'ONGENUANCEERD EN ONDERGRONDS' 'Vechten' om huis Drumbandfestival ZOS-op- zaterdag 1 Aard beving zonder trilling in Passage I l 4 schiedam Camera's gestolen Ravage in school 20 jaar dezelfde meester en juf a 'Nooit gezegd' Drama m 'Jaar bezig' Bramen zijn nu gratis Noord «pilt VRUDAG 2 SEPTEMBER 1977/HET VRUE VOLK/PAGINA2 SCHIEDAM - „Als ze nou normaal om een voor schot gevraagd hadden, was er niets aan de hand ge weest. Daar was over te praten geweest Maar de ma nier waarop die. jongens van de bouwspeelplaats nu hun zin trachten te krijgen vind ik gewoon geen stijL Dit is een ondergrondse actie en daar ben ik zeer boos over", is de reactie van wethouder Herman Posthoorn op de actie van de begeleiders van Dukstad, het tim merkamp uit de Gorzen. Wethouder Herman Post hoorn: "Deze ondergrondse acties en dreigementen ver slechteren de sfeer." Ook de kinderen van de kleuterschool De Harlekijn vier den feest. ■smmsmm Nu vindt u bramen in de vrije natuur. Maak er zelf gezonde en overheerlijke jam vaa Mei van Gllse geleisuiker. Lukt ledereen altijd. 1BS3 Feestvarken Mulder voor zijn Gerhardschool, waarvan hij al twintig jaar hoofd is. SCHIEDAM Alle organisaties In Schiedam die op een of andere manier werken aan het welzijn van de burgers, zullen zich morgen presenteren op het Emroapiein in het kader van de Welzijnsmarkt. Zo'n vijftig organisaties hebben een stand op deze markt, die voor de derde saai Is georganiseerd door de Schiedamse Gemeenschap, Morgenochtend om elf uur zal de Welzijnsmarkt officieel van start gaan ais directeur Ruud Pillard van de SG het startschot geeft Tegen vier uur zal de markt op z'n eind lopen. De Welzijnsmarkt, vorig jaar nog op het Stadserf, nu uit haar voegen gegroeid en op het Emma plein. Actie Earthquake. SCHIEDAM Ava Gardner speelt voor de tweede week in het Passage Theater, op het filmdoek dan wel iswaar. Ditmaal in 'Aardbeving' waarin zij één van de hoofdrollen vertolkt H Dee aan kan kiez loks tem 1 i, - Posthoorn boos over acties timmerkamp „Ik weet Jet of dat kamp in derdaad dicht gaat, hoor. Als het alleen om dat pak spijkers gaat dat momenteel nodig is om verder te timmeren, dan kunnen ze dat vandaag nog bij mij af komen halen. Dan kan het kamp open blijven." Zoals wij gisteren al schreven dreigt het timmerkamp gesloten te worden, omdat het geld, de spijkers en het hout op zijn. De in het kamp werkzame vrijwil ligers en begeleiders zeggen niet vooruit te kunnen zolang het toegezegde subsidiebedrag van ruim ƒ7.00) niet binnen is. „Wij hebben nog steeds geen formeel verzoek gehad om een voorschot uit te keren. Alle an dere jeugdverenigingen in Schiedam die op vergelijkbare wijze als het timmerkamp ge subsidieerd worden, krijgen ook een voorschot als ze dat vragen, dus zouden er voor het timmer kamp ook geen problemen hoe ven te zijn", aldus de veront waardigde wethouder. Het dreigement van Dukstad dat er tot actie overgegaan zal worden als het geld niet rap wordt uitgekeerd, heeft de wet houder maar naast zich neerge legd. Dergelijke acties worden aangekondigd in de brief, die de Dukstedelingen hebben gestuurd aan burgemeester, wethouders en gemeenteraad. Dat in diezelfde brief staat dat de Dukstad uit wil breiden «en aanspraak denkt te kunnen maken op een terreintje naast het hunne op het Hoofdplein, is de wethouder ook in het ver keerde keelgat geschoten. „Daarover is nooit gesproken, noch met mij, noch met de ambtenaren", aldus Posthoorn. De wens van de mensen van de bouwspeelplaats om nog van daag bij de kassa het subsidie geld in ontvangst te kunnen ne men, zal in elk geval niet in vervulling gaan. De wethouder wil eerst maar eens een gesprek arrangeren met de KSCA (Ka tholieke Stichting voor- Sociaal Culturele Arbeid), waaronder De Dukstad officieel valt De brief van Dukstad, die ook on dertekend is door de leiding van wijkcentrum De