Mening D'66 Schiedam Gemeente moet onderhandelingen over aankoop van Bethelkerk heropenen Met geweer Y boutique Vrouw onder invloed tegen vangrail Cassettes gestolen Lezing Noorwegen pahjaarden willen ritmoetingscen j Onze nieuwe zomerkoliektie B* THi komt binnen. Brrrrrr! Deux Pièces e Div. truien vesten en colis voor leuke prijsjes schiedarh Spijkerhesjes van 21.95 voor9-95 Spijkerhemden van 41.95 voor...9.95 Onwel geworden op de fiets Zout einde voor sneeuwmuur v-v v-ff;-.- 'v,v - -.\u .w...-.v. vs->:--'-V -'V- v^-u.-.v: Redactie editie Schiedam; Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 SCHIEDAM - Volgens D'66 is het voor de gemeente nog niet te laat om de onderhandelingen over het ko pen van het stuk grond aan de Nieuwe Maasstraat, waar de Bethelkerk op staat, te heropenen. Destijds sprongen de onderhandelingen af omdat .de gemeente de Hervormde Gemeente Schiedam voor het stuk j grond niet meer wilde betalen dan het symbolische be- drag van één gulden. Het kerkbestuur ging daar niet mee akkoord en opende de onderhandelingen met een bouwmaatschappij die er graag woningen wilde neer zetten en die bereid was om meer dan één gulden vcor de grond te betalen. WOENSDAG 15 FEBRUARI 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA SCHIEDAM Ouders van kinderen van peuter speelzaal 'De Ukkenput' geloven dat wethouder Her man Posthoorn wil voorkomen dat de gemeenteraad zich uitspreekt over een subsidievoorstel voor de peu- telspeelzalen en dat hij geen verantwoording voor zijn beleid wil afleggen. Bovendien zijn de ouders veront waardigd over het feit dat Posthoorn de aktie van de ouders afdoet met 'hysterisch gedoe'. Peuterspeelzaal De Ukkenput; geen subsidie maar wel een conflict met wethouder Posthoorn. Talloze betrokkenen bezochten de informatieavond waarop de gemeente de plannen ivoor het gebied rond de Dam uiteen zette. I Parkeermeters SCHIEDAM - De Culturele Vereniging van Schiedamse Spanjaarden is nog steeds op zoek naar een centrum van waaruit zij hun akti viteiten kunnen or ganiseren. De vereniging, die in 1964 werd opgericht heeft een aantal jaren de be schikking gehad over een ruimte aan de Lange Ha ven. .Toen d^Jiuur werd opgezegd stond de vereni ging letterlijk en figuur lijk op straat. Sinds die tijd is het ledental en de animo om iets te organi seren achteruit gegaan. Wij hebben ruimte nodig DÏV. Broeken spijker - corduroy - leger, enz35.— Kleuren bruin, grijs, blauw van 69.95 voorl 4-95 Gewoon te gekkkk. Hoogstraat 60 Schiedam Een deel van het voormalige VROM complex. Hier zou de vereniging van Spanjaar den in Schiedam best haar clubgebouw willen hebben. open brief aan het College van burgemeester en wethouders en aan de politieke partijen in Schiedam wijzen zij erop dat de wethouder tot twee maal toe ge zegd heeft dat hij het volste ver trouwen had in een spoedige en gunstige beslissing. Van de kant van de gemeente worden derge lijke toezeggingen categorisch ontkend. Wethouder Herman Post hoorn: Het is helaas op een beet je onverkwikkelijke zaak uitge draaid. De ene open brief is nauwelijks gelezen of'de vol gende ligt al weer op de deur mat. Ik weet dat de ouders van 'De Ukkenput" een brief hebben gestuurd aan het college, aan de ledenvergadering van de PvdA en aan de besturen van de poli tieke partijen. Die brief heb ik echter nog niet ontvangen. Van daar dat ik in dit stadium er nog weinig over kan zeggen. Met betrekking tot de subsidie voor o.a. de Ukkenput wil ik wel mededelen dat ik mijn uiterste best heb gedaan maar dat mijn voorstel het niet heeft gehaald. D'66 schrijft aan het college van burgemeester en