f 4.000 VOOR DE SCHIEDAMSE ZIEKENOMROEP Posthoorn beschuldigd van onbehoorlijk bestuur DUIDELIJKHEID OVER TURKSE MOSKEE BLDFT UIT Gezellige chaos door lekkernijen rondje om (5* Holy-ziekenhuis heeft nieuwe apotheek w INENTINGEN Unieke isolator in Havenziekenhuis yp»: Zilver gestolen MAANDAG 30 JANUARI 1978/HET VRUE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM - De wisselprijs voor "beste kegelaar van de gemeenteraad" is zaterdagavond uitgereikt aan wethouder Reinier Scheeres van financiën, die een nowlingwedstrijd met zijn collega-raadsleden glans rijk won. De poedelprijs viel ten deel aan de nestor van de raad. boer Cees Lansbergen. De bowiingkampioenschappen werden gehouden in Musis Sacrum ten bate van de Schiedamse ziekenom roep. Fun«th Redactie editie Schiedam: 4 Ramses Shaffy, onbetwist hoogtepunt van de avond. Een van de ballengooiers van de Schiedamse gemeen teraadGerard Verhulsdonk. Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon [010) 265205 266646 Shaffy Presentator van de benefietavond Joop Daalmeijer en Musisman Frans van Rijsber gen hadden het kennelijk prima naar hun zin. Fungus'zanger Fred Piek met zijn Alton John aspiraties, terug van weggeweest Onbehoorlijk bestuur Vijf nieuwen 30 januari 1978 1 februari 1978 2 februari 1978 3 februari 1978 Au-b. mentingspapteren meenemen. Veel scholen naar Büjdorp ROTTERDAM - Even leek het er opdat de middag van Het Vrije Volk in de Rotterdamse zesdaagse uit de hand zou lopen. De jeugdige aanwezigen onder de dik ke 7000 bezoekers stroomden in drommen de piste op toen daar door de renners, onder aanvoering van wed strijdleider Peter Post, lekkernijen werden uitgedeeld. Cars ten wordt gekust doorzijn kinderen bij de start van de race. 'A,.f Benefiet Bal groot succes De circa driehonderd Schie dammers die het Benefiet Bal voor deze omroep bezochten zorgden ervoor, dat de ZOS sinds zaterdagnacht een bedrag van plus-minus vierduizend gulden rijker is. Het streven van de organisatoren om vijfduizend gulden bijeen te brengen, ten einde de omroep aan voldoende apparatuur te kunnen helpen, is daarmee op een haar na ver vuld. De Schiedamse brandweer was echter een van degenen die een klein beetje roet in het eten strooide door enkele dagen voor het bal zou plaatsvinden aan te kondigen, dat er slechts drie honderd mensen Musts binnen mochten. De organisatie had ge rekend op vijfhonderd man - Dat er echter zo'n groot posi tief saldo uit de bus is gekomen, viel met name te danken aan enkele sponsors, ze s een grote brouwerij die duizend gulden aan de ZOS gegarandeerd heeft De feestavond werd zaterdag ingeluid door Je formatie de Cordmos, die later op de avond ook de Schiedamse zanger Jack Bose begeleidde. Behalve Rose werkte ook de aankomende Vlaardingse zangeres Marjan Schop belangeloos mee aan het Benefiet Bal De Amerikaans/ Schiedamse Lucy Steymel had eveneens toegezegd (gratis) naar het feest te komen, maar moest op het laatste moment in Duits land optreden. Voor haar in de plaats kwam de Vlaardingse folkgroep Fungus, die voor het eerst m de nieuwe formatie op trad. Slechts drie leden van de "oude" Fungus zijn nog over, maar die dne zorgen er wel voor dat de groep weer meer tn haar oude genre van de volksmuziek terecht komt Na een moeizame tijd van weinig optredens en weinig in komsten hebben de drie oudste Fungusleden - Fred Piek. Rens van der Zalm en Koos Pakvis - de zwaar elecIronische weg die de groep was ingeslagen weer verlaten, en brengen ze weer goed en het gehoor liggende folkmuziek Nog een paar maanden en dan gaan waar schijnlijk de geitewoilensokken ook weer aan. Tussen alle bedrijven door - zoals daar waren het demons tratie stijldansen en het de monstratie showbowling - zorg de het kwartet van Frans Poptie voor de dansmuziek. Een Poptie die bewees nog ruets van zijn oude stijl verloren te hebben, muziek m het genre van de Hot Club de France, smeuïg swin