met Wilma Genève te gaan als de PLO Kleijzen uit Apeldoorn en Elisa- daar ook aanwezig is." Premier beth van Engeland uit Beekber- Begin zelf sprak gisteren nog gen. over de Palestijnen als „volke- Alle drie de meisjes moesten renmoordenaars, die buiten de met een hersenschudding in het menselijke beschaving moeten Apeldoornse Luxas-ziekenhuis worden gesteld". opgenomen worden. Daarnaast Waarnemers rekenen er op brak Wilma Kleijzen een schou- dat de onderhandelingen van der, en Elisabeth van Engeland Vance in Israël „ontzettend een sleutelbeen. De wedstrijden hard" gaan worden. Begin heeft werden na het ongeluk onmid- er zich op voorbereid door be- dellijk gestaakt. sprekingen hedenmorgen met zijn .„haviken" Dayan (Buiten landse Zaken) en Weizman (De fensie). Zie ook pag. 5, kolom 1. -r GASTON (Oregon) - Hells Angels hebben een 25-jarige moeder met haar drie kinderen, onder wie een tweeling van zes jaar, in koelen bloede doodge schoten. De moorden vonden plaats in een afgelegen huis bij de plaats Gaston (Oregon). De vrouw had kortgeleden in een strafzaak getuigd tegen een paar Hells Angels die daardoor veroordeeld werden en achter de tralies verdwenen. Volgens de politie hebben vrienden van hen daarvoor waarschijnlijk wraak genomen. WOLFSBURG - Duitsland stopt dit jaar de produktie van de legendarische Kever. Voor de liefhebbers wordt hij nog wel uit Mexico geïmporteerd. In to taal zijn er momenteel 19,3 mil joen Kevers gemaakt. Het Volkswagenconcem be geeft zich ook op het terrein van de zwaardere bedrijfswa gens. Nog deze maand v—njt met het Duitse bedrijf M.A.,' (te vergelijken met DAF) een contract ondertekend om geza menlijk een produktielijn op te zetten voor 6 tot 9 tons vracht wagens. De eerste moeten in het modelienjaar 1979 op de markt komen. Het VW-concem neemt de produktie tot en met 6 ton voor zijn rekening. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De filiaal chef van de firma Geveke aan de Van Oldenbarneveltplaats in Rotterdam is gistermiddag door een winkeldief met een mes be dreigd. De dief kwam de winkel binnen, deed een elektrische ci- truspers en een elektrisch mes in zijn boodschappentas en iiep weg. De filiaalchef achtervolgde hem. waarop de dief de Bank van Mees en Hope aan de Cool- singel binnen liep. Toen hij de bank verliet zette de filiaalchef de achtervolging voort. De dief greep een mes en bedreigde de man ermee. Vervolgens vluchtte hij. Van onze correspondent LOUIS VELLEMAN LONDEN Honderden opge schoten jongens en meisjes uit de katholieke achterbuurten van Belfast, hoofdstad van Noord- lerland, hebben gisteren dozij nen personenauto's, enkele stadsautobussen en een hele showroom van een garagebedrijf in brand gestoken. Maar afge zien van één politieagent (die geraakt werd door een schot van een IRA-scherpschutter) werd niemand gewond. De brandstichtingen, spectacu lair genoeg op zichzelf, (er hing over heel Belfast een rode doffe gloed), waren echter voor de hoofdstad van Ulster nauwelijks echt nieuws. Ze vonden plaats aan de vooravond van het be zoek van koningin Elizabeth aan "de. provincie", wat Noord-Ier- land technisch gezien is: een provincie van Engeland. Morgenochtend zal de konin gin met haar man en haar twee jongste zonen aan boord van het jacht Brittannia (een scl.ip ove rigens zo groot als een behoor lijke Noordzee-carferry), de ha ven van Belfast binnenvaren, zwaar bewaakt. De gebruikelij ke saluutschoten zullen over de stad denderen. een campagne, die het bezoek van Elizabeth aan Ierland voor haar en vele anderen volstrekt onvergetelijk zat maken." Zie ook