BUIT MET RENTE TERUG Elvis'lijk doel dieven Jet morgen thuis Modieuze overalls PITTIGE SAUSJES MEISJE 'VURIGE' ABLETTEN IN BLOESJE GEGOOID Edelherten vroeg op liefdespad Doodstraf per injectie Heroine in schoorsteen Originele badhanddoek kado. Vrijaf Milanees aquarium Hef INFORMATIE OVER BEZORGING: UTRECHT - De huisartsen zullen hun dreigement van een contractloze periode geen kracht bijzetten. De Landelijke Huisartsen Vereniging ziet in de laatste voorstellen van de ziekenfondsen een duidelijke opening om tot een akkoord te komen over hun salaris sen en pensioenen. Dinsdag 30 augustus 1977 32e jaargang no. 9260 „We vinden die voorstellen 'nog niet genoeg," aldus vanmorgen LHV-secretaris Van Spanje, „maar de zie kenfondsen hebben hun starre houding duidelijk laten varen. Er kan nu tenminste weer gepraat worden. We zullen dat morgen aan onze leden voorstellen." Tevergeefs zocht de politie de wegberm af op zakjes heroine. Henriëtte (Jet) Blokland Bezorg ons een nieuwe van de affiches abonnee en wij bezorgen u Verdien dit fijne kado deze leuke, luxe badhand- met 'n goede daad. Stuur doek als beloning. de bon volledig ingevuld Royaal formaatsox lOOcm. op in een open envelop uitgevoerd in vrolijk rood en zonder postzegel, aan wit, met het bekende H W- Het Vrije Volk, Antwoord- jongetje er op u weet wel, nummer 1579, Rotterdam iMeuweaoonnee oon VOIK. Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee: i Naam: Adres: Plaats: Soort abonnement: kwartaal jaar Hij/zij ontvangt Het Vrije Volk eerst I nog 2 weken gratis. Bezorg de mooie handdoek met Het Vnje Volk jongetje als beloning bij 1 Naam afzender:» j Adres: Plaats- Bel 010-14 74 00 De dikke vriend van RcfSerdam. Overalls zijn in de mode. De Westduitse fotomodellen Marion en Claudia showden gisteren in München hun in felle kleuren gemaakte katoenen vrijetijdskleding. Huisartsen zien akkoordmo gelijkheden (Van onze sociaal-economische redactie) De LHV is bij nader inzien bereid om op basis van de voor stellen van de ziekenfondsen tot een akkoord te komen. "Om een conflict te vermijden en onze pensioeneisen bespreekbaar te houden." aldus een vanmorgen uitgegeven verklaring. De algemene ledenvergadering van de huisartsenvereniging be slist morgen of ze het voorste! van het bestuur zal overnemen. Gebeurt dat, dan kan er snel een nieuwe overeenkomst geslo ten worden tussen de huisartsen en de ziekenfondsen. De contractloze periode waar mee de LHV gedreigd heeft, zou inhouden dat ook ziekenfond spatiënten aan de huisarts de rekening moeten betalen. De pa tiënt zou dan die rekening weer bij zijn fonds vergoed moeten zien te krijgen. De fondsen heb ben er steeds op gewezen dat dit een ioos dreigement was. omdat het afkappen van de overeenkomst veel tijd kost. Het bestuur van de LHV gaat volledig akkoord met de voor stellen van de ziekenfondsen om de kostenvergoedingen op te trekken. Dit geldt voor de kos ten die huisarts maakt voor zijn assistente, auto, praktijkruimte etc. De voorgestelde pensioenrege lingen zijn volgens het LHV be stuur echter nog niet hoog ge noeg. Ze hadden een vergoeding van een tientje per verzekerde gevraagd. De ziekenfondsen wil len niet meer geven dan f 7,63. HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Wilhstraat 25. Rotterdam, tel. 010 - 14.71.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 13.63.80 - 14.71.11 Van ome correspondente PARIJS - Het ontbreekt Frankrijk niet aan origi nele amateurgangsters. De jongeman die een agent schap van de Credit Lyon- nais ouen.net in Peronnas ging er op een motorfiets van door met precies 14.000 frank (ƒ7.000). Korte tijd daarna werd de commandant van de plaatselijke gendarmerie opgebeld, dat hij een pak je moest gaan afhalen dat pos te restante voor hem was gedeponeerd in het nabijgelegen plaatsje Ril- lieux. In het pakje zaten 13.996,10 frank. De volgen de ochtend ontving de commandant over de post nog vier frank met de me dedeling: „het is tien cen times teveel, maar dal is voor de moeite." Kopzorg voor de commandant: Aan wie behoren die 10 centi mes 5 cent)? Politie zoekt