Acties dreigen na sex- besluit Stad zonder taxi's na 'overvalgrap' Genadedood slachtoffer (21) Hart Nederlandse aap overgeplant Stinkende drab in stadhuis Jacky HHMH Hot llWr Ifngeke caravan-show ge schokt 20 cent voor kilo eikels Arsenaal in woning RIJDENDE TELEFOONWINKEL INFORMATIE OVER BEZORGING kom kijken... naar eiken 'tEikenhuys Originele badhanddoek kado. Mist Vrijdag M oktober 1977 32e jaargang no. 9299 hoofdredacteur herman wigbold GENÊVE - De kaping van een Boeing 737 van de Westduitse Lufthansa, die gisteren begon kort nadat het toestel was opgestegen van het Spaanse Palma de Mallorca, "houdt direkt verband met de ontvoering van Hanns-Martin Schleyer". Dat is vannacht meegedeeld in een boodschap van de ont-. voerders van de Westduitse werkgeversvoor zitter, die via bemiddelaar advocaat Denis Payot is doorgestüurd aan de autoriteiten in Bonn. Volgens de boodschap staat thans niet meer alleen het leven van Schleyer op het spel, maar ook dat van de 86 passagiers en 5 bemanningsleden van de Boeing. Denis Payot heeft vanmorgen een dringende oproep gedaan aan alle betrokkenen om een bloedbad te voor komen. 9 Zie verder pag. 3 Noodkreet (EgriBikavér) Sin Qel vóór 16.00 uur op zaterdag 1978moddten voor speciale wlnterprijxen WSm Carol met haar verloofde Kevin Best, met wie ze eind deze maand zou gaan trouwen. (Van onze correspondent LOUIS VELLEMAN) LONDEN - Door het uitschakelen van de stroom is Carol Wilkinson, bijna 21 jaar, gistermiddag om twin tig over drie, officieel overleden. Rond de installatie in het ziekenhuis waarmee zij kunstmatig in leven werd gehouden, stonden op dat moment haar ouders, een inspecteur van politie, een lijkschouwer en vertegen woordigers van de Britse artsen- en juristenorganisa ties. Lufthansa De gekaapte Boeing 737 van de Lufthansa, terwijl hij op-: het vliegveld van Rome wordt bijgetankt mmm Hoge dagloon gedetineerden I Bezorg ons een nieuwe abonnee en wij bezorgen u deze leuke, luxe badhand doek ais beloning. Royaal formaatSO x 100cm. uitgevoerd in vrolijk rood en wit, met het bekende HW- jonget je er op u weet wel, van de affiches). Verdien dit fijne kado met 'n goede daad. Stuur de bon volledig ingevuld op in een open envelop zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoord nummer 1579, Rotterdam. De dikke vriend van Rotterdam. Nieuwe abonnee boa De geef hiermee op als nieuwe abonnee: Naam: - - - Plaats: Sport abonnement: kwartaal jaar 1 Hij/zij ontvangt Het Vrije Volkeent nog 2 weken gratis. 1 Bezorg de mooie handdoek met I Het Vnje Volk jengetje ab beloning bij: Naam afzender: Adres: Plaats:. iramaar Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 -13.63.80 - 14.74.11 mg nieuwste zet in Schleyer-affaire Zowel de kapers van het vliegtuig - er zouden er vier in totaal zijn van wie er tenminste ééir Arabisch spreekt als de ontvoerders van Schleyer stel den vanmorgen een ultimatum dat op zondag afloopt Dat van de kapers, waarin de vrijlating wordt geëist van negen politieke gevangenen in de Bondsrepu bliek en twee gevangenen in Turkijejoopt zondag om één uur af, dat van de ontvoerders van Schleyer zondagmorgen om acht uur. Het gekaapte vliegtuig van de Lufthansa landde vanmorgen (Van een onzer verslaggevers) "/ROTTERDAM - Het Poortgebouw moet prosti- tutiecentrum worden vindt de Rotterdamse ge meenteraad. Met tweeder de; meerderheid (27 vóór éne 13 tegen) heeft de raad gisteren het principe-be sluit daarvoor genomen. Tie gemeenteraadsleden krijgen te zijner tijd nog een definitief voorstel voor het eroscentrum :voorgelegd. Na,het principebesluit zijn moeilijkheden op Feijenoord- Noordereiland niet uitgesloten. .Direct na de uitspraak reageer den boze bewoners: "Hoe is het rmogelijk, verdomme, ze weten niet wat ze ons aandoen ^et het Poortgebouw als eroscentrum. Wij zullen moeten verhuizen, het gemeentebestuur niet Leve de democratie, hoera." De raad kon de wijkbewoners er niet van overtuigen, dat ze niet bang hoeven te zijn voor verspreiding van de sexoverlast over de wijk. Die angst dreef gisteren een aantal bewoners van Feijenoord-Noordereiland naar het Stadhuis. Daar mochten, onder streng politietoezicht precies vijfen veertig wijkbewoners de