pag. 5 NEW YORK - Meer dan 25 riensen stonden werkloos toe te tijken toen een man in New fork bij de roltrap van een sta dion van de ondergrondse de M-jarige vrouw Claudia Curp-' tian Castellana doodstak. „Laat me met rust, laat me roet rust," had de vrouw vol gens getuigen nog geschreeuwd voordat de man haar neerstak, Niemand stak een hand uit om haar te helpen. Wel zetten een aantal passagiers van een net aangekomen metrotrein de ach- Vandaag vergaderen de par tijen die aan de regering deel zullen nemen verder over de verdeling van de zetels. Vast staat al dat de Nationale Volks partij van de demissionaire pre mier Evertsz drie zetels krijgt, evenals Rozendal's eigen Demo cratische Partij. Omdat de post van gevol machtigd minister weer is toe gewezen aan de NVP, vermoedt men dat E. Maduro op deze post in Den Haag blijft zitten. tervolging in, maar de man wist te ontkomen. Mevrouw Curfman Castellana was lerares Spaans en de echtgenote van een arts. ook in klassieke en massief eiken meubelen nergens zo'n keus! Fa- briekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam. Tel. 010 -126461. "Pas dat," zei gisteren een van de woordvoerders van de IRA, "zal het grote startsein zijn voor Mariniersweg 281, hk.Hoogstrsat R,d*m TOKIO - Vijfduizend bewo ners van een badplaats bij de Vulkaan Usu in het noorden van Japan zijn vanochtend hals over kop gevlucht toen de vulkaan uitbarstte. Voor een deel konden de men sen mee met legervoertuigenen bussen, voor een deel zochten zij een schuilplaats in scholen en gebouwen in een stad die buiten de gevarenzone ligt. Bejaarden ■werden op de schouders meege dragen. richtten schade aan aan het dorp en de omliggende velden. Als ge volg van regen drijfnatte vul- kaanas zorgde er verder voor dat de wegen dicht kwamen te zit ten, auto's vastliepen en grote schade werd veroorzaakt aan de gewassen. As en stenen uit de vulkaan SANTA MONICA Filmregisseur Roman Poianski (43) heeft tegenover rechter Lasren- ce Rittenbad in Santa Monica, in de Ameri kaanse staat California, bekend seksuele be trekkingen te hebben gehad met een meisje van dertien jaar. In ruil voor die bekentenis heeft de rechter vijf andere punten van de aanklacht (o.m. verkrachting met gebruikma king van drugs en seksuele uitspattingen) la ten vallen. Poianski zal ook niet in het open baar worden berecht. De familie is akkoord gegaan met die be slissing van de rechter, omdat het meisje nu geen openbaar proces hoeft bij te wonen. Zelfs haar naam wordt niet bekendgemaakt. De rechter heeft twee psychiaters gevraagd te onderzoeken of Poianski een geestelijk ge stoorde seksuele maniak is. De filmregisseur kan veroordeeld worden tot een gevangenis straf van één tot vijftig jaar. Poianski had het 13-jarige meisje op 10 maart ontmoet in het huis van de filmacteur Jack Nicholsoltl Plaats: SaESMBSÉHHBBNHKIHSDiUH (géin onder nummer) Vraag naar de afdefing abonneeservice maandag t/m vrijdog lot 19.00 uur. ZATERDAGS IS Df Af DEUN G ABONNEESERVICE TOT 16.00 UUR BEREIKBAAR. Zie ook onder 'adressen' onder de strips Op de meeste plaatsen droog weer met zonnige perioden. Zwakke tot matige wind tussen west en noord. Vannacht hier en «aar mist en minima omstreeks «2 graden. Maxima van 19 gra den 'aan de kust tot 23 graden in het binnenland. zonj maan ia onder op onder Waug. O6.15 21.14 02.00 18.01 Onze postabonnees ontvangen deze krant in twee gedeelten. Mocht u de beide delen op 12 augustus nog niet in uw bezit hebben, dan kunt u bij onze afdeling abonneeservice recla meren. De directie

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 1