Dukdalf, de be wonersvereniging Zuid, ouders van timmerkinderen en de KSCA zal daarbij centraal staan. „Dit soort brieven en de onge nuanceerde kritiek van die lui van het timmerkamp werken nou niet bepaald een oplossing in de hand. Ze zijn daarentegen erg sfeerverslechterend", aldus Posthoorn tenslotte. Ton Molenaar van Dukstad blijft er echter bij, dat er wel degelijk met de gemeente ge sproken is over alle zaken. „Het voorschot is ons zelfs aangebo den 'fonr een ambtenaar. Enkele malen ebben we gevraagd waar het bleef en dan was het verzoek nog steeds niet met de wethouder doorgesproken. Toen daar eenmaal drie, vier weken overheen waren gegaan en er nog steeds geen beslissing ge vallen was, hebben wij die brief op poten geschreven. Ik geef toe dat de brief een onsympathieke toon heeft, maar wij willen nu ook wel eens weten waar we aan toe zijn", aldus Molenaar. Het drama wordt vandaag vervolgd met het al dan niet definitief sluiten van het tim merkamp. „Als er een positieve reactie komt van de gemeente, dan houden we hem open en betalen eerst zelf wel weer voor de spijkers en gereedschappen", zegt Molenaar tenslotte. Drie jubilea in Nieuwland SCHIEDAM - Bij de fotozaak van Van der Waal aan de Kem- brandtlaan hebben inbrekers een klinker door een grote ruit geworpen en zich daarna mees ter gemaakt van enige waarde volle camera's. Dc waarde van de vijf gestolen fototoestellen bedraagt 3100. Door de kei werden ook nog goederen ver nield die in de etalage uitge stald lagen, de schade aan deze apparaten en aan de ruit be draagt ruim 1600. SCHIEDAM - In de kleuter school Het Keteltje aan de Schiedam sew eg hebben vanda len een enorme ravage aange richt in de nacht van 30 op 31 augustus. Men drukte een ruit in en doorzocht vervolgens alle lokalen. In éen van de bureau laden lieten de daders enige uit werpselen achter. Er is niets verdwenen. De schade bedraagt echter 200. SCHIEDAM - In de lagere A. H. Gerfeordschoot en in de kleuterschool Harlekijn is gisteren uitgebreid feest ge vierd. Niet alleen omdat beide scho len twintig jaar bestaan, maar vooral omdat de hoofden van de twee scholen allebei al vanaf de oprichting aan de scholen ver bonden zijn. In 1957 openden de Gerhard- schooi en De Harlekijn voor het eerst de poorten om leergierige kindertjes uit Nieuwland binnen te laten. Van eerstgenoemde la gere schooi werd de heer P. J. Mulder het hoofd, van de kleu- terschool kreeg mevrouw W. A. Spijker de leiding. Beiden heb ben het al die twintig jaren vol gehouden en gaan er nog enige tijd mee door. In de gymnastiekzaal van de Gerhardschool (Burgemeester van Haarenlaan) vond gisteroch tend de viering van het drie dubbel jubileum plaats. Het oudercomité had hiertoe een en ander georganiseerd. Meester Mulder en juf Spijker moesten door een erehaag van kinderen in schooltenue de gymzaal betreden, alwaar de nodige loftuitingen geuit wer den. Ook onderwijswethouder Her man Posthoorn was bij de fees telijkheden aanwezig. „In een ijd dat het slecht gaat met veel i~holen. mag het een verdienste he'en als een school het twintig jaar uithoudt, met een gelijk blijvend leerlingenaantal", aldus de wethouder, daarmee doelend op het feit dat steeds meer scholen in de problemen komen «foor het teruglopend leerlingen aantal. Daardoor komt het wel eens voor dat een school nét niet meer aan de ministeriële nonnen voldoet en bijvoorbeeld wegens een te gering leerlingen aantal een of meerdere onder wijzers af moet stoten. Les werd er natuurlijk niet gegeven gisteren. De hele och tend werd er feest gevierd, waarbij een draaiorgel voor de nodige feestelijke klanken zorg de. Als middagmaal kregen de kinderen pannekoeken, terwijl de middag voornamelijk werd doorgebracht met spelletjes en met „dansen" op de muziek die een echte disc-jockey draaide. SCHIEDAM - De heer Sarikaya zit nog steeds met zijn vrouw