Dieren geen speelgoed' together i ^il MONTAOIKIT B3SON-COL BIS&N-TIX LIJMEN EN KITTEN 1 Om school centrum Oost op te kunnen knappen Brand in huis jonge mode ZEEMAN'S IJZERHANDEL BV - Drocrsvcst 50-02 - Schiedam Deur ingetrapt Op heter daad betrapt schiédarh iww 120.000 te y /- - .,^11 t WOENSDAG 30 NOVEMBER 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Pi» Nicolaj Dielemans, de enige dissident in de PvdA. Moties Jos Klaasen van het dierenasyl houdt een goeiige lobbes vast, beslist geen speel goedbeest. Geen overleg SCHIEDAM HOOGSTRAAT 84 JEELEEQQR268981 pa r BISON MONTACÉ' KIT waterkit - tegelkit - kurkklt - spirituskit - bison kit - siliconenkit butyieenkit - kachelkit - lijmspray - resorcinolijm - constructielijm superlijm - twee-komponentenlijm - textiellijm - pvc lijm enz. enz. natuurlijk bij Tc!. 010-237504 Parkeren op de Koemarkt is niet toegestaan. Toch gebeurt het Soms komt de automobilist er zonder bon af, soms ook niet. (i, li nieuwste wijk gebouwd worden SCHIEDAM Het Bestem mingsplan voor Woudhoefc Noord is gisteravond door de ge meenteraad geaccepteerd, boe wei elf van de 34 aanwezige raadsleden zich tegen het plan' uitspraken. Of bet bouwplan nu ook inderdaad uitgevoerd zal' worden hangt af van de Schie dammers die bezwaarschriften tegen dit plan hebben inge diend. Handhaven die de be zwaarschriften, dan zal niet op korte termijn begonnen kunnen- worden met de aanleg van de nieuwe wijk YVoudhoek Noord. In een vrij matte vergadering kwam de gemeenteraad gister avond tot de stemverhouding van 23 vóór het plan en 11 tegen. De tegenstemmers zaten voor namelijk in het CDA, in de PPR en in de PvdA. Negen van de elf CDA-ers onthielden hun goedkeuring aan hun bestemmingsplan, terwijl ook PPR-er Herman Noorde- graaf en PvdA-er Nicolaj Diele mans tegen stemden. De tweede „dissident" in de Partij van de Arbeid, Yvonne Siljee, stemde vóór het bestemmingsplan, om dat haar enige bezwaar - het ontbreken van een goede in spraakmogelijkheid op de uit voering van het plan - door PvdA-wethouder Chris Zijde veld werd weggenomen. Voorafgaande aan de raads vergadering woedde in de PvdLA-fractie nog een korte maar hevige storm. Het betoog dat Dielemans afgelopen maan dagavond in de raad had afge stoken (en tegen Zijdevelds plan pleitte) werd hem bepaald niet in dank afgenomen. Ettelijke fractieleden vielen over Diele mans heen en eisten min of meer zijn hoofd. 'Dit liep uit op een ordinaire scheldpartij, waarop Dielemans en Siljee geëmotioneerd de frac tievergadering verlieten. Een uur nadat de raadsvergadering begonnen was en enkele PvdA- ers vele sussende woorden ge sproken hadden, voegden Diele mans en Siljee zich weer in de vergaderbanken zonder verder het woord te voeren over Woud- hoek Noord. Dielemans bleek uiteindelijk de enige die de eigen PvdA-wet- houder tiet vallen voor wat be treft bet bestemmingsplan. Tegelijk met het totale plan stond ook nog een punt ter dis cussie om alvast te starten met de bouw van 304 woningen in Woudhoek Noord. Voor dat voorstel stemden 26 raadsleden; acht (CDA en PPR) waren tegen. Dit laatste plan houdt in dat in opdracht van de gemeente 282 woningen gebouwd worden in Woudhoek-Noord, en waarvoor financiële steun aan het rijk ge vraagd wordt Tevens zullen 22 woningen in de beschutte sfeer gebouwd mogen worden. Hoewel de CDA-fractie eigen lijk in haar totaliteit haar tegen het bestemmingsplan wilde stemmen, gingen enkele leden op de valreep toch nog hikkend overstag. Dat ging onder het ex cuus van: „Met spijt zien we dat enkele van onze wensen niet in