zakjes heroine in weffbem ROTTERDAM - De Rotter damse politie heeft pijpfitter L. V. (56) aangehouden, die ervan wordt verdacht een bank voor 20 mille te hebben opgelicht. De man had, via verschillende financieringsmaatschappijen, kans gezien bij de bank drie persoonlijke leningen af te slui ten. Hij gaf daarbij vaise namen op en loste de leningen niet af. Aanhoudende hoosbuien veranderden gisteren ook Milaan in een compleet aquarium. En wat doe je dan? Je rolt je broek op tot boven je knieën, neemt sokken en schoenen in de ene hand, paraplu in de andere (want het weerbericht voorspelt nog véél meer regen) en waadt grinnekend naar huis. Zie ook pag. 5 'LONDEN - Groepen plunde rende Westindische jongelui hebben gisteravond, aan het slot van het tweedaagse Caribische festival in de Londonse wijk Nótting Hil! slag geleverd met de politie. Zestien agenten en 50, andere personen liepen verwon dingen op. De gevechten braken, evenals vorig 'jaar. uit na afloop van de traditionele optocht op de. tweede dag van het festival. !Do moeilijkheden waren ech- tér minder ernstig dan vorig jaar, toen meer dan 600 mensen verwondingen opliepen. Een woordvoerder van Scotland Yard deelde mee. dat er gister avond .30 arrestaties zijn ver richt waarmee het totaal op beide feestdagen op 227 is geko men. De politie hield zich dit jaar fccp een afstand, maar observeer- dé naar schatting 250.000 feestvierders vanaf de daken. Wterwijl/ enkele duizenden agen- Jtlena'mreserve werden gehouden ROTTERDAM - !n de schoor steen van een pand aan de Chr. de Wetstraat in Rotterdam is gisteren tijdens renovatiewerk, 24 gram heroine gevonden. De politie maakte in verband hier mee proces-verbaal op egen de kok L. M. T. (39). SALISBURY Aan de vooravond van de verkiezingen in zijn land heeft premier Ian Smith van Rhodesië nog eens verklaard dat hij niet bereid is een algemeen kiesrecht te aanvaarden ais basis voor de vorming van een toekomstige Rhodesische regering. Hij wil ook niet onderhandelen met de guerrillaleiders van het Patriottische Front. sië. van de hand wijst, al weet hij de details van het plan nog niet Op het ogenblik voeren Owen en Young besprekingen met de Zuidafrikaanse regering. Zuid- Afrika is het enige land waar door Rhodesië handel kan drij ven met de rest van de wereld. De Zuidafrikaanse premier Vor- ster kan Ian Smith daarom praktisch zijn wil opleggen. Het wordt echter onwaarschijnlijk geacht dat Owen en Young hem voor hun overgangspian kunnen winnen. -MEMPHIS - Drie mannen hebben in Memphis in de Ame rikaanse staat Tennesee pogin gen gedaan het lijk van Elvis Presley te stelen. Twee van hen zijn inmiddels aangehouden. Een derde wordt nog gezocht. De verdachten hadden wapens eri explosieven bij zich. De twee werden gisteren in de buurt van Kgt praalgraf van de overleden zanger gearresteerd. .'Sinds Elvis Presley op 18 'augustus ten grave werd gedra gen, wordt het graf streng door de politie bewaakt. Morgen gaan de blanke en een zeer beperkt aantal zwarte Rhodesiërs een nieuw parlement kiezen. Donderdag staat een ontmoeting van de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken Da vid Owen en de Amerikaanse ambassadeur bij de VN Andrew Young met premier Smith op het programma. Smith heeft al laten weten dat hij het Brits-Amerikaanse plan voor een vreedzame overgang van een minderheids- naar een meerderheidsbewind in Rhode- :;mw. (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT - Lange tijd hebben politiemannen gistermiddag tevergeefs vier kilometer wegberm langs de rijksweg Papen- drecht - Gorkum afge zocht op zakjes heroine en adreslijsten. Dat gebeurde na een wilde achtervol ging van de Utrechter J.S. (23), die pas in de weilan den bij Lexmond kon worden aangehouden. „Ik was bloemen aan het plukken," verklaarde de van heroïnehandel ver dachte S. bij zijn arresta tie. Rond half vijf gister middag werd de Dordtse politie getipt dat S. in de stad heroine verhandelde. In een onopvallende wa gen ging de politie op het opgegeven adres af. Net te iaat. Op de rondweg, ter hoogte van de Noorden- dijk. zagen