gend dus. Het duo Rosy and Andres bracht een bliksembezoek van een half uurtje aan Musis en werkte gladjes het repertoire af. Even na middernacht zorgden de Rietzeilers en de boerenkapel er voor dat heel Musis op z'n kop ging staan. Aan bowhng- etgenaar Frans van Rijsbergen werd de Oorkonde van de Ste nen Kruik uitgereikt, vanwege zijn belangeloze medewerking aan het benefietbal. Zelf schon ken de carnavalsvierders van de Rietzeders een bedrag van 750 aan de Schiedamse ziekenom roep. Hoogstepunt van de avond werd echter even na twee uur 's nachts het optreden van Ramses Shaffy, die na al een avondvul lend programma m Rotterdam te hebben verzorgd nog even in Schiedam kwam afzakken. On danks het late uur en de nodige drank brachten Shaffy tn zijn begeleidingsgroep de Shaffy's een perfecte show waar de stuk ken vanaf vlogen. Met name het langaangehouden „We zullen doorgaan" brachten én de zaal én Shaffy zelf dusdanig in ver voering. dat geen van beiden een punt achter het optreden wensten te zetten. De definitieve punt kwam echter toch rond drie uur 's nachts. Van Rijsbergen is samen met het Schiedamse organisatiebu reau „Vanderlugt en Vander- lugt" van plan om jaarlijks een dergelijk festijn op te zetten voor een goed doel in deze stad. SCHIEDAM - Het beleid van wethouder Herman - Posthoorn lijkt nergens op, vindt liet bestuur van de Katholieke Stichting voor Sociaal Culturele Arbeid (KSCA). De wijze waarop hij de situatie bij de peuter speelzalen m Schiedam be nadert, heeft de ergerais op gewekt van de KSCA. welke asfeaite en grote vinger in de pap heelt bij die speel zalen- De democratische mslag van de wethouder wordt door de KSCA sinds kort ook met een grote korre! zout genomen De politieke leuze van Posthoorn om "de burger bij het bestuur" te betrekken, mag vocfr wat de KSCA betreft worden bijgezet in de kast "Kretologie", aange zien men niet het idee heeft dat Posthoorn de Schiedamse bur gers inderdaad bij het bestuur wil betrekken Een en ander schrijft de stich ting m een boze brief aan «Se wethouder. De sv-hting heeft ztch boos gemaakt over het feit dat een experiment met de peu terspeelzalen onaangekondigd niet is doorgegaan De peuter speelzalen hadden erop gere kend dat de gemeente ƒ32.000 beschikbaar zou -U ilen om twee partimr- peuterfeidstws aan te stellen Een van die leidsters zou sn de Ukkenput komen te wer ken. Het punt zou in januan in de gemeenteraad behandeld wor den, maar werd voortijdig van de agenda afgevoerd. De stich ting en de leidsters in de peuter speelzalen hadden echter al in juni vone jaar van Posthoorn de verzekering gekregen dat het wel goed kwam met die nieuwe part-timers. „Gelet op de verslagen (van dié besprekingen destijds, red.), waaruit moge blijken dat de wethouder begrip voor onze dwangsituatie had. en de ge wekte verwachtingen die daar van het gevolg waren, gevolgd door het ongemotiveerd afvoe ren van een voor ons uitermate belangrijk agendapunt, gaat bet langzamerhand lijken «>p onbe hoorlijk bestuur," aldus de KSCA en de Ukkenput in haar bnel aan het college van burge meester en wethouders In die brief uiten beiden ook kritiek ip bet feit dat de wet houder voor ben nooit bereik baar is. „Diverse malen heeft de werkgroep getracht afspraken te maken ons over de fmancsele kwestie en de onzekerheid die daarvan het gevolg is, te over leggen Gebleken dat de af spraken niet of alleen na zeer veel moeite te maken zijn. van gemeentewege twijfels over de representatie worden geuit," al dus de KSCA over de Werk groep Peuterspeelzaal Ukken- put. in welke werkgroep ook «iders van kinderen zitten. De KSCA zegt echter volledig ver trouwen hebben in de werk groep. Om tot een gezonde werksfeer te *-oomen is het volgens de KSCA nodig dat er zo'n vijf ex tra peuterleiders worden aange steld. De belangstelling voor peuterspeelzalen neem hand over hand toe, waardoor de hui dige capaciteit veel te genng wordt