gewilligd worden, maar we zien het belang van woningbouw toch in en stemmen daarom voor het plan". Dat gold overi gens slechts voor 9 CDA-ers. De eenmansfractie van de PPR stemde tegen het plan om dat: „Het plan een geringe ste- debouwkundige kwaliteit heeft en gezien de gevolgde procedure stem ik tegen, ondanks dat ik voor woningen in Noord ben", aldus Noordegraaf. Dielemans stemde slechts te gen het bestemmingsplan, maar niet tegen de bouw van 304 wo ningen: „Omdat ook mij de wo ningbouw in Noord ter harte gaat". De veertien ingediende amen dementen en moties met betrek king tot het Bestemmingsplan Woudhoek-Noord werden voor het overgrote deel aangenomen: vijf zetels met algemene stem men. Op het laatste moment veranderde met name PPR-er Herman Noordegraaf nog veel punten uit zijn moties, waar door de zaak totaal onoverzich telijk werd. Met amendement 1, waarin de inspraak alsnog geregeld wordt, had niemand moeite; amende ment 2 wenste bescherming van de agrarische bedrijven tegen Woudhoek-Noord aan en werd verworpen; amendement 3 wil de de bouwgrens 50 meter naar het zuiden verleggen en werd verworpen; amendement 4 eiste toezeggingen voor de ondertun neling spoorbaan en werd ver worpen. Motie 5 wilde Noord toegan kelijk maken voor gehandicap ten en werd aanvaard; motie 6, die 2ich tegen rijkswegen 19 en 24 uitspreekt, werd geaccep teerd; motie 7 betreffende de erfpacht in Noord werd aan vaard evenals motie 8 waarin geprobeerd wordt extra geld be schikbaar te krijgen voor Noord; motie 9 eist dat er geen deelplan wordt vastgesteld né plan 1 voordat de raad gehoord wordt, welke motie werd geac cepteerd. Motie 10 omtrent de te voorkomen grondspeculatie werd aanvaard; moties 11 en 12 werden ingetrokken; motie 13 spreekt uit dat er niet met ha- venslib opgespoten mag worden hetgeen aanvaard werd, alsook de laatste motie waarin staat dat voorzichtig moet worden omgesprongen met de energie in de nieuwe wijk Woudhoek- Noord. SCHIEDAM - Sinter klaas is weer in het land. Voor veel kinderen bete kent het vieren van de verjaardag van de Goed- heiligman het in vervul ling doen 'gaan van een van hun dromen. Vooral een huisdier staat vaak bovenaan het verlang lijstje. - „Vorig jaar liep het hier in de Hargahoeve werke lijk storm," vertelt Jos Klaasen, beheerder van het dierenasyl. „Dit jaar valt het gelukkig nogal mee." „Het is hardstlkke leuk als vader-en moeder aan hun zoontje of dochtertje een dier willen geven voor Sinterklaas of voor Kerstmis. Baat ze dan in vredesnaam wel naar de speelgoedwinkel gaan en daar zo'n harig ding ko pen want een dier is be slist geen speelgoed," vindt Peter Broeders, voorzitter van de dieren bescherming, afdeling Schiedam. Jos Klaasen en Peter Broeders hebben al di verse malen meegemaakt dat een diertje na een half jaartje weer wordt terug gebracht in het asyl. „Vaak zijn ze er dan nog veel slechter aan toe ook," weet Jos Klasen te vertel len. „Als we merken dat het dier voor een kind van zeg een jaar of drie-vier is, vragen we altijd of die mensen zich wel realise ren dat zij het dier moe ten verzorgen. Een hond bijvoorbeeld moet nu eenmaal drie maal per dag worden uitgelaten. Dat kun je iuoeilijk door een kind van vier jaar la ten doen. Als de nieuwig heid er af is of als de va kantie voor de deur staat,, het dier iets vuil maakt in huis, ze zijn nu eenmaal niet van de ene op de an dere dag zindelijk, dan wordt het hier weer te ruggebrachtAls het zo moet is het misschien nog maar beter voor het dier dat het door een spuit van een dierenarts inslaapt. Dieren zijn nu