publie ke tribune van de raadzaal be klimmen. Vlaggen en spandoe ken moesten worden ingeleverd en wie de tribune verliet werd niet meer toegelaten. ARNHEM - Voor een kilo eikels biedt de Heidemij in Arn hem twintig cent Vooral schoolkinderen in Arn hem verdienen in de herfstva kantie wat extra zakgeld met het rapen van eikels. Uit een kilo goede eikels van de zomer- eik kunnen zo'n honderd bomen gekweekt worden. èïS?? Taxi's en ambulance rukken uit op roek naar de "overval ten' taxichauffeur. ROTTERDAM - Een legertje politiemensen en taxichauffeurs heeft vannacht en vanmor gen in Rotterdam-West, de Spaanse Polder en een deel van Schiedam vergeefs gezocht naar een taxichauffeur, die in zijn wagen overval len en beroofd zou zijn. Bij politie en Taxi Telefoon Centrale (XTC) was tot heden ochtend .echter geen enkele melding over een vermiste chauffeur en/of taxi binnengeko men. Men acht het daarom niet uitgeslo ten. dat er een kwalij ke grap is uitgehaald met de mobilofoonin stallatie van. een gister nacht in Maassluis ge stolen taxi. De noodoproep kwam kort na middernacht bij de TTC binned. Een man, die zich voor taxichauffeur uitgaf, meldde dat hij neerge slagen en beroofd was. TTC-directeur A. C van Hoorn: „Die man kreunde wat, zei niet wie hij was en prevel de de naam van een "halve' straat. We kon den daaruit met moeite een stille buurt in West destilleren."' De intensieve zoekac tie leverde echter geen enkel resultaat, op. Er namen zoveel taxi chauffeurs aan deel. dat er vannacht nau welijks of geen taxi te krijgen was. De chauf feurs zetten onder meer de afslag van de Rijksweg naar Schie dam af. Bij de alarmering .verscheen merkwaardig genoeg niet bet num mer van de 'overvallen* taxi op> het scherm van de TTC. Vandaar ook, dat men er ernstige re kening mee houdt dat er met de gestolen en nog steeds niet gevon den taxi geknoeid is. Directeur Van Hoorn: „Niettemin moet je er van uitgaan, dat er iets ernstigs gebeurd is. We tasten echter volslagen in het duister." rondom zes uur op de luchtha ven van Dubai. Kort nadat de kapers, vermoedelijk twee man nen en twee vrouwen, het toe stel gisteren hadden overmees terd werd het gedwongen naar Rome te vliegen. Daar werd bij getankt waarna de Boeing koers zette naar de Cypriotische luchthaven Lamaca. Daar mislukte een bemiddelingspo ging van enkele functionarissen van de Palestijnse Bevrijdings organisatie PLO. De kapers, die zeggen te beho ren tot de tot nu toe onbekende "Organisatie voor Strijd tegen het Wereldimperialisme", dreig den vervolgens het vliegtuig op te blazen, als de Cyprioten niet bereid zouden zijn het toestel bij te tanken. De autoriteiten gaven toe en het vliegtuig ver trok richting Midden-Oosten. De regeringen van Libanon. Syrië, Irak en Koeweit sloten hun luchthavens voor het toestel. Ook Bahrein weigerde in eerste instantie, maar na een nood kreet van de piloot dat de brandstof dreigde op te raken .werd toestemming tot de lan ding gegeven. Vervolgens ver trok het vliegtuig naar Dubai. Het ondubbelzinnige verband tussen Schleyers ontvoering en de kaping werd vanmorgen dui delijk, toen het blad France Soir een brief ontving van Schleyers ontvoerders, Daarin zat een foto van de werkgeversvoorzitter met om zijn hals een bord met in het Arabisch de naam van de groep waartoe de vliegtuigka pers zeggen te behoren. De ka pers hebben inmiddels gedreigd de gev"~'"ie passagiers dood te sch an neer op Dubai een po - .e zoo worden onder- non- ROTTERDAM - De politie heelt tijdens een huiszoeking,in de woning van de 34-jarige uit Turkije afkomstige O.K. twee revolvers, een automatisch pis tool en een aantal patronen ge vonden. De man is afgelopen woensdagnacht aangehouden in de Schietbaanlaan. Hij bevond zich samen met een aantal an dere mensen in een auto waarin de politie 110 kilo hasj aantrof. DEN- HAAG - Over enkele maanden krijgt, het telefoondis trict Rotterdam de beschikking over een rijdende telefoonwin- keL De rijdende telefoonwinkels bieden naast het informatie nummer 004, de mogelijkheid tot persoonlijk contact met toekom stige telefoonabonnees. De wa gens zullen worden ingezet in kleinere plaatsen en op het platteland. De grotere