Clara Stroman in het dagelijks béstuur van Schiedamse Gemeenschap siy-erepenmn g wordt afgeschaft Reconstructie gebied rond Dam ZEEMANs IJZERHANDEL BV ZEEMAN's IJZERHANDEL BV schiedam WOENSDAG 18 JANUARI 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2a Clara Stromgn wordt vanavond mogelijk geko zen tot lid van het dage lijks bestuur van de Schiedamse Gemeen schap. Het tekenen van de verklaring. V.ln.r. A. A. L. Stegmann, mr. A. F. A. van Velzen, burgemeester Lems, secretaris Blok en wethouderScheeres. wmm mmm Een van de huizen die op de nominatie staan om onbe woonbaar te worden verklaard. mzzzê "U-mf De kleine Woritmate. - - - 60.01 Alum, hulshoudtrap 4 treden 25.0( WC-brilien div. kleuren.10.01 Houten werkbanken —20% Takeitjes 15.00 en 25.0( GORl houtgiazuur div. kleuren9.9! Koperen hangsloten.4.00 en 5.0C Glassnijder........."LOC Geldkistje..:10.0C Motormaaiers Atco —25% Bloembakken en plantenschalen Deuralarm 5»0® Tangit pvc-lijm Vt Itr. 16.15nu 6.0C Melkkrukje vierkant5.0C Div. gèreedschappen, ijzerwaren enz. enz. Zie onze etalages Tel. 010-267594. Broersvest 50-52 - Schiedam SCHIEDAM - "Niet Anita Meyer maar Ramses Shaffy en zijn begeleidingsgroep De Shaf-' fy*s treden op tijdens het bene fietbal voor de ziekenomroep. Het programma, dat verder on gewijzigd blijft, .Is' uitgebreid met een tweede dansorkest, een optreden van de dansgroep 'My- ra and her tropical kids' een de monstratie bowling door acht nationale en internationale kampioenen, een demonstratie stijldansen en een bowlingwed strijd voor gemeenteraadsleden. Het tweede dansorkest, dat naast het orkest van Frans Pop- tie optreedt, is de Corino's uit Schiedam. Verder treden op Ramses Shaffy en de Shaffy's, Rosy en Andres, Lucy Steymel and Band, Jack Rose en Marjan Schop. Eén van de eerste onderdelen van het benefietbal is een bow lingwedstrijd voor de gemeen teraadsleden. Bijna alle 36 raadsleden zullen aantreden op de banen om te strijden voor de titel 'Bowlingkampioen ge meenteraad 1978'. De voorzitter van de gemeenteraad, burge meester Lems, zal direkt hierna de prijs uitreiken. Mogelijk wordt hij hierbij geassisteerd door Barend Servet. Sjcf van Oekel is heiaas verhinderd naar Schiedam te komen. Na deze wedstrijd laten acht nationale en internationale bowlingkampioenen zien hoe je werkelijk met de bal moet gooien. Deze demonstratie wordt verzorgd door Mike Blum, Amerikaan van geboorte. en sinds anderhalve, maand in Nederland, Bas van Heek samen met Irene Gronert internatio naal kampioen, Wim Kortenray, officieus kampioen van Neder land in 1977, Ron Liem, Neder lands jeugdtrainer, Mike van der Stok en Peter Lefeber die vlak voor het benefietbal terug keert uit Amerika en daar de bowlingsport heeft geobser veerd en er ook heeft getraind. Het hoogtepunt van déze de monstratie wordt gevormd door Tom Struik die gaat show-bow len met speciale effecten. De kaart verkoop voor het be nefietbal loopt prima. Er zijn nog toegangsbewijzen te krijgen bij Musis Sacrum aan de Lange Haven 115. VVV Schiedam, Ha venloods, Hoogstraat 122 Vlaar- dingen. Prins, Mgr. Nolenslaan 424 en SSSN, Bachplein 588. Op de avond zelf zal slechts nog een gering aantal kaarten worden verkocht. Wie verzekerd wil zijn van een toegangsbewijs, kan dat het best in de voorver koop halen. SCHIEDAM Clara Stroman, oud wethoudster en oud gemeen teraadslid, is voorgedragen voor het vervuilen van de vacature in het dagelijks bestuur voor de Stichtingsraad van de Schiedamse Ge meenschap. Vanavond za! de stichtings- Irene aan de Nieuwe Haven, be raad in haar vergadering, die slissen over de toetreding van wordt gehouden in zalengebouw mevrouw Stroman. Als de raad ook akkoord gaat met het voorstel van het bestuur om de taak van aftredend voor- zitter Warner - Meinen te laten I r 0 M Ir l vervullen, door een presidium 1 H wordt mevrouw Stroman daar t J.t'J. 1 ook lid van. Werkgroep moet van ziekenhuizen Om de plaats van voorzitter Meinen in te nemen is de secre taris Ch. Hendriks voorgedra gen. Deze wil de functie graag aanvaarden maar ziet daar