W/ /alt School tuinen kleuter school Dierenbescherming vraagt aandacht voor de vogels overdag Info-woning Slachthuis- buurt verplaatst Smartlappenfestival Collectanten VANDERMGiZËL Slippen veroorzaakt veel ongelukken i schieaam f M - I4- mm ISllSWÊÊmÊm DE NIEUWE GASHAARDENCOLLECTIE IS BINNEN! 155.ao 63.°° 75.°° 29.°° 14.75 158!° 214°° 65!° 3.75 DINSDAG 14 FEBRUARI 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Van onze verslaggever PETE RSPEK SCHIEDAM "Volgende keer kunnen ze de voor stelling wel bij me thuis geven." "Op mijn verjaardag waren er meer mensen" en "Net een grote familie".' Drie opmerkingen die afgelopen donderdag in het Pas sage Theater bij de voorstelling van Fiesta Tropical werden gemaakt. Van de 505 kleurige oranje stoelen die het Passage Theater telt, waren er slechts 120 bezet. Reclame Ruud Pillard: Ik ben wel teleurgesteld over de slechte opkomst maar pessimistisch ben ik zeker niet WÊmÊMMÊÊÊÊmm. v Binnenkort worden de grijze stenen van het schoolplein verwijderd om plaats te maken voor kleuterschooltuintjes. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 De Kartlandstraat mag ook wel eens een behoorlijk wegdek krijgen vinden de bewoners. SCHIEDAM - Bewoners van de Kortlandstraat hebben een jboze brief geschreven aan de gemeente. Verbolgen Groothandel in sanitair Schie 52-50-40 Schiedam Telefoon "showroom en winkel 2679,73; Komt u eens langs, een gratis boekje ligt voor U klaar. Landelijk erkend gasinstallateur met eigen technische dienst. Donderdagavond koopavond van 7 tot 9 uur. Zaterdags tot 5 uur geopend. Speciale aanbieding uit onze ruime sortering badkamermeubelén Toiletkasten van 259.- voor 124.- Badkamer hoekkastjes 51.- Rheem boiler 115 liter 3302° Duoblocswit Afzuigkap1595° Ligbaden Douchebakken Douchebakken Douchemengkranen Wastafel- of gooisteenmengkraan 39® Handdouche garnituren Duobloc Klosetpotten Koperen buis Koperen buis Koperen buis Wand-en vloer- tegels per m2 vanaf Z4« Clippy vloertegels ideaal voor tuin, terras, balcon, douche etc. Alle prijzen incl. BTW 6 50 3 25 - Alle maten p.y.c. afvoêr en aluminium, messing :fit-, tingeri, gas- en klemfittingen, diverse^ sóorten badkamer-accessoires, div, Allibert-kasten,: lijmer^ kitten, aan- en afvoer stangen voor de wasautomaat, p.v.c.-goten, dakbèdekkingsmaterialen, elektrisch aansluitmateriaaI, gereedschap èn verfgereedschapi is x A 'l®»1 blijft weg bij tonee Ivoorstellia igen in 't Passage Theater Tot nu toe hebben de aktivi- 'teïten die de Schiedamse Ge- Jmeenschap in het Passage Thea- Tter organiseert allemaal weinig -publiek getrokken. Alleen bij •Wiener Blut van de Hoofdstad ^Operette en bij de Tros Losse -Groeven Show was de zaal uit verkocht Het nachtconcert van Fungus trok slechts 45 mensen. •;Vbor 'Moeder en haar jongens' ■van Marjan Berk was zelfs zo weinig belangstelling dat de J voorstelling moest worden afge jast. Bij andere programma's -zoals Gerard Cox, Ted Easton Jazz-band, Fiësta Gitana, John 'Lantings Theater van de Lach met In de Kast, Op de Kast', ;*Hêrfst in Riga' Met Ko van Dijk ten Mary Dresselhuys, en Boeing -Boeing met Rijk de Gooyer, lag het bezoekersaantal rond de 300. Met nog vier programma's voor de boeg: 'De Stoeipoes', met Pleuni Touw en Hugo Metsers; *Hé, Kijk mij nou' met Henk Molenberg en Sylvia de Leur; "Mijn held Tsjitsjikow' door Henk van Ulsen en 'Klebs en Rosalie' met Luc Lutz en Simo- ne Rooskens, ziet het er naar uit dat de Schiedamse Gemeen schap ver over haar budget