en mensen teruggestuurd moeten worden. De financiële situatie van bij voorbeeld de KSCA laat daarna te wensen ijver; men kan zich met veroor loven meer mensen in dienst te nemen dan er thans werken. Om aan deze situatie een eind te mak-o heeft de KSCA behal ve aan Ben W ook aan de leden van de commissies voor Vor ming en Recreatie en van Fi nanciën geschreven. Men hoopt op die manier te bewerkstelli gen dat op de gemeenteraads vergadering van februari de ƒ32.000 «penments-subsldie alsnog beschikbaar wordt ge steld OTP in het gebouw van de GG en GO Twntaan 90 voor kinderen geboren in 1969. van 9- 11 30 uur en 14-1530 uur Mms» hondm he» gebouw van de GG en ou iwnwn ov vós* gsssrsn 1967. «»n t3 30tot 1530 wur Rode hond m het kruisgebouw Baehpf*»»» voo» meisjes geboren m 1967, *an 9 tot tl uur OTP in het krungebouw Bachplein kinderen geboren W 1969. van 9-11 uur YLAARDINCEN - Het Holy- ziekenhuis heelt een nieuwe apotheek. Eind vorige week is het nieuwe gebouwtje naast het ziekenhuis geopend. Dat ge beurde door onder andere toe spraken van wethouder IJs brand van der Velden, die voor zitter ts van het ziekenhuisbe stuur en dr Trommel, directeur van het Holy-ziekenhuis. In de oud» apotheek kampten de ge- brutkers met een steeds nijpen der wordend ruimtegebrek. Eni ge maanden geleden werd het startsein gegeven voor de bouw, die eigenlijk zeer snel tot stand is gekomen. SCHIEDAM Zwaar verzil verd tafelzilver met een totale waarde van 33.000 gulden is ge stolen tut de woning van een 61 jarige bewoonster van de Warande. Toen de dame ruet thuis was zijn onbekenden haar woning binnengekomen via een keukenraam Dat raam werd vernield. Het hele huis is door zocht op kostbaarheden. De da ders heten een vrij grote puin hoop achter. De schade die werd aangerecht ligt rond de honderd gulden. ROTTERDAM - Ruim 25000 mensen hebben deze maand een bezoek gebracht aan de Dier gaarde Blijdorp Onder de be zoekers waren vooral veel schoolklassen uit Rotterdam en Rijnmond die naar de tentoon stelling Notogaea kwamen kij ken. Deze expositie is gewijd aan het Vijlde Werelddeel. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN - Er is nog steeds geen oplossing in het cor flict dat is ontstaan ui de Vlaar dingse Turkse gemeenschap over de realisering van een mos kee. Die gebedsruimte moet er komen. Daar lijkt wel iedereen het over eens te zijn. Het grote probleem daarbij te echter de beheersvorm Het is nog aller minst duidelijk wie het er voor het zeggen knjgt Be mwskeeruimte moet tomen op de bovenetage van het leeg staande toeleveringsbedrijf aan de Oosterstraat De Turkse Cul turele en Sociale Vereniging Vtaardingen ziet de moskee nog liever vandaag open dan mor gen. Probleem daarbij ts dat die vereniging door een vertegen woordiger van de stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers beschuldigd wordt kontakten te onderhouden met de Grijze Wolven, een als fascistisch be kend staande organisatie. De Turkss Vereniging onttelt kontakte», te hebben met de Grijze Wolven. De beschuldi gingen van «Ie stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers blijken niet erg duidelijk te zijn. Het blijft bij vage aanduidin gen. Er schijnen nu plannen te bestaan van laatstgenoemde or ganisatie een tweede sociale vereniging in Vlaardingen op te rechten, zodat de Turken zelf kunnen kiezen. Tezamen met de Turkse Ver eniging zouden zij dan de mos kee moeten beheren. Het weder zijdse wantrouwen lijkt echter een allerminst betrouwbare ba sis voor een vruchtbare samen werking. Op het stadhuis wordt over deze materie nagedacht Er moet echter wel een snelle op lossing gevonden worden. Het ziet er vooralsnog naar uit dat de Turkse Culturele en Sociale Vereniging voorlopig alleen de xeggenschap knjgt over de mos kee Zo lang er op het stadhuis geen kristalheldere bewijzen zijn dat deze organisatie inder daad tontakt onderhoudt mei de Grijze Wolven, zo is