Picknick voor truckchauffeurs In de Spiegeltent SS 'Volkstuin is van totale recreatie9 I II G g u Auto gesloopt y Getuigen gezocht I n llsfa mSm Inbraak in woonhuis 850 auto's i gecontroleerd Brommer gestolen Snel 's Middags Doorgereden Trots op groen r& Wachtlijst m smmsmmmm Buren Beveiliging Bert Stoop Bui MAANDAG 29 AUGUSTUS 1977/HET VRIJE VOLK/J?&Q!M.l, - - SCHIEDAM - „Is het niet mogelijk dat de raadsver gadering over twee avonden wordt uitgesmeerd als er veel agendapunten zijn en kan het misschien voor het publiek een beetje aantrekkelijker worden ingedeeld". Deze vraag stelde Rietje Taverne-Van Campen (frac tievoorzitster van het CDA) de afgelopen week in de vergadering van de commissie voor Algemene en Be stuurlijke Zaken. Wat er hier uitziet als een uit de band gelopen Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam - Telefoon (010) 265205 266846 happening in een sexclub, begon zaterdagmiddag in de rozentuin van mue- seum .Boymans met de te water lating van een poli tieagent. Dit tot groot ge noegen van talloze kinde ren, die met vader en moeder genoten van het enige uurtje zon-zonder- bui van de dag. Daar bof ten ook beeldend kuns tenaar Charly van Rest en mode-ontwerper Ben Dronkers bij, want hun "theatrale" modeshow viel daardoor net niet in het water. Hoewel, figuurlijk ge sproken misschien toch weer wel, want er knap ten heel wat kijkers af op het flauwe gedoe in de schitterende museumtuin. 's Avonds werd het in de Spiegeltent opwinden der en dus bloter, maar berichten dat het tot stor men van enthousiasme heeft geleid, hebben ons niet bereikt. mnn 1 MW: ftiT -f*-1 ■yTMiamrr Burgemeester Lems: Ik ken alleen gladiolen. SCHIEDAM - "Ik zie hier alleen wat gladiolen staan en ik heb nog wat aardappelen en boontjes gezien. Voor de rest schiet mijn kennis helaas te kort." Dit zei burgemeester Arie Lems zaterdagochtend oprecht toen hij de tentoon stelling op het volkstuincom plex Thurlede opende. 1 I mmmÊÊÊêÊÊÊÊ WÊÊÊÊÊm De met veel zorg gekweekte producten van de volkstuinders van Thurlede. SCHIEDAM Dok en werf-Maatschappij Wilton Fijenoord heeft vrijdag weer jubilarissen gehul digd. Directielid ir. O.J. van der Vorm sprak de jubilarissen toe en over handigde hen geschenken onder couvert, getuig schriften en de daarbij behorende insignes. ROTTERDAM - Een schilderij van ƒ32.000,- of een vloerkleed van ƒ17.500.-; wie het geld er voor over heeft kan terecht in de Doelen. Daar wordt tot het einde van deze week een kunst-, en antiekbeurs ge houden. In totaal staat in de Doelenhal voor zo'n zes miljoen aan antiek opgesteld. D H< De heer A. M. van der Wel voor het Algemeen Handels Entrepot waar hij 25 jaar als boekhouder-beheerder heeft gewerkt. op avonden aan Tijdons de laatste vergadering van de gemeenteraad werd na twaalf uur het punt over de museumcommissie nog behan deld. Een ordevoorstel van me vrouw Taverne om de volgende avond door te gaan met de be raadslaging hierover werd toen door de meerderheid verworpen. ..Het is toch ontmoedigend vpor de bezoekers als ze voor èen paar punten naar de verga dering zijn gekomen en dan eerst een paar uur naar geklets over allerlei formele zaken moe ten gaan zitten luisteren", aldus het CDA-raadslid. dags voor de vergadering vrij te maken. U moet niet vergeten dat er ook nog mensen zijn die een zaak hebben of ergens wer ken waar ze onmogelijk eerder weg kunnen". Mevrouw Taverne zag daar zelf ook niet veel in omdat .,je dan