OVERDEKT WINKELCENTRTUM AAN HET BROERSVELD t met bestuur van Teerstoof Veel belangstelling voor aquaria Geen Quibussteeg maar Watersteeg Ivo de Wijs: 't komt wel weer goed i 9. li a schiedam Inbrekers nemen Accu's mee Drie huizen Polderweg onbewoonbaar verklaard Verbalen bij alcohol controle 200 KILO VLEES WEG Goedkeuring m&Jm Introductie Bijschaven VAL OP US, POLS; GEBROKEN MAANDAG 13 FEBRUARI 1978/HET VRIJE VOLK/PAGWA~2 ■i SCHIEDAM Met het al jaren bestaande plan om in Schiedam een crisisopvangcentrum te realiseren is vo rige week eindelijk een begin gemaakt door het college van burgemeester en wethouders, door aan de direc teur van de Sociale Dienst de opdracht te verstrekken de al dan niet bestaande crisissituatie te onderzoeken. SCHIEDAM Toch wel getroffen door de kritiek, die zijn afwezigheid op het eerste lustrumfeest van het Zoldertheater in de Teerstoof alom heeft opgeroepen, heeft wethouder Herman Posthoorn van kuituur vori ge week een soort verzoeningspoging ondernomen. r.Hij heeft onder de gemeenteraadsleden een stencilt je lateo verspreiden, waarin hij de donateursaktie ten behoeve van het zoldertheater van harte aanbeveelt. SCHIEDAM - Het pro ject Ontwikkelings Bu reau Hotam B.V. mag van de welstandscommissie de voormalige bakkerij Vlug aan het Herenpad- Broersveld inrichten ais 'middenstandswaren huis'. De architecten en ambtenaren van deze commissie die bouwteke ningen op htm 'schoon heid' en inpassing in de stedelijke bebouwing moeten beoordelen, gin gen accoord met de gerin ge veranderingen aan de buitenkant van het pand. T Vele liefhebbers van aquaria zijn afgelopen zater- zoal mogelijk is in een goed aquarium. Want hoewel de dagmiddag een kijkje wezen nemen in het vereni- vereniging zowel voor aquariumliefhebbers als voor gingsgebouw van de aquarium- en terrariumverehi- terarriumliefhebbers is opgericht, is zo'n 99% van de le ging Natuurgenot in Huis aan de Singel, waar met een den toch visjeshouder. Voor het decor waren echter ook Open Dag het veertigjarig bestaan van deze Schiedam- (van een handelaar) enige slangen en andere terra- se vereniging gevierd werd. Diverse vereniging sleden riumbeesten naar de Singel gebracht. Vooral zaterdag- hadden hun trots - bijzondere vissen - naar het club- middag liep het aardig storm op de open dag gebouw overgebracht, om het publiek te laten zien wat SCHIEDAM - De steeg tussen de Lange Haven en de Hoogstraat die door enkele bezoekers van het jonge- rencafé.Quibus is omgedoopt in Quibussteeg zal deze naam 'moeten verruilen voor de historischer naam Watersteeg. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon [010] 265205 266646 naar 'Uit medische kringen' en van uit het maatschappelijk werk wordt allang aangedrongen op het starten van een opvangcen trum voor de grote groep men sen die thans geen verzorging of verpleging krijgt, wegens gbrek aan goede beroepskrachten als psychiaters en dergelijke. Ook vanuit de ziekenhuizen komen al sinds langer dan vandaag sig nalen als zouden daar mensen liggen, die er eigenlijk niet thuis horen, maar die met een op vangcentrum voor sociale of geestelijke problemen zeer ge diend zouden zijn. Wethouder Eef Collé van so ciale zaken en volksgezondheid is echter nooit te porren geweest voor het idee van een crisisop vangcentrum. "Het valt alle maal wel mee," was hij van me ning. Het college van B en W heeft in haar vorige week gehouden vergadering (waarbij Collé we gens een excursie naar Amerika afwezig was) besloten toch maar eens te laten onderzoeken hoe veel crisisgevallen er in Schie dam bestaan en wat daaraan te doen zou zijn. Toen het bestuur van het Schiedamse theatertje in okto ber vorig jaar met enig feeste lijk vertoon het lustrum vierde, toonde men zich uitermate gepi keerd door het volledige gebrek aan belangstelling van de kant van de gemeente; niet één afge vaardigde van het dagelijks be stuur van de gemeente liet z'n gezicht zien op deze voor de