de komende maanden nog geen kans toe. Voorlopig, tot aan de vergadering van mei zullen de taken van de voorzitter, de se cretaris en de penningmeester worden vervuld door het presi dium. In dit presidium zitten de leden van het dagelijks bestuur: Clara Stroman, Joop Daal- meijer, Charles Hendriks en Cor van Tilborg. In de vergadering van mej moet de Stichtingsraad van de Schiedamse Gemeenschap dan beslissen of men doorgaat met een presidium óf dat er uit de leden van de Stichtingsraad een voorzitter wordt gekozen. voor een samensmelting van de twee ziekenhuizen dateert al van mei 1974. In die tijd schre ven de toenmalige voorzitter van de Commissie voor het Ge meenteziekenhuis H. Roelfsema en A. L. J. Kunze. oud-direc- .teur-geneesheer van het Nolet- ziekenhuis een nota over de toe komst van de Schiedamse Zie kenhuizen. Aan het eind van die nota waarin wérd'gepleit voor een samengaan van de twee zieken huizen schreven ze: „Het instel len van een werkgroep kan de eerste stap zijn voor het verkrij gen van een goed inzicht tenein de de, weg te vinden vóór sane ring en voor het behoud van een ziekenhuis in Schiedam". Sindsdien is die wens tot sa mengaan van alle kanten beju beld en ondersteund. Tot con crete stappen kwam het echter niet Dat kwam vooral door het feit dat de gemeente enerzijds en het Nolet Ziekenhuis anderzijds het niet eens konden worden over de organisatievorm waaronder het nieuwe ziekenhuis mopst vallen. Het Nolet Ziekenhuis stond een stichtingsvorm voor terwijl de gemeente daar ernstige be zwaren tegen had. De twee par tijen hebben elkaar nu gevon den bij het gezamenlijk alterna tief: een organisatievorm die is gebaseerd óp de Wet gemeen schappelijke regelingen. Volgens die wet krijgt het be stuur van het nieuwe Zieken huis alle bevoegdheden van re geling en bestuur toegekend die nu in handen zijn van de bestu ren van het Gemeente-Zieken huis en het Nolet Ziekenhuis. Het financieel toezicht ligt daar bij in handen van Gedeputeerde Staten. I SCHIEDAM - De ere-penning van de Schiedamse Gemeenschap moet worden afgeschaft. De penning van verdienste blijft voorlopig bestaan. Over dit voorstel zal de Stichtingsraad van de Schiedamse Gemeenschap zich vanavond buigen. Het dagelijks bestuur van de De kandidaten moeten mins- SG vindt het onjuist dat er door tens vijf jaar actief zijn geweest het instandhouden van twee en de activiteiten mógen niét verschillende penningen onder- beperkt zijn tot één vereniging scheid wordt aangebracht in de of organisatie. De bijdrage moet prestaties die mensen leveren en duidelijk uitstijgen boven het waarmee ze in aanmerking ko- gemiddelde dat burgers vrijwil- men voor de penning. lig leveren aan de gemeenschap. Iemand die jaren lang bestuurs- Nu alleen de penning van ver- lid is geweest van diverse ver dienste overblijft heeft de SG 'enigingen zal met in aanmer- wel kriteria opgesteld waaraan king komen voor de onderschei iemand, die voor de penning ding. Dat kan wel als men iets1 wordt voorgedragen, moet vol- opmerkelijks heeft gepresteerd doen. of zich met bijzonder veei toe wijding voor meer dan één ver- De persoon moet een opmer- eniging heeft ingezet kelijke' bijdrage hebben gele- - verd aan het cultureel welzijn -w- "1 van de burgers van Schiedam in B I de ruimste zin des woords. Die. fl «7VB 11| £m- bijdragen nïoeten wel op basis 1 B U,VLv van vrijwilligheid worden gele- ,v. verd. Als de persoon, die voor de penning in aanmerking komt, /-«"B—n-w 1-y geld verdient aan zijn bijdrage UI 1 i! voor" Schiedam, krijgt hij de V"'S bronzen legpenning en de bijbe- J-'J *<3'. horende oorkonde niet 'J j van het bestuur van het Nolet- een externe deskundige bekij- waarin ook het Holy-ziekenhuis ziekenhuis achtte het zelfs niet ken. in Vlaardingen zitting heeft uitgesloten dat al voorde inte gratie met de bouw van een Bij de integratie zal ook reke- Nu zowel de gemeente als het nieuwe polikliniek kan worden ning gehouden worden met de bestuur van het Nolet Zieken- begonnen. visie op het regionale beleid op huis hun goedkeuring hebben