wethou ders dat volgens haar informa tie de grond nog steeds niet is verkocht zodat nieuwe onder handelingen mogelijk blijven. De partij heeft dit opgemaakt uit recente gegevens van het ka daster. In haar brief aan het gemeen- tebestuur pleit D'66 voor het aankopen van de grond en het* bouwen van een wijkgezond- i; heidscentrum op de plaats van 1 de kerk. De partij is van mening dat het bejaardenbeleid van de v gemeente herzièn moet worden. „Er moeten niet alleen bejaar- denoorden in nieuwe wijken ge bouwd worden, maar ook in oucle wijken. Het uitgangspunt van deze gedachte is, dat de be jaarde zo volledig mogelijk moet kunnen deelnemen aan de 'ge wone' samenleving. Het blijven wonen in de vertrouwde omge ving is hiervoor een eerste ver eiste.' aldus de brief. Volgens de democraten zou een gezondheidscentrum met daarboven een aantal bejaar denwoningen de meest ideale si tuatie zijn. „Zonodig kan er in het complex, wanneer de Her vormde Gemeente dat wil, ook een ruimte komen waar kerk- diensten gehouden kunnen wor- den," aldus D'66 in haar brief aan het college. Bovendien stellen zij dat het bouwen van woningen in strijd zou zijn met het bestemmings plan dat voor dat gebied geld. Volgens dat plan zou de bouw,, van een gezondheidscentrum, met ;bejaardenwoningen wel mogen.-; ROTTERDAM - Veertien weken gevangenisstraf, waar van zeven voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar, eis te de Rotterdamse officier van Justitie nar. Korvinus tegen de 27-jarige Reinder H. Op 29 de cember vorig jaar had bij Moni que H.S. en haar buurjongen Jo sé C. met een balf-automatisch geweer bedreigd. "Omdat Reinder al zeven we ken in voorarrest had gezeten, deed de Rotterdamse rechtbank direct uitspraak. Het vonnis is gelijk aan de eis van de officier, zodat Reinder terstond op vrije voeten kwam. Voor de rechtbank verklaarde Reinder H. dat de bedreiging eigenlijk niet zo bedoeld was. Op de bewuste avond was hij door een buurvrouw binnenge- - laten, omdat Monique niet open wilde doen. Het geweer zat in een plastic vuilniszak en in een weekendtas had Reinder vier honderd scherpe patronen. Toen Monique dreigde de politie te - roepen, werd hij bang en wilde hij schieten. De buurvrouw wist echter de loop naar beneden te duwen. Reinder vluchtte en werd een uur later door de poli tie aangehouden. Reinder H. bleek een grote liefde voor Monique te hebben opgevat en had haar, tenminste dat dacht hij, ongeveer 2700 gul den „geleend". Zijn advocaat hoorde van Monique en haar 1 vriend echter een ander verhaak „Het was helemaal geen lening, maar betaling voor bewezen diensten. Hoe kun je het beroep van call-girl uitoefenen als de cliënten later hun geld terug ko men halen?", aldus het veront waardigde tweetal SCHIEDAM - De heer P. Boschman geeft morgenavond een lezing voor de leden van het NIVON over een vakantie in Noorwegen. De lezing wordt ge houden' in één van de zalen van gebouw Irene en begint om 20 uur. steeds geen subsidie De groep wil graag weten waarom het credietvoorstel voor de peuterspeelzalen van de raadsagenda van januari is af gevoerd en wanneer hij een voorstel doet aan de gemeente raad voor het geven van subsi die. De Ukkenput, die deel uit maakt van het club- en buurt huiswerk van de Katholieke Stichting voor Sociaal Culturele Arbeid, wordt al gedeeltelijk gesubsidieerd door het ministe rie voor CRM en de gemeente. 