eenmaal geen speelgoed," aldus de heer P. Broeders. met terug te kunnen betalen SCHIEDAftf - De Katholieke Stichting voor Sociaal Cul turele Arbeid deukt niet dat ze de 120.000 gulden die ze van de gemeente als lening krijgt, kan terugbetalen. Het geld is bestemd om de Savornin Lohmanschool in de Galileistraat, het nieuwe onderkomen van Centrum Oost, op te knappen. In een brief, die wethouder Eef Col ié een paar uur voordat de raad zijn goedkeuring gaf aan de subsi die en de lening kreeg, spreekt de KSVA haar ongerustheid uit over de lening. De Stichting meent dat het be drag van 120.000 gulden niet vol doende is om al het werk op te knappen. „We hebben het ge middelde genomen van de twee offertes die aannemers hebben ingediend. De ene lag aan de ho ge kant en de ander vroeg 120.000 gulden maar dat zat niet al het werk bij inbegrepen. Om de hele zaak op te knappen is, als de lonen en materiaalkosten niet stijgen, 135.000 gulden no dig. „De twee offerten zijn precies hetzelfde. Dan is het toch be grijpelijk dat je voor het laagste bedrag het werk laat uitvoeren en niet een bedrag aanvraagt dat ergens tussen die twee inzit. Bovendien snap ik niet waarom ik pas de middag voordat het in de raad komt, die brief noet krijgen. Dat had toch makkelijk eerder gekund." Die 15.000 kunnen we heus niet even bijpassen. We verke ren nu eenmaal niet in zo'n flo- risante financiële positie. Het terugbetalen van die 120.000 gul den plus rente ln tien jaar, zien we niet zitten. Daarvoor be schikken we niet over de midde len," aldus John Groeneveld van de KSCA- Wethouder Eef Collé kon de stichting niet goed be grijpen. SCHIEDAM - In de woning aan de Nieuwe Haven 291 is gis termiddag kort na 1 uur brand uitgebroken. De bewoners, de familie Hazewinkel waren op dat moment niet thuis. Vermoe delijk ontstond de brand door kortsluiting in de meterkast. De woonkamer brandde nage noeg geheel uit en ook de andere vertrekken in het huis liepen schade op. Hoe groot die schade precies is, kon gisteren nog niet worden vastgesteld. Wethouder Collé had zelf contact opgenomen met de KSCA nadat vrijwilligers en staf van Centrum Oost begin november een brief hadden ge schreven waarin zij de financi ële verplichtingen van Centrum Oost ook al ln twijfel trokken. „Als we zelf voor middelen moeten zorgen, kan dat'alleen maar komen uit verhoogde contributies en het stimuleren van de baromzet", aldus de brief Het KSCA, waar Cen trum-Oost onder valt, wist niets van deze brief af. Zowel de vrijwilligers en de staf van Centrum Oost als de KSCA vinden het een kwalijke zaak dat er geen overleg is ge weest nadat B. en W. het ge meenteraadsvoorstel hadden gemaakt „Onbegrijpelijk," vindt Collé ,De KSCA verzoekt nota bene in een brief van 26 september de verstrekking van een lening voor inventaris- en inrichtings kosten. Weliswaar bedoelen ze dan de 135.000 maar als een aan nemer het voor 120.000 kan, gaan wij niet meer lenen." Ondanks alle onduidelijkhe den adviseerde wethouder Collé de raad toch om akkoord te gaan met de voorgestelde subsidie voor de verbouwing en de jaar lijkse huisvestingskosten en te vens met de voorgestelde lening van 120.000 gulden. „We zouden makkelijk de hele zaak terug kunnen draaien en de zaak opnieuw uitzoeken. Dat doe ik echter niet omdat ik weet dat de werkers in Centrum Oost en de mensen die daar regelma tig komen er dan de dupe van worden. Als Centrum Oost of de KSCA het bedrag niet terug kan beta len zien we wel verder. Dit zijn eigenlijk toch dingen die het mi nisterie van CRM dient te subsi diëren. Ik hoop dan