Handrem vergeten auto ie water ,Rooie' dommee niet gewenst "Wij willen stampot - geen liflaf" PTT-automaat leeg of kapot Bombriefvan minister Deze unieke badhanddoek is gauw verdiend. t r Auto wielen en jurken weg Hctirppr Anita, de bloem van 't feest Joyriding met trein 68 pet: wèl naar WK Wondervizier gestolen m f, I Zakkenroller pakt vijf mille kóm kijken... naar eiken tEikenhuys Regen INFORMATIE OVER BEZORGING: Waeerooi^- gebeurt vandaag... Ë2 as® sialls~m- a a Dinsdag 28 februari 1978 32e jaargang no. 9415 De heer A.. J. C. de Groot uit Capelle aan de IJssel parkeerde gister middag zijn auto op de Rotterdamse Maasboulevard en ging vervol gens nietsvermoedend te voet verder. Hij was nog geen honderd me ter van zijn auto verwijderd of voetgangers maakten allerlei geba ren in de richting van het voertuig. Nog voor hij kon ingrijpen, was de auto van het talud afgehobbeld en de Maas ingereden. Toen pas besefte hij dat hij vergeten was de handrem er op te zetten. Duikers moesten er aan te, pas komen om de auto op het droge te takelen. ÉÉL f| mm (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG - Nog dit jaar zal worden begonnen met het opheffen van de verkeersknelpunten in de weg Rotterdam-Dordrecht. Rijksweg 16, die de Rijkswegen 21 (de Zuidelijke Randweg) en 15 (richting Ridderkerk en Gorkum) met elkaar verbindt zal aan weerskanten met een rijstrook worden uitgebreid. De weg bestaat nu nog uit twee maal drie rijstroken. Een tweede knel punt, het tracé Dordrecht-Moerdijk, zal binnen drie jaar worden opgelost. Ook daar wordt de bestaande weg tot twee maal vier rijstroken uitgebreid. Knelpunten Meer geld Xf* atfe Anita Ek- berg was zonder enige twijfel de ster van de show gister avond in MünchenZe gedroeg zich ook als zoda nig: de 46-jarige di va arriveer de l'fc uur te laat, beperk te haar op treden tot een krap half uurtje, verkleedde zich in die tijd drie maal. En nog lag het publiek laaiend en thousiast aan haar voeten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Zestienhoven moet vliegveld blij ven. Plannen van Rotterdam en Rijnmond om op de luchthaven woningen te bouwen moeten voorlopig de ijskast in. Bel 010-147400 Struktwurnota In de lucht Niet gelukkig Als u een nieuwe abonnee opgeeft, krijgt u van f iet Vrije Volk deze fraaie, unieke badhanddoek als beloning. Royaal formaat (50 x 100 cm), met de bekende Euromast-in-de-knoop als afbeelding. Stuur de bon volledig ingevuld in een open envelop, zonder postzegel aan Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam. Nieuwe abonnee bon. te/ HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte; de Withstraat 23, Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 13.63.80 - 14.74.11 Verkeer Rotterdam- Moerdijk uit de knel f* t aS&jSSS WW'W. DORDRECHT - Wegens zijn lidmaatschap van de Partij van de Arbeid is drs. G. P. van Dam (31) uit.Alphen a/d Rijn afgewe zen als dominee in Dordrecht Hij was beroepen door de Gere formeerde Kerk in Dordrecht De heer Van Dam, die weten schappelijk medewerker is aan de theologische faculteit van de Vrije Universiteit in Amster dam zou morgenavond uj Dor drecht kennis komen maken met de gemeenteleden. Öp het laatste moment is alles» echter afgesprongen. Op een uitzonderlijk druk be zochte gemeenteavond werd hij zondagavond finaal wegge stemd, omdat hij lid van de PvdA is. Men vond dat „ver be neden christelijk peil". Verdere bezwaren tegen hem kwamen niet aan de orde. De heer Van Dam wil liever niet zelf op de zaak ingaan. Hij zegt geen rancune jegens de ge reformeerde kerk in Dordrecht te hebben. De voorzitter van de beroe pingscommissie, de heer P, G. Gilhuis, en wijkscriba W. Ardon willen geen commentaar geven, omdat de kwestie volgens hem nog niet is afgerond. Minister