en vier kinderen in een veel te kleine woning Het huis in de Van Manumstraat 21a dat hem deze week werd toegewezen door de gemeente bleek te zijn bezet De kraakster wiJ er onder geen beding uit „tk woonde met mijn man en mijn zoontje van zeven jaar bij mijn moeder in die zelf ook nog zeven kinderen heeft We hadden constant ruzie en mijn huwelijk dreigde kapot te gean," vertelt de 24-jarige Ria Yiyen .Ik ben al een jaar bezig om een huis te krij gen." gaat zij vertier „maar het lijkt wel of je bij het woningbureau voor niets staat te kletsen Na dat deze woning zaterdag teeg kwam. zijn we er maandag meteen »n getrokken Voorlopig ga ik er mrt meer uit ook Mijn moeder is ziekelijk en lk ben als het ware een tweede moeder voor mijn broertjes en zusjes Nu ik er vlak bij kan wonen ts dat natuurlijk ideaal." aldus Kia Yiyen SCHIEDAM - Maar liefst 767 muzikanten zullen volgende week zaterdag toeterend en trommelend over de Hoogstraat trekken. In totaal nemen 23 korpsen deel aan het 19e drumbandfestival fanfa re 77 Om 12 uur begint het festival in de Plantage en om half drie vertrekken de muzikanten naar het Oude Stadhuis aan de Grote Markt waar burge meester tems het défilé afneemt Om 17 uur wordt het jureren dan weer voortge zet en het wordt besloten met de waardering voor het optreden van de vendellen, van het Gilde St Remigius uit Duiven en de Majoretten-showgroep Mirabella uit Pijnacker. Naast de Rijnmondjeugdband. de Rijnmond band. drumband Ambrosius en Oefenig Baart Kunst alle uit Schiedam komen er verenigingen uit Rotterdam. Den Haag, Vlaardingen, 's-Graven- deel en Utrecht Het programmaboekje van het drumbandfestival is voor i gulden te koop aan de balie van de SG'VVV en bij de firma Van Krogten op de Rot- iër«isi?>»«lijk. Ook op de w*'aijr»m«riu tudi swf» as zaterdag terecht voor meer informatie over het drumbandfestival. „Voor beide gezinnen zoeken we zo spoedig mogelijk een op lossing." vertelde burgemeester Lem» gisteremiddag „Beiden zijn noodgevallen. Het is na tuurlijk niét zo dat we hiermee onze goedkeuring hechten aan het kraken van «*e woning." Om de aan bed gekluis terde Schiedammers iets mee te kunnen laten bele ven van de Welzijnsmarkt. zal de Ziekenomroep van Schiedam (ZOS| tussen tien en één our op de markt aanwezig zijn om verslag te doen van het gebeuren. Dat zal gebeuren vanuit de ZOS-stand. die zelf in het teken staat van de niet- omroepaetiviteiten van de ziekenomroep. Zo zal er voornamelijk informatie ge geven worden over de blin- denkrant die de ZOS ver vaardigt en over de dia shows die regelmatig in be jaardentehuizen gegeven worden. Met de uitzending op de Webijnsmarkt start de zie kenomroep na een vakantie van twee maanden weer met baar programma op de zaterdagochtend. In bet ver volg zal weer iedere wéék tussen 10 en 13 uur bet. ac tualiteitenprogramma „ZOS- op-Zaterdag" in de twee Schiedamse ziekenhuizen uitgezonden worden. Voor marktbezoeken be staat zaterdagochtend de ge legenheid om via de ZOS- mkrofoon de groten te doen aan familie, vrienden of be kenden in het ziekenhuis. Schiedams welzijn presenteert zich Een deel van alle culturele, sociaal-culturele, maatschappe lijke en politieke instellingen alsook de zogenaamde vrijetijds verenigingen zullen in de loop van de dag een demonstratie geven op het middenterrein van het Emmaplein. Zo zal er onder meer muziek gemaakt worden, wordt er gevolksdanst, toneel gespeeld en zal er gezongen worden. Een greep uit de marktkra mers: wereldwinkel, consumen tenbond, Nivon, museum, PPR, PvdA. VVD. D66, PSP. huls vrouwenvereniging. onderwijs- winkel. De Welzijnsmarkt wordt geor ganiseerd om voor vele burgers de stap naar een webijnsinstel- ling een beetje te vergemakke lijken. Gebleken is namelijk dat mensen niet zo-maar naar een vereniging toe durven stappen. Op deze markt nu kan men zich aanmelden voor