Weer minder Schiedammers Gedeputeerde wil in gemeenteraad Cheques en betaalpas gestolen wmm Drukbezochte Schiedamse nieuwjaarsreceptie V Dronken man steelt auto's Diefstal bij bejaarde Auto gestolen Zwaar gewond Roodlicht- camera's teveel werk Bingo-avond Les enfants du Paradis bij filmliga Schiedam Voor f 7000,- gestolen aan aardewerk Onderhouds monteur exposeert foto's Goedkeuring mm mam DINSDAG 3 JANUARI 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA Zl Het, PP611 Jongerencentrum De Trechter aan de Overschiesestraat gaat volgende week voorlopig dicht. Interne moelijkheden, gebrek aan me dewerkers en een onzekere financiële positie zijn daarvan de oorzaak. Zaterdag is De Tempel voorlopig geopend en ontvangt dan de groep Stamp n Go' die om 21 uur optreedt Regels Kwaad bloed Aanwas WiMMÈ Wk,- SCHIEDAM - De - kerstbomen die oude- jaarsavond niet ille-,* gaal zijn verbrand, gingen gistera vond in vlammen op. Zowel": op'het Baehplein als J op de Westfranke- landsedijk verander~| den honderden» Kerstbomen in een :i' hoop as onder het toeziend oog van de,» brandweer. - J I- Voor elke boom be-; 'taalde' de gemeente l een kwartje. Hiermee?! hoopte men dat' del» branden v op-S! oudeaarsavond,^ tüej vaak een gevaar be- tekenen voor de ont- J geving, zoveel moge— lijk werden beperkt. Het Komité Jongerenhuisvesting Schiedam trok bijzondere aandacht op de nieuwjaarsinstuif. Burgemeester Arie Lems en zijn dochter rechtskregen\^v^n^^wm^TnVebod2 ,f interne moeilijkheden 'De Trechter' tijdelijk dicht Na een rustperiode van tien dagen gaan de medewerkers van De Tempel vergaderen over de vraag hoe het nu verder moet met het centrum. De sluiting kan echter niet te lang duren omdat dan subsidie van CRM en van de gemeente in gevaar komt De moeilijkheden spitsen zich toe op het beleid. Sinds 1 juni 2977 is Mattheus Bakker ir. dienst als cultureel werker bi] het centrum. "Toen ik op 1 juni kwam, bleek dat de subsidie voor het hele jaar al grotendeels op was. Van enig financieel be leid was dus nauwelijks sprake. Bij mijn opleiding als sociaal cultureel werker is aan het run nen van een jongerencentrum nauwelijks aandacht, besteed. Omdat mijn ouders een zaak hebben en omdat ik tien jaar in het bedrijfsleven heb gezeten, kon ik de financiële kant toch niet zomaar voorbij gaan. Vrij snel heb ik de medewer kers cijfers voorgeschoteld en verteld dat het zo met langer kon. In 1976 was er een tekort van maar liefst 35 duizend gul den. Zo kun je niet werken. De Katholieke Stichting voor So ciaal Culturele Arbeid, waartoe De Trechter behoort, heeft dan ook terecht de begroting voor '78 waar een tekort van 12 duizend gulden op voorkwam, afge keurd." Een van de eerste maatrege len die Bakker nam, viel bij veel' oude getrouwen van het cen trum niet m goede aarde. Hij stelde een scherpe controle op de inkoop en verkoop van drank m en legde de gratis consumpties voor medewerkers en artiesten aan banden. Tevens ging hij zich meer aan de regels houden. Omdat De Trechter een beperkte muziek vergunning heeft mag er op za terdagavond tot half elf levende muziek worden gemaakt Bak ker wilde op die manier de naam die de Trechter in de om geving en bij de politie had, weer omhoog vijzelen. "Daar was een bepaalde groep het duidelijk niet mee eens," vertelt Mattheus Bakker. "Ze kwamen laat binnen en wilden het liefst tot in de vroege och tenduren doorgaan. Dat kan nu eenmaal niet. De gemeente maakt geen uitzondering voor een jongerencentrum en wij moeten ons, net als de horeca, aan de sluitingstijd houden. Over die maatregelen is uit voerig gesproken. Een aantal medewerkers dat het niet met die maatregelen eens was, is op gestapt. Anderen, die wel achter het beleid staan, stapten op om dat ze teveel tegenwerking on dervonden. Dan is er nog een aantal mederwerkers dat er al zo lang inzit dat ze nu eens op een andere manier hun vrije tijd willen gaan besteden. Daar heb ik volledig begrip voor, net als voor de eerste twee groepen. De ellende is dat er zo steeds minder medewerkers kwamen. Herhaalde malen kwam het voor dat De Tempel gewoon dicht moest blijven omdat er niemand te krijgen was die het zaakje kon runnen." De aanpak van Bakker heeft bij de oude kliek' kwaad bloed gezet, iets wat ook te merken viel in het bezoekersaantal. Toch meent Mattheus Bakker dat hij de goede weg