Ex-goochelkampioen nu met NVB over Gusto- aktie Zestien brandweer jubilarissen S REX - theater weer geopend Waarschuwings schoten hielpen niet Geitjes voor Pameyer Stichting Folk muziek bij Vrij Entree Film in Marijke lil schiedam I ié^éIEm M ZATERDAG 4 FEBRUARI 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 VLAARDINGEN Ex-goochelkampioen van Nederland Aad de Heer heeft een nieuw nummer aan zijn repertoire toegevoegd: de truc met de cheetah, het jachtluipaard. Ik blijf aan de weg tim meren. Ik wil anders dan anderen goochelen, meer eigentijds," aldus de 28-jarige Vlaardinger. Lisa bteef voor het oog van de camera liever in haar hok. Aad de Heer, de goochel- kampioen van 1976, wil meer eigentijds gooche len. SCHIEDAM Het inwonertal van deze stad is onder de grens van 76-duizend gezakt. Aan het eind van vo rig jaar telde Schiedam welgeteld 75.998 inwoners. Dat waren er bijna 900 minder dan aan het eind van 1976. De vrouwen zijn in Schiedam met bijna duizend stuks in de meerderheid. II is Hl - SCHIEDAM - Alle politieke partijen in Schiedam uitgezonderd de SGP zijn op een voorstel van de WD ingegaan om gezamenlijk op te treden bij uitnodigin gen om overal in de stad spreekbeurten te houden, ter voorbereiding op de geemeenteraadsverkiezing van mei aanstaande. Stunts m ROTTERDAM - Rotterdams burgemeester André van der Louw was een hartelijk ver welkomde gast op de receptie waarmee eer der deze week de Rotterdamse bioscoop Rex werd heropend. Na een verbouwing van ruim vier maanden geeft Rex de indruk alsof er een gloednieuw theater werd gebouwd. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam- Telefoon (010) 265,205 266646 Geen enkel spoor van de brand is in de grote zaal, het kleine inbouw- bioscoopje of de beide projectiecabines te be kennen. Wethouder Riezen- kamp verscheen een uurtje eerder dan de bur gemeester op de drukbe zochte receptie. Met hem hadden de beide eigena ren van Rex Theater BV, Jan van der Vlies en Arie van Herk een gesprek over de problemen van de Middellandbuurt en de typische problemen van De beheerders van Rex in de operatiekamer. een buurttheater in Rot terdam. Balzaal li 1 i*» ROTTERDAM - De winkeliersvereniging Boulevard West heeft gis- teren drie geitjes ge- r schonken aan de Pameyer stichting. Deze stichting" begeleidt geestelijk- en li chamelijk gehandecap-, ten. De overdracht van de. geitjes ging gepaard mek een grote carnavalsop--- tocht door de Middelland- -; straat. f I A r? r r 'Lieve]" jachtlb lip aard dan een hond of kat „In Nederland ben ik de enige. Ik weet, dat er in Duitsland ook iemand is, die met een jachtlui paard goochelt. Maar mijn truc is op zich uniek," vertelt De Heer, die in zijn show ook nog duiven, een parkiet, een eend en een konijn heeft zitten. Lisa - zo heet het jachtlui paard is nu negen maanden oud. „Ik kreeg haar via via, toen ze drie maanden was. Ik heb al tijd zo'n dier willen hebben. Ik ben er helemaal mesjokke van. Al zes jaar lang lees ik van alles over deze dieren. Toen ik er een kon kopen, heb ik dat gedaan," zegt De Heer, die de vraagprijs liever voor zich houdt „Maar het is voor mij wel een vermo gen." De cheetah Lisa werkt passief aan het goochelnummer mee. Ze zit in een kooi. „Over de lege kooi leg ik dan een doek en als ik die weghaal, zit Lisa in de kooi. Het publiek reageert meestal verschrikt; dat komt door de verrassing, hé. Zoiets verwacht men niet Maar de veiligheid is optimaal. Ze blijft in de kooi en die is stevig," ver zekert Aad de Heer. Niet dat Lisa agressief te. „Ik heb liever te maken met een jachtluipaard dan met een kat of een hond, Hoe ouder ze wordt des te makkelijker is ze te hanteren. Jachtluipaarden hechten zich aan de mens; ze zijn trouwer dan een hond. Maar dat moet je niet in de krant zetten, anders gaat het ef fect een beetje verloren. De mensen zijn nu bang door on wetendheid." De buren van De Heer vinden Lisa prachtig, zegt Aad. „Alleen maar positieve reacties. Een buurvrouw komt altijd even kijken. Of de mensen komen voedsel brengen, maar dat wei ger ik altijd. Bovendien, een cheetah lust geen snert of dat soort voedseL" De grote poes eet nu ander halve kilo viees per dag („De slager keek in het begin wel vreemd op") en de totale verzor ging kost De Heer per week een kleine tweehonderd gulden. „Daarom past ze ook wel in mijn show. Kan ze mooi haar eigen eten verdienen." Aad de Heer