verenigingen, informatie krijgen en kennis nemen van de werkzaamheden van de club in kwestie. Zeven van de groepen die in Schiedam Noord opereren heb ben de koppen bij elkaar gesto ken en komen met een geza menlijk projekt op de proppen. Ze nebben roet z'n zevenen dne kramen afgehuurd, waardoor er een overzichtelijk geheel van al les wat er in Groenoord en om geving gebeurd, ontstaat Die samenwerkenden zijn de wijk- vereniging Bijdorp, wijkvereni- ging G roenoord, werkgroep ruimtelijke ordening, werkgroep wijkontmoetingscentrum. stuw- groep Midden Delfland, bewo nersvereniging Woudhoek Zuid oost en de stichting Samenle vingsopbouw Schiedam Noord. De film Aardbeving die over de verwoesting van een stad gaat js vooral bekend geworden door de toepassing van sensur- round nsurround is een ge luid g or de hoge frequentie bepaa!< trillingen geeft Bij Aardbeving zijn die trillingen zo hoog dat het lijkt alsof men zelf op de stoel zit te trillen en het dak van de bioscoop naar bene den komt Dit speciale geluid, dat een extra dimensie aan de film geeft komt niet in het Passage Theater. „Dat kan eenvoudigweg niet" vertelt directeur Henk Berg. „Met sensurround zou het hele theater binnen vijf minu ten instorten. Het is alleen mo gelijk in vrijstaande gebouwen die op éen goede fundering staan en erg stevig zijn." Geen sensurround in Passage dus maar de film zelf blijft ze ker de moeite waard om te gaan zien. Het gegeven berust op rea liteit; autowegen die trillen en beven, hoogspanningsleidingen die naar beneden vallen en wol kenkrabbers die kraken en in storten. paniek onder de bevol king. honderden slachtoffers en plunderaars. Naast de ramp loopt er na tuurlijk een rode draad door de film die de gebeurtenissen in leidt en aan elkaar plakt Dat verhaal is vrij eenvoudig. Graff, een bekend ingenieur (gespeeld door Charlton Heston) ziet zijn huwelijk met Remy (Ava Gard ner! stuk lopen. Tot de jonge weduwe en figurante in de filmstudio, Denise (Genevieve Bujold) voelt hij zich meer aan getrokken. Graff bevindt zich echter in een moeilijke positie want hij werkt bij zijn schoon vader Sam Royce (Lome Gree ne. alias pa Cartwright uit Bo nanza) en wordt zelfs in de di- rektie opgenomen. Als de schok heeft plaats ge vonden gaat Denise in de ver woeste stad op zoek naar haar zoontje. Remy is op zoek naar haar man en Stewart is op zijn beurt weer op zoek naar Denise en haar zoontje. Vlak nadat ze elkaar allemaal hebben gevon den slaat de natuur voor een tweede maal toe en zorgt voor een bijna totale vernietiging van de stad. Deze film is op alle dagen on) 14.00. 19.00 en 2130 uur te zien, voor personen die ouder zijn dan twaalf jaar. Op woensdag en zondagmiddag is er geen voorstelling want dan draait .De Avonturen van Pietje Bell', het verhaal van de bekende Rotter damse straatjongen naar het boek van Chris van Abcoude. In Bio toont regisseur en scenarioschrijver Peter Fleisch- mann zich in .Dorothea's lusten' zeer kwaad over het misbruiken van liefde ten sex. Hij is er ech ter niet wars van om in zijn rolprent die begint als een sati re op de Duitse sexfilm zelf een" behoorlijke dosis sex te stoppen voor de verluchtiging en voor een behoorlijke verkoop van de film. Daarnaast moet hij na tuurlijk laten zien waarover hij het heeft en waarover hij zich kwaad maakt. De aanvangstijden van deze film die door iedereen die ouder dan zestien jaar is. gezien mag worden, zijn: 14.00. 19.00 en 21.30 uur dagelijks. Op woensdag en zondagmiddag draait voor de derde week Nishko. de zoon van het opperhoofd. Zat «Of Dool Op?' De (Wijl (Ruil zenk giste de i were door zen. nieu hout -C raw het Xi i -Een ildus breng activi geteld die oj De koopt niet gaan ben 2 lijkhe Voor Erosp aan het <x gedan exploi alle schip men. De opper kan' 2 huizei borde Het opklar ruime!

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2