is ingesla gen. "Ik kan me vt> Tstellen dat sommige er anders over denken maar je moet nu eenmaal een bepaalde lijn volgen. De ver houding met de omwonenuen is weer wat beter. Ook hebben we nu de kans op een muziekver- gunning waardoor we tot twaalf uur 's avonds door kunnen gaan. Het is helemaal niet erg dat er wel eens fouten worden ge maakt maar daar moet je dan wel van leren. Zo weten we nu dat je op de zaterdagavond voor Sinterklaas en op Kerstavond niets moet organiseren omdat je dan met een halfgevuide zaaj zit. Dat geeft niets maar je moet wel voorkomen dat het een tweede keer gebeurt" het centrum. "Ik heb de moei lijkheden nu ter sprake ge bracht omdat vandaag of mor gen die bom toch een keer moest barsten. De tijd dat in De Trech ter alles mocht en kon is voorbij. We moeten duidelijk aan een beleid gaan werken. Dat wil ik ook voor mijn eigen positie. Er is in het verleden ook niet op tijd in een nieuwe aanwas voorzien. In feite is het centrum bestemd voor jongeren maar in de praktijk waren het meestal de "oudere' jongeren. We zijn nu bezig om aktiviteiten te organi seren voor de jeugd van 16 en 17 jaar die tot voor kort nog maar nauwelijks over de drempel durfde te komen. Als we met z'n allen de schou ders eronder zetten en een goed beleid voeren, weet ik zeker dat De Tempel kan blijven voortbe staan. Dan moet ook wel ieder een willen en dan moeten er ook meer medewerkers komen." SCHIEDAM De bevolking van Schiedam is weer afgeno men. In de maand november verminderde het aantal bewo ners met 67 en kwam op 76134. 330 mensen vestigden zich in een andere stad en er kwamen slechts 251 nieuwe inwoners. Het aantal geboorten was in november 75 en het aantal sterfgevallen 63. Op het stadhuis aan de Grote Markt werden 36 huwelijken voltrokken. Bij 14 daarvan kwamen zowel de man ais de vrouw uit Schiedam. Drie keer kwam alleen de man uit Schie dam en 12 keer alleen de vrouw. Zeven echtparen woon den helemaal niet in Schiedam Tegenover de 36 huwelijken stonden 16 echtscheidingen. 49 buitenlanders kwamen In Schiedam wonen terwijl er in dezelfde maand 38 personenen naar het buitenland verhuis den. a*ï5> ft, v -V*"' VN"-. V ri 7> fV" to, K.' SCHIEDAM De 19-jarige Schiedammer J. v.d. H. heeft niet veel succes gehad bij de diefstal van een auto. Eerst had hij de Mini gestolen van de 19 jaar oude stellingmaker W. van B. Daarmee knalde hij op de Buitenhavenweg tegen een paal met een ver keersbord. De zwaar bescha digde wagen liet hij staan en in de Nieuw Mathenesser- straat pikte hij bij het Auto Service Centre een Opel Ka- dett. Nog geen uur later werd hijin de Rotterdamse Vier- havensstraat aangehouden omdat bij onder invloed van alcohol verkeerde. SCHIEDAM Evenals vo rige week is ook in het afge lopen weekeind weer aarde werk gestolen uit de auto van de 28-jarige koopman D.M. Vit de bestelbus die stond geparkeerd aan de Buys Ballotsingel, verdween voor 7000 gulden aan kop en schotels. SCHIEDAM - Bij de 74-jarige mevrouw F.S.S. aan het Fabriplein is de hele wo ning door inbrekers over hoop gehaald. De dieven kwamen binnen door over de schutting van de tuin te klimmen en aan de achter kant van de woning een raam open te breken. Alles werd doorzocht. Inhoud van laden en kasten werd op de grond gegooid. De inbrekers gingen weg met een bandrec order, twee boxen, een cas setterecorder een hangklok en onderscbedingen. De waarde van de buit bedraagt 880 gulden. SCHIEDAM - Op de hoek van de Aleïdastraat en de Mariastraat is de zevenjarige Valentinus Wilhelmus Jans sen aangereden. De jongen rende plotseling de rijbaan op. De 64-jarige automobilist P. v.d. W. kon de jongen niet ontwijken. Met een hersen schudding en vermoedelijk een scbedelbasis fractuur is hij overgebracht naar het Nolet Ziekenhuis. SCHIEDAM - De witte Fiat van de operator T.WJH.S. uit Zevenbergen is in het afgelopen wekeind ge stolen. De wagen stond ge parkeerd aan de Vlaardin- gerdijk en heeft als kenteken 65-35-BE. ROTTERDAM - De onder houdsmonteur Cees Put expo seert van 9 januari tot en met 4 februari foto's in het filiaal van de gemeentebibliotheek aan de Blokmakersstraat in Rotterdam. Put, die lid is van de fotoclub IJsselmonde, heeft met zijn werk al verschillende prijzen gewonnen. Onder andere sleep te hij de tweede prijs in de Lan delijke Wedstrijd over Kracht werktuigen in