weer die flauwe broodjes met een kopje soep tussen het middag- en het avondgedeelte krijgt". Burgemeester Arie Lems zag we! wat in het voorstel van me vrouw Taverne. ..We zouden bijvoorbeeld 's middags tegen een uur of vier al met de ver gadering kunnen beginnen en dan de hamerstukken, de mede delingen en de ingekomen stuk ken kunnen behandelen. Om acht uur kan dan de vergade ring beginnen die voor het pu bliek de meest interessante on derwerpen te bieden heeft". PvdA-raadslid Ruurd van der Veer was, fel tegen zo'n middag avond vergadering. ..Niet ieder een is in staat om zich 's mid- Volgens de leden van de com missie ABZ zijn de vergaderin gen voor het publiek alleen aantrekkelijker te maken als de ingekomen stukken en de mede delingen heel snel afgehandeld worden zodat men snel op de zwaardere agendapunten over kan gaan. Burgemeester Lems deed de suggestie om de ingekomen stukken voortaan alleen in de raad mede te delen en dan door te spelen naar de betreffende commissie. ..De fracties moeten er onder ling nog maar eens over naden ken en dan met voorstellen ko men". besloot hij. In ieder geval wordt de komende raadsverga dering nog op de vertrouwde manier afgewerkt SCHIEDAM Op 3 september wordt in Schiedam een Trucker- picknick gehouden, georgani seerd door een aantal vrachtwa genchauffeurs in samenwerking met Wim Bloemendaal voor het VARA-programma Truck. Het programma omvat o.m. een di ner-dansant De muziek hierbij zal worden verzorgd door Wim Bloemendaal. Hiervoor zijn nog een aantal plaatsen beschikbaar. Chauffeurs die samen met hun vrouw hieraan willen deel nemen kunnen zich telefonisch opgeven op nr, 010 - 262991 of 01883 - 4018 tot uiterlijk dins dagavond. De kosten bedragen 27,50 per persoon. SCHIEDAM - Woensdag 24 augustus omstreeks tien over acht in de morgen vond op de kruising Parkweg/Burg.Honner- lage Gretelaan een ongeval plaats. Daarbij kwam een 14-ja rige jongen, die met zijn fiets tegen een lichte bestelwagen (merk DAF) reed, om het leven. De commissaris van politie van Schiedam verzoekt getuigen van dit ongeval zich te melden bij de afdeling verkeer van de poli tie. SCHIEDAM - De repa ratie van de auto van de Rotterdammer H. C. van W. zal duurder worden dan ij gerekend had. In de af gelopen dagen verdwenen van de wagen die gepar keerd stond voor een gara ge aan de Nieuwe Mathe- nesserstraat een console, het linker voorwiel, de bo- bine. een ruilensproeier en vier sierdoppen. Hoewel de wagen- al „total loss is'Ver klaard, Bedraagt dejschade 200 fnttó'éüf. SCHIEDAM - Zonder rijbe wijs en met een flinke slok ach ter de kiezen stapte de 27-jarige Schiedammer P. E. zaterdag avond in zijn auto die niet ver zekerd was. Met deze wagen reed hij achteruit in de Pioeg- straat, in een verboden rijrich ting, naar de Groenlaan. Bij dat achteruit rijden, raakte hij twee geparkeerde auto's. De eigena ren daarvan bemerkten de aan rijding en zetten de achtervol ging in. Op de Nieuwe Haven wist de inmiddels gewaarschuw de jtplitie.de heer P. E. tot staan te-' brengeri." De man is meege nomen naar het jtolitiebureau aan de lange Nieuwstraat waar hem de bloedproef werd afgeno men. SkïKv De 250 tuinders van Thurle de hebben het afgelopen weekeind hun mooiste pro- dukten in het verenigingsge bouw tentoongesteld. De ge wassen waren onderverdeeld in bloemsierkunst; snijbloe men en |>otp!anten van eigen iu'm; groenten en fruit en een aantal fuchsia's die door de vereniging aan