Teerstoof belangrijke dag. De PvdA-wefhouder Pos thoorn kreeg in het partijorgaan De Voorwaarts dan ook redelijk de wind van voren over deze houding. De wethouder heeft nu de pas gestarte aktie van de Teerstoof - waarbij het er om gaat dona teurs te winnen ten einde het voortbestaan van het theater te verzekeren - aangegrepen als "wiedergutmachung". In het college van burgemeester en wethouders is op Posthoorns voorstel besloten alle gemeente raadsleden (35) een stenciltje te sturen met de aanbeveling deze donateursaktie te steunen. Wat binnenin wordt gebouwd •of verbouwd laat de welstands commissie over aan de wens van het Project Ontwikkelings Bu- reau. Volgens de tekeningen van Hotam B.V. moet er op de bega ne grond van de voormalige bakkerij een overdekte winkel ruimte komen. Wat hier precies in wordt gevestigd, is afhanke lijk van de belangstelling die er bij de middenstand bestaat. Voorlopig is er op de tekeningen ruimte gemaakt voor een aantal magazijnen, drie winkels, twee kiosken en een dertiental kleine winkelruimtes waar bijvoor beeld boetieks in gevestigd kun nen worden. De goedkeuring van het plan door de welstandscommissie, wil echter nog niet zeggen dat nu meteen de aannemer aan de slag kan gaan. Voor dat kan, moet eerst de Dienst Gemeente- werken beoordelen of het ont werp niet in strijd is met het geldende bestemmingsplan. Als zij er haar goedkeuring aan hecht moet de commissie voor Ruimtelijke Ordening ook haar toestemming nog verlenen. Dat de Dienst Gemeentewer ken haar goedkeuring geeft, is niet aannemelijk. Het pand aan het Herenpad ligt binnen het gebied waarvoor het bestem mingsplan Binnenstad is ge maakt De Raad van State heeft zich nog steeds niet uitgespro ken over de bezwaarschriften tegen dit bestemmingsplan. Zo lang het niet goed- en niet afge keurd is, mag er in het gebied niets gebouwd worden. Deson danks heeft Hotam de bouwte-* keningen toch bij de gemeente ingediend omdat het hier-om een vrij grote investering en Pm een grondige verbouwing gaat die zeker enige tijd zal gaan du-f ren. - Quibuseigenaar Peter Pijpers bad mede namens de andere 'u "'SCHIEDAM Twee 12-volts -accu's zijn volgens chauffeur J. de S. gestolen uit een vrachtwa- Ifgen. die geparkeerd stond op een |f parkeerplaats aan de Burge rmeester van Haarenlaan. De waarde van de accu's bedraagt 1 vólgens 'de benadeelde zeven- i-hönderdvijftig gulden, Z 'Een nog - onbekende 'inbreker vtóéeff tevens een slag geslagen in Jfèén -woning aan de Schiedamse- |§Wég-Geluidsapparatuur én titWee gitaren werden ontvreemd Ifertadat de dader een ruitje'had I lihgeslagen. De 26-jarige teke- ttèar Cr B. is door deze in- i b»aak voor vijfduizend gulden Ifbenai^eld.ï.^.v.?■- eigenaren bij het gemeentebe stuur het verzoek ingediend om de smalle steeg (uitkomende te genover het schippérsinternaat De Uitkijk) Quibussteeg te mo gen noemen/aangezien de steeg toch geen andere naam had. Pijpers heeft dat verzoek al zo'n anderhalf jaar geleden aan de gemeenteraad gericht, waar na de raad op 17 januari van het vorige jaar over dat verzoek sprak. Men wilde niet beslissen of de steeg inderdaad Quibus steeg mocht gaan heten en ver zocht aan 'B. en W. om met een advies te komen. Dat advies is er nu al. De Adviescommissie voor het geven van Straatnamen heeft op haar beurt B. en W. weer van advies gediend en gemeld dat de steeg officieel, 'de naam Water steeg heeft,, maar dat die naam nooit in gebruik is genomen. In de gemeenteraadsvergade ring van volgende, week maan dag zal beslist wordei? of het steegje inderdaad deze naam zal krijgen. De'uieuwe samenstelling van het kabaret Ivo de Wijs is afge lopen weekend terdege uitge probeerd in het Zoldertheater in de Teerstoof. Van het program ma "Formule 2", werden twee try - pouts gegeven voor een tweemaal uitverkochte zaal. "Vanavond met Ivo de Wijs als Ivo de Wijs, Pieter Nieuwint als Pieter Nieuwint en Mamix Kappers als Aggie Terlingen en Richard