de politieman nen de witte sportwagen van S. even later met gro te snelheid richting Pa- pendrecht rijden. De Dordtse politie zette de achtervolging in. ter wijl S. met zeer grote snelheid en hevig slinge rend door Papendrccht gierde. Met de politiewa gen vlak achter zich schoot de Utrechter de rijksweg richting Gorkum op. daarbij alle verkeers regels negerend. .SCHIPHOL - De „uit de dood herrezen" Vlaardingse Henriëtte Blokland (16) wordt morgen met een speciaal vliegtuig van Zwit serland naar Botterdam ge bracht. Henriëtte Blokland werd en kele weken geleden na een ver keersongeluk in Zwitserland ernstig gewond in een zieken huis te Bazel opgenomen. Zij werd echter verwisseld met een Zwitserse, die bij het ongeluk was overleden. Het lijk van dat meisje werd naar Rotterdam gebracht en daar gecremeerd. De echte Hen riëtte lag intussen in coma in het ziekenhuis. Toen ze weer bijkwam en tot verbazing van het ziekenhuispersoneel Neder lands sprak kwam het misver stand aan het licht Ouders en vrienden hadden al die tijd ge dacht dat Henriëtte dood was. ARNHEM De 22-jarige leer ling-kok uit Wageningen B. K. had zoveel gesnoept van sausjes op de Horeca vakschool dat hij 0,97 promlle alcohol in zijn bloed had. De Wageningse politie consta teerde dat november vorig jaar en voor de rechtbank in Am- hem volgde gisteren de verkla ring van de kok. 'Op school heb ik die dag nogal wat sausjes moeten proeven en daar zat al cohol in.' meldde de verdachte de rechtbank. De officier eiste ƒ150 boete en een voorwaardelijke ontzegging uit de rijbevoegdheid van drie maanden. De politierechter vonniste con form. Omdat de jongelui niet wisten om welke chemicalie het ging en ze het hun natuurkunde-le- raar wilden vragen, namen ze één fles mee naar school. Daar legden ze het in afwachting van de les vast in een vuilnisbak. Tijdens de middagpauze nam de 15-jarige jongen een handvol tabletten uit de fles en strooide die in het rond. De tabletten veroorzaakten bij het meisje ook ernstige jeukverschijnselen. :,<Van een onzer verslaggevers) 'GOUDA - Een 16-jarige Goudse LEAO-leeriinge heeft gistermiddag een ernstige brandwond aan haar borst op gelopen toen een medeleerling baar tijdens de middagpauze op hét schoolplein kaliumhydroxide tabletten in haar bloes gooide. Het meisje is aan haar ver wonding in het ziekenhuis be nandeld. Vanmorgen was ze al weer op school. -/De 15-jarige jongen had de kalium-hydroxide met enkele schoolvriendjes gevonden bij mti zoektocht op het terrein van *8*1 voormalige gasfabriek in Gouda. Het uiterst brandbare goedje stond in vijf flessen in een kast (Van een onzer verslaggevers) HOENDERLOO - De edel herten van het nationaal park de Hoge Veluwe zijn van slag af. Veel eerder dan normaal zijn ze dit jaar al op het liefdespad gegaan. De kapitale geweidragers doen dat zo intensief dat de parkdirectie heeft besloten de wildbaan voor publiek af te sluiten tot half oktober. Alleen de jachtopziener zal de bronsttijd door de beesten blijven bezoeken om eten te brengen. Het liefdesspel van de edelherten gaat namelijk dag en nacht door - tijd om voldoende voeding te zoeken hebben de dieren niet m mi* Bi J (g«n onUu» nummer) Vroeg floor dt sideling obonnoowrriro mooftdog t/m vrijdag tot W.00 uur. ZAUmCJ IJ 01AFDIIING UONNUJIRVKf 10116.00 UUR SttMBAASL Ziu ook sndor 'odrenen' coder de strips van een supermarkt neerschoot tijdens een roofoverval. In ge vangenissen in Texas wachten zestig mensen op de ten uitvoer legging van de doodstraf. Ook Oklahoma is kort geleden over gestapt op doodstraf per injec tie. De aard van het gif dat in Texas wordt gebruikt houden de gevangenisautoriteiten strikt ge heim. (Van een onzer verslaggevers) HOUSTON - Ter dood ver- oordeelden in de Amerikaanse staat Texas worden voortaan met een injectie om het leven gebracht. De elektrische stoel wordt afgeschaft. Het eerste doodvonnis per injectienaald wordt waarschijnlijk 13 septem ber al voltrokken. Dan wordt Billy Joe Davis ter dood gebracht, die de bediende sm op onder 06» 20»

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 1