'Beiden betalen ieder de helft van de personeelskosten en 40% van de kosten voor aktiviteiten. j Naast de gewone leidsters wil de Ukkenput ook het salaris voor de part-time leidsters gesubsi- dieerd zien. Het raadsvoorstel dat wethou der Posthoorn voor de gemeen teraadsvergadering van januari maakte, moest van de agenda worden afgevoerd omdat de commissie voor financiën en economische zaken niet met het voorstel akkoord kon gaan. Het voorste! hield een soort experiment in waarbij o.a. 'De Ukkenput' van een volledige subsidie gebruik kon maken. In ruil daarvoor moesten de leid sters een soort dagrapport bij houden wat dan een handlei ding moest vormen voor het subsidiebeleid. De ouders van de peuters op 'De Ukkenput' begrijpen niet waarom dat voorstel niet wordt uitgevoerd en waarom er geen andere regeling komt. In een Het is botweg vastgelopen. Een nieuw voorstel dat wel aange nomen zou worden, zie ik op korte termijn niet zitten. Ik denk zelfs dat de subisidie voor 'De Ukkenput' binnen de subsi die voor de Katholieke Stichting voor Sociaal Culturele Arbeid gevonden moet worden. Dat de ouders van de Ukken put mij verwijten dat ik niet be reikbaar ben, is volkomen on juist. Als ze hier het stadskan toor binnenlopen kan het ge beuren dat ze mij niet te zien krijgen omdat ik in een verga dering zit of voor zaken op pad ben. Datzelfde kan gebeuren als ze mij opbellen. Ze hebben echter nooit gepro beerd een afspraak met me te maken. Diverse uren in de week houd ik vrij voor dat soort za ken. De secretaresse regelt die afspraken en ik wacht dan rus tig af wie er op die uren komt. Als de ouders van de peuters op 'De Ukkenput' dat ook zouden doen, zijn ze van harte welkom," aldus wethouder Posthoorn. heriimcÈiting Dam SCHIEDAM - Bewoners en winkeliers van de Nieuwe Dam en de Dam. zijn best tevreden met de manier waarop de gemeente het gebied J rond deze winkelstraat opnieuw wil inrichten. Dat bleek tijdens een informatieavond voor de betrokkenen die deze week werd gehouden. 1 Als de Nieuwe Dam en de Dam eenmaal van een nieuw wegdek zijn voorzien, mag er alleen nog bestemmingsverkeer komen. De toezeg ging van de gemeente dat bestemmingsverkeer net zo goed leveran ciers als klanten inhoudt, stemde een hoop winkeliers gerust Op de Dam mogen auto's de (gehele dag komen als ze daar moeten laden of lossen. Dat houdt in dat de wagen maxi maal tien minuten alleen mag worden gelaten. Na de tien mi nuten beschouwt de politie het als parkeren en dan wordt er een bekeuring geschreven. Parkeren moet volgens het plan namelijk gebeuren in het gebied achter de Dam waar de prinsensteeg en de Sint Pieter- steeg speciaal voor worden in- gericht Met de parkeerplaatsen aan de Vlaardingerstraat erbij i geteld, ontstaat dan ruimte voor ongeveer 35 auto's. Een deel van deze plaatsen zal worden voor zien van parkeermeters. Auto's die, nadat de plannen zijn uitgevoerd, vanaf de Lange Haven komen mogen nog wel J over de brug maar moeten dan I linksaf en via de Korte Haven. I Vanaf de Grote Markt kan al leen nog gereden worden via de Brede Marktsteeg en de Nieuwe Sluisstraat oostzijde. Deze route geldt ook voor brommers. - De winkeliers hebben het vooral op deze laatste categorie vervoermiddelen gemunt Als hét aan hun lag zouden deze ook I niet meer over de Dam mogen "rijden. Volgens zeggen rijden de brommers vaak harder dan auto's op de Dam en zorgen er voor een levensgevaarlijke si tuatie. fr. De gemeentelijke verkeers- deskundige Hans van der Vlist %pn-niet toezeggen dat ook de brommers van de Dam geweerd zullen worden. "Dat is geen haalbare kaart" vertelde hij. "Wel kunnen we proberen om in het wegdek een aantal ver- keersbelemmerende maatregels voor die brommers aan te leg gen. Of die effect zullen hebben blijft echter nog de vraag." Voor de herindeling van het gebied rond de Dam moet de ge meenteraad