heeft nog meer plannen met Lisa en de andere dieren. Zoals insiders weten, is De Heer Broer van de Crock- sons, Bas en Aad van Toor. Mo menteel hebben zij een eigen tv- kinderprogramma „Bassie en Adriaan". „Daarin gaan mijn dieren gebruikt worden. De par kiet als een soort papegaai van Barretta en Lisa als het vrien dinnetje van bassie. Ik ga ze he lemaal africhten." Moet Lisa eigenlijk niet de vrije natuur in? „Dankzij de wet op uitheemse diersoorten worden ze godzijdank niet meer uit de wildernis gehaald. Dat is een uitstekend iets. De mensen weten niet wat er aan vast zit Ik ben 24 uur met Lisa bezig. Ik heb speciaal een hok voor haar gebouwd, maar ze komt net zo makkelijk in de huiskamer. Ze is gek op de televisie en op de radio." „Zij was hier nu eenmaal. Je kan haar niet terug zetten in de wildernis. Ze zou binnen de kortste keren worden opgevre ten. Als ze nu de stoep op moet, staat ze te kijken of het mag! Nee, ik wil haar nog weieens la ten dekken. Een jonkie moet er dan terug naar de wildernis, omdat wij er een cheetah aan onttrokken hebben. De rest zou in overleg met CRM naar een dierentuin of een safaripark moeten." SCHIEDAM - De folkgroep Big Ball Wheevil speelt morgen middag op de Vrij En- tree-bijeenkomst in het dienstencentrum De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan. De bijeen komst duurt van twee tot vijf uur. Behalve dat er mu ziek gemaakt zal wor den, zal er ook een film vertoond worden. Dat is de speelfilm „Een ra re dag" van de heer C. Schruyer. Ook zal er een aantal natuurfilms vertoond worden. En alsof dat allemaal nog niet genoeg is, kun nen ook verzamelaars terecht in het diensten centrum, want er wordt tevens een ruilbeurs gehouden, waarop van alles geruild zal kunnen worden. SCHIEDAM - De Schiedamse afdeling van de Nederlandse Vrouwen Beweging heeft voor aanstaande maandagavond een open avond georganiseerd, waarop onder andere een video film te zien zal zijn. die op 28 ok tober gemaakt is van de aktie "Gusto Open". Deze aktie was mede georganiseerd door de NVB. Op de open avond zal tevens gediscussieerd kunnen worden over de doelstelling en activitei ten van de NVB en wordt de werkgroep "Slop de neutronen bom" geïntroduceerd. Plaats van de handeling is ge bouw Arcade aan de Lange Ha ven. Om acht uur wordt begon nen. SCHIEDAM - De vereniging Het Singelkwartier heeft voor morgenmiddag een filmmiddag georganiseerd in zaal Marijke aan het Broersveld. De middag is speciaal bestemd voor de kin deren die hd zijn van de vereni ging. Om twee uur wordt de filmprojector gestart, maar de zaal zelf is al een half uurtje eerder open. Inwonertal zakt onder 76.000 818 baby's zagen in 1977 het le venslicht in de jeneverstad. Dat vormde ten opzichte van het jaar daarvoor een stijging van 21. Er overleden 668 Schiedam mers in "77, welk getal 31 lager lag dan in het voorafgaande jaar. Ruim drieduizend mensen vestigden zich m de loop van het vorige jaar in deze stad, maar daartegenover staan ruim vier duizend die de stad de rug toe keerden. 629 maal zijn op het oude stad huis huwelijken voltrokken door Schiedamse ambtenaren, zo valt verder uit een jaarver slag van het bureau Bevolking te lezen. Iets meer dan de helft van deze echtparen vestigde zich aansluitend aan het huwe lijk in Schiedam, maar liefst 264 stellen vestigden zich buiten de stad. Degenen die zich in Schiedam vestigden kwamen voor het overgrote deel uit Rotterdam, Vlaardingen en Delft Ook ves tigden zich hier een respectabel aantal buitenlanders en Bra banders. De vertrekkers hadden hun keus voornamelijk laten valien op Maassluis, Rotterdam en Vlaardingen, maar ook op Brabant Noord-Holland, Gel derland en het buitenland. Politieke partijen treden gezamenlijk op in verkiezings voorbereiding SCHIEDAM - Bij de brandweer wordt op woens dag 15 februari uitgebreid feest gevierd, want dan worden zestien jubilarissen gehuldigd. Zeven van hen zitten bij de vrijwillige brandweer, de overigen werken als beroepsbrand weerman. Dertien van de feestvar kens zijn al twaalfeneenhalf jaar verbonden aan de Schiedamse brandweer, en zullen daarvoor de nodige versierselen ontvangen. Eén vrijwillige brandweerman viert het feit dat hij al 25 jaar branden blust terwijl twee jubilarissen herdenken dat ze al 30 jaar verbonden zijn aan de brandbestrij ding. Namens de Koninklijke Nederlandse Brandweer Vereniging zal burgemees ter