het begin van het jaar aan de kinderen zijn uitgedeeld. "Mede door u hebben wij in Schiedam een heel behoorlijke groenvoorziening. Ondanks het nare imago dat wij als ge meente uit Rijnmond hebben, laat ik aan collega's uit ande re steden toch altijd graag en met enige trots al dat groen en de unieke ligging ervan zien," aldus burgemeester Lems in zijn openingswoord. "Als volkstuinders kunt u in deze maatschappij iets doen voor andere groepen. TJ; haalt hier invaliden of bejaarden naar toe om eens een dagje op de tuinen te vertoeven. Het ergste wat de maatschappij SCHIEDAM Uit zijn woning aan de van Leeuwénlaan mist de 45 jarige J.W.S. bijna 800 gulden. Het geld, 600 gulden Ne derlands geld en 200 gulden vreemde valuta, werd ont vreemd in de nacht van vrijdag op zaterdag^ De inbrekers kon den via het;dak van de garage aan de achterkant van de wo ning komen. Daar lieten ze zich weer naar beneden zakken en haalden er een ruit uit. Hier door konden ze de keukendeur open maken en zich toegang verschaffen tot-de woning. W' kan overkomen is volgens mij niet de een of andere ramp met een centrale of een tan ker maar het ergste zou zijn als. al die vrijwilligers in sta king gingen en hun werk neer zouden leggen." Van de heer Vlieger, ex- voorzitter van het landelijk algemeen verbond van volks tuinders, kreeg voorzitter M. Brouwer van Thurlede de tweede prijs in de B categorie van de landelijke complexen keuring uitgereikt. Arie Verlinde, gemeenter aadslid voor de PvdA en voorzitter van de adviescom missie voor Volkstuinen van de gemeente, brak een lans voor de uitbreiding van het aantal volkstuinen. "Momen- 1 teel staan er 550 mensen op de wachtlijst Dat aantal zal ze ker. groter worden als er tui nen bijkomen. De gemeente moet deze behoefte ledigen. De volkstuin is een deel van de totale recreatie in Schie dam." aldus de heer Verlinde. v. v' .üCSoVoo ■C Vv- ..,.41 Namens de koningin reikte burgemeester Arie Lems de Ko ninklijke Onderscheidingen uit J. v.d. Linden (lasser), W. v.d. Schee (magazijnbediende) en A Schouten (projectbaas), aile drie 50 jaar in dienst, kregen de ere medaille in zilver opgespeld die behoort bij de Orde van Oranje Nassau. J. van Bol, 40 jaar in dienst als projectleider kreeg de ere medaille in goud. 40 Jaar in dienst zijn ook P. Bisschop (mallenbewaarder), A.G. Borg- stijn (boorder) en H. van Gulik (ijzerwerker). De ere-medaille in brons, be horende bij de Orde van Oranje Nassau werd opgespeld bij L.C. van Hoek (bankwerker), N. den Hollander (Pijpfitter). K.L. v.d. Mérwe (technisch administra teur), J.S. van Velzen (afdelings baas) en H. Vink (koperslager) die ook allen veertig jaar in dienst waren. oen De Doelen Een stand met beveiligingsap paratuur, op het eerste gezicht een wat vreemde eend in de bijt tussen ai die vazen en kasten, is dan ook' wél op z'n plaats. De antiekhandelaars doen goede zaken. Gisteren al hing bij veel antiek het kaartje: "uit verkocht". De handelaars kopen ook spullen van elkaar. De gi gantische bedragen die voor, bijvoorbeeld, eenvoudige tegel tjes moeten worden neergelegd, zijn daarmee ten dele verklaard. Als gevolg van die prijzen is een antiekbeurs niet een plaats waar Jan en alleman naar toe gaat. Tussen de stands lopen ■dan ook vrijwel uitsluitend duur geklede dames en heren. Onder het publiek zijn geen mensen als, pakweg, metaalbe werkers te vinden. Het aantal gastarbeiders dat de beurs be zoekt is eveneens gering. De be