heen gaat. In totaal mag de SG een verlies lijden van 60.000 gulden. Dat bedrag heeft de gemeente raad uitgetrokken voor de cul turele stukken in het Passage Theater. Aangezien een voor stelling toch tussen de zes en de tien duizend gulden kost en de opbrengst van de kaartverkoop daarbij in het niet valt, ziet het er naar uit dat dit bedrag ruim schoots wordt overschreden. Directeur Ruud Pillard van de Schiedamse Gemeenschap kan de slechte opkomst-niet verkla ren. "De man die dat zou kun nen, wordt meteen multimiljo nair." vertelt hij. "Je zou het kunnen wijten aan het feit dat er op de koopavonden voorstel lingen worden gegeven. Je zou het kunnen gooien op het par keerprobleem tijdens die don derdagavond. Bovendien is het bijzonder nadelig als je met de voorstellingen op een avond zit dat er juist een goede serie op de televisie wordt vertoond." „Je kunt allerlei oorzaken aanvoeren", vervolgt de heer Pillard. „De 120 man bij Fiesta Tropical wordt ook al geweten aan de heersende griep. Werke lijk van alles wordt er verzon nen maar achter het fijne van de zaak kom je toch nooit Voor het argument van de koopavond heb ik nog wel enig begrip want dan mis je in ieder geval die groep die op die avond moet werken en die groep die op die avond per se de boodschappen moeten inslaan omdat ze de an dere dagen van de week wer ken. Daar staat echter tegenover wat we vorig jaar een program ma brachten dat kwalitatief ge zien het zelfde was en dat met een bezettingsgraad van maar liefst 74,6% draaide.'Dat was ook op de donderdagavond. Waarom het dit jaar niet kan kan is voor mij een raadsel." aldus Pillard. Om een dergelijke tegenvaller in het komende seizoen te ver mijden, wil de heer Pillard di verse voorzorgsmaatregelen ne men. "Mogelijkheden om te ad verteren, hebben wij vrijwel niet Dat is te duur. Wij hebben al maanden geleden aan het ge meentebestuur verzocht of we reclameborden aan lantarenpa len mochten' vastbinden; die driehoekige borden die je ook vaak in Rotterdam ziet. Tot nu toe hebben we daarvoor nog steeds geen toestemming gekre gen. Een dergelijke reclame zou al heel wat doen. Daarnaast willen we de abon nementenverkoop toch weer an ders opzetten. Dit jaar hadden •we gekozen voor een abonne ment dat uit minstens vier voor stellingen bestond en waarvan die voorstellingen uit het totale programma konden worden ge kozen. Dat bleek niet zo'n door slaggevend succes te zijn. Voor het komende seizóen willen we het weer anders gaan doen. Dan willen we ook wat meer aandacht besteden aan de moge lijkheden voor een bedrijf om een deel van de voorstelling te kopen. Als een firma bijvoor beeld zoveel jaar bestaat en een avondje voor de 75 personeelsle den wil geven, zouden ze die 75 plaatsen bij ons kunnen kopen. Als ze het hele theater moesten afhuren zou dat veel te duur worden. Daarnaast gaan we dan ook nog wat meer doen aan de wer ving en begeleiding van theater bezoekers. Als er wat meer per soneel bij de SG komt, zie ik het heus wel zitten om een folder te ontwerpen en die huis aan huis te verspreiden." SG directeur Ruud Pillard ge looft niet dat het Schiedamse publiek de voorstellingen niet waard is. „Kijk," zegt hij „Ik ,ben natuurlijk wel teleurgesteld over de opkomst van het pu bliek maar ik kan niet zeggen dat de Schiedammers de voor stellingen niet waard zijn. Per slot van rekening hebben we de programma's afgestemd op het publiek. Dat hebben we zo goed mogelijk gedaan. Het is echter pas voor het derde