steden hebben allemaal al informatie centra en telefoonwinkels in de PTT-gebouwen. KmttMMOnnMn pr Uatwwual* •MJ4fo*tfkop*r Imp.: Stork* B.V.. 8u/gemMst«r d« BruifttlMft 75.Zwijndrecht, Te*. {OWZSaOO In nacht en ochtend op veel plaatsen mist Overigens ook opklaringen. Zwakke tot matige zuidoostelijke wind. Minimum temperaturen ongeveer 5 gra den, maxima rond 15 graden. Ucfet op onder WJA 17.40 onder 1&2S Indien u een beroep wilt doen op onze afdeling bezorgservice: 010 147400 vóór 16.00 uur KAAPSTAD - De Zuid- afrikaanse hartchirurg dr. Christiaan Barnard is er gisteren in geslaagd het hart van een chimpansee over te planten in het li chaam van een mens. De aap, wiens hart bij de operatie is gebruikt, tvas afkomstig uit Nederland. Het hart van de chim pansee is bevestigd aan dat can de patiënt en moet dienst doen als natuurlijke "aanjager". De operatie die in totaal vier uur heeft geduurd geldt voorlopig nis geslaagd. De patiënt, die in het Grote Schuur-ziekenhuis in Kaapstad ligt, is ver moedelijk een 60-jarige blanke Zuidafrikaan, zijn naam is niet bekendge maakt Eerder mislukte een po ging van dr. Barnard om het hart van een baviaan te plaatsen in een mense lijk tichaam. Voor toe komstige operaties heeft dr. Barnard inmiddels ook twee chimpansees uit de Verenigde Staten laten overkomen. mAswwUwhW-ü»* tetfclltld 8ar*ndr*cht»«w«g 433 tal 01000-4066 Ook in SASSENHElM ELSt/AMERONGEN Carol 'was toen al klinisch dood volgens de doktoren van het koninklijk ziekenhuis van Bradford. De kans dat ze ooit weer een enigszins redelijk menselijk leven zou kunnen lei den was eigenl-jk al voorbij toen ze maandag in de loop van de ochtend met een verbrijzelde schedel naar het ziekenhuis werd gebracht Het meisje werd maandag morgen vroeg, op weg van haar huis naar kantoor aangevallen door een man die haar over een muurtje getrokken moet hebben. Achter dat muurtje werden kle ren haar van het lijf gescheurd, werd ze verkracht en zwaar mishandeld. In de loop van de ochtend werd ze gevonden en naar het ziekenhuis gebracht, waar een team van artsen haar probeerde te redden. Meer dan 48 uur lang werd haar lichaam van zuurstof en voedsel voorzien en haar hart slag geregcli "In «n vergade ring, waar alle betrokkenen aanwezig waren, hebben we toen de moeilijke beslissing ge nomen de stroom uit te schake len," vertelde hoofdinspecteur Denis Hob a- van de recherche van West-Yorkshire gisteravond "Ik kan zeggen dat het besluit genomen is met inachtneming van alle wettelijke voorschriften en regels, vooral met inachtne ming van de menselijke wet ten." (Van een oru.- verslag geefsters) GOES - Een zt er boze winkelier uit Got; heeft een emmer met stinkende drap in de hal van het stadhuis in zijn woon plaats geleegd. De aanwe zige bodes waren niet te spreken over de stinkende troep in hun propere gang en gingen de winkelier te lijf. Hierbij-moesten bril len en kledingstukken het ontgelden. De winkelier had de troep voor zijn huis opge schept „Want" zei hij, elke donderdag komt er een gemeentelijke vuilnis auto door de Voorstraat promenade die niet alleen het gewone huisvuil mee neemt maar ook het ver pulverde groente- en fruitafval van een groen- iehandei Dit afval druipt gedeeltelijk weer uit de vuilnisauto en wel precies op de stoep can de in de straat wonende winkeliers. De heer ff. Nooij hoopt nu dat hij een proefproces op gang kan brengen door zijn aktie in het stadhuis. Jacqueline Onassis, hier ontspannen in gesprek met Thomas Hoving, een beheerder can het Me tropolitan Museum in New York bij de opening van de ten toonstelling "Schatten uit de vroege Ierse kunst". De weduwe van president John Kenne dy liet eerder weten diep geschokt te zjn door een pas versche nen roman waarin een gefantaseerde moordaanslag op senator Edward Ken nedy wordt beschreven. DEN HAAG/VEENHU1ZEN - Het ministerie van Justitie zal het verhoogde dagloon van alle langgestraften in ons land vanaf 14 november gaan uitbetalen. Volgens minister De Gaay Fort man kan het "vanwege de nodi ge voorbereidingen" niet eerder. luwiaiwwwt ta-i.wtwocfawt n.< I Mwwftwj» ywiyjMw A tem M4 Adres:„ I I I 5 I I I I I I

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 1