ook dat de gemeente met de KSCA geza menlijk die subsidie van CRM kan afdwingen," a;dus Collé. over TT; ï'.v-Xfr? Y.:'- x" -• Voor het snei en hecht bevestigen van schroten. panelen etc. Op elke ondergrond (ook steen óf beton). De ware knutsellijm: dun vloeibaar, snel drogend, volledig transparant. Smeert als boter, druipt niet, draadt niet. Morsen onmogelijk. De schone kontaktlijm. Met gratis spatel. SCHIEDAM - Bewoners van de Koemarkt en de Grote Markt zijn verbaasd hoe willekeurig de politie parkeerbonnen uit deelt. „Ik dacht dat de drie café's die hier zitten, een vergunning had den waardoor hun klanten wel op de Koemarkt mochten parke ren. Toen ik naar het politiebu reau ging om ook zo'n vergun ning te vragen voor mijn gasten, kreeg ik te horen dat die ver gunning niet bestaat en dat par keren daar verboden is. Als je er niet mag parkeren snap ik niet waarom de agenten die hier om de haverklap voorbij komen, dan geen bonnen uitdelen?" al dus een bewoner van de Broers- vest Ook op de Grote Markt kan men de politie niet altijd volgen. „Sinds de afsluiting is parkeren behalve voor een trouwstoet hier verboden. Desondanks" staat er nog wel eens een wagen die beslist niet bij een trouw stoet hoort. Op zaterdagavond staan er wat van caf ébezoeke "s en zondag ziet het hier zwart van auto's van mensen die naar SCHIEDAM - In de nacht van maandag op dinsdag heeft de politie in moeten grijpen bij de heer J. W. in de Zalmstraat De ze .had zijn radio zo hard staan dat het buurman L. M. J. uit zijn nachtrust hield. De heer W. was bereid om het geluidsniveau te temperen en de politie kon weer weg gaan. Nog geen half uur la ter moesten de dienaren van Hermandad weer aantreden in de Zalmstraat, want nu had de 39-jarige A M., die bij J. W. op bezoek was, de deur van klager L. M. J. ingetrapt M., die vol gens de politie onder invloed van drank verkeerde, werd meegenomen naar het bureau. Hij bood echter zoveel tegen stand dat hij ter afkoeling in de ccl werd opgesloten. 'de kerk gaan. Bonnen worden er bijna niet uitgedeeld", weet iemand van de Grote Markt te melden. „Uiteraard kunnen wij niet bij elke foutief geparkeerde wa gen een bonnetje onder de rui tenwisser schuiven", legt hoofd inspecteur D. van der Veen uit. „Als we daaraan zouden moeten beginnen, mag het politiekorps wel worden verdubbeld in man kracht „Ais politieagent moet je het algemeen belang dienen. Dan zijn er vaak belangrijker dingen dan een verkeerd geparkeerde auto. Bovendien moet een agent over een zekere tolerantie be schikken. Het zou natuurlijk te gek worden als we voor elke kleine overtreding een bekeu ring moeten uitdelen. We reke nen ook een beetje op de mede werking van het publiek. Je moet nu eenmaal niet je auto parkeren op een plaats waar dat verboden is. Gebeurt het toch en is het te hinderlijk dan schrij ven wij heus wel een bonnetje. Alleen kunnen we niet overal tegelijk zijn", aldus de heer Van der Veen. SCHIEDAM - De 27-jarige verkoopster G. M. P. heeft op heterdaad een man betrapt die probeerde haar portemonnaie te stelen. Hierin zat een bedrag van 350 gulden. De poging tot diefstal gebeurde in de bakkerij aan de Vlaardingerstraat De man was door de winkel naar het magazijn gelopen waar hij de portemonnaie uit de tas haal de. Juist op dat moment kwam de verkoopster het magazijn» dat achter de winkel ligt, binnen om iets te pakken. Op vragen antwoordde de man niet. Wel nam hij de benen en liet in de winkel de portemonnaie uit zijn handen vallen. kc kl Hj tu or 2<!

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2