seizoen dat de SG dit zelf organiseert en daarom is het nog een kwestie van uitproberen. Ik ben dan ook niet zo zeer pessimistisch. In mijn loopbaan bij het toneel heb ik altijd geleerd dat je nooit de schuld aan het publiek moet ge ven dat niet komt maar dat je altijd eerst bij jezelf te rade moet gaan." De directeur van het Passage Theater, Henk Berg, gelooft dat de slechte opkomst tijdens to neelvoorstellingen en shows wel degelijk aan de Schiedammers te wijten is. „De Schiedammer- kent de weg naar het Passage Theater heus wel" vertelt hij „Kijk alleen maar eens even naar het aantal bioscoopbezoe kers. De Schiedammer loopt nu een maal niet zo warmvoor iets nieuws. Hij gaat liever naar iets dat een zekere bekendheid ge niet Dat blijkt wel uit het feit dat een hoofdstadoperettw met Wiener Blut en en Tros Losse Groeven Show tot de laatste plaats waren uitverkocht Dat zijn dingen die al langer draaien en die iedereen kent Voor nieu we programma's loopt de Schie dammer niet zo snel warm. Toch vind ik het een lovend streven van de Schiedamse Gemeen schap dat zij toch vrij nieuwe programma's durven te bren gen. Op die manier wordt het culturele peil tenminste hoog gehouden. Weliswaar is het theater dan niet uitverkocht hoewel het volgens mij met wat- meer reclame heel wat voller zou kunnen zitten, maar een groot aantal mensen kan dan toch van een goede toneelvoor stelling genieten," aldus Henk Berg. "5,: SCHIEDAM - Mogelijk krij gen de Willem Gehrelsschool en de kleuterschool Bibelebontse- berg aan de Peter van Anrooy- laan kleuterschooltuinen op hun nieuwe speelplaats. Binnenkort moet die speel plaats worden opgehoogd en de gemeente vond dat een mooie gelegenheid om het terrein me teen opnieuw in,te richten. De gesprekken over het aanleggen van de tuintjes zijn inmiddels in een ver gevorderd stadium. "Ik kan best begrijpen dat een hoop mensen daar warm voor lopen," zegt de heer W. C. Hoo- gewei, chef van de hoofdafde ling Plantsoenen. "Het aanleg gen van die tuintjes vormt to taal geen probleem. Dat zou bij wijze van spreken binnen een week gebeurd kunnen zijn. Het probleem is echter de hele zaak zo op te zetten dat het project blijft draaien. Daarom willen we ook niet over één nacht ijs gaan." Het dichter bij de natuur brengen is een project waar de plantsoenendienst al langer mee bezig is. "Natuurlijk hebben we al een hele tijd de nationale boomplantdag. Dat gebeurt op landelijk niveau. Plaatselijk or ganiseren we echter ook heel wat. Er komen op de scholen lesbrieven, we organiseren ex cursies van schoolklassen naar de kwekerijen van de gemeente en nu willen we de kinderen ook eens aktief met de natuur bezig laten zijn." aldus de chef van de plantsoenendienst. De heer Hogewei hoopt dat de aanleg van de kleuterschool tuintjes nog dit schooljaar ge realiseerd kan worden. "Dan "komen er geen tuintjes waar de kinderen aardappels of penen op gaan verbouwen maar ge woon wat stukjes grond waar wat bloemen en planten in staan. Wanneer de eerste bloe men op de nu nog met stenen bedekte speelplaats zullen bloeien, kan ik moeilijk zeggen. Het mooist zou natuurlijk zijn, als de tuintjes m het voorjaar klaar zijn. Dan kunnen de kin deren zelf de zaadjes in de grond stoppen en zien wat voor plantjes er uit komen. Mocht dat echter niet lukken, dan kunnen we altijd nog terug vallen op de plantjes uit de kwekerijen die kant en klaar de grond in kun nen." ;:w;:-0v KSSj; N\ 5 - SCHIEDAM - Nu de winter in al zijn hevigheid is