Lems de onderscheidin gen opspelden. ÜMA. Secretaris Peter Slijper van de plaatselijke afdeling van de WD te al enige maanden gele den met de voorbereidingen voor een partij-overleg begon nen, ten einde tot _-nige coördi natie in de verkiezingstijd te ko men. Aanvragen van bijvoorbeeld scholen en wijkcentra om spre kers van een bepaalde politieke partij te krijgen, zullen aan de overleggroep gericht moeten worden. In die overleggroep zit ten één of twee afgevaardigden van iedere politieke groepering die in Schiedam werkzaam is. Over ruim een week komt de ze overleggroep voor het eerst bijeen om de te volgen strategie te bespreken. Het is de bedoe ling dat er dan een soort schema wordt opgesteld waarop de meeste spreekbeurten geregeld zijn. Ook zal de overleggroep zelf initiatieven nemen en scho len en dergelijke aanschrijven om politieke sprekers "aan te bieden". Ook zullen er door de overleg groep bij voorbeeld grote bij eenkomsten in alle Schiedamse wijken belegd worden. „We denken er bij voorbeeld ook aan, om gezamenlijk een geluidswa- gen op een bepaalde dag te hu-,; ren," licht Slijper toe. „Al derge-,'. lijke zaken zijn gemakkelijker.:; te regelen als de partijen er,on-(Jf derling.even over praten. Door enige coördinatie wordt de zaak dan veel overzichtelijker." Alle politieke partijen blijven echter wel afzonderlijk de trio-'' gelijkheid houden, om bepaalde verkiezingsstunts te organiseren zonder dat de andere partijen daar iets vanaf weten. „Dat. kunnen en willen we helemaal"; niet buitensluiten," aldus dein- itiatiefnemer van de politieke overleggroep Slijper. '9 Collega-bedrijfsleiders van Rotterdamse bioscopen en film distributeurs uit Amsterdam waren naar bioscoop Rex geto gen om de eigenaren te felicite ren met de heropening. De vi deo-ploeg van de groep "Oog en oor" kwam een kleurenvideo- programma metken, dat vanaf gisteravond te zien is op het fes tival Film International. Rex heeft zijn deuren geopend met een - traditiegetrouwe harde karatef Urn. In het herbouwde Rex is nog steeds de balzaal uit 1920 van de Dansacadcmie Gebr. Mulders te herkennen. Op het doek geven twee diaprojectoren een kleuri ge lichtshow voordat de film be gint De verlichtingsarmaturen aan de wand werden speciaal voor Rex door een bedrijf in Belgié vervaardigd. De entree, de hal en de bovenfoyer werden grondig vernieuwd. vSk -5 SCHIEDAM Ondanks het lossen van drie waarschuwings schoten zijn twee Schiedamse politiemannen er niet in ge slaagd om twee inbrekers bij het pompstation aan de Rotter damse dijk te pakken. De man nen waren bezig in te breken bij dit pompstation maar kwamen niet verder nadat ze een ruit in geslagen hadden. De politie was op dat tijdstip al gewaarschuwd en arriveerde met twee wagens. Het signale ment van de daders werd via de politieradio verspreid, waarop even later in het centrum een jongeman werd aangehouden, die aan de beschrijving voldeed. Hij bleek echter niets met de inbraak te maken te hebben. Van de daders ontbreekt verder ieder spoor. (Van een onzer verslaggevers) Onder muzikale begeleiding; van boerenblaaskapel „de Bioaspiepers" liepen de verkle- de gehandecapten, luid toete rend en confettie strooiend naar hun dagverblijf in de Vieram-, bachtstraat De geitjes, die ook in de op tocht meeliepen, werden in de- tuin van het verblijf, officieel, aan de gehandicapten overhan- digd door de heer F. J. Klappe, bestuurslid van de winkeliers vereniging. ,r Vorig jaar had het bestuur; van de Pameyer stichting aan de winkeliersvereniging gevraagd t te helpen, om de stichting wat uit haar isolement te halen. Er werd toen een farjey-fair i gehouden, waardoor veel buurt- bewoners met de werkzaamhe-1 den van de stichting m aanra- king kwamen. De stichting heeft tot doel vol- wassen gehandicapten te bege- leiden door middel van allerlei therapie vormen zoals handar beid, gymnastiek en zwemoefe- s ningen. De ongeveer tachtig gehandi capten zijn verdeeld over acht groepen, die ieder hun eigen dagprogramma hebben. Iedere groep heeft een eigen lokaal dat als een woonkamer ingericht is. j In september verzamelde de winkeliersvereniging geldt waarvan de gehandicapten een geheel verzorgde dagtocht naar -- het Muiderslot hebben bemaakt Het geld dat over was, werd gebruikt voor de aanschaf van een tropisch aquarium en de drie geitjes. 5 7fe

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2