Door een nieuwe polikliniek langere termijn voor de kwali-gegeven aan het instellen van zou ook een eventuele vermin- teit, soort en omvang van de zie-, j. een werkgroep die de samen- dering van het aantal bedden kenhuisvoorzieningen in Schie- werkingsvorm uit gaat werken, kunnen worden bewerkstelligd. dam en Vlaardingen. Vandaar is daarmee het eerste deel van Hoe de twee gebouwen verder dat er een afzonderlijke werk- de integratie van de twee zie- gebruikt kunnen worden, gaat groep moet worden opgericht kenhuizen afgesloten. Dat idee vormt een uitzondering omdat dit een pakhuis is. In de gemeenteraadsvergade ring van afgelopen maandag noemde het PPR raadslid Her man Noordegraaf het onbe woonbaar verklaren' van wo ningen en het daarmee gepaard gaande dichtspijkeren of dicht- metselen onaanvaardbaar om dat het verpaupering van de omgeving met zich meebrengt Zijn uitspraak deed hij naar aanleiding van de aankoop van het pand aan de Korte Achter weg 6 waar slagerij A van de Ende is gevestigd.Volgens de oppositie moeten burgemeester en wethouders proberen een sa neringspremie in de wócht te slepen ais zij een huis in een af braakbuurt kopen terwijl dat dan toch nog bewoond kan wor den. Momenteel is het zo dat het rijk alleen een premie geeft voor de aankoop van een pand als dat gesloopt wordt en als er op diezelfde plaats iets nieuws verschijnt „Als we niet tot sloop over gaan, schieten we er vele dui zenden guldens bij in," stelde de financieel deskundige van de VVD Theo Bakkers die aan drong op het zoeken naar een uitwijkmogelijkheid. Hffi YSMU&iyyyy/, SCHIEDAM De commissie voor ruimtelijke ordening moet zich in haar vergadering van aanstaande maandag uitspreken over de onbewoonbaarverklaring van panden san de Buitenhavenweg, de Stationsstraat, het Groenweegje en de Baan. Aan de Buitenhavenweg gaat worden de nummers 15,15/7 en het om de nummers 162 a-b, 164 27 hiertoe voorgedragen. Aan de a-b en 166 a-b. In de Stations- Baan wordt nu het hele rijtje straat moeten de woningen op van nummer 11 tot en met num- la en 1b onbewoonbaar worden mer 31 onbewoonbaar ver- verklaard. In het Groenweegje klaard. Het pand op nummer 19 ".f - V"-/-. - stellen voor voetgangers en fiet sers. Zelfs bromfietsers worden op dit stuk niet toegelaten. Verkeer komend van de Grote Markt of uit de Korte -Kerk straat moet dan door de Brede Marktsteeg via de Nieuwe Sluisstraat naar de Schie. Bij de Dambrug kunnen auto's alleen nog komen via de Lange Haven. Aan de andere kant van de Dambrug wordt het stukje tus sen de Lange Haven en de Oude SCHIEDAM De Korte Dam, de Dam, de Nieuwe Sluisstraat, de Brede 'Marktsteeg en het stukje Hoogstraat vanaf de Kor te Dam tot aan de Korte Kerk straat worden van een nieuw wegdek voorzien. Gemeentewerken heeft een krediet aangevraagd voor de re constructie van bijna 700.000 gulden. Voor dit geld gaan ze van de straten geen asfaltwegen maken maar proberen met bo men, paaltjes, ouderwetse be strating en watergoten van keien een beetje gezelligheid te. scheppen in dit gebied. Voorwaarde is echter wel dat het autoverkeer aan banden wordt gelegd. In samenwerking met de bëwbnersvereniging, de werkgroep Oude Sluis en de winkeliersvereniging werd be sloten de Korte Dam en het stukje Hoogstraat alleen open te Sluis geheel afgesloten. De rest van de Dam wordt een soort winkel-woonerf waar alleen auto's voor de bevoorrading van de bedrijven mogen komen. Parkeerplaatsen komen in de Prinsensteeg, de St. Pietersteeg en de Kethelstraat/Vlaardin- gerstraat. De dienst gemeentewerken wil spoed achter de plannen zet ten omdat na het leggen van al lerlei kabels en leidingen een tijdelijke bestrating is aange legd. Gemeentewerken hoopt nog deze maand met het eerste deel van het totale plan, het' stukje Hoogstraat en de- Korte' Dam te kunnen beginnen. Daar^ voor moet de commissie voor; Ruimtelijke Ordening in haar: vergadering van komende maandag haar goedkeuring ge ven en moet de gemeenteraad in februari de kredieten goedkeu'; ren.

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2