Prostituée uit wrok vermoord Nico Jansen tweemaal ernaast Aan de dood ontsnapt Gijzelaars storten zich op overvaller Olieprijs bevroren m Bij AH op de koffie VOGEL ZET JUMBO AAN GROND ESrunott Wal maakt uw feest maal nou feestelijker dan zo n lekker stuk vlees? n sirenes bij terreurdaden i Lobin Hood [eelt uit Miljarden order voor OGEM Herenveense Robinson Russische oplichters stelen per ziekenauto In Bondsrepubliek: Speculaasplank mei geurige kruiden en oud Holland sch recept of houten standaard met kaars. j MÉÉS illffli j D* Het lieer R te' VAKANTIE PLANNEN? Zon op Zicht egen INFORMATIE OVER BEZORGING: bril/anten *\oQes s/eraden-^V 'Verbied dat Jezus-boek' Deventerkoek voor Deventer-Koek Plpf? is 0- Donderdag 22 december 1977 32e jaargang no. 9358 hoofdredacteur herman wigbold - (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG - De daling van de werkloosheid in ons land zet door. Voor de vierde achtereenvolgende maand zijn er minder werklozen dan de maand tevo ren. In november daalde het aantal met 4100 tot 204.300. li Aan de vakantiereis van de inzittenden van deze auto is een abrupt einde geko men. BH een kettingbotsing op de Coentunnelweg in Amsterdam vanmorgen schoof Sadina SU> «rol het dak van een erachter rijdende "tstelwagen door achter- en voorruit. De bestuurder, die hier zijn auto mspecteert, kwam er on gedeerd af. Zijn passagiere werd met verwondingen naar een ziekenhuis georacni. Kleine koffie- wijsheden van AH. De Mokka van AH moet u gewoon geproefd hebben. Daar krijgt elke doordeweekse dag 'n feestelijk tintje van. AH Maakt 'n feestelijk prijsje. Pak 250 gram bonen SAS 4.98/ Bel 010—147400 8 ekstra pagina's aantrekkelijke prijzen kt (Van onze redactie buitenland) BONN - In de bondsrepubliek zal de sirene, die in. oorlogstijd wordt gebruikt voor het aankondigen van bombardementen, voortaan in werking worden ge steld bij rampen, zeer ernstige ongelukken én terreur daden. Het signaal, dat minister Maihofer van Binnen landse Zaken is overeengekomen met de verschillende deelstaatregeringen, is vooral bedoeld om de bevolking in noodgevallen te (manen) de radio aan te zetten en op mededelingen te letten. Nieuweling Verdien één van deze fijne kado's door ons een nieuwe abonnee te bezorgea Stuur de bon volledig ingevuld op in een open envelop zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam. Nieuwe abonnee bon. Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee: A jfc- Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam, tei. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubrickadvertenties) tel. 010 - 13.63.80 - 14.74.11 >s Werkloosheid in ons land verder gedaald Hiermee steekt ons land heel gunstig af ten opzichte van an dere EG-landen. In het econo-, misch sterke West-Duitsland is de werkloosheid vorige maand toegenomen met maar liefst 5,2%. In Italië waren er 2,3% méér werklozen. Beter ging het ook in Frankrijk en Engeland waar de werklooshied ook iets terugliep. Het totaal aantal werklozen in de EG-landen schommelt nu rond de zesmiljoen, 12% méér dan vorig jaar. In Nederland waren er vorig jaar gemiddeld 210.000, dus méér dan dit jaar. De werkloosheid het voor seizoensinvloeden gecorrigeerde cijfer - daalde in de afgelopen maand vooral in de bouw. kle ding- en textielsector, kantoor en onderwijs. Vooral veel jonge ren hebben geen baan. Van de werkloze vrouwen is 54% onder de 23 jaar en van de mannen 25% Met de werkgelegenheid in ons land gaat het toch niet zo best ais men uit de teruggang van de werkloosheidscijfers zou denken. Het aantal werknemers in de delfstoffenwining, indus trie en openbare nutsbedrijven is voor 't eerst in vele jaren ge daald tot onder de één miljoen en wel tot 978.100 (0,4%) Vrij belangrijke dalingen zijn ook te constateren in de textiel industrie (3,5%), kledingindus trie (2,8%). elektrotechnische in dustrie (*5%) en transportmid delenindustrie (1,1%), aldus blijkt uit cijfers per eind juni ten opzichte van maart van het CBS. Groeiende werkgelegen heid was er eigenlijk aïleen in de voedings- en genotmiddelen industrie (plus 1%) /fan onze Amsterdamse redac- Jj' tie) «AMSTERDAM - De 38-jarige "'de J; uit Utrecht heef t bekend wrok tegen Vrouwen in het •algemeen en tegen prostituées jrhet.bijzonder enkele maan- 1 n JStALBANS - In Engeland is "een nieuwe, eigentijdse Robin Hóod opgestaan en prompt in de "gevangenis beland. Kenneth Hammond stal 540 pond (2250 gulden) van zijn baas. De biljet jes verdeelde hij met gulle hand obder de zwervers rond het Bosbeeldje op Piccadilly Circus 6t Londen. I «Zijn verdediging voor de ruiter gistéren:was even waar- éfc tevergeefst't'Ifc vond dat arme sloebers het veel har- déri nodig hadden dan mijn wel getelde werkgever," zei „Ro tan" Hammond.. Negen maan- Sen',oordeelde de rechter. den geleden de achttienjarige Amsterdamse prostituée Ingrid Deen te hebben gewurgd. De Amsterdamse politie twij felt niet aan de bekentenis van De J„ maar is nog "steeds op zoek naar de kleding van het slacht offer, dat -geheel ontkleed op straat werd gevonden. Verdachte kwam op 6 decem ber met een verward verhaal bij de Utrechtse politie. Hij vertel de daar dat hij in Utrecht een Surinaamse prostituée had ver moord. De politie dacht met een fantasieverhaal te maken te hebben, omdat in Utrecht geen Surinaamse prostituée was ver moord of werd vermist. De bijzonderheden, die De J. over zijn moord wist te vertel len, deden sterk denken aan de wurging van Ingrid Deen, waarop de Amsterdamse politie werd ingeschakeld. Tijdens ve' en langdurige verhoren kw^.i stukje bij beetje de waarheid aan het licht. Ingrid Deen, die iri de vroege ochtend van 6 september dood op de Nieuwpoortkade in Am sterdam-West werd gevonden, werkte als prostituée in de Utrechtsestraat om geld te ver dienen voor de heroïne waaraan ze was verslaafd. ROTTERDAM - Nico sjansen zal tot en met de wedstrijd tegen Sparta <8 januari) niet voor Feyen- oord mogen uitkomen. De gele kaart uitgereikt door scheidsrechter Beck in het duel met FC Den Haag was „goed" voor een schorsing van twee wed strijden en een boete van 300 gulden. Jansen had zondag een dreigende houding aan- 7 genomen en ook nog eens 'aanmerkingen op de scheidsrechter gemaakt Merkwaardigerwijs werd een rode kaart minder streng bestraft door de Tuchtcommissie. 'r Ab van der Linden (FC Dordrecht) was zondag - van het veld gezonden en dat gedrag werd gehono reerd met een onvoor waardelijk. (Van onze soc.-econ. redactie) ROTTERDAM - Het OGEM- concem maakt een goede kans op een nieuwe bouworder van enige miljarden guldens uit Saoedi-Arabië. In juni van dit jaar heeft het concern ai op dracht gekregen voor de bouw van 32 woonflats en bijbehorend winkelcentrum in de Saoedi- Arabische stad Damman. Hier mee is een bedrag gemoeid van 1,4 miljard. Volgens een woordvoerder van OGEM worden er nu onder handelingen gevoerd over een nieuwe opdracht "die enige ma len groter is dan die van Dam man". Het project is zo groot dat meerdere ondernemingen erbij betrokken zullen worden. Het zal nog wel vier a vijf maanden duren voor de besprekingen de finitief zijn afgerond, aldus OGEM. Meest zwaar bewolkt met nu en dan regen of motregen. Mati- ie tot krachtige zuidwestelijke Wind. Temperaturen tussen 6 en 10 graden. §47 onder. 1ÉL30 maan op onder 15.25 06J23 MANILLA - Mannelijke gij zelaars hebben vanmorgen hun overweldiger die hen sinds dinsdag in een bank in de Filp- pijnse hoofdstad Manilla vast hield, overmeesterd. Ze stortten zich als één man op hem toen hij dreigde een honge zwangere vrouw in brand te steken. De nog niet gemdentificeerde man, een Filippijn, bezweek even later aan een schedelbasis- fractuur. De veertien gijzelaars, van wie er een valk voor de ont knoping op eten was uitge stuurd, komen in een ziekenhuis op verhaal. Eén van hen, de be heerder van de bank, liep snij- wonden op aan het hoofd; een ander was in de arm gebeten. De crisis kwam toen de auto riteiten de overvaller lieten we ten geen voedsel te kunnen ver strekken. „Ik denk dat hij zich hierover opwond en in wanhoop dreigde die jonge zwangere vrouw in brand te steken. Even later renden de mensen het ge bouw uit," aldus een woord voerder. (Van onze soc.