maandagavond haar goedkeuring geven. Het hele project gaat bijna 700.000 gulden kosten en moet nog dit jaar klaar zijn. Inmiddels is al begonnen met het opnieuw bestraten van een stukje Hoogstraat en de Nieuwe Dam. Daarna moeten de Brede Marktsteeg en de Nieuwe Sluis straat nog een keer worden aan gepakt Vervolgens maakt de gemeente in de Vlaardinger straat een aantal parkeermoge- lijkheden en wordt een begin gemaakt met het verbreden van de dijk. Daarna zijn de straten achter de Dam aan de beurt Met het werk aan de Lange Haven en de Korte Haven nabij de Ko renbeurs moet nog voor de bouwvale an tie worden begon nen. Na de vakantie is de Dam zelf aan de beurt Het werk gaat hier ongeveer anderhalve maand in beslag nemen. Voorzitter Paco Rodriquez Lara heeft nu al zijn hoop ge-, vestigd op burgemeester Lems waar hij afgelopen maandag mee heeft gesproken. "De heer Lems heeft ons bijzonder vrien delijk ontvangen en hij kon ook begrip opbrengen voor de moei lijke situatie waarin 'Desportivo Espagnol de Schiedam' verkeert Van onze kant hebben wij er natuurlijk begrip voor dat de burgemeester niet meteen een gebouwtje heeft waar we bij wijze van spreken volgende week in kunnen trekken. Zoiets zou te mooi zijn. We hebben nu afgesproken dat wij een brief aan het gemeentebestuur gaan schrijven waarin we alle punten 'nog eens op een rijtje zetten. We hopen dan maar dat de gemeen te ons snel kan helpen." De culturele vereniging, die de naam draagt van de voetbal- ■afdeling D.EB. denkt zelf de no dige gelden op te kunnen bren gen om een gebouwtje in te richten. "Zoveel eisen we nu ook Spaanse vereniging zoekt no Uit BW van 4 januari steeds naar centrum SCHIEDAM De 47-jarige Vlaardinger B. Dijkstra is eer gisteren onwel géworden en van zijn fiets gevallen. De man reed op de Kerkweg in Kethel. Per G.G. en G.D. werd hij naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht waar hij ter observatie werd op genomen. SCHIEDAM Op Rijksweg 20 is de 42-jarige mevrouw A.R. uit Vlaardingen op het viaduct bij de 's Gravelandseweg tegen de van grail gebotst. Zij reed de wagen total loss. Volgens de politie verkeerde worden afgenomen. Omdat de de vrouw onder invloed van al cohol. Zowel het 0,5 als het 0,8 buisje blies zij over de streep waarna de bloedproef moest vrouw al eerder moeilijkheden had gehad, werden zowel haar rijbewijs als haar kentekenbe wijs in beslag genomen. weer niet," gaat Paco Rodriquez Lara verder. "We zoeken alleen een onderkomen waar we onze eigen feestdagen kunnen vieren, waar we bingo avonden kunnen houden, vergaderingen en zo, waar we Spaanse boeken kun nen lezen en waar we met el kaar gezellig een glaasje kun nen drinken." De heer Rodriquez Lara denkt zelf aan een van de gebouwen van het voormalige VROM- complex aan de Buitenhaven weg. "Als centrum zou dat voor de 500 Spanjaarden best ge schikt zijn. We zullen dan ook niet nalaten om dat bij de ge meente als suggestie aan te dra gen." SCHIEDAM Met een flinke schep zout heeft de VROM dienst een eind gemaakt aan een sneeuwbarricade die ongeveer 100 jongens en meisjes hadden opgeworpen bij het Wibaut- plein. De politie greep in nadat de sneeuwmuur zo hoog was op geworpen dat het verkeer werd belemmerd. SCHIEDAM Uit de auto van de 36-jarige technoloog E. H. zijn zes cassettebandjes ter waarde van 125 gulden gestolen. De heer H. kon niet vertellen waar de diefstal precies heeft plaats gevonden. Wel wist hij de politie te melden dat zijn wagen tussen 10 en II februari was opengebroken. De dieven had den daarvoor het tochtraampje geforceerd.

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2