de re denatie, moet haar het recht van de twijfei worden gegund. Veel informatie is niet te krijgen over de materie. De betrokken partijen hebben afgesproken geen mededelingen te verstrek ken naar buiten, omdat dit de verhitte gemoederen alleen nog maar meer zou doen oplaaien. Dat er wat ramoer is onder de Turkse gemeenschap over hét uitblijven van; de gebedsruimte blijkt onder meer uit «sen pro- testvergadering die twee weken gelede» is gehouden in de Lijn baanhallen, Daar verklaarden zij dat de politiek buiten het ge loof moet blijven. Het zijn twee totaal verschillende zaken, al dus de Turken. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - In bet Rot terdamse Havenziekenhuis; Is de eerste plastic isolator in Neder land opgesteld voor patiënten met zeer besmettelijke tropische virusziekten, De violator zal worden gebruikt bij soms le vensgevaarlijke tropische vi- waarbij elk kon takt tussen pati ent en personeel voorkomen moet worden. Eigenlijk gaat het om een soort plastic tent met mouwen waarin de patiënt moet plaatsnemen. De aanschaf van de isolator is mogelijk gemaakt met gelden van het ministerie van Volksgezondheid. Het Havenri4kenhuis is aan gewezen, omdat men daar be- «thifct smr artsen die grete er varing hebben op bet gebied va» tropische ziekten. (Van onze verslaggever LOUIS DU MOULIN) Nadat zesdaagsekroonpnns Patrick Sc reu «te spits had afge beten namen alle coureurs, ge wapend met zakken snoep, ieder een vak voor hun rekening, dat door hen werd bestookt met drop en pepermunt Het gooien (een nieuwtje tn Ahoy') duurde het jonge spul echter te lang en bsj bosjes klommen «Je kinderen als apen over de balustrade om hun «teel zo snel mogi-iijk te bemachtigen Deze gezellige chaos duurde even wei met lang. Voorzien van een zoethoudertje nam de jeugd braaf zijn plaats weer In. de paan werd sehoon- gepoetst en de renners vervolg den hun koers op dit bijzonder geslaagde wselergala, De stemming zat er zaterdag middag at direct geweldig in Raskomtek Willie Debosscher won jam«2 ract zijn maat Fcrdte nand Brack*, de grijze tempo- beul. kort na aanvang de kop- pelkoers om de Grot* Prijs van Het Vrije Volk en daarmee de gunst van het publiek, met na me die van «ie zeer enthousiaste jongere garde. Dolle pret was er ook Wj het optreden van het camavakkorp» de Bisam.v dat enkele bewoners uit het Smur- frnland in zijn midden had Een met alledaagse attractie was het op muziek van Johann Strauss uitgevoerde vendelzwaaien van de Kempische Clauwaerts. Lieveling van het publiek Willie Debosscher was even la ter weer succesvoL De Vlaams klappende nar versloeg in de fi nale van «Je afvalwedstrijd Neerlands beste zesdaagse-ren- ner René Pijnen. Er tussendoor had Barend Huveneers achter Joop „Gouden Snor" Zijlaard de koers achter demies bij de amateurs op zijn naam gebracht. Pechvogel Mi chel Vaarten kwam in de laatste ronde van deze wedstrijd ten val door een klapband en brak daarbij voor de derde keer zijn sleutelbeen. Het sluitstuk van deze sfeer volle middag, de demykoere •seas vcor Gcrfcaa Karstens; Met een half wiel voorsprong ver sloeg de Brabander op het laat ste rechte eind Europees kam pioen René Pijnen. Evenals alle andere aanwezi gen was ook Wim Hollander, «Je grote man achter alle door Het Vrije Volk georganiseerde w ie le revenemen ten. in zijn sa*: „Het voorbereiden van een mid dag ato deze blijven we zeker doen. Hierdoor stel je de jeugd die normaal gesproken niet naar een zesdaagse komt. gewoon omdat het te duur u. toch in de gelegenheid het gebeuren mee te maken. Op dis» manier raken de jongeren ermee vertrouwd, hetgeen alleen maar goed is voor de wielersport Fijn Is ook dat de renners het leuk vinders, waardoor er een goede wissel werking ontstaat tussen hen en ^het publiek, wat een sfeer geeft "zoals vanmiddag." Faam en OS* bedachten de jeugd met drop en ijs.

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2