de wacht Van de amateurfotograaf, die voor de eerste keer exposeert, zijn vijftig zwart-wit foto's te zien. SCHIEDAM - Henk Engelsman, de 63-jarige gedeputeerde van Zuid-Holland, wil zijn politieke nadagen wel doorbrengen in de Schiedamse gemeenteraad. Hij heeft zich bij zijn partij (PvdA) kan didaat gemeld voor de komende raadsverkiezingen. De Heer Engelsman heeft in de Schiedamse raad gezeten van 1945 tot eind 1965. Hij was vele jaren lijstaanvoerder. Op 5 juni 1956 werd hij in Provinciale Sta ten gekozen. De laatste jaren was hij gedeputeerde voor mi lieubescherming, sociale en eco nomische aangelegenheden en gemeentelijke strafvorderingen. VLAARDINGEN - De Vlaar- dingse politie kan de roodlieht- camera's niet meer bijbenen. Die toestellen maken op diverse kruispunten zoveel foto's van overtreders, dat er op het bu reau te weinig mensen zijn om de hele zaak te kunnen uitwer ken. De man of vrouw achter het nummerbord moet worden op gezocht, de hele zaak moet ad ministratief worden verwerkt, de bekeuringen moeten worden verstuurd en meer van dat soort zaken. De administratie van het Vlaardingse korps kan het alle maal niet meer bijhouden. Daarom is vorig jaar de camera een aantal weken opgeborgen. Er werden toch nog 3200 bekeu ringen verstuurd aan de rood- lichtrijders. Dat is ongeveer een kwart van het totaal aantal dat vorig jaar werd uitgeschreven. De politie deelde 12500 bonnen uit, waarvan 3500 wegens het fout parkeren. SCHIEDAM - De 52-jarige voorman A.M. de V. is tussen 13 en 15 december zijn betaalpas en 13 betaalcheques kwijt geraakt Volgens de voorman die giste ren aangifte deed bij de politie, zijn de betaalmiddelen ont vreemd uit de garderobe van de Singelkerk aan de SingeL Inmiddels zijn al vijf cheques verzilverd voor een totaal be drag van 500 gulden. SCHIEDAM - Carnavalsver eniging De Rietzeilers organi seert morgenavond weer een bingoavond in de grote zaal van de Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. De avond be gint om 20 uur en is voor ieder een toegankelijk. Het batig sal do is bestemd voor de gehandi capten in Schiedam. SCHIEDAM In het Zolder- theater In de Teerstoof vertoont de filmliga woensdagavond weer een klassieke film. Dit keer wordt Les enfants du Pa radis gedraaid. Leden van de filmliga kunnen voor vijf gul den deze drie uur durende film van Marcel Camé zien. Aan de kassa van het theater kan men voor 2,50 lid worden. SCHIEDAM De Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland gaan akkoord met het besluit van de gemeenteraad om 10.356.408 guiden uit te trekken voor de bouw van 128 woning wetwoningen bij het winkelcen trum in Kethel. Mattheus Bakker heeft zeker nog hoop voor de toekomst van 7', ■■'Ar- ÏVS& 7 - sw§; t/,/ /s s f w/A A SCHIEDAM - Het gemeente bestuur heeft gisteravond een instuif gehouden waarop de Schiedammers hun nieuwjaars wensen aan dat gemeentebe stuur en aan elkaar kwijt kon den. Een druk bezochte instuif die werd opgeluisterd door leer lingen van de muziekschool. Carnavalsvereniging De Riet zeilers zorgde, in vol tenue en compleet met de boerenbiaaska- peJ, voor een vrolijke noot De instuif werd door het Ko- mité Jongeren Huisvesting aan gegrepen om te protesteren te gen het uitblijven van betaalba re woningen voor jongeren, de grote leegstand in Schiedam en het feit dat jongeren worden ge discrimineerd bij het toewijzen van een woning en huursubsi die. Op hun beurt protesteerden de aanwezigen weer tegen de redevoering van het Komité Jongeren Huisvesting door on verminderd door te gaan met het wensen van een gelukkig nieuwjaar. Eén van de weinige toehoor ders was burgemeester Lems die als symbool een kartonnen blok leegstaande woningen kreeg aangeboden. De burgemeester beloofde dat er iets aan het probleem zal worden gedaan. "Ik zal deze re devoering zien als een ingeko men brief voor de raad. De be handeling ervan kan even duren omdat er nog meer problemen zijn. Verder lijkt het'me hele maal nog niet zo gek om voort aan bij elke nieuwjaarsinstuif een aktiegroep een korte spreektijd te geven". In de recreatizaal was ook een hoek ingericht voor de Zieken omroep Schiedam. De aanwezi gen konden hier in de voorver koop kaarten aanschaffen voor het grote benfietbal voor de zie kenomroep dat op 28 ja VVV verkocht.

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2