-econ. redactie) CARABALLEDA - De prijs van ruwe olie wordt de eerste zes maanden van volgend jaar niet verhoogd. De dertien lan den van de OPEC zijn het in de Venezolaanse badplaats Cara- baileda niet eens kunnen wor den over wat er met de olieprijs moet gebeuren. Saoedi-Arabië, de Verenigde Arabische Emira ten en Iran waren tegen iedere prijsverhoging. Irak, Libië, Al gerije en Venezuela wilden een prijsverhoging van 5%. Besloten is op de volgende vergadering van de OPEC in juni volgend jaar de besprekingen te hervat ten. Dat betekent dat tot die tijd de oude prijzen worden gehand haafd tenzij er een extra verga dering wordt ingelast. «wem») Vrasf «ooi it «M. mm*4oj I'm 1*-M w «aiw4*|l»lU.OO»w Zit „atoMM" —im Zaterdag 24 december biedt Het Vrije Volk u Boordevol irfforfttatie over reizen, verre be stemmingen enz. Spe ciaal voor SCHIPHOL - Een Boeing 74? van de KLM heeft gistermiddag schade opgelopen door een vogel die kort na de start in één van de motoren werd ge zogen. De gezagvoerder brak de vlucht af en land de even later zonder pro blemen weer op Schiphol Het vliegtuig was even na het middaguur ver trokken voor een vlucht naar Tel Aviv. De vogel beschadigde de linker bin nen motor. De gezagvoer der heeft deze motor daar op direct afgezet De schade die deze 'vo gelaanvaring' heeft aan gebracht moet nog worden vastgesteld. Aan boord van de Boeing waren 259 passagiers. De vogels boven het lan dingsterrein op Schiphol hebben in het verleden va ker schade toegebracht aan vertrekkende en lan dende vliegtuigen. exclusieve sortering BINNENWEG 45 BOTTERDAM- (010) n 56 15 LEEUWARDEN - Bij het ge meentehuis in Heerenveen wordt volgende week een stand beeld onthuld van Sjouke Gab- bes, een eenvoudige Friese scheepsjongen uit de zestiende eeuw, die model zou hebben ge staan voor de romanfiguur Ro binson Crusoe van de schrijver Daniël Defoe. Het beeldje werd gemaakt door de Friese beeld houwster Suze Boschma. ff Stuur één van uw eigen feestelijke vteesr ecepten voor 16 januari 1978 naar postbus 16000 Oen Haag. De 50 beste worden beloond met een luxe vteesplank. EenpubBkstievanfle sucfrtma VcoriicJiïirigjbureau Vlees. Vleeswaren en Wwsconsetven. UTRECHT - Het Nederlands Comité tegen Godslastering heeft president Carter per brief gevraagd te verhinderen dat binnenkort in de VS een boek over het liefdeleven van Jezus uitkomt. Auteur van het werk is de Deen Thorsen, die al enige tijd tracht zijn boek te verfil men. MOSKOU - De hele So wj et-Unie spreekt schande van een paar schandalen vol zwendel en oplichting. Een groepje arbeiders in een fabriek voor auto-onderdelen in Saratow dachten dat ze de ideale manier gevonden hadden om gestolen goed van het fabarieksterrein. af te krijgen - per zieken auto. Motorrijders bezorgden de snel rijdende wagen met zwaailicht en gillende sirene een ongehinderde aftocht Maar bestuurder Koeryenko werd over moedig en probeerde het een keer 's avonds alleen. Nu heeft hij acht jaar de tijd om in de gevangenis over zijn fout na te den ken. Zijn medeplichtige "ziekenbroeders" kregen ieder zeven jaar. Gisteren bleek ook dat de hele top van een staats- distilleerderij in ander half jaar tijd met een gi gantische zwendel 600.000 roebel achterover had ge drukt Het complot stond onder de spirituele leiding van de directrice zelf. Drieëndertig mensen staan lange celstraffen te wachten. Inmiddels is gebleken dat de twee aan de Zwitserse grens aangehouden Westduitsers, Ga- brielle Kroecher-Tiedemann en Christian Möller, een deel van het losgeld bij zich hadden, dat onlangs werd betaald om de Oostenrijkse lingeriekeizer Pal mers uit de handen van zijn ont voerders los te krijgen. In totaal had het tweetal ongeveer 50.000 gulden bij zich in de vorm van Zwitserse, Amerikaanse, Ita liaanse en Oostenrijkse bank biljetten. Christian Möller wordt door de Westduitse politie be schouwd als een nieuweling in de kring van extremisten. Sinds juli was hij ondergedoken, na dat hij korte tijd in arrest had gezeten op verdenking van het plegen van twee bankoverval len in Kassei, begin dit jaar. GORKUM - Voor een jong echtpaar in Gorkum is in De venter een Deventerkoek van een meter met een gewicht van tien kilo gebakken. Morgen worden in het gemeentehuis van Gorkum Riens Deventer en me j. Nellie Koek in de echt verbon den. Het echtpaar Deventer- Koek krijgt bij die gelegenheid de lekkernij met hun naam aan geboden. Naam: Adres:- Plaats: Soort abonnement: kwartaal jaar Hij/zij ontvangt Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Bezorg deze aardige spekulaaspiank O standaard (aankruisen wat u wenst) als beloning bij: Naam afzender: Adres: 1 Plaats: je Li

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 1