losgebroken hebben diverse dieren veel last van de weersomstandigheden. In verband hiermee vraagt de afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereeniging tot bescherming van dieren of men vooral eens wil let ten op de vogels. Deze kunnen door het dikke pak sneeuw moeilijk hun kostje bijeik aar scharrelen. Natuurliefhebbers kunnen de nood onder de vogels lenigen door dagelijks wat te voederen. De dieren bescherming richt zich met haar verzoek vooral tot de jeugd. Bij het voederen moeten echter wel een paar richtlijnen in acht worden ge nomen. nen verdrinken. Uitgeputte vo gels kunnen altijd worden afge geven bij dierentehuis Harga- hoeve aan de Sportlaan 2. Wie vragen heeft over het verzorgen van dieren tijdens de winter kan altijd terecht bij het dieren tehuis, tel. 714151 of bij de heer C. Spermoiv Diepenbrockstraat 68. tel 701589. - Kleine zangvogels lusten graag bruin brood en resten van de warme maaltijd. In dat laat ste mag echter geen vocht zitten omdat het dan bevriest Boven dien mag het voedsel geen zout bevatten. Ongekookte havermout is een lekkernij voor roodborstjes, me rels en lijsters. Lijsters en spreeuwen zijn ook verzot op, rotte appels, snippers gewassen appelschil en klokhuizen. Vooral bij vorst hebben de vo gels erg veel behoefte aan vet in de vorm van olierijke zaden zoals zonnepitten, hennepzaad en pinda's. Ook ongezouten spek, spekzwoerd, reuzel en ge stold vet wordt graag gegeten. Men kan zelf vetbollen maken of deze m de winkel kant en klaar kopen. Watervogels lusten graag aan dobbelsteentjes gesneden bruin brood, geplette granen en graanafval, grasmeel, mais en ongezouten vis, vleesafval en vetten. Zwanen lusten zelfs ge sneden boerenkool. Het voeren kan het beste 's ochtends vroeg en 's avonds tegen het vallen van de avond worden gedaan. Men moet er wel voor zorgen dat het voedsel meteen wordt opgegeten omdat het anders rat ten aantrekt Het voer moet ge strooid worden op sneeuwvrije plaatsen waar de dieren niet aangevallen kunnen worden. Het mag niet te dicht langs de weg gebeuren omdat er in voor gaande jaren al honderden vo gels zijn doodgereden. Boven dien vormen de dieren een ge vaar voor het verkeer. Het drinkensbakje moet tij dens de vorstperiode worden af gesloten met een stukje kippen gaas zodat de vogels niet kun nen gaan baden. Eventueel kan er een schepje suiker in zodat het minder snel bevriest Uitgeputte vogels moet men' oppakken over de samengevou wen vleugels. Plaats ze nooit bij de kachel maar in een vorstvrij vertrek dat niet wordt ver warmd. Zodra de vogel is bijge komen mag hij weg als zijn vet laag nog op de veren zit Heeft het dier dit niet dan zou hij kun- Kortlandstraat is boos over bar slechte bestrating SCHIEDAM - In het afgelopen weekeind is ingebroken bij de 38-jarige schilder J. T. aan de Vlaardingerdijk. De inbraak is op klaarlichte dag gebeurt toen er niemand thuis was. Het dochtertje van de heer T. wilde hulp gaan halen toen zij bij baar thuiskomst twee vreemde mannen in de woonkamer zag. Toen de hulp arriveerde wa ren de twee mannen al verdwe nen met een bedrag van 5100 gulden en een cassetterecorder ter waarde van 400 gulden. Van de 30-jarige café-houder H.L.K. uit Oud Beyerland is de goudkleurige BMW 2800 gesto-' Jen. De wagen stond geparkeerd op het terrein aan de Singel. Veertien dagen-geleden was de sleutelbos van de caféhouder gestolen. De wagen djoeg bij de diefstal het kenteken 59-00-VD. Omdat de eigenaar echter zijn deel drie