Tuynman van Ver keer en Waterstaat deelde dit gisteren mee in overleg met de vaste Tweede Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat. Hij zei dat het in de bedoeling ligt gedurende deze kabinetsperiode acht knelpunten in het rijkswe gennet weg te nemen. Naast de genoemde twee zijn dat: het tra ject Holendrecht-Amsterdam, het knelpunt bij Vianen. het traject Scharwoude-Vognum, de weg Lexmond-Vianen, de om legging bij Meppel en het knel punt bij Gennep-Nijmegen. geen nieuwe wegen meer kun nen worden aangelegd", aldus minister Tuynman. Hij kondigde aan rond Prins jesdag met een afgerond voor stel over de finaniering van we genaanleg en vervoer te komen. Als deze knelpunten zijn op gelost zijn er weer nieuwe aldus Tuynman: het verkeerplem Deil, de brug bij Zaltbommel, het verkeer plem Ypenburg, de Schiphol-tunnel, de Heine- noordtunnel, de weg Den Haag- Rotterdam, het traject Lunetten Rijnsweert, de weg Dieren- Brummen, de rondweg bij Bre-. da en het traject Breda-Etten. Minister Tuynman wees op de stijging van het aantal ver keersdoden vorig jaar en de voortdurende toeneming van het autobezit (een netto-uitbrei- dmg tussen de 300 000 en 400.000 auto's vorig jaar). "Je zult er wat aan moeten doen", aldus Tuynman „om de veiligheid zo groot mogelijk te maken. Doorstromend verkeer is veilig verkeer." Het ziet er overigens niet naar uit dat de bewindsman kan be schikken over belangrijk meer geldmiddelen voor de aanleg en verbetering van wegen. Binnen een beperkt budget zal er zoveel mogelijk geprobeerd moeten worden het rijkswege- net te verbeteren. Dat kan door voorzichtige verschuivingen binnen de begroting. VVD-tweede Kamerlid De Beer pleitte voor meer geld, CDA-woordvoerder Schakel zou dat ook graag zien, maar hij zou ook met weten waar het geld vandaan moet komen. „Als we de financiering van de wegenaanleg (deels uit de schatkist, deels uit de opcenten op de motorrijtuigenbelasting) met wijzigen dan zullen er aan het einde van de tachtiger jaren (Van een onzer verslaggeefsters) DEN IIAAG - De gede tineerden in het jeugd huis van bewaring in in Schcvcningen willen geen liflafjes meer eten: ze willen gewone Hollandse pot. Toen ongeveer twee maanden geleden de nieuwe kok, de 28-jarige Van der Lende, zijn uiter ste best deed om van de maaltijden een eulinair feest te maken vond iedereen in Scheveningen het nog best. Ze aten er gekruide reebout met Pa- rijse aardappeltjes. Maar na enige tijd be gon men te morren. „We kunnen niet meer zien wat we eten. En we heb ben recht op een goede stamppot, net als andere mensen, zeiden de gede tineerden en ze schakel den de commissie van toezicht in. Nb eten de ongeveer honderd ged tineerden, van wie de oudste 23 jaar is weer gewoon aardap pelen. vlees en groenten. Een van de gedetineerden schreef een brief aan de „Buitenwacht" waarin hij zich afvraagt waar de mensenrechten van gede tineerden gebleven zijn als ze geen stamppot meer krijgen. ROTTERDAM - Van een auto, die geparkeerd stond aan de Laagjesweg m Rotterdam, zijn alle vier de wielen gestolen. De wagen werd op blokken ge zet, waarna de vier magnesium- velgen met bijbehorende ban den met een totale waarde van tweeduizend gulden, werden meegenomen. Uit een boetiek aan het Een- drachtsplein verdwenen negen entwintig avondjurken ter waarde van ruim vijfduizend gulden. De inbraak werd ge pleegd door het forceren van de winkeldeur. ROTTERDAM - Uit de bin nenzak van de jas van een 25-ja- rige employe in Rotterdam is een enveloppe met vijfduizend gulden gerold. De man was on derweg van het Vasteland naar de Van Vollenhovestraat, LjMmndags gestoten WOIO-Q37441 Perioden met zon, maar in de nacht en ochtend enige regen. Meest matige wind uit zuidelij ke richtingen. Minimumtempe ratuur ongeveer 