Fritschy," aldus de'ma nier waarop de groep zichzelf introduceerde, tegelijkertijd de wisseling binnen dé samenstel ling van de groep duidelijk ma kend. "Het komt noiit meer goed met Nederland" is de conclusie die de groep aan het eind van haar programma trekt, een con clusie die echter niet op de groep zelf van toepassing is want on danks de ingrijpende verande ring kom het best weer goed met kabaret Ivo de Wijs. Aan Formule 2 moet nog enigszins geschaafd worden; het betrof in de Teerstoof een in- speelvoorstelling. Pas op 7 april zal het programma in het Nieu we de la Martheater in Amster dam in premiere gaan. - - r- - - -• V.X- SCHIEDAM Op verzoek van de eigenaar zullen drie wonin-.' gen aan de Polderweg (nummer 218a, 218b en 220) onbewoonbaar' worden verklaard,, De gemeeri- iteraad moet volgende wéék' maandag beslissen of de hulzen .inderdaad aan bewoning ónt-f 'trokken mogen .worden. - De gemeentelijke woning-' diénst heeft' de; staat" waarin dé" wdfiingeri vèrkéferi 'bnderzocht. en geconcludeerd dat er indsr-' daad niet meer in te, wonen valt Ook indien 'ér in de woningen ingrijpende Verbeteringen zou-- den worden aangebracht, -zou het economisch en technischr niet verantwoord zijn om in de woningen te gaan wonen. Ook de-hoofdingenieur-direc teur van de Volkshuisvesting in de provincie Zuid-Holland hééft zich verenigd met het onbe woonbaar verklaren van de drie' huizen. Gebreken die bijvoorbeeld aan de drie dijkwoningen kle ven zijn dat- er onvoldoende luchtverversing is voorde slaapkamers (omdat het huis onder de weg ligt), het is er erg vochtig, het heeft een open riool en het geheel is in vergaande staat van verval. Zes maanden nadat het be sluit tot onbewoonbaarverkla ring genomen is, moeten de drie woningen aan de Polderweg ontruimd zijn.f Ook voor dit voor de groep al weer vierde programma is het merendeel van de teksten ge schreven door Ivo de Wijs zelf en heeft Pieter Nieuwint de mu ziek gecomponeerd. Echter ook Drs. P. en Jan Boerstoel hebben enige aardige tekstuele bijdra gen geleverd. SCHIEDAM Zeventien •rijverboden en acht proces sen verbaal heeft de Schie damse politie het afgelopen weekend uitgedeeld aan automobilisten die onder invloed van alcohol achter het stuur zaten. Vijftien verboden en vijf processen werden opgelegd tijdens de alcoholactie, die zaterdag nacht van elf tot drie uur op de 's-Gravelandseweg gehouden werd. Slechts in één geval be zorgde een dronken auto mobilist aan anderen lijfe lijke schade. Dat gebeurde zaterdagavond rond twaalf uur toen op de Rotterdam- sedijk de 23-jarige Schie dammer J. C. R. zonder lichten achteruit reed. Opeens stond hij stil, waar na de 29-jarige Rotterdam mer M. E. hem niet meer kon ontwijken. Met een hoofdwond en een pijnlijke knie is laatstgenoemde in het gemeenteziekenhuis opgenomen. SCHIEDAM - Vleesliefheb-, bers hebben vanuit een vlees- houwerij aan hét Noordeinde in Kethel tweehonderd kilo vléés gestolen. Men nam onder andere bakken met ham, ribben en ros bief mee. Kennelijk is het vlees (ter waarde 'van circa 2500) overgeladen in een auto, want niet ver uit de buurt van de sla gerij werden; de lege vleesbak- ken teruggevonden, Bij een inbraak in een snack bar aan het 'Broersveld is eéh ,24-jarige - Rotterdammer op 'heterdaad betrapt De boven de "snackbar wonende eigenaar hoorde zondagochtend enig ge stommel in zijn zaak en belde de politie. Zelf ging hij alvast kij ken en trof 'de jongeman met breekijzer aan in de zaak. Hij had de kassa geforceerd en was eerder door de geforceerde bui tendeur naar-binnen gekomen-. SCHIEDAM - Pogingen om te ièren schaatsen zijn voor een 35-jarige bewoonster van de Nassaulaan niet goed afgelopen. Zaterdagavond tegen half acht waagde zij zich pp het ijsbaantje dat was opgespoten op het schoolplein van de Sint Jozef-; school. Zij kw'ö'm vrijwelon middellijk ten yai en brak daar bij haar linkerpols.

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2