kwijt was, had hij ach ter in de wagen twee nieuwe kentekenplaten liggen. De com binatie hiervan luidt 81-TV-85. SCHIEDAM Slippen is de op één na belang rijkste oorzaak geweest van de 180 ongelukken die in de maand januari plaats vonden. Het niet ver lenen van voorrang, veroorzaakte de meeste brokken. Daama volgen het te dicht achter elkaar rijden, onoplettendheid en het onvoorzichtig ach teruitrijden. In januari zijn er zeven ongelukken meer ge beurd dan in dezelfde maand van het vorig jaar. In 37 gevallen was er zware schade, vorig jaar 42 keer, 140 keer viel de schade mee, 121 keer in ja nuari 1377. Zowel in januari '78 als in *77 viel er in het ver keer één dode te betreuren. Zeven mensen werden zwaar gewond (vorig jaar acht) en 10 licht gewond (vorig jaar 22). SCHIEDAM De informatiewoning waarin be woners van de Slachthuisbuurt alles te weten kunnen komen over de ontwikkelingen met be trekking tot het renovatieprojekt in den buurt is - in verband met diezelfde renovatiewerkzaamhe den - verplaatst van de Geert Reindersstraat naar de Slachthuislaan 9a. Met de daadwerkelijke renovatie van de "witte en bruine" huizen in de Slachthuisbuurt is on langs een begin gemaakt, nadat de bewoners alle mogelijkheden hadden gekregen om hun wensen kenbaar te maken. Daartoe was op voorstel van de gemeente een projectgroep Slachthuisbuurt in het leven geroepen waarin zowel bewoners, ver tegenwoordigers van de Bewonersvereniging West en van de gemeete zitting hadden. Deze projectgroep is thans belast met de bege leiding van de, renovatie en is een eindverslag over het verloop van de procedure aan het maken. ROTTERDAM Met onder andere de film Der Blaue Engel, een woonmarkt en een smartlappenfestival viert de Rotter damse studentenverenigingSSR het, twaalfde lustrum. Vanavond wordt Der' Blaue Engel vertoond in het pand Mau ri tsweg 29, waar de woonmarkt en een optreden van proloog plaatsvinden. Dins dag dragen leden van de SSR daar hun eigen smartlap voor en op 22 februari sluit een toneeluitvoering in de Remon-, strantse kerk aan de Westersingel het lustrumfeest. De activiteiten staan voor iedereen open. Zij zijn het niet eens met de manier waarop de straat op nieuw van een wegdek en een voetpad is voorzien nadat daar de kabels voor de Centrale An tenne Inrichting waren aange legd. De bewoners van de Kort landstraat zijn des te meer ver bolgen omdat zij in het verleden ook al vaak te kampen hebben gehad met overtollig regenwa ter dat maar niet weg wilde lo pen. De straatbewoners menen dat zij nu ook eens recht hebben op een straat die er goed bij ligt. SCHIEDAM - De Nederland se Hartstichting houdt in de week van 3 tot en met negen april weer haar landelijke "hartweek* Dit jaar staat deze week in het teken van de Hy- perthensie-hoge bloeddruk. De Schiedamse afdeling van 1 de Hartstichting zoekt nog col lectanten voor de huis aan huis collecte in deze week en voor de straat collecte op 8 april. Mensen die willen helpen bij het opha len van geld voor het bestrijden van Hart- en Vaatziekten wordt verzocht zich als collectant te melden bij Th. A. de Veth, Faas- senpiein 75, tel. 706303, J. Schriek, Damlaan 40, tel. 703435 om M. Jansen, Puttershoekse- straat 1, tel. 701338. IÜ inlaatcombinatie 35.40 alle maten, alle kleuren v a 80 x 80 wit kleury.a vanaf gok m bruin' Compleet v a met zitting in beige en groen m kleurvanaf 22 mm kiwa 15mmkiwaper meier 12 mm kiwaper meter

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2