6 graden. Muximumtemperatuur. om streeks 12 graden. Imrt. zon op onder 0727 IB.19 maan op onder 0050 10.25 DEN HAAG - Een op de zes PTT-automaten voor postzegels, brief kaarten of getdwisselen is leeg of kapot, blijkt uit een onderzoek van de Consumentenbond. Er staan in ons land zo'n 4430 postzegelauto maten opgesteld. De bond probeerde er 539 uit. In ruim 16 procent van de gevallen kwamen de ge wenste zegels niet uit de automaat. Automaten bij postkan toren deden in 13 procent van de gevallen hun werk niet, losstaande automa ten bij brievenbussen weigerden in 21 procent van de gevallen. Trekautomaten met ze gelboekjes, verreweg het meest voorkomende type zegelautomaat, werkten in 15 procent van de ge vallen niet Van de kapot te automaten gaf twaalf procent het ingeworpen geld niet meer terug. Zeslienhoven moet vliegveld blijven {fU* hiwm) Vrwf uw i* «!<- «fctaw» link» MNkl IA» «tof i*« 143)0 aw WvitgMUMnw Zi» Mk Mëtr ^imm" —4»t U Jlriji GRONINGEN - Wegens joy riding met een treinstel is van nacht m Groningen de vijftien jarige R.H. aangehouden. De po litie betrapte de jongen op he terdaad in de cabme van een "geparkeerd" treinstel Het was hem al gelukt de trem een paar meter te verplaatsen. Hij werd ontdekt toen de poli tie op onderzoek uitging naar een kapotgereden handwissel. AMSTERDAM - Volgens een NIPO-onderzoek vindt 68 pro cent van de Nederlanders, dat Oranje moet deelnemen aan de wereldkampioenschappen voet bal in Argentinië. Negentien procent van de ondervraagden vindt, dat de Nederlandse voet ballers niet moeten gaan en der tien procent heeft geen oordeel. LONDEN - Uit het weten schapsmuseum in Londen is een windbuks gestolen die Is uitge rust met een revolutionaire la ser-telescoop. Het instrument is „angstaanjagend accuraat". Het is ontworpen voor gebruik tegen terroristen. „Stelt u zich voor dat het uitgerekend in hun han den gevallen is," aldus Scotland Yard. Dat vindt minister Beelaerts van Blokland (Ruimtelijke Or dening). In een brief aan het Openbaar Lichaam Rijnmond schrijft hij dat het streekplan Rijnmond hiervoor aangepast moet worden. Dat moet van de bewindsman ook voor de uit breiding van de Maasvlakte. Rijnmond is hiertegen. De mi nister vindt dat de mogelijkheid opengehouden moet worden hij noemt dit noodzakelijk. Dat geldt ook voor de opne ming van een buisleidingtracee voor Voorne-Putten. Volgens Beelaerts van Blokland tast een dergelijk tracee het landschap niet onaanvaardbaar aan en zijn er geen onoverkomelijke be zwaren voor de landbouw aan verbonden. Rijnmond vindt van wel. omvang en het tempo van de woningbouw m Rozenburg. Maar omdat daar nu weinig meer aan te doen ïsj vindt de be windsman maatregelen hierte gen met zinvol meer. Verder maakt de minister de door Rijnmond ontwikkelde re creatievoorziening onzeker Hij wil over deze plannen opnieuw overleg om ze naast de nota lan delijke gebieden te kunnen hou den. Beelaerts van Blokland vindt tenslotte dat het rijkswegennet m het Rijnmondgebied afge stemd moet worden op het struktuursehema Verkeer en Vervoer Rijnmond wil rustig aan doen met deze wegenaanleg. De brief is bij Rijnmond als een bom ingeslagen omdat het tot nu toe ontwikkelde beleid volkomen in de lucht komt te hangel). Het streekplan is na een uitgebreide inspraakprocedure tot stand gekomen. De wijztgin- gen die de minister wil, worden de "progressieve poten" onder het streekplan genoemd. In de brief verklaart de mi nister zich met gelukkig met de Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee: Naam Adres Plaats Soort abonnement: Qkwartaal Ojaar Hij/ zij ontvang! Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Bezorg deze handdoek als beloning bij Naam afzender. Adres.

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 1