zoekers zijn duidelijk gefortu neerd. „Natuurlijk, er zullen hier best mensen zijn die denken: als ik dit koop kan ik m'n buren weer eens de ogen uitsteken," zegt J.J. Heilker, één van de or ganisatoren van de beurs., „Maar door de bank genomen is er on der de mensen hier toch geen sprake van snobisme. Ze komen gewoon om de dingen te kopen die ze mooi vinden." De beurs bestaat uit een groot aantal, stemmig opgebouwde stands. Zo'n 35 standhouders hebben hun mooiste spullen meegebracht, of 'stukken", zoals Heilker het noemt De niet-an- tiekkenner' raakt het spoor al. snel bijster: klokken, poppen, kasten, vazen, beelden, schilde rijen en tapijten, koper, tin, hout, porselein, keramiek, brons ijzer en aardewerk; Russische ikonen, Thibetaanse tonka's, Amsterdamse horloges, Spaanse kasten, Franse duelpistolen, het kan niet op. De metaal-glanzende en hy permoderne beveiligingsappara tuur staat in schril contrast met al die oude spullen. „Het hart van elke beveiligingsinstallatie' is natuurlijk het slot. Wie ra men en deuren van goede sloten voorziet, waar inbrekers hun- handen vol aanhebben, zit goed." vertelt de verkoper. „Maar natuurlijk zijn afgesloten deuren niet voldoende om in brekers buiten spel te zetten, daar is méér voor nodig." en,hij wijst op de beveiligingsappara tuur in zijn kraam. Een begelei dende folder laat de werking van beveilingingsinstallatie zien. De kunst en antiekbeurs in de Doelen is met dezelfde appara tuur beveiligd als in de ver koopstand te 2ien is. Op de beurs staat ook Bert Stoop. Hij maakt houtsnijwerk dat eveneens voor forse prijzen van de hand gaat. Berts hout-' snijwerk wordt voornamelijk verkocht aan eigenaars van luxueuze jachten, die er hun vaartuig mee versieren. Me vrouw L.A. Stoop pakt een bronskleurig geverfd kat. Per soonlijk ben ik hier gek op,", vertelt zij. „Ik hou erg van kat ten. Wist je dat die dieren bij, de oude Fgyptenaren al heilig: waren?" Hi 0| -i ret hel va; fes No am din var de. 'A tér jaa ver VVOl Yai ave rici bek me: t op tie fee ter !en en e een SCHIEDAM - Na bijna 25 jaar het Algemeen Handels En trepot voor de gemeente te. heb ben beheerd, heeft de heer A. M. van der Wel vrijdagmiddag tijdens een druk bezochte recep tie afscheid genomen. De heer Van der Wel gaat op 1 septem ber van zijn pensioeen genieten. Behalve lovende woorden van burgemeester Lems en van de commissie voor het algemeen Handels Entrepot, spraken er ook afgevaardigden van de Al gemene Bond van Ambtenaren, waarvan de heer v.d. Wel ja renlang, voorzitter is geweest in Schiedam en van de Coöperatie Nieuwe Waterweg waar hij mo menteel nog de post van voor zitter bekleedt. Namens de gemeente kreeg de heer Van der Wel een kaart van Schiedam uit 1598 aangeboden. SCHIEDAM - Tijdens de lan- delijke alcohol controle van. vrijdagavond heeft de Schie- damse politie in totaal 850 voer tuigen. aangehouden tussen ""s. avonds 11 uur en 's ochtends- 4, uur. Van die 850 wagens kregen 15 chauffeurs een rijverbod óp-' gelegd en van twee werd de bloedproef afgenomen. SCHIEDAM - De .34 jaar oude J. D. R. S. heeft op het politie-^ bureau aan de Lange Nieuws-, traat aangifte gedaan van diefs tal van zijn bromfiets. Zater dagavond werd dit vervoermia-;- del, dat stond geparkeerd voor,, zijn woning aan. de. Ampère» straat, gestok de.bromrSoi^l een k ook ia meub brielu